Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קפיצים בלויים והשפעה על בלאי לא זהה בצמיגים - סיוויק האצ'בק 99

Aviran_n
שימו לב! השרשור הזה בן 5115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאז שקניתי את הרכב (לפני כמעט שנה) הצד של הנהג נמוך יותר בכמה ס"מ מצד הנוסע.

למיטב הבנתי העניין נובע מבלאי גבוה לקפיצים שבצד הנהג. (או שאני טועה?)

לפני מס' ימים החלפתי בין הצמיגים הקדמיים והאחוריים ברכב ושמתי לב שהצמיגים בצד הנוסע בלויים יותר מהצמיגים שבצד הנהג (הצמיגים שבצד הגבוה יותר בלויים יותר). יש קשר בין הבלאי של הקפיצים לבלאי הלא זהה בצמיגים? או שעלי לחפש את הבעיה במקום אחר?

כשמסתכלים על כל צמיג בפני עצמו הבלאי נראה תקין וסימטרי. הצמיג "נאכל" בצורה שווה וזהה בשני צידיו.

בקרוב אני מחליף את רביעיית הצמיגים ולא הייתי רוצה שגם הרביעיה החדשה תאכל בצורה לא זהה ולכן אני מעוניין לטפל בבעיה.

בהנחה שאני מעוניין לשמור על גובה הרכב ונוחות הנסיעה הקיימת, אני מוגבל לקפיצים מקוריים בלבד או שקיימים תחליפיים שיענו על הדרישות?

אשמח להמלצות היכן אוכל להשיג קפיצים מתאימים באיזור המרכז (רחובות, ראשון וכו'..).

תודה רבה,

אבירן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. ממש לא מדובר במצב קיצוני. ההבדל בגובה בין הצדדים הוא מס' סנטימטרים בודדים. שזה אגב, דבר שראיתי במספר רכבים נוספים שהסתכלתי עליהם, אך אולי אצלי ההפרש טיפה גדול יותר. כמו כן זה לא משהו ששמים לב אליו במבט חטוף על הרכב, אלא רק אם ממש יושבים ובודקים. מה שמפריע לי זה רק עניין הבלאי לצמיגים, שגם הוא לא בהבדלים קיצוניים אבל עדיין אני מעוניין לסדר את ההבדל הקטן הזה.

יש מצב שזה בכלל לא קשור לקפיצים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צילמתי מס' תמונות אך רק ב2 מצליחים בערך לראות את ההבדל בשחיקה עליו אני מדבר.

צרפתי את התמונות וסימנתי את האיזורים בהם קיים הבדל בשחיקה בעזרת מלבנים אדומים.

ההבדל קיים גם בגלגלים הקדמיים וגם באחוריים בערך באותה המידה.

DSCF3437 (Large).JPG

DSCF3438 (Large).JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט פנה למכון פרונט.

מה שאתה מתאר - בהחלט לא תקין ולא בלאי טבעי של הצמיג או של הקפיץ.

ברכב משנתון כמו שלך שמעל 10 שנים על הכביש - הגיע ממזמן הגיל להחליף - בולמים , קפיצים וכריות בולם.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זווית הגלגל בתמונה השמאלית נראית ככה אך ורק בגלל שהחזקתי את המצלמה עקום.

במציאות אני יכול לשים פלס על הגלגלים ולקבל תוצאה זהה (עד כמה שניתן..).

בכל אופן, אני מכיר פה בסביבה בחור נחמד שעושה כיוון פרונט, אקפוץ אליו לשמוע את דעתו בעניין.

ברכב משנתון כמו שלך שמעל 10 שנים על הכביש - הגיע ממזמן הגיל להחליף - בולמים , קפיצים וכריות בולם.

נסעתי כבר ברכבים עם בולמים שעשו את שלהם ובהשוואה אליהם הרכב שלי ממש לא מרגיש ככה, כך מבחינת איכות/נוחות נסיעה עד עכשיו לא ראיתי צורך לגעת בנושא הבולמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...