Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה, עוד סיבוב בעזה?

mystopp
שימו לב! השרשור הזה בן 3477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כלל ההתנהלות של ממשלת ישראל מול עזה, חמאס, הרשות הפלסטינית, הסכסוך ותהליך השלום מראה שאין לממשלה שום מטרה מוגדרת.

אז אתם מתפלאים שלמבצע המסויים הזה אין מטרה מוגדרת?

כל כך מיותר.

ברור שנספוג אבידות במבצע הזה וברור לגמרי שזה יהיה מוות מיותר לגמרי ללא שום מטרה וללא שום הישג.

לא "למות בעד ארצנו" ולא "הגנת המולדת" ולא שום דבר.

פשוט סתם.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

להזכירך, גם כשישבנו בעזה עפו פה טילים.

אתה מתכוון כשישבנו בגוש קטיף ?

אני לא זוכר שכשעוד היינו בעזה עפו לפה טילים.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם אתם כל הזמן מודאגים, מבחינתי, המערכה הוכרעה כשהרגנו להם את מפקד הקומנדו הימי!!! :shock:

עכשיו רק לרדת בהפתעה על טייסת הקרב שלהם והנצחון שלנו!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם המבצעים האלה היא שהם אף פעם לא הולכים עד הסוף (הסוף זה לא כיבוש, אלא השגת יעדים. נכון שבשביל זה צריך הגדרת יעדים ועם זה ישנה בעייתיות מסוימת), וכשלא הולכים עד הסוף מתפדחים.

באמת אין יעדים. זה התחיל לפחות במלחמת לבנון השניה וממשיך עד עצם היום הזה, ולא צפוי לדעתי להשתנות.

חלק מהבעיה זה הדיבורים על הנצחון אחר כך - כשקובעים מטרה שאי אפשר לעמוד בה, אז יוצאים כמפסידים בכל מקרה, לא משנה כמה עמוק נכנסים לעזה ומה עושים שם.

חלק אחר בבעיה, זה שהיום בסביבה של ביבי מבינים מה שלא הבינו בסביבה של ברק לפני 10 שנים - מיטוט החמאס, גם אם זה אולי אפשרי צבאית, זה לא משהו שישפר את מצבנו כאן.

אי אפשר להמליך בחזרה את הרשות. פגענו בהם צבאית בעבר, ואני מניח שזה אחד מהגורמים לכך שחמאס הצליח לבצע הפיכה שם. סביר שפגיע מספיק חזקה בחמאס פשוט תגרום לזה שארגון עוד יותר קיצוני ימלא את החלל שיווצר. צריך לשים לב גם, בין כל השאר הדברים שנזרקים לאוויר, שזו כבר התנגשות שלישית או רביעית עם החמאס, שמתחילה (על פי כל פרשן צבאי בארץ) מזה שדווקא ארגונים אחרים יורים עלינו מעזה או מזה שאנחנו פוגעים במישהו שם.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוואי שיש מטרות מוגדרות למיבצעים האחרונים:

א: הצדקת תוספת תקציב לביטחון שיהיה יותר כסף לביזבוזים לגורמים הרלוונטים.

ב: לתת לעם את מה שהם מבקשים בשביל לנסות להרגיע אותם ולהמשיך לישמור על הכיסא והשליטה בידיהם.

שמטרה א'+ב' יושגו המיבצע יגמר ונמשיך בשיגרה עד לפעם הבאה וחוזר חלילה.

אין שום מטרה להכריעה את הטרור, בלי הטרור אין הצדקה לתקציבי עתק, אין שום עניין וחשיבות לחברי הממשלה בעולם כי מי יתעניין בהם שיהיה שלום? לביבי לא יהיה נאום על פצצה גרעינית של איראן, התעשייה הצבאית וכל מה שקשור אליה יפשטו רגל כי לא יהיה בהם צורך, עלות המחייה לאזרח תיאלץ לרדת כי כבר לא יהיו תירוצים ואז כל מי שקשור לנושא יאלץ לעשות דיאטה חריפה בהכנסותיו ועוד ועוד.... שלום טוב לאזרחים הפשוטים חסרי ההשפעה שרוצים ליחיות חיים שקטים, אבל הוא רע מאוד למי שרוצה כוח,שליטה ועשיית כסף רב.

הכל כמובן לכאורה :-).

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, אני עדיין מסתכל על המזרח התיכון ומקווה שאולי לעם בעזה ימאס והוא יצא לרחובות.

כמו בסוריה, לוב ומצרים? לא מאמין שהאנשים שם, על אחת כמה וכמה בעזה, בנויים לאורח חיים אחר מזה בו הם חיים כיום. זה מה שהאמריקאים לא הבינו - עובדה, בשניה שהם יצאו מעיראק הכל חזר, והפך לעוד יותר גרוע.

הדרך היחידה להשיג עליונות זה לנתק להם גם חשמל ומים.

עזוב לנתק, אפילו להודיע להם שיש להם X חודשים למצוא ספק חלופי וככל שלא ימצאו מאותו יום יהיה ניתוק. המצב שבו אנחנו תומכים בהם מבחינת תשתית והם זורקים עלינו טילים הוא הזוי ופתטי.

השורה התחתונה היא שאסור להגיע למצב שבו המדינה איבדה את כושר ההרתעה שלה וזורקים עלינו אפילו אבן.

איך מחזירים את כושר ההרתעה ? מבצע נרחב בעזה וכיבוש מחדש של השטח כולל מוות חיילים מהצד שלנו.

מישהו רואה את זה קורה אפילו עם הממשלה הימנית שקיימת היום ? אני לא. אולי אם ליברמן ובנט היו מרכיבים קואליציה לבד זה היה אפשרי.

המצב היחיד שיחזיר לנו את כושר ההרתעה הוא גישת "בעל הבית השתגע", כי זה מה שעובד על אוכלוסיית היעד. לא לרצוח כמו אלה שרצחו את הילד, אלא להיכנס בכוח ולטהר את המערך הלוחם של ארגוני הטרור (כמו שאמרו - פוליטית כנראה לא משתלם לגעת בהם). ולא, אני לא מאמין שזה יקרה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לצאת מכזה עימות כ"מנצחים".

אם שניה אחרי שהמבצע יסתיים שנית, איזה פעיל חמאס יצא מהמקלט תוך נפנוף דגל חמאס, אז תודעתית, הפסדנו.

מנקודת המבט הערבית, "האויב הציוני הוריד עלינו כל מה שיש לו ואנחנו עדיין כאן", זה לא פחות מדוד וגוליית מבחינתם.

אז הוא יצא מהבית ההרוס שלו עם דגל. אז מה? יש במצריים כאלו שבטוחים שהם ניצחו בששת הימים. אז מה?

לפי התקשרות גם במלחמת לבנון השניה הפסדנו. בינתיים יש לנו כבר כמעט 8 שנים שקט מהצפון. לקח לנסראללה הרבה זמן לצאת מהמחבוא.

גם אחרי הסיבוב הקודם בעזה, היו שנתיים שלוש של שקט. אחרי הסיבוב הנוכחי יהיו עוד שנתיים שלוש. אחרי הסיבוב הבא יהיו 3-4 וכך הלאה.

שום דבר הוא לא לתמיד. כל דבר דורש תחזוקה. גם ההרתעה שלנו.

יש מספיק יעדים למבצע, הם לא אסטרטגיים ולא יביאו לשינוי ההנהגה בעזה, גם לדלל את מחסני התחמושת שלהם ולדלל את הדרג המבצעי זה טוב.

ומצדי שאח"כ ילכו ויספרו בעולם על הניצחון המפואר שלהם שלהם על האויב הציוני בזמן שהם קוברים את המחבלים שלהם ומנסים להפעיל את המחרטות שלהם מחדש וחיים על שקי אורז של אונר"א.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם התחלנו לרשום מה כן צריך לעשות ומה לא להלן 2 דרכים שלדעתי יכולים לעזור לנו (בדבר המעשיות זה כבר משהו אחר).

א. להגיע לעזה שאנו מתנתקים מהם סופית - זאת אומרת הקשר שלנו אליהם הוא מקרי לחלוטין - כפי שציינו פה להפסיק להם את החשמל והמים, להפסיק להם העברת מזון, לסגור להם את הים ומעבר הגבול במצרים, אין מזון, אין בטון, אין תרופות אין כלום. רוצים לקבל משהו שייעבור רק ממצרים והם אלו שיישלמו על זה. לא אף אחד אחר. גבול עזה סגור הרמטית - אין כניסה ואין יציאה, איסור להתקרב לשטח הגבול. רוצים להפגין? מוסכם אבל רחוק מהגבול, כניסה לאזור הגבול תטופל באזהרה חמורה של חיילי הגבול, לא שמים על האזהרה ? אישור לחיילי צה"ל לפעול כפי שכל מדינה פועלת כאשר אויב מאיים עלייה בגבולה.

ב. (אפשרות אחרת או בנוסף) כאשר "מטפלים" ביעדים בעזה, אין צורך לוותר על היעדים או לנסות כמה שפחות חפים מפשע ייפגעו, אני לא אומר לפגוע בכוונה אבל אם יש צורך לנטרל את היעד ויש בעייתיות של פגיעה בחפים מפשע לנסות כמה שפחות לפגוע אבל לפעמים דברים קורים ואין מה לעשות, כל פעולה צבאית שהייתה אי פעם בארצות אחרות טיפלו בזה ככה.

ברגע שהעם יבין שאין לו דרך אחרת דברים ישתנו, הרי מה זה חמאס? זה הרי אזרחים שהם חיילים שמקבלים משכורת שמעוברת למשפחות שלהם. חיילי בחמאס צריך להבין שממש לא אטרקטיבי ויש דרכים אחרות.

שימו לב - אני רשמתי אפשרויות שיכולות לפתור לדעתי חלק מהבעיות אצלנו, אני לא מדבר על מעשיות ומוסריות. אני יודע שיש פה הרבה שטח של אסור ומותר בטח לעם ישראל.... אני מאמין שברגע ויחליטו להפעיל את אחת מהתכניות דברים ישתנו הרבה לפני שכל הסעיפים יופעלו.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגיד שאיזה רקטה פגעה בקו החשמל או באיזו תחנת שאיבה והעובדים מסרבים לתקן תחת אש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש חוק שמונע עצירת חשמל, לא מדובר באיזה משהוא הומניטרי.

מצד שני, אני זוכר שבהפסקת חשמל במבצע האחרון הייתה עצירה מוחלטת של אספקת המים לרצועה כי המשאבות מים הראשיות עובדות על חשמל, אין להן חשמל=אין שאיבה לרצועה וזה כבר כן בעיה הומניטרית (במיוחד שיולי, במיוחד שרמאדן) שתגרום להתערבות של או"ם וכו'.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...