Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי לקנות דירה להשקעה באזור ב"ש?

gozal
שימו לב! השרשור הזה בן 2886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני סטודנט שגר באזור של אוניברסיטה בבאר שבע. יש ברשותי קצת כסף בשביל לקחת משכנתא על דירה בערך חצי מיליון שקלים. התחלתי לחפש ביד 2 דירות במחיר הזה, כל דירה שמצאתי היא נמצאת באזורים נדחים מאוד בשכונות גרועות.

בשבילך: אם תקנה את הדירה הזאת, לא יהיו לך שוכרים במחיר שאתה מעוניין להשכיר.

נ.ב.

תחושבת הבטן שלי: כל מי שמשכיר דירות בבאר שבע בסביבת באוניברסיטה, קנה את הדירה לפני מספר שנים והשכיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ביקרתי בשרשור,

מלבד כתיבה יפה של פנדוב אין יותר מדי קשר לנדלן בב"ש ולכן אשאל שוב-האם רכישת דירה להשקעה באיזור האוניברסיטה בב"ש זה צעד נבון או "הקפאת מזומנים" לתקופה ארוכה?

תומר

כל תשובה שיתנו לך היא ספקולציה, גם אם מדובר במומחה נדל"ן מבאר שבע. אי אפשר לדעת לאן הרוח נושבת, אבל ללא ספק אפשר להסתכל על הפרמטרים מסביב. ברור לחלוטין שבמקום שבו המחירים "אמורים" לעלות בגלל פיתוח סביבתי קיצוני יחסית לערים אחרות בישראל (עשרות אלפי אנשי קבע, בסיסים ענקיים, יותר חיילים שיומרו ליותר סטודנטים שירצו ללמוד בב"ש, התפתחות עירונית כללית, אלפי מקומות עבודה חדשים) מומלץ להשקיע, אבל אין תשובה החלטית כי הכל יכול לקרות. ברור שעדיף להשקיע כמה שיותר מוקדם (אם הגידול הוא ליניארי) ולכן עדיף היה להשקיע בעבר כשהמחירים שם היו 200 אלף לדירה. היום המחירים הם לא 200 אלף אבל לפחות לפי מה שאני חושב, הם יעלו בכל מקרה ואולי אפילו יעלו בצורה קיצונית, כמובן לטווח הארוך: 10 שנים לפחות. מה שנאמר לגבי תמ"א נשמע מאוד הגיוני לכן לא הייתי רץ לחפש את הדירות המוזנחות ביותר שידרשו שיפוץ מקיף (חס וחלילה יותר מכך, שיפוץ מקיף של הבניין) כי אתה יכול למצוא את עצמך עם דירה בלי טופס 4 בעוד כמה שנים, חפש דירה סבירה.

לגבי מזגן, בחיאת, אתה קונה דירה ב400 אלף שקל, להוסיף 3 מזגנים קטנים זה עד 15 אלף ושקט נפשי מבחינת פופולריות בקרב השוכרים וכבונוס, שוכרים פחות עצבניים...

עריכה אחרונה על ידי שבלול
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהכי חשוב בהשקעה בדירה בב"ש זה האיזור. קירבה לאוניברסיטה ולא שכונה ד' = קל להשכיר לסטודנטים.

רחוב הכי מבוקש מבחינה זאת - וינגייט ( כמה שיותר קרוב לרחוב הראשי - יותר טוב). בערך כל הרחוב מושכר לסטודנטים . דירת 3 חדרים עולה שם כ- 650 אלף שקלים.

גם איזור דרך מצדה בחלק שקרוב לאוניברסיטה יהיה טוב להשכרה וקצת יותר זול.

אני מדבר על דירות ישנות ללא מעלית, בדירות החדשות המחירים הרבה יותר גבוהים. בעיקרון, ב 5 השנים האחרונות המחירים בב"ש עלו בצורה משמעותית, והסטודנטים נהיו הרבה יותר בררנים ולא מוכנים לגור בחורבה .

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב450K +- יש דירות באיזור סנהדרין\התלמוד. באיזור הזה יש פחות סטודנטים.

רק בקצוות של הרחובות הללו יש ביקוש מצד סטודנטים של אב"ג ושל מכללת קיי, בכל קצה בנפרד.

אני מתעסק בזה ביומיום, בזמן האחרון אני נמצא פחות בפורום עקב חוסר זמן.

לכל שאלה בנושא דירות בבאר שבע מוזמנים לפנות אלי בפרטי ואתן את מספר הטלפון שלי.

*למען הגילוי הנאות אני יועץ נדל"ן בחברת "ארץ עיר תיווך ויזמות נדל"ן", ממוקמים בפארק ההייטק של באר שבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

^^אבל לגור שם אפשרי?

או שעדיף שלא, מכל מיני סיבות?

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רווק - אין בעיה רצינית. לגדל ילדים עדיף בשכונה אחרת.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רווק בקבע, מגדל את עצמי בעיקר.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בדרך הביתה בסוף היום כדי לשים ראש על הכרית עד הבוקר, אפשר להתעלם מהטיפוסים מסביב (אם תביא חברה/ות, תצטרך ללוות אותן בסוף.... )

אם אין בכלל דירה, והמיקום מתאים למקום העבודה, אין מה לעשות עם הכסף ורוצים להתחיל ממשהו במקום לשרוף כספים בשכירות - אולי זאת אפשרות. רק צריך לקחת בחשבון שבעתיד, בשביל להתקדם, תצטרך להוסיף סכומים רציניים - הפערים נשמרים כבר לאורך הרבה שנים.

אבל, לשלם מס רכישה לדירה נוספת ולחפש סטודנטים שמוכנים בשביל שכר דירה יותר נמוך לגור באיזור, לקבל שכר דירה נמוך - אני לא ממליץ על האיזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

האמת היא שאני גר בכלל במרכז, אז אני צריך לחשוב על צעד כזה. נשמע שצריך להתאמץ ולקנות משהו טוב ולא לקנות כדי להגיד\להרגיש שיש לי.

מתכלה מתחת לכיסוי:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכון בדירה להשכרה באיזור בעייתי או מרוחק מאוניברסיטה זה להישאר בלי דיירים. לא מדובר כאן בדירות חדשות שמתאימות למשפחות - זה כבר בתקציב אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...