Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יאריס 2004-5 או סיריון 2008

e-Dough
שימו לב! השרשור הזה בן 4773 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ב

היאריס (החדשה) צפויה לצרוך במציאות 15 ק"מ לליטר (משקל נמוך התנגות אוויר נמוכה תיבה רובוטית ומנוע קטן נפח וכוח) תהיה זריזה יותר אך פחות מהירה בכבישים בין עירוניים גם כן פחות נוחה בשל התיבה הרובוטית הידועה לרעה של טויוטה סה"כ היא כמו רכב מיני קצת יותר גדול ובעל מנוע יותר חזק.

יאריס 2004/5 אינה רובוטית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אבל אם היית שם לב,פותח השרשור שאל לגבי היאריס 04-05 לעומת סריון חדשה יותר 07-08,

ואני מניח שלכן קיבל את התשובות האלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין איך אנשים כ"כ רוצים לחסוך ב-20 אגורות על כול קילומטר בצריכת דלק, ולא אכפת להם בכלל לנהוג בקופסת מוות.

סוזוקי אלטו? כשתישאר בלי רגל אחרי תאונת דרכים, ניראה איך החיסכון בדלק ינחם אותך.

גם הסיריון לא משהו בקטע הזה, רק היאריס מציגה את התוצאות הכי טובות(בהנחה שזה אותו הדגם במבחן ה-NCAP)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם זה שמעלי - יש המון צדק בטענה הזו.

אנשים מתנהגים כאילו שעוד שניה יבואו לעקל להם את הרכב בגלל שאין להם כסף לדלק, אם זה אכן המצב, כנראה שגם כסף לתחזוקה של רכב שיעשה 1:18 לא יהיה מספיק במידה ותהיה תקלת מנוע רצינית אחת בדרך...

הסיבה לקחת רכב חסכוני יותר אכן יכולה לחסוך הרבה מאוד כסף אבל צריך לקחת בחשבון את סוג הנסועה שהרכב מביא - לרכב שנוסע לרוב בתוך העיר ולא מגיע הרבה למהירויות גבוהות אפשר להתפשר קצת על רמת הבטיחות של הרכב.

רכב שנוסע הרבה מאוד בכבישים בין עירוניים יהיה יותר מועד לפורענויות שלא לדבר על עם גרים או נוסעים דרך שכונות צפופות במיוחד גם כן כדאי לקחת בחשבון את נושא הבטיחות הרבה יותר ברצינות.

זה שיקול רציני מאוד בין רכב שהוא טיפה יותר זללן לעומת הרבה יותר בטוח.

מה לגבי נוחות? סובלים מדלקות כלשהן? בעיות גב? - אתם בטוחים שאתם מעדיפים לשלם על חסכון בדלק לעומת כאבים מהסוג הזה?

גם סיבה טובה לשקול רכב שהמעלות הטובות שלו הן לווא דווקא חסכון בדלק.

ההתלבטות בין יאריס לבין סיריון היא לגיטימית

אבל האלטו נמצאת במשוואה אחרת לגמרי...

אני הייתי מציע לפזול לכוון של פז'ו 107 אם כבר - קצת יותר בטיחותית מהאלטו וגם יותר נוחה ממנה. אולי גם פיאט פנדה.

או לנסות גם פיאט גראנדה פונטו - אפשר לקנות היום שנת 2008 ב64 אלף שקלים עד כמה שזכור לי והרכב נראה יפה, מפנק, נוח ועד כמה שידוע לי הוא גם בעל נתון אמינות טוב, זריז וחסכוני מאוד.

שווה בדיקה - השנתון של הרכב יחסית חדש ואם לוקחים אחד שהוא מתוחזק היטב סביר להניח גם שנתון האמינות יהיה טוב והתחזוקה תהיה זולה לא פחות - במקרה הכי גרוע של תקלה אחת רצינית - לאורך זמן זה די נבלע ולא מרגישים את זה (מנסיון עם רכבים קצת פחות אמינים...).

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תודה לכל המגיבים,

זה בהחלט עוזר בהתלבטויות.

מאחר ואנחנו מחפשים רכב אוטומטי ומגבלת התקציב שלנו היא 60K, האלטו לא באה בחשבון,

וממילא לא בטוח שמכונית קטנטנה עם מנוע 1000 סמ"ק תתמודד עם נסיעות תכופות בקו ת"א-ירושלים.

כך שאנחנו נשארים עם ההתלבטות בין סיריון ליאריס וממשיכים לחפש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

היי,

אנחנו שוקלים כבר לשדרג את הרכישה ולקנות יאריס 2008, במקום 2005.

מה דעתכם, איך ה- 2008 מול ה- 2005.

ברור שחדש יותר זה אמין יותר, אבל איך האוטו עצמו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אנחנו שוקלים כבר לשדרג את הרכישה ולקנות יאריס 2008, במקום 2005.

מה דעתכם, איך ה- 2008 מול ה- 2005.

ברור שחדש יותר זה אמין יותר, אבל איך האוטו עצמו?

לנו יש את ה2005 והיא מצוינת !!! פשוט רכב אמין ביותר !

תבדוק היכן ייצרו את הרכבים ? וכמובן תעדיף את יפן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

2008 זה הדגם עם הגיר הרובוטי. לא שמעתי על בעיות מיוחדות עם הגיר הזה, חוץ מהתלונות המוכרות על אופי העברת ההילוכים.

לקבלת ייעוץ, הכוונה והצעות אטרקטיביות לרכישת רכב משומש הכנסו או התקשרו עכשיו ל- 052-6898689

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

עוד שמועה שחשבנו לבדוק איתכם,

שמענו שלא כדאי לקנות מכוניות מירושלים, בגלל שעומס העליות והירידות שוחק את הגיר ומערכות אחרות ברכב.

יש אמת בעניין הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין 2007 ל 2008 אין הבדלים, "מתיחת הפנים" הופיעה במחצית השנייה של 2009 עם תיבה רובוטית של 6 הילוכים ומנוע 100 כ"ס במקום 86.

התיבה הרובוטית מחייבת הסתגלות ולמידה וצריך לזכור שלמעשה זה לא רכב אוטומטי כמו שנוטים לחשוב. זה למעשה רכב עם תיבת הילוכים "ידנית" אך העברה אוטומטית, ברגע שמבינים את הנקודה הזאת, מתרגלים לרכב ונוהגים בהתאם אז מבינים את היתרונות של תיבה כזאת.

גם לי לא ידועות בעיות אמינות מיוחדות, למעט מקרה בודד וחריג שפורסם בפורום.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמעתי על דבר כזה אבל זה נראה לי שטויות בסה"כ. אתה לוקח את הרכב לבדיקה, אתה רואה את מצבו הכללי וגם את מצב המכלולים ואם הרכב תקין - מה טוב. אם כך אומרים לגבי ירושליים אז אתה גם לא יכול מחיפה וגם לא מהקריות (כי אולי הם בחיפה כל היום) וגם לא מהגליל ומחלקים גדולים בצפון שם יש הרים למכביר). ובכלל, מניין לך אם הבחור שממנו תקנה מת"א לא עובד בירושליים או במקום דומה וחורש עליות וירידות כל היום? עזוב שטויות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע אם יש הבדל בין הדגם של 2007 לזה של 2008?

לשאלתך- אין הבדל בין דגמי 2007 ל- 2008.

כבעל שני הדורות של היאריס- יאריס שנת 2000 עם תיבה אוטומטית "רגילה" וויאריס שנת 2007 עם התיבה הרובוטית, אני ממליץ לכם לבצע נסיעה ממושכת עם הרכב, טרם החלטת רכישה.

לגבי חווית הנסיעה שלי: היאריס הראשונה עם התיבה האוטומטית היתה ברשותי כשלוש שנים, בהן נהנתי מרכב חסכוני, קל לתמרון ורמת האמינות היתה יותר ממצוינת, כאשר נדרשתי לבקר במוסך לצורך טיפולים שיגרתיים בלבד. כמו כן, הרכב היה מאד סחיר ומובקש ונמכר תוך שלוש שעות ב- 7000 מעל מחיר המחירון שלו!!!

לגבי היאריס הרובוטית, סיפור אחר לחלוטין. אף על פי שהרכב, מהווה שיפור תיכנוני של הדור הקודם, התיבה הרובוטית פשוט הורסת את חווית הנהיגה והשימוש היום יומי ברכב, במיוחד בהתנהלות עירונית. מעברי ההילוכים, גסים ומטלטלים את הרכב (בעיקר בעת העברת ההילוכים הראשונים 1-2-3, לעיתים בעת העברות ההילוכים, נשמעים רעשי חבטה מתיבת ההילוכים שמאד הפריעו לי. פניתי מספר פעמים ליבואן, ביצעו עידכוני תוכנת ניהול וטענו שהכל תקין! בקיצור- החוויה הסתיימה בכך שלאחר שמונה חודשים עם יאריס חדשה, מכרתי את הרכב בהפסד ניכר!

מסקנתי - רכב עם תיבה רובוטית חד מצמדית (הקיימת ביאריס), לא ארכוש עוד.

בנוגע לאופציות העומדות בפניכם-

יאריס משנתון 2005-2006- מומלצת, אולם יקרה, קשה למצוא ונמכרת מעל המחירון.

יאריס משנתון 2007-2008- ראו ההסבר למעלה.

כפי שצינו מגיבים לפני, במסגרת תקציבכם (לאחר מתיחתו למחיר יאריס 2008 ), קיימות אופציות נגישות יותר שאינן בהכרח פחות טובות כדוגמת:

-סקודה פאביה (ניתן לרכוש חדשה מהיבאון ב- 77,777 ש"ח).

- סוזוקי סוויפט משנתון 2007-2008

לשיקולכם ובהצלחה

עיד

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4773 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...