Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ה GPS מדייק יותר ממד המהירות ברכב ?

VW130071
שימו לב! השרשור הזה בן 2170 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תשמע, אני שותף לדעתך!

ידוע שמד המהירות מזייף, אפשר לאמת את זה גם מול אבני דרך.

אבל כדי לשכנע אנשים שאיזה מכשיר שמדבר עם החלל החיצון יודע את המהירות יותר טוב מהגלגל, תצטרך לעשות כמה שמיניות (בעקרון הספידומטר מודד יותר טוב אלא שהוא מכוייל לזייף כלפי מעלה). גם תתכן סטייה במכשיר של עד 11 מטר בערך, אבל הסטייה היא די קבועה כך שמדידת המהירות היא די מדוייקת. בסיבובים גם המכשיר המתוחכם שלך לא יודע שאתה בסיבוב (טוב וויז כן יכול לנחש) וכיוון שהדגימה שלו היא מדי מספר שניות (אחרת תגמר הסוללה מהר מאוד) המכשיר שלך יראה מהירות נמוכה מהמהירות האמיתית בזמן הסיבוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

...

אבל כדי לשכנע אנשים שאיזה מכשיר שמדבר עם החלל החיצון יודע את המהירות יותר טוב מהגלגל, תצטרך לעשות כמה שמיניות (בעקרון הספידומטר מודד יותר טוב אלא שהוא מכוייל לזייף כלפי מעלה). ... בסיבובים גם המכשיר המתוחכם שלך לא יודע שאתה בסיבוב (טוב וויז כן יכול לנחש) וכיוון שהדגימה שלו היא מדי מספר שניות (אחרת תגמר הסוללה מהר מאוד) המכשיר שלך יראה מהירות נמוכה מהמהירות האמיתית בזמן הסיבוב.

בחלק מדבריו, Eily מכוון למשהו שגם אני חושב עליו: מד המהירות ברכב מדוייק יותר מה-GPS או ווייז שנשענת על נתוני מיקום ממנו.

ואני ממשיך לטעון כי לא נכון לקבוע כי היצרנים "מרמים" ו-"תמיד מד מהירות מזייף כלפי מעלה". סטיגמות ללא ביסוס עובדתי.

הסבר: המהירות היא מרחק חלקי זמן. מתמטיקה ברורה.

זמן הנסיעה בין נקודה לנקודה, או בין דגימה לדגימה ידוע ולא ניתן לערעור. (אם כי גם כאן יש שיהוי בין המדידה לעיבוד שלה ובאותו זמן הרכב נסע, אבל נניח שהסטיה קיימת בשתי המדידות).

אבל איך נמדד המרחק?

הרכב יודע בדיוק איזה מרחק הוא עובר לפי קצב סיבוב הגלגל (בהנחה שאנו על כביש וללא מקדם חיכוך חריג כמו חול).

ה-GPS שולח דגימות מיקום כל כמה שניות. עניין שניתן לכיוון, בדרך כלל בין 5 ל- 20 שניות. נדיר שידגם כל שניה. באותו מן הרכב נוסע : בכביש ישר המרחק בין נקודת דגימה אחת לשניה יהיה קרוב מאוד לדיוק, אבל אם יש סיבוב - לפי ה-GPS חישוב המרחק בין נקודה ראשונה לשניה יהיה שגוי וקטן יותר מהמציאות, כי המרחק בין שתי הנקודות הוא קו ישר (לפי ה-GPS) בעוד הרכב "יודע" בדיוק את המרחק.

אם נכניס לנוסחה של חישוב המהירות מרחק קטן יותר באותו זמן - נקבל מהירות קטנה יותר.

ככל שהמהירות תגדל ובכביש יהיו סיבובים חדים יותר - ככה ה-GPS יראה מהירות קטנה יותר.

קשה לי להאמין שווייז או כל תוכנה אחרת יודעים להתחבר למערך מפות, שמתעדכן בקביעות, ובדרך כזו לחשב את המרחק בכביש ולא בין שתי נקודות הדגימה, כדי להתאים את החישוב של התוכנה לסיבובים בכביש. זה יאיט את מהירות התגובה של התוכנה ומצריך השקעה נרחבת ויקרה מאוד בעיבוד גרפי, ולכן יוותרו על כך.

kingikra - אוליבמקום להשוויץ בהכרות שלך עם איש כזה או אחר, שלא ראיתי שהיא תורמת ידע לנושא - תבקש ממנו לבוא לכאן ולהבהיר את הדברים?

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני ממשיך לטעון כי לא נכון לקבוע כי היצרנים "מרמים" ו-"תמיד מד מהירות מזייף כלפי מעלה". סטיגמות ללא ביסוס עובדתי.

דווקא לזה יש ביסוס עובדתי:

180 160 140 120 100 80 60 40 קריאת ספידומטר

מהירות בפועל

Mazda 3 37 56 76 94 114 133 152 171

Renault Fluence 38 58 78 98 117 136 156 176

Volkswagen Jetta 37 57 75 94 113 132 152 171

___Chevrolet Cruze 37 56 75 93 111 131 151

Honda Civic 38 57 77 96 116 135 155 175

Kia cee'd 37 56 76 96 116 136 156 176

Skoda Octavia 38 57 76 95 114 133 152 172

____Chevrolet Spark 37 56 75 94 113 133 152

____Kia Picanto 38 56 76 95 115 134 153

____Suzuki Splash 40 58 78 97 117 136 156

למשל אלו תוצאות מדידה של מגזין רכב autoreview.ru.

הם כמעט בכל במחן דרכים בודקים זמני תאוצה ואמיתות קריאת הספידומטר עם ציוד מקצועי.

כמעט בכל הרכבים, כשספידומטר מראה 100 המהירות האמיתית היא 93-97 קמ"ש.

הזיוף לא תמיד באחוזים. יש רכבים שמראים קבוע 3-4 קמ"ש יותר, ללא קשר למהירות, למשל רנו וקיה במקרה הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, תודה על המידע המעניין !

רשמתי קודם ש"בכמה פעמים של בדיקת מד דיגיטלי מול מד מהירות שיש בכביש ברעננה (וייצמן, שם קל לשמור מהירות קבועה) והרצליה (ליד הקאונטרי) הראו שיוויון עד סטיה של קמ"ש (ופעם אחת שניים) של מד האוטו מול המד בכביש" - וזה תואם.

אני נוסע ברנו, והבדיקה הקטנה שלי תואמת את הממצאים שלהם, לפחות במהירויות נמוכות.

אולי בוחני הפורום, או עיתונאי רכב שמחפש נושא מעניין, יארגנו פעם בדיקה של אימות המהירות בין מד הרכב, GPS, ווייז ומכשיר לזירה שהמשטרה תנדב לצורך העניין. יהיה מעניין לבדוק בכביש ישר ובכביש עם סיבובים רחבים ומהירים, כמו ליד מושב חצב, או מחלף עם כניסה רחבה וסיבוב של 90 או 270 מעלות.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

kingikra - אוליבמקום להשוויץ בהכרות שלך עם איש כזה או אחר, שלא ראיתי שהיא תורמת ידע לנושא - תבקש ממנו לבוא לכאן ולהבהיר את הדברים?

למה לא תורמת ידע? מי משוויץ? אני אדבר איתו ונראה מה יש לו לומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לGPS וגם למד המהירות יש סטיות.

נניח אצלי בקליאו יש קרוז קונטרול, כשהוא פועל על 96 קמ"ש, המחט בסקאלה יושבת על 100 קמ"ש, ו100 קמ"ש בקרוז קונטרול מביאים אותי בסקאלה לאיזור של 105 קמ"ש. זה עשוי כך באופן מכוון.

הסטיה של הרכב + הסטיה של הGPS מביאות לך נתונים שהם כביכול לא מדויקים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שנים מאוחר יותר...

חברים ויכוח עם חבר ואשמח לחוות דעת חיצונית כי הוא לא מוכן להקשיב לי. בכוונה לא אומר מה הדיעה שלי מראש.

הרכב טויוטה יאריס 2009 מזייף במד מהירות נגיד 55 קמ''ש בפועל מראה 50 במד מהירות, ב 140 קמ''ש בפועל מראה 120 קמ''ש במד מהירות ז''א ישנה סטיה מסויימת באחוזים ולא משהו קבוע.

האם כתוצאה מהסטיה במד מהירות תהיה גם סטיה במונה קילומטראז' שנמד בגלל זה?

אציין גם שזה לא מצב ואין מצב שהמד מהירות לא עובד, הוא עובד פשוט במקום סטיה קלה ומקובלת ישנה סטיה מעט גבוה יותר עם עליית המהירות.

אם זה משנה המד מהירות דיגיטלי.

אשמח להסברים שגם מישהו שלא מבין דבר ברכב יבין.

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי system_x

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי בטויוטה אוריס הפער במד המהירות הוא של 10%. השוויתי מרחק באודומטר למרחק הנמדד ב-gps, ויצא תואם במדיוק - כך שלפי הבדיקה שלי רק מד המהירות מזייף. האודומטאר מודד נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנתן שהצמיגים במידה המקורית,

השגיאה במד המהירות היא שגיאה יזומה, מחשב הרכב יודע בדיוק לא רע באיזו מהירות אתה נוסע ומה המרחק שעברת.

בטויוטה מנסיון ניתן לראות מהירות אמיתית בחיבור OBD סיני פשוט..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אחד התייחס לנושא המקורי?

לא ממש עוזר....

שוב האם הסטיה של 20 קמ''ש תשפיע על מד קילומטרז'?

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצב תקין האודומטר ייראה מרחק נכון ומדוייק, משום שהסטיה היא סטיה יזומה במד המהירות בלבד.

במצב לא תקין, תהיה סטיה גם באודומטר. סטייה כזו יכולה לנבוע, למשל, ממידת צמיגים לא מאושרת (אני מבין שזה לא המצב כאן), או מתקלה טכנית אחרת.

אני לא יודע אם המצב אצלך תקין או לא, היות שסטייה של 20 קמ"ש נראית לי קצת מוגזמת. הדבר הפשוט ביותר לעשות הוא לחבר OBD, ולראות מה המחשב מקבל.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למזלי זה לא אצלי.

מה ההקשר של obd לעניין?

האמת פתרון תקלה לא ממש מעניין אותי אלא התשובה לויכוח עצמו, האם במצב הנתון למעלה יש השפעה על הקילומטראז' שמופיע ברכב או לא.

המקרה עצמו כמובן אמיתי לגמרי ביאריס 2009.

הסטיה משתנה ממהירות למהירות ולטעמי שוות ערך לאחוז מסויים.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשר הוא שהמחשב מקבל נתון מהירות אמיתית, שאפשר לראות אותו בסורק OBD.

שוב פעם, במצב תקין לא אמורה להיות שום השפעה על מדידת המרחק. מעבר לכך, אני לא יכול לדעת האם המצב אצל החבר שלך תקין או לא.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2170 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...