Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקראת החלטה סופית פולו החדשה VS איביזה 1.6 SC

tictac
שימו לב! השרשור הזה בן 5110 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

בהמשך לפוסטים קודמים שפתחתי כאן,אשמח לקבל השוואה, בין הפולו החדשה מנוע 1.2 DSG ,לעומת סיאט איביזה SC 1.6.

כמובן שמבחינת מנוע, הפולו מנצחת. אבל מעניין אותי יותר הפרמטרים הבאים:

1)בטיחות

2)התנהגות בכביש

3)נוחות

4)איבזור

חיפשתי מבחני רכב אך ללא הצלחה זה מצאה לי דברים לפני שהרכב היה בארץ

אז בבקשה חברי הפרום תעזרו לי להחליט מהו הרכב הטוב ביותר בין השתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך מספר מבחני רכב אשר נערכו בארץ לשני הרכבים באותה תצורה שציינת.

נערכו מבחנים לאיביזה ה-5 דלתות, עשיתי נסיעות על שני הדגמים (3 ו-5), אין הבדל חוץ מתאוצה יותר מהירה, אשר מורגשת על הנייר,מושבי ספורט והפנסים האחוריים אשר יותר יפים בגירסה של ה-3 דלתות.

אין הבדל מהותי בין הדגמים למעט המנוע, סה"כ שניהם נשענים על אותה פלטפורמה החדשה של הפולו.

לגבי המנוע, שמע לי אם אתה כבר קונה רכב חדש, לך על ה- 1.2TSI, זה מנוע אשר יותר חזק מה-1.6 והרבה יותר חסכוני ממנו (ממוצע יצרן 1:18 משולב).

אתה תיהנה יותר מהנסיעה על ה- 1.2 מאשר על ה-1.6, אשר למעשה זהו אותו מנוע משנת 99 עם מספר עדכונים.

פולקסווגן הפסיקו למעשה לשווק מכוניות עם מנוע מיושן זה. סיאט עדיין מתעקשים לייצר את האיביזה עם מנוע ישן זה.

בנוסף השילוב של מנוע1.2TSI עם גיר ה- DSG מוצלח יותר מאשר עם ה- 1.6.

הפולו 1.2TSI מגיע ברמת האיבזור "הכי גבוהה" (איך שהיבואן מגדיר) אבל היא למעשה מקבילה לגירסת STYLANCE של סיאט.

בסיאט יש שתי רמות מקבילות\גבוהות יותר (STYLANCE PLUS או SPORT)

עזוב הכל תן בימנית :lol::lol::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה,אבל אשמח לקבל חוות דעת, פחות על הבדל בין שני הרכבים מבחינת מנוע.

למשל, איזה רכב מתנהג יותר טוב?. איזה רכב מורכב מחומרים יותר איכותיים?. ועוד דברים בסגנון הנ"ל

מבחינת מבחני רכב של פולו, יש לרוב מבחני רכב לפני שהרכב הגיע לארץ.

והמבחן נעשה על דגמים שלא קיימים בארצנו הקטנה.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי הפולו יותר איכותית ומשדרת יותר יוקרה. איכות ההרכבה בפולו יותר טובה מאשר בסיאט.

הפולו מזכירה בעיצובה את הגולף גם מבחוץ וגם מבפנים.

כתבות רכב על הפולו החדשה אשר נערכו על הדגמים בארצינו תוכל למצוא במגזין אוטו האחרון, אם אני לא טועה.

בברכה,

עזוב הכל תן בימנית :lol::lol::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרוב גם איביזה תגיע עם מנוע ה-1.2TSI.

אגב האיביזה SC זה דגם הקופה.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות.

קראתי שוב את מבחני הדרכים.לא הגעתי למסכנה סופית אשמח לעזרה נוספות.

אז מה, הרכב הטוב ביותר מבין שני הרכבים? מבחינת

איכות הרכבה,התנהגות כביש,בטיחות,איבזור.

itsik170:

אתה בטוח ב 100% יש לך כתבה בעניין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש בקרוב. כנראה שהיא תוצג רשמית בתערוכת פריז (בסוף השנה).

כרגע רק לגרסת הסטיישן (ST) יש את המנוע הנ"ל וכנראה שהיא תנחת בארץ בהמשך השנה.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז אין טעם לחכות כול כך הרבה זמן,עד שלסיאט יהיה 1.2tsi.

ונכון לעכשיו,אין לי מושג באיזה רכב לבחור מבין השתיים.כמו שאמרתי מבחינת מנוע הפולו מנצחת כמובן.

אבל מצד שני הפולו באה עם מעט אבזור לעומת איביזה.כגון בלי סאן רוף,שליטה מהגה,פני ערפל,4 כריות אוויר במקום 6 באיביזה

ועוד.מה אתם הייתם בוחרים?, בפולו עם מנוע יותר טוב ופחות איבזור?. או בסיאט איביזה, שמבחינת נתון 0 ל 100 לא נופלת בהרבה מהפולו. אך, מגיע עם הרבה יותר איבזור?.

לפי דעתי, הסעיף שיכריע את הסוגיה,זה איזה רכב מתנהג, ומהנה הכי טוב.וכמובן נוחות נסיעה.

מישהו יכול לשפוך אור, ולנסות לעזור לי לפתור את הבעיה?.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שאני קצת משוחד (קיבלתי איביזה SC 1.6 כתומה ידנית לפני שבועיים) אבל בראייה אובייקטיבית מדובר בשתי מכוניות שונות.

בהרבה מובנים הם דומות , אבל הפולו מכונית משפחתית קטנה (5 דלתות ) והאיביזה SC רכב "ספורטיבי" למחצה עם 3 דלתות ,

ויכולת שינוע מוגבלת מאחור בהשוואה לפולו.

הפולו עדיפה במנוע מבחינת התנהגות , נתוני מנוע , טכנולוגיה וצריכת דלק, אבל מנוע האיביזה 1.6 טוב מאוד כשלעצמו , והוא בעל עמידות מוכחת .

מבחינת איבזור , האיביזה עדיפה , ובגדול.

מבחינת בטיחות - שתיהן כמעט זהות ומצויינות כשלעצמן.

מבחינת התנהגות כביש הפולו יותר נוחה ומתורבתת - מתלים רגילים וצמגי 185/60/15 , והסיאט מכויילת במתלי "ספורט" ומצויידת בצמיגי 215/45/16 ספורטיביים , כך שהאחיזה וההתנהגות עדיפים באיביזה , הגם שמעט על חשבון הנוחות.

איכות ההרכבה והחומרים מצויינת בשתיהן , ובניגוד לתדמית הסיאט אינה נופלת מהפולקסוואגן.

לסיכום , שתיהן מצויינות , אבל לנהגים שונים מבחינת סדר עדיפויות.

המלצתי , קח נסיעת מבחן בשתיהן ולך לפי הרגש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1)בטיחות-5 כוכבי בטיחות גם לפולו וגם לאיביזה, לאיביזה 6 כריות אוויר לעומת 4 בפולו.

2)התנהגות בכביש- דומה אחיזה גבוהה (באיביזה כנראה גבוהה יותר עקב שימוש בצמיגים רחבים), כמו כל רכב מודרני עם הגה חשמלי, היגוי מהיר ומדויק אך חסר תחושה.

3)נוחות- כנראה שהפולו תהייה קצת יותר נוחה (צמיגים צרים יותר בעלי חתך גבוהה)

4)איבזור-חיצונית האיביזה מוחצנת יותר (גאנטים,גג)

חיפשתי מבחני רכב אך ללא הצלחה זה מצאה לי דברים לפני שהרכב היה בארץ

אז בבקשה חברי הפרום תעזרו לי להחליט מהו הרכב הטוב ביותר בין השתיים.

תבצע נהיגת מבחן ותחליט, מנוע 1.6 הצליח להספיד את סדרת ה-FSI של VW, האמינות שלו מוכחת.

review vw polo

http://www.autocar.co.uk/CarReviews/FirstDrives/Volkswagen-Polo-1.2-TSI-105-SEL/240009/

review ibiza sc 1.6

http://www.autocar.co.uk/CarReviews/FirstDrives/Seat-Ibiza-1.6-16v-Sport/232570/

אורן

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכנה את האיביזה SC רכב "ספורטיבי למחצה" מכיוון שהוא פחות או יותר בין מכונית שיגרתית - משפחתית לבין מכונית

"ספורטיבית" אמיתית.

אם נשווה את האיביזה SC לאיביזה 5 דלתות שגרתית , הרי SC בעלת עיצוב קופה - ספורטיבי נאה , מתלים בכיול שונה,

המכוונים יותר לאחיזה והתנהגות ספורטיבית , הגם שעל חשבון הנוחות , וצמיגים בעלי אופי ספורטיבי 215/45/16 .

ברור , שמבחינת כח המנוע והביצועים ה SC אינה מכונית ספורטיבית ממש , בשביל זה סיאט יצרו את ה - FR והקופרה.

נכון , שניתן תמיד לומר שמכונית ספורטיבית אמיתית חייבת להיות לפחות מיצרן מסוים וברמה מסויימת , כגון פרארי או פורשה , מה

שנכון במידה מסויימת , אבל בסכומים המדוברים ובהיצע הרלבנטי , האיביזה SC היא , לדעתי , מעין רכב ספורטיבי למחצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה אני לא מצליח לבחור מבין השתיים.

חשוב לציין שביצעתי נסיעת מבחן בשתי הרכבים,ובשתיהם היה לי נוח והיתי מרוצה.

אפילו עלה לי מחשבה, לקנות את הפולו, וביום מן הימים להתקין בה ציפ.

אז בבקשה חברי הפורום, יש לכם את הפרמטרים, והדגשים שחשובים לי. אנא עזרו לי לבחור את הרכב הבא. (:

נ.ב

חבר הציע לי, את הפיאט בראבו מה דעתכם.?

תודה רבה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5110 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...