Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הלכתי לבדוק רכב חדש למכירה, האם הייתם קונים על סמך הממצאים?

ohanaohad
שימו לב! השרשור הזה בן 4130 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן!

כמו שכתבתי בשרשורים קודמים, החלטתי לחפש לי רכב ולמכור את הקולט,

אז התחלתי להתעניין בסיאט איביזה 2 דלתות, היום במקרה נתקלתי במודעה של הרכב הבא:

- סיאט איביזה 2012 (עליה לכביש חודש מאי 2012), מנוע 1.4, ידנית 2 דלתות מאובזרת (ג'נטים,סאן-רוף,דיוידי ושאר התוספות).

ק"מ: 33,000, זאת אומרת הרכב נסע בכל החצי שנה שהוא על הכביש סכום של 33KKM.

מחיר מבוקש: 70,000שח, מחיר מאד מוזר, המחירון בערך 90K+/-, אז למה 70? שאלתי, ענה שהאוטו קטן לו מידי ולא מסתדר עם 2 דלתות, בהמשך התברר לי שהוא ניסה למכור אותו כבר המון זמן ולא מצליח אז כל פעם הוריד את המחיר.

כבר בטלפון הוא נשמע מאד עצבני על סמך השאלות שאני שואל (ממתי "למה אתה מוכר ובן כמה אתה אם אפשר לשאול" נעשו הטרדה, אני סך הכל רוצה לסנן ילדים בני 17 שאנסו את הרכב ונמאס להם ממנו כי זה לא מטוס כמו שחשבו).

הלכתי להיפגש עם בעל הרכב היכן שביקש שאני אגיע, הגעתי ומצאתי את הרכב בדיוק עובר שטיפה במכון שטיפה, מי שנמצא עם הרכב זה אחד הפועלים של המוכר, מה שבפועל חיכיתי כ-40דק' עד שהשטיפה הידנית תסתיים אבל נתן לי יתרון כי הספקתי לראות את הרכב מכל הזוויות בלי שיעמדו לי על הראש ויפריעו לי.

מה שמצאתי בזמן שהרכב נשטף: (והעובד של המוכר היה די בהלם שראיתי את כל זה ולטענתו הוא פעם ראשונה רואה את זה).

- מכה בטמבון האחורי צד שמאל עם בליטה קטנה בחיבור שלו עם הכנף + שפשוף צבע באזור (כנראה שרכב אחר חזר עליו רוורס או משהו דומה).

- מכה קטנה בדלת של הנוסע בחלק הכי תחתון של הדלת, מאין שקע קטן.

- אחת הגומיות שיורדות מהגג עד המכסה מנוע, בחלקה התחתון שרופה\משופשפת כאילו כיבו עליה גיחל או משהו בסגנון.

- המרחקים של 2 כנף-מכסה מנוע בכל צד לא שווים! זאת אומרת שיש יותר רווח בצד אחד ורואים בעצם שמכסה המנוע או אחד הכנפיים פורק, או לחילופין זה הגיע ככה מהחברה?!

- בכללי פה ושם גירודי צבע בעיקר בטמבון האחורי והקדמי.

בזמן השטיפה בעל הרכב התקשר ושאל מה אני חושב על האוטו, אמרתי לו שיש על מה לדבר מבחינת פאקים שראיתי כי עברתי ממש על כולו חיצונית, בלי קשר שאני אשמח שהוא יבוא לכאן למכון השטיפה כמו שסיכמנו, אני אראה לו את הפאקים שמצאתי, ועד שהוא יבוא אם הוא מסכים שאני אשב בתוך הרכב בשביל לראות אם הכל בסדר שם ושהוא יבוא אני מבקש לנהוג.

אותו רגע התעצבן ואמר שסליחה סליחה האוטו לא למכירה, שאלתי למה? אמר שאני לא רציני ואני רוצה רק לנהוג על הרכב ובכלל לא באתי לקנות.

הסברתי שלא באתי עד אליו בשביל לנהוג, אני לא ילד ויש לאוטו רג'קטים ואני רוצה לנהוג שהוא יושב לידי סיבוב קצר באזור מגוריו.

אמר אוקיי, תבוא אלי לחנות (הוא בעל חנות) ושם נדבר על הכל.

חיכיתי שהשטיפה תסתיים, נסעתי אחרי העובד ברכב שלי והגעתי לחנות.

ראיתי את המוכר, בחור עצבני ולחוץ (כנראה עקב ניהול העסק), ביקשתי שיבוא איתי לרכב ויתן לי הסבר על כל מה שמצאתי.

- עברנו על הכל אחד אחד עד שהגענו למכסה המנוע הלא סימטרי, תוך כדי שכל מה שאני מצביע עליו הוא אומר: אוקיי, אוקיי אוקיי ובעצם עושה :"טוב תעבור הלאה נו".

ראה שיש רג'קטים, לא התייחס לשום דבר שהראתי לו ואמר שמע, האוטו לא עבר תאונה מימיו, על הכביש חצי שנה, אם יש תאונה בבדיקה - "קח את האוטו מתנה ממני! ואני משלם את הבדיקה".

הסברתי לו שאין צורך במתנות, אם יש תאונות אני פשוט קם והולך, ועכשיו אני מבקש לפתוח מכסה מנוע.

פתח לי מכסה מנוע וראה שהכנסתי ראש בפנים, חיפשתי נזילות ושאר דברים שנראים לי לא תקינים, אחרי חצי דקה סגר את מכסה המנוע בטענה שאני מתעסק בשטויות, אין תאונות ואין נזילות ואין שטויות, האוטו חדש ואם יהיו נזילות הוא הולך ושובר לצ'מפיון את הראש.

**רצוי לציין שהרכב עבר 2 טיפולים, כל 15KKM, ראיתי את הקבלה האחרונה בהם**.

פה נוצר ויכוח קטן שהתעקשתי להסתכל מתחת למכסה המנוע והוא סירב שוב בטענה שהאוטו חדש, אז פה הצעתי משהו חדש חצי ציני וחצי רציני:

אמרתי לו: "אתה מסרב שאני אבדוק את הרכב, בוא ניקח אותו מחר לבדיקה, כמו שאמרת, אם יש משהו אחד קטן שלא יוצא טוב - תקלה,נזילה,מכה,תאונה, הבדיקה עלייך ואני מחתים אותך על מסמך, מתאים?" - אמר: "אין בעיה, האוטו חדש אני אשלם את הבדיקה אם יש משהו לא תקין".

אז ביקשתי לנהוג, גם זה לא היה קל אבל בסוף קיבלתי.

הרכב באמת נסע חלק ולא הייתה שום בעיה.

שסיימנו עם הכל ביקשתי לראות מסמך רשיון רכב והוא נתן לי, כמובן שהשוואתי עם המספר רכב ושהמוכר הוא באמת המוכר שעומד מולי, פה הוא התעצבן וטען שאני לא מאמין לו בכלום ושאם אני רוצה אני אבוא מחר אקח לבדיקה ופה נגמר כל העניין.

כמובן שהסתכלתי עליו ככה חצי ככה :-D וחצי ככה :shock: וניסיתי להסביר לו שאני לא מכיר אותו ומה יש לו להתעצבן ולהיעלב.

מה אתם הייתם עושים?

- מצד אחד, הרכב באחריות לעוד שנה וחצי, ככה שכל תקלה\נזילה שלא תהיה אני מכוסה וזה לא אמור לעניין אותי.

- מצד שני האוטו עשה כבר 33KMM והוא רוצה 20K שקל פחות מהמחירון ולטענתו הבדיקה תהיה עליו אם ימצאו שהאוטו עבר תאונה או משהו בסגנון.

* ללא קשר, אני בספק אם אמצא רכב כזה 2012 במחיר כזה, כולם נמכרות סביב ה60-65-70 והם שנת 2010-2011, שנת 2012 זה כבר 80-90אלף שקל.

אז מה קורה כאן?

אוהד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איביזה 3 דלתות 1.4 אטמוספרית - אין קשר בין בין המחירון למצב השוק. ריבוי מבצעים וחוסר הביקוש בשוק למכוניות 3 דלתות הרגו את השוק של הרכב הזה. בנוסף הופעת הגרסה החדשה באמצע השנה מוריד עוד יותר את המחיר.

כך שמחיר מבוקש של 70K לא מפתיע כלל. מכוניות כאלו עם פחות אבזור נמכרו כחדשות ב-70K!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין אותך, בכלל.

רכב כזה, חדש לחלוטין מהניילון, עולה 70 אלף ש"ח. והוא אפילו יהיה עם 5 דלתות ולא עם 3, ככה שהגישה לספסל האחורי תהיה קלה יותר. עכשיו יקפצו כל חובבי המותג ויספרו שמה שמוכרים לך ב-90 אלף ש"ח זה לא אותו דגם, לא אותו אבזור ובלה בלה בלה. ואני אומר - עזוב אותך מסאנרוף, זה נטו פוזה ומינימום שימוש. שים עוד 3,000 ש"ח בשביל מערכת מולטימדיה ועוד 2,000 ש"ח לג'אנטים אצל פורטל וב-75 אלף ש"ח אתה מקבל רכב חדש עם אפס קילומטרים ובלי עבר מפוקפק. למה לשבור בכלל את הראש עם מוכר כזה?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שענה, אשמח לשמוע עוד תגובות!

אני לא מבין את כל מי שרשם פה ובשרשורים אחרים שהרכב כח-ד-ש נמכר בסכום של 70אלף שח, איפה יש דבר כזה?

היייתי השבוע בסוכנות סיאט בחיפה (בית אמות), ממש קפצתי אחרי העבודה ונכנסתי להתעניין ולראות את הסיאט החדשה 2012 דגם ה2 דלתות, המוכר המשועמם בעל השירות הנוראי שבכלל לא טרח לקום מהכיסא ונתן לי הסברים בישיבה במרחק 3 מטר ממני טען שמחיר הרכב הוא (אם אני זוכר נכון) 87 או 89 או אלף שקל, בכל מקרה זה רחוק מאד מלהיות 70אלף שקל.

ומכיוון שאני מעוניין רק ברכב 2 דלתות ולא 5 אז רכב 5 דלתות זה לא אופציה, ואני יכול להבין שרכב 5 דלתות עולה באמת 70אלף, 2 דלתות עולה הרבה יותר.

מה עוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז יש לך 3 דלתות כמו פולו, ב80 אלף ש"ח, שיש לה שם יותר טוב והיא עם איכות חומרים יותר טובה מהאיביזה, ואתה מקבל אוטו חדש עם 0 ק"מ, בלי בלבולי שכל ומוכר שעושה לך טובות וכל זה רק תמורת 10 אלף ש"ח! שווה את השקט הנפשי ואת החסרונות שיש לך ברכב הזה שאתה שוקל לקנות.

ואם לא רוצה לחרוג, אז קורסה 3 דלתות נמצאת בתקציב שלך גם כן.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עשה מעל ומעבר בחצי שנה , כל השריטות שציינת והמכות הקטנות עולות המון כסף. פעם נתקלתי במוכר כזה הור עצבני כי הוא מסתיר משהו. ככה גם היה לי שהמוכר התווכח על כל סעיף עם הבוחן. תתרחק זה סכום ענקי תשקיע אותו במקום אמין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה רושם שהבעלים עצבני ואולי הוא מנסה להסתיר משהו יותר רציני ברכב ואולי הוא סתם לא אוהב שמחטטים לו באוטו.

אתה יכול למצוא אופל קורסה 3 דלתות ב70,000 שקל (ראיתי לפני שבוע במבצע) או דגמים אחרים.

באמת חבל להסתבך עכשיו עם זה למרות שהוא נסע ממש מעט.

אם בכל זאת תלך על האוטו הזה, אל תוותר על מכון בדיקה !

They ignore you now but they will need you later, thats life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שמדובר שליצן שחי בסרט רציני וחושב שיש לו גוש זהב ביד ולא איביזה שיש אותן כמו זבל ושבסכום כזה אפשר לקנות אחת חדשה.

זה בנוסף לעובדה שהרכב שלו עשה ק"מ כאילו היה בהשכרה ושהוא לחוץ כאילו יש לו מה להסתיר.

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיים לא הייתי קונה רכב שנסע בחצי שנה 33 אלף ק"מ אלא אם היו מורידים באופן מיידי 20% על השכרה + אחלה תנאי מימון + תיקון של כל דבר שיוצא בבדיקה.

אני מתרשם שאתה לא מקבל 20% מתחת למחירון - כדאי שתבדוק את העניין שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרוב המגילה כנראה פיספסתי שמדובר ב E30 M3 במצב תצוגה ...

אופס, סה"כ סיאט איביזה !

ועוד מה עם 33 אלף קמ' ב 5 חודשים. מה זה מונית של חאפר ?

שמע בחור, ברח ברח. אלו תרגילים של סוחרים.

יש ביד 2 מספיק רכבים כאלה למכירה.

רענן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממוכר שכזה הייתי מתרחק.

גם 33K בחצי שנה, גם שיפשופים ומכות וגם מחיר לא אטרקטיבי. למה? מי מת?

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4130 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...