Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי לקנות דירה להשקעה באזור ב"ש?

gozal
שימו לב! השרשור הזה בן 2885 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש פה תנועה לא רעה של סטודנטים, ואם תספיק לרכוש דירה ולשפצה בזמן הקרוב - הרווחת, שנת הלימודים נפתחת בקרוב ואולי כבר תתפוס 2-3 סטונדטים שיירצו לשכור ממך דירה.

בכללי, המחירים של הדירות בבאר שבע קפצו משמעותית, דירת 4 חדרים ממוצעת בשכונה שאני גר בה, עלתה בעבר משהו כמו 400-500 אלף ש"ח, היום אף אחד כמעט לא מדבר איתך על פחות מ700 אלף ש"ח ויש כאלו שידרשו גם 800 אלף ש"ח ואפילו יותר. (תלוי במיקום, בפרויקט, במצב הדירה, באבזור וכו').

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם תחשוב על זה, הזמן הכי טוב לקניית דירה בב"ש זה אחרי אוקטובר, כי אז יש לך ראש שקט עם שוכרים לעוד שנה.

כמובן במידה והיא כבר מושכרת.

נקודה למחשבה: במחיר של דירת 60-70 מ"ר ברדיוס הקרוב לאוניברסיטה אתה קונה דירת 100-110 מ"ר במרחק גדול יותר. תסתכל על הקובץ המצורף, הדירה ב-ו' הישנה מול הדירה ב-ו' החדשה. הצילום מתוך דה-מרקר של סוף שבוע.

אתה חצי צודק.

דירה להשקעה בב"ש היא נטו לסטונדנטים, לדעתי אין טעם לקנות באזורים לא מבוקשים מבחינת סטודנטים ולחכות שתבוא לך משפחה שתשכיר את זה.

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו מכיר באמת דירה כזאת ששווה לקנות אותה?

ומשהו שמאוד מסקרן אותי- אם חס וחלילה נופל איזה גראד בתוך הדירה, מי מתקן את זה?

המשכיר צריך לשלם? המדינה? מי אמור לשאת בהוצאות האלו?

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

שאלה:

כרגע הנושא הוא לקנות דירה חצי חצי עם חבר (כן אני יודע שזה מסוכן מבחינה חברית, לא על זה השאלה)

עכשיו, רציתי לדעת אילו זכויות נאבדות לי במידה ואני קונה דירה ראשונה?

כלומר, האם נאבדות לי זכויות מבחינת משכנתא או מס רכישה?

פשוט הבנתי שיש כמה זכויות בתור קונה של דירה ראשונה, האם זה תקף לבן אדם יחיד או כזוג נשוי שקונה דירה ראשונה?

אשמח לפרטים ממי שמכיר.

תודה רבה.

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכויות של דירה ראשונה אובדות גם אם זוגתך לעתיד לא מימשה אותן. מספיק שבן זוג אחד בעל דירה כדי להפסיד אותן. צד שני - כנראה שכיום ההלואה הממשלתית לא אטרקטיבית, כך ששיקול זה, נכון להיום, משני.

מה שיותר חשוב הוא שיקולי מס רכישה - כאשר תרצה לקנות דירה שניה תחוייב במס רכישה על כל עלותה, אלא אם תצהיר שבכונתך למכור את הדירה הקיימת בתוך זמן קצוב (כיום שנתיים) וגם תממש הצהרה זו.

בנוסף - יש גם עניין של מס שבח אם וכאשר תרצה למכור יותר מדירה אחת - ובמקרה זה צריך לתכנן נכון בעת הממכירה הראשונה כדי לא להקלע ל"תאונת מס" בעת מכירת הדירה השניה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לעובדה שלקנות בית עם שותף זה מאתגר בלשון מאוד מאוד עדינה..

מה יקרה כשתרצו לפרק את החבילה? איש איש מסיבותיו נניח ירצה לקנות דירה ולהשתמש בפטור ואו אלף ואחד סיבות אחרות? מי רוצה לקנות דירה בשותפות??

אני ממליץ לך מאוד לשקול שוב את הרעיון..

אבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא נגד שותפויות בנדל״ן באופן כללי, אבל כן נגד שותפויות קטנות.

כשיש לך שותפות גדולה, העלויות של פירוק לא וולונטרי משאירות מספיק מרווח כדי שלא תפסיד את התחתונים. בדירה בבאר שבע לא ישאר לך כלום במקרה שדברים ישתבשו.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

שלום לכולם,

מקפיץ מן האוב.

קולגה לעבודה התחיל תהליכים של חיפוש דירה להשקעה באיזור האוניברסיטה(סכום של 450K לדירה+שיפוץ)

האם נוכח המצב כיום עדיין הייתם ממליצים על מהלך שכזה?

הבחור טיפוס נבון ואחרי כל החישובים שעשה כולל הוצאות מסביב(שיפוץ,אי שכירות לתקופות קצרות וכו')עדיין הגיע למסקנה כי העניין יניב תשואה נאה.

האם הייתם ממליצים?

תומר(אשר ימתין בסבלנות לישה:wink: )

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו יותר משליש ביד (סיים משכנתא על דירה קיימת שבה הוא מתגורר כיום וייקח משכנתא חדשה על הייתרה)

תומר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש כאן שרשור שעסק בהשקעת 100K

היה שם מישהו שעיסוקו נדלן בבאר שבע

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקרתי בשרשור,

מלבד כתיבה יפה של פנדוב אין יותר מדי קשר לנדלן בב"ש ולכן אשאל שוב-האם רכישת דירה להשקעה באיזור האוניברסיטה בב"ש זה צעד נבון או "הקפאת מזומנים" לתקופה ארוכה?

תומר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...