Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ה GPS מדייק יותר ממד המהירות ברכב ?

VW130071
שימו לב! השרשור הזה בן 2170 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם תעיפו מבט בקישור שנתתי מוויקיפדיה - הכל רשום שם. כולל התייחסות לתקן בכמה מדינות.

היום כל מדי המהירות הם אלקטרוניים-ממוחשבים. האות מגיע מהחיישן לבקר שאחראי על הזזת המחוג "האנלוגי" או הצגת המספר במד המהירות "הדיגיטלי".

ד"א - מאחר שהחיישן יושב בתמסורת הסופית בד"כ ולא תלוי בגלגלים, הגדלת קוטר הגלגלים תגדיל את הזיוף של מד המהירות. גם בנסיעה בשלג או על קרח, שהגלגלים מחליקים, הזיוף מעלה יגדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ד"א - מאחר שהחיישן יושב בתמסורת הסופית בד"כ ולא תלוי בגלגלים, הגדלת קוטר הגלגלים תגדיל את הזיוף של מד המהירות.

גם אם חיישן המהירות היה יושב על הגלגל, זה לא היה משנה כלום בעיניין הזה.

חיישן סופר את כמות הסיבובים, וכמות הסיבובים היא אותה כמות ביציאה מהגיר וגם בגלגל.

גלגל בקוטר גדול יותר יעבור מרחק גדול יותר (הרכב יסע מהר יותר) "פר" אותה כמות סיבובים, והספידומטר יזייף כלפי מטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא מחשבים כלום ב WAZE הם מקבלים את המהירות מרכיב ה GPS שבמכשיר והוא זה שאחראי על החישוב.

מי שרוצה לדעת איך בדיוק המהירות מחושבת ועד כמה היא מדוייקת יכול לקרא כאן :

http://gpsinformation.net/main/gpsspeed.htm

אח שלי וחבר טוב הם שניים משלושת היזמים (מקימים) של ווייז. אתה בטוח שאתה רוצה להתדיין על זה איתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיהיה גם אלברט ניוטון, או המפעיל של הלווין מצידי.

WAZE זו אפליקציה. המידע לגבי מהירות הרכב מתקבל רק מלוויני הGPS (ומועבר דרך הרשת לשרת). החישוב הוא אכן העתק חלקי זמן אני מניח שבשילוב אינטרפולציה כזאת או אחרת, ותלוי בדיוק של המכשיר וברזולציית הדגימה (הפרמטרים האלה פחות משנים במהירות קבועה בקו ישר ומפולס). במכשירים שנתקלתי בהם מוצג קמ"ש שלם, לא בכפולות של שלוש!

כל הסוגיות שהועלו לגבי המכשירים של גארמין (שהם מכשירים יעודיים, יותר מדוייקים מטלפון חכם בד"כ) נכונות גם לגבי WAZE!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לניוטון קראו אייזק, אלברט זה איינשטיין:o

יש לי גם מכשיר GPS רגיל (נראה לי גראמין, הרבה זמן לא השתמשתי בו), והמהירות שהוא מציג זהה לגמרי למהירות שמציג WAZE שרץ על טלפון סלולרי.

לגבי הקפיצות של 3 קמ"ש - אולי לא הסברתי טוב: WAZE מדלג כל פעם בקפיצת של 3 קמ"ש, כלומר אם אתה במהירות 85, ומאיץ טיפה, המספר שמוצג אחר כך הוא 88, מספרים 86,87 לא מוצגים אף פעם. אותו דבר בהאטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיהיה ארכימדס מצידי, הבנו את הרעיון...

הבנתי את הרעיון של קפיצות של 3 קמ"ש, לדעתי יש מכשירים שקופצים בקמ"ש בודד, אבל אבדוק שוב!

הגיוני שזה תלוי תוכנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, אני חושב שאצלך יש גם גלאקסי S2, כמו אצלי, ולכן מעניין למה אצלי הוא כן קופץ ב 3 קמ"ש, תמיד.

גם אפליקציות אחרות מבוססות GRS (כמו אפליקציות שמציגות ספידומטר וירטואלי) מדלגות כל פעם 3 קמ"ש.

יש למישהו פתרון לסוגיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי תמיד הספידומטר ברכב מראה מהירות גבוהה יותר בכ 2-4 קמ"ש תלוי ברכב.

כך שלדעתי הWAZE מדייק וה"בעיה" ברכב.

אצלי, ולא רק אצלי גם 10-12 ק"מ. ראיתי דוגמא כזאת אצלי לא מזמן בטווח הנ"ל, והיה פה בחור שנתפס על 161 (כנראה בגלל רכב אאודי חולף) בעוד שהמד שלו הראה 110 ולפי דבריו הוייז רשם בכלל 98.

אוהב את המיקרה, אבל רוצה ראב 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם גם השלט מכוייל להציג מהירות גבוהה מבפועל?

ע"י לוח השעונים ברכב.

בבת ים ובכביש 4 דרום באיזור שלפני יבנה השלטים מזייפים כלפי מעלה.

אוהב את המיקרה, אבל רוצה ראב 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהתנסות באירופה, עם מכשיר גארמין בשבועיים האחרונים, סיטרואן C4 גרנד פיקאסו (דיזל ידני) בעלת מכוון מהירות דיגיטאלי, לכל אורך סקלת המהירות (גם מעל 160 קמ"ש) הפער בין הגארמין למכוון המהירות לא עלה על 2-3 קמ"ש.

האמת, די הופתעתי, מכיוון שציפיתי לפער בעל אחוז קבוע - זאת אומרת הפרש במדידה אשר גדל עם המהירות. כאן, פשוט לא היה פער (2-3 קמ"ש בדרך כלל שיקפו להערכתי פיגור מסויים בהצגה של ה GPS) או שהוא זניח לחלוטין.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיהיה גם אלברט ניוטון, או המפעיל של הלווין מצידי.

WAZE זו אפליקציה. המידע לגבי מהירות הרכב מתקבל רק מלוויני הGPS (ומועבר דרך הרשת לשרת). החישוב הוא אכן העתק חלקי זמן אני מניח שבשילוב אינטרפולציה כזאת או אחרת, ותלוי בדיוק של המכשיר וברזולציית הדגימה (הפרמטרים האלה פחות משנים במהירות קבועה בקו ישר ומפולס). במכשירים שנתקלתי בהם מוצג קמ"ש שלם, לא בכפולות של שלוש!

כל הסוגיות שהועלו לגבי המכשירים של גארמין (שהם מכשירים יעודיים, יותר מדוייקים מטלפון חכם בד"כ) נכונות גם לגבי WAZE!

לא הבנתי אם אתה בעדי או נגדי :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד הדיון!

כבוד רב למי שפיתח את התוכנה הגאונית הזאת, אבל קרבת משפחה כזאת או אחרת לא מקנה לך חסינות או יתרון כלשהו בדיון.

לא אומר שאתה טועה כמובן, אבל תצטרך להצדיק את הטענות בדרך אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, החבר, זה זה שפיתח את התוכנה מאפס. כשהתלוננתי בפניו שמד המהירות של ווייז מזייף כלפי מטה הוא ענה לי בבטחון מלא (ברור שבבטחון, הוא כתב את התוכנה ואת האלגוריתם לחישוב המהירות שתוצג על המסך) שהספידומטר שלי מזייף ושהוא בתוכנה מחשב מרחק חלקי זמן.

לא מבין איזה טיעון יותר טוב מזה אני צריך לתת לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2170 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...