Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בקשר לקניית סוזוקי באלנו (כותרת ערוכה)

orr522
שימו לב! השרשור הזה בן 4990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ההבדל בין 99 ל 2002 הוא עוד איזה מתיחת פנים נוספת קטנה בגריל ועוד כמה דברים שאני לא זוכר שאתה מרגיש שהאוטו קצת אחרת.

ב 99 היא עברה את המתיחת פנים הראשונה ובשנת 2000 או 2001 היא עברה עוד אחת.

תשאוף לשנת ה 2000 , אתה תהנה מהרכב, לא נראה לי שבסכום הזה ניתן לקנות משהו יותר טוב ואמין.

וניתן למצוא גם שמורות מאוד, עיות וזה לא רכב שיש עליו "פוזה" , בדרך כלל הוא נמצא בידי אנשים מבוגרים.

*למשל את שלי קניתי מיד ראשונה מזקנה עם 110 אלף ק"מ על השעון, ספר טיפולים ממתי שיצא מהחברה.

ככה שיש שמורות אם רק שומרים על סבלנות בחיפוש הרכב.

* אתה לא יכול להתקין כריות אויר לבד ו ABS , כמו שכבר ענו לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 98
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה הכוונה? אני נסעתי רק על באלנו 96. אם אני אסע על 99 או 2000 אני ארגיש אחיזה שונה בכביש וכדומה?

אני מצאתי 99 שנראית ממש שמורה, אז מה אתה אומר ללכת רק על 2000 ומעלה? מה כבר ההבדל אם אין ABS וכריות אוויר.

I never thought it could happen, but love hit me like an elephant and I was thrown into a jungle of dreams.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב הרבה פחות בטוח ?....

עדיף כן לחפש דגם לאחר מתיחת הפנים עם 2 כריות אויר ו-ABS.

מבחינת האחיזה הן יאחזו אותו דבר (גם זאת משנת 96 וגם זאת משנת 2000,אם אני לא טועה מידת הצמיגים נותרה זהה), פשוט להקפיד לשים צמיגים איכותיים (כמו בכל רכב).

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משנת 2000 במתיחה האחרונה, התרחבו הצמיגים.

לכן היא אוחזת יותר טוב מהדורות הקודמים שלה ואפילו גם יותר נינוחה, אם אני לא טועה אז גם המתלים שונו קצת.

עם הצמיגים הנכונים היא אוחזת אפילו דיי טוב יחסית.

רצוי ללכת על הדגם עם ה 2 כריות אויר ו ABS ואחרי המתיחת פנים האחרונה שבוצעה, כי הוא קצת שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו במשפחה סוזוקי בלנו, ואם ה166K קילומטר של הבחור נשמע כמו סטיית תקן, אז שלנו שנת 98 עם 65K :)

לגבי אמינות מאוד לא מסכים עם מה שנאמר, הרכב לא ראה מוסך חוץ מטיפולים תקופתיים שכל רכב עובר או אמור לעבור.

לגבי זריזות הרכב דיי זריז יחסית למתחרות.

לגבי נוחות מושבים אכן הרכב הוא לא הכי נוח בעולם אבל גם אין מה להיסחף ולהפוך אותו ל"קרש גיהוץ".

בעניין הדלק, שלנו 1600 אוטומטית והצריכה לא בשמיים בכלל. ( תנהג בפוקוס ומזדה 3 החדשה ותבין מזה מטחנת דלק ).

שיהיה בהצלחה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה ד"ר סובארו לא נותן תגובה לכל הנאמר כאן ? עוד לא ראיתי תגובה אחת רע לגבי בלנו ,

חוץ מלזרוק דברים סתם כך באוויר , צריך גם לדעת לעמוד מאחורי מה שאתה אומר.

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחפש לריב? חסר לך "אקשן" בחיים? או שאתה מחפש דיון ענייני על רכב מסויים? חוץ מזה הוא כנראה הבין שאי אפשר לשכנע את המשוכנעים- לך תתווכח עם אמונה...

שמרנות היא עצלנות מחשבתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר שבוע מחפש באלנו ומתחרפן כבר, כל השמורות נמכרו תוך כמה שעות, פגשתי כמה מוכרים הזויים.

והיום חשבתי שאני עושה העברת בעלות והמוכר אמר לי שרק עוד שבועיים הוא משחרר את הרכב :?

מה שאתם אומרים פה על בטיחות של הרכב ממש מרתיע, כי אני נהג חדש.

האם זה ממש סכנת נפשות לקחת רכב בלי כריות אוויר ו ABS?

אני לא מבין לבאלנו אין פח? אין ברזל? אם רכב אחר נתקע בעמוד באותה מהירות לא יקרה לו נזק כמו לבלנו?

למה הפח שלה כזה גרוע? ואם הוידאו המדובר ההוא הוא מדגם שנת 95 הם לא שיפרו את זה בדגמים של 2000 ומעלה?

למשל הליאנה היא לא חזקה?

איזה רכב אחר אני יכול לקחת בסכום של 20 בערך? שיהיה לי נוח בגיר אוטומטי, היגוי,ברקסים?

האם יונדאי אקססנט משנתון 2000 ומעלה נחשב רכב יותר בטוח? איך הוא בהיגוי ובנוחות? הוא שותה דלק?

אם אני לוקח מיצובישי קולט זה גם סכנת נפשות ומטחנת דלק?

כדאי לקחת קורולה שחוטה מדגם יותר ישן? סובארו? או שאולי לקחת באלנו 99 שמורה ולחכות למוכר ההוא?

איזה אופציות יש, אם אני לא רוצה להתקרב לפונטו. 323 שחוטה? מה יש כבר? איך הרכב אופל קורסה?

אשמח לשמוע כל עצה! לגבי רכב מנוע 1600 שלא יטחן דלק ויהיה בטוח ואמין.

I never thought it could happen, but love hit me like an elephant and I was thrown into a jungle of dreams.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אם תחשוש מהבטיחות תדע לא לעשות פוזות ? אנשים מחזיקים בלנו עשרות שנים ולא מחליפים. אתה תקח בחשבון שאין לך ABS. לשאלתך- הדבר הכי טוב זה לא להיתקע בעמוד :) לא מאמין שיונדאי אקסנט כזו בטוחה, אם להשוות, ובכלל מכוניות ישנות לא עומדת באותם סטנדרטים של בטיחות לעומת החדשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אני כולה נוהג חצי שנה ואני בן 25. אני לא מתכוון לעשות שום פוזות שום כלום, הרכב כולה לנסיעות פה בעיר באיזור המרכז: ראשון, רחובות בעיקר. לעבודה 10 דקות כל יום ב431, הלוך וחזור, כל השאר אין הרבה נסיעות בכביש מהיר.

סכנת מוות זה רק בכביש מהיר? אני בכלל לא נוסע מהר, 100 גג ככה.

פשוט נהגתי על 2 רכבים, יונדאי אלנטרה 2007 שהיה מצויין, ובאלנו 96 שגם התרגלתי אליו.

אם אני מוצא אלנטרה ישנה שנת 2000 ככה זה יהיה רכב טוב?

או שאין מה לעשות ב20 אלף ככה באלנו זה הכי משתלם ואמין, וצריך לנהוג יותר זהיר? אני גם יכול לחפש רכב חודשים, אם מצאתי שמור אז אולי לחכות למוכר שבועיים וזהו?

מצאתי רכב שנת 99 שנראה טוב, יד ראשונה וכדומה. הדבר היחיד שאין לו זה רדיו דיסק. ועשה פחות מ150.

חוץ מזה יש מלא משפחות שיש להן באלנו, יש אנשים שנוהגים בלי פח בכלל, על אופנוע וקטנוע, זה הכל מזל וזהירות לא?

מה לגבי rover 216? אופל קורסה? משהו של קאיה? מיצבושי גלאנט או לנסר? קריזמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה ד"ר סובארו לא נותן תגובה לכל הנאמר כאן ? עוד לא ראיתי תגובה אחת רע לגבי בלנו ,

חוץ מלזרוק דברים סתם כך באוויר , צריך גם לדעת לעמוד מאחורי מה שאתה אומר.

כי לא משעמם לי.

היום ראיתי באלנו מתגלגלת לה ברחוב, הסתכלתי על הדשבורד העלוב שמזכיר סיטרואן סקסו שזולה ממנה ב-10 אלף ש"ח לפחות,

ודי ריחמתי על הבעלים - שבטח חושב שהוא שיחק אותה עם העגלה שלו.

שיהיה לו לבריאות :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים שקונים יונדאי גטס מחברות ליסינג.

אלה מכוניות בלי ABS ועם כרית אוויר אחת.

זה לא אומר שהם בסכנת חיים מיידית, זה רק אומר שהם בנחיתות אל מול אדם אחר שייתקל באותו מצב.

אם הייתי קונה גטס במקום הפונטו, במידה והייתי צריך גם לבלום וגם להזיז את הרכב - לא הייתי יכול לעשות זאת - כי זה תפקידה של מערכת ה-ABS. אם חברה שלי הייתה נוסעת איתי, היא הייתה מקבלת מכה אכזרית מהדשבורד, כי אין כרית אוויר שתבלום את הראש שלה במקרה של תאונה קשה.

אם זה מפחיד אותך (וכדאי שזה יפחיד אותך), קנה משהו יותר בטיחותי.

בגזרת ה-1600 אוטומט, יש את קיה ריו שהיא רכב חביב ביותר. אם אתה מסוגל לנסוע בפחנוע כמו באלנו, אז פחנוע כמו הקיה ריו יתאים לך כמו כפפה ליד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה שאמרת על ה ABS.

בגטס יש ABS ובפונטו אין? ממה שהבנתי ABS רק משחרר את הבלמים ונותן הרפייה שאתה לוחץ מכה אחת?

כלומר, אם אני מגיע לבלימת חירום ונותן לחיצה אחת חזקה ואז מפמפם הכל בסדר?

ומה בקשר לכרית אוויר? שזה יכול לחנוק אותך בזמן תאונה? או שאם אתה מתהפך ואין כרית אוויר אתה יכול לברוח החוצה?

עזוב שלא נדע מכל הדברים האלה, אני מאמין שהכל זה גורל וצורת הנהיגה של הנהג.

KIA זה יצרן יפני? מה לגבי קיה ספיה? הבנתי שאומרים לא להתקרב ואני לא יודע למה.

מה לגבי דייטסו שרייד מנוע 1400? ROVER 216? יש גם סוזוקי יורו סוויפט מנוע 1300.

עוד משהו שחשבתי לעשות, סה"כ אני אשתמש ברכב ל3-4 שנים ואח"כ אחליף או אזרוק אותו.

אם אני אקח רכב אמריקאי ישן ואמין במקום? נניח איזו ביואיק, או קורסיקה, או קאווליר ישנות? או שהמחירים שלהם גם יקרים?

נניח לקחת רכב אמריקאי ב10-12 ואת ה8 אלף שחסכתי אני כמובן אשלם יותר על הדלק שהרכב צורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגטס אין ABS. אין גם כרית אוויר לנוסע.

לא יודע מה הקשקוש הזה על הסכנות בכרית אוויר, אני יודע בוודאות דבר אחד - אם זה היה משהו שמסכן את הנוסעים, לא היו מוסיפים עוד ועוד כאלה. יש רכבים שכיום יוצאים עם 6 או 8 כריות אוויר, כבר בדגמים המאובזרים של רכבים פשוטים כמו גרנדה פונטו או פולו.

והמשמעות של ABS היא שאתה יכול לבלום ולהזיז את ההגה באותו זמן. משמעותי מאוד אם אתה צריך בלימת חירום + הזזה של האוטו.

כמובן שאתה יכול לוותר על כל אלה, אבל למה? כי לתימור2008 יש באלנו והוא עושה לה וקס ומצלם בפלאפון? אז יש לו אוטו נקי ונוצץ, אבל בשעת תאונה הוא במצב נחות בהרבה משאר הרכבים שמחזיקים אבזור מודרני.

לגבי KIA - רכב קוריאני. איכות ההרכבה שלו נמוכה בשנתונים הקודמים, הדשבורדים שלו מתקפלים והפלסטיקים נמסים. החל משנת 2002 ישנו שיפור משמעותי ברמת ההרכבה ומומלץ לקנות החל משנתון זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני רוצה לצטט אותך:

שלום לכולם,

אני בחיפושים אחרי פונטו אוטומטית.

כרגע אני מתנייד עם פונטו ידנית, 60 כ"ס. הרכב מרגיש די חלש בעליות רציניות. את רוב העליות בחיפה הוא לוקח בצורה טובה, אבל דברים רציניים באמת כמו העלייה לאוניברסיטה דרך נשר ודרך הציונות - הוא לא באמת סוחב.

(הכוונה היא שהוא יושב על הילוך שלישי עם מהירות 60).

עכשיו, כשצריך למצוא אוטו לאחותי שיעלה לאוניברסיטה 3 שנים - אני נתקל מדי פעם בגירסא הרובוטית של הפונטו.

הבנתי משיטוט בפורום שמדובר באותו מנוע 8V שיש אצלי.

האם הוא יהיה מסורס לחלוטין עם הגיר הנ"ל, או שיש אפשרות להתפשר על רובוטי, במידה ואין אופציות אחרות?

תודה מראש,

דודו.

עכשיו תראה , לי אין את הבעיות הללו . לרכב שלי יש 96 כ"ס וכל עליה אני עולה עם מזגן ואנשים בלי שום בעיה.

אז הרכב שלי פחות בטיחותי לפי NCAP מה זה אומר על היום יום? אתה זה שלוקח סיבובים במהירות המירבית שאתה יכול , לכן אתה באמת צריך רכב בטיחותי . ואם תשאל אותי הרכב שלך זבל , לא סוחב , לא נוח , לא גדול ,לא אמין במיוחד בדיוק אותה פחית שאתה מדבר עליה .אתה באמת יכול לקחת סיבובים במהירות , כי אתה אף פעם לא מצליח להאיץ . אז מה אתה מקשקש פה על יציבות . אז ראית בלנו שנת 96 , זה לא אותו דשבורד אם אתה ממש רוצה לדעת . אני ראיתי היום פונטו בפח זבל וחתולה חירבנה עליו,הבעלים ישב בצד ובכה שלא קנה בלנו, טוב.

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...