Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בנוגע למהירות נסיעה מותרת

MTKS
שימו לב! השרשור הזה בן 5155 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר היו די והותר שירשורים שעסקו בגביית "מס" על אלה שרוצים לנסוע בכבישים של 90 במהירויות של עד 119. המס הוא 250 ש"ח וכך האוצר רוצה שזה ישאר.

.

איך אמרו מטאליקה? עצוב אבל נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למיטב זכרוני העדכון למהירות המותרת בכביש בינעירוני עם הפרדה (90 קמ"ש) נעשה ב1998 (כפי שניתן להבין בין השורות מפה)

כמובן שאין הגבלה מלמטה למהירות שמותר לנסוע בדרך מהירה (פקק למשל) רק הגבלה על סוג הרכבים שלא מורשה להיכנס (טרקטור, אופנוע A - רכב איטי, 55 קמ"ש ולא 45 כפי שנכתב)

למרות זאת שוטר יכול לעצור אותך על הפרעה לתנועה (על 60 קמ"ש בדרך מהירה פנויה) שמעתי שבארה"ב זה הרבה יותר מקובל מאשר קנס על עבירת מהירות.

קחו בחשבון שיש טעם נוסף להגביל את המהירות המותרת: במהירויות מעל 120 תצרוכת הדלק עולה משמעותית והגורם הסביבתי משפיע יותר ויותר על תקנות התעבורה (פרסום דרגות זיהום לדוגמה חובה בכל פרסומת לרכב שהתחילה בשנה האחרונה)

אני לדוגמה משתדל (אם אני לא ממהר וביום סבלני במיוחד) לנסוע 100-110 גם בכביש 6, רק בנתיב הימני, ולעקוף משאיות בסבלנות מבלי להפריע לתנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

)

כמובן שאין הגבלה מלמטה למהירות שמותר לנסוע בדרך מהירה (פקק למשל) רק הגבלה על סוג הרכבים שלא מורשה להיכנס (טרקטור, אופנוע A - רכב איטי, 55 קמ"ש ולא 45 כפי שנכתב)

אכן עד לא מזמן חל איסור כניסת קטנועים לכבישים מהירים, אך החוק שונה, וכעת קטנועים בנפח של 50 סמ"ק מורשים לנסוע על האיילון, וכל כביש מהיר אחר בארצנו.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מישהו יודע באיזה שנה יצאה ההגבלה למהירות 90 קמ"ש בכבישים בינעירוניים? כי אם הדבר נכנס לתוקף לפני כמה עשורים לא הגיע הזמן לעדכן? הרי המכוניות בימינו בעלות יכולות עמידה במהירויות יותר טובות, יותר ניתנות לשליטה, בעלות בלמים יותר טובים ובכלל יותר בטוחות.

גם ככה הרוב המאוד גדול של הבנהגים לא שומר על ההגבלה.

במצב של היום,כל התאונות האלו,ואיך שהנהגים הברברים נוהגים וחותכים אחד את השני בלי למצמץ בכלל,הייתי מוציע חוק שאוסר לעבור את איזור ה80 ק"מש בלי שום קשר לאיזה כביש אתה נוסע,הכי טוב ויותר בטוח,אם הייתה לנו מדינה יותר נורמאלית עם כבישים מסודרים ותשיות מושקעות,והכי חשוב נהגים שקולים ולא מטורפים ועברייני כביש,אז הייתי אומר תמציאו חוק תנו לנו ליסוע 110 ק"מש כי כמו שאמרתה יש לרוב המכוניות היום אפשרויות שיוט גבוהות כמו 120-130 קמ"ש בלי להתאמץ בכלל.

אבל לדעתי,מה שאתה מציע רק יחמיר את המצב,אם יהיה מותר ליסוע על 110,אנשים יסעו על 140,כי היום מותר 90 ואנשים נוסעים 120!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי נהיגה ב-90 קמ"ש היא יותר מסוכנת מנהיגה ב-120 קמ"ש בכביש דו מסלולי וחד סטרי.

ב-90 קמ"ש אתה מרגיש כאילו אתה עומד במקום, הנוף לא זז, הריכוז והפיקוס פוחת ואתה תהיה יותר שעות על הכביש וגורם העייפות משחק פה.

לדעתי קצת הגזמת פה! אמנם לוקח זמן להתרגל למהירות המזדחלת אבל אם תתפתח תודעה שצריך לנהוג בזמן הנהיגה אז 90 בטוח בהרבה מ-120!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות בידיך, המהירות הנכונה היא המהירות שמתאימה לתנאי הדרך. ברוב המקרים היא לא 90 קמ"ש אלא 120 בכביש דו מסלולי חד סטרי.

אם כל התנועה זורמת ב-120 קמ"ש, או בכל מהירות אחרת שהיא אף פעם לא 90 קמ"ש כי תנאי הדרך מאפשרים זאת ואתה "תתקע" על 90 קמ"ש בימני הסיכוי שלך להיות מעורב בתאונה ככל הנראה יהיה גבוה יותר מנהג שזורם עם התנועה בגלל שאתה יותר "מתחכך" עם התנועה וסביר להניח ש-95 אחוז מנהגים יעקפו אותך.

וחוץ מגורם ה"חיכוך" עם התנועה, אם אתה מגביל את עצמך ל-90 קמ"ש אתה תתעייף ותאבד ריכוז ופיקוס בגלל שזמן הנסיעה מתארך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם XENON. אין הצדקה שבכבישים מצוינים כמו 1, 2, 40 431 וכו וכו, תהיה הגבלת מהירות על 90 או 100 קמ"ש. התוצאה של ההגבלה הזו למשק עדירה, מפני שאנשים מבזבזים זמן וזמן כידוע שווה כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכביש מהיר וארוך כדוגמת חוצה ישראל יש צדק מסוים בדבריך, שם המהירות הסבירה היא 90-110.

בכביש בינעירוני שני מסלולים לכל כיוון כמו 40 אין כמעט הבדל בזמן, "בזכות" הרמזורים!

שוב: המעבר מ120 ל90 מעט קשה בהתחלה, לוקח זמן למוח להתרגל, וגם 90 זו לא מהירות שמעכבת את התנועה (בימני, כן? בימני!) אבל מפה ועד 120 יותר בטוח מ90? זו מהירות משמעותית יותר גבוהה.

(ואני בעד להעלות את המהירות ונגד אכיפת המהירות הנוכחית. שלא תתבלבל!)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לדעתי,מה שאתה מציע רק יחמיר את המצב,אם יהיה מותר ליסוע על 110,אנשים יסעו על 140,כי היום מותר 90 ואנשים נוסעים 120!

אני לא זוכר איפה קראתי את זה, אבל עשו מחקר והוכיחו שזה לא נכון.

כלומר (ואל תתפסו אותי במספרים המדוייקים) כביש שבו מותר היה 90 ואנשים נסעו בו 120, לאחר ששינו את המהירות המותרת ל 110, אנשים המשיכו לנסוע 120.

כלומר נסעו שם 120 בכל מקרה, פשוט כי זו המהירות ההגיונית בו.

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה נסעתי בכביש בין עירוני על 90 קמ"ש. פשוט לא זוכר...

משטרת התנועה מפעילה חבורה של שודדי דרכים במדים העסוקים בלשדוד את הנהג בשולי הכבישים המהירים, בטענה ל "מהירות מופרזת". כדי לבוא לקראת הנהג, השודדים במדים מאפשרים לשלם את הכסף תוך מס' חודשים (אף פעם לא קיבלתי דו"ח, אז לא בקיא במועד התשלום).

המשטרה לעולם לא תעלה את המהירות המותרת בכבישים הבין עירוניים לאיזור ה- 120 קמ"ש (זוהי המהירות הסבירה ביותר), מפני שהכסף משמש את אוכלי החינם בכנסת ובמשרדי הממשלה לשימושים שונים (הייתי כותב אילו שימושים, אבל זה היה נחשב הוצאת דיבה, לכן נפסיק כאן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

stio,

זה לא המשטרה. זה אינטרס מובהק של האוצר.

לא תשלם מס מהירות, ישיתו עליך מס אחר.

לדעתי לא ירחק היום ואנשים ישלמו מס נוסף על רכב כפונקציה של הקילומטראז' שהם נוסעים.

אני בעד להנהיג כבישי אגרה שבהם גובה התשלום יקבע לא רק בהתאם לקטע הדרך אלא גם בהתאם למהירות. ככל שאתה יוצא מהר יותר, אתה משלם עוד יותר. יתרון המהירות: אדם מוכן לשלם הרבה עבור טיסה לאירופה בעוד שבהפלגה באוניה היה משלם פחות. טיסה בקונקורד לארה"ב עלתה לפחות פי 10 מטיסה רגילה.

:wink:

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות בידיך, המהירות הנכונה היא המהירות שמתאימה לתנאי הדרך. ברוב המקרים היא לא 90 קמ"ש אלא 120 בכביש דו מסלולי חד סטרי.

אם כל התנועה זורמת ב-120 קמ"ש, או בכל מהירות אחרת שהיא אף פעם לא 90 קמ"ש כי תנאי הדרך מאפשרים זאת ואתה "תתקע" על 90 קמ"ש בימני הסיכוי שלך להיות מעורב בתאונה ככל הנראה יהיה גבוה יותר מנהג שזורם עם התנועה בגלל שאתה יותר "מתחכך" עם התנועה וסביר להניח ש-95 אחוז מנהגים יעקפו אותך.

וחוץ מגורם ה"חיכוך" עם התנועה, אם אתה מגביל את עצמך ל-90 קמ"ש אתה תתעייף ותאבד ריכוז ופיקוס בגלל שזמן הנסיעה מתארך.

אז לפי מה שאתה אומר,כבישים ריקים מנפש חייה יהפכו למסלולי מרוץ,או כבישים פתוחים בהם התנועה זורמת,ומאפשרת ליסוע כמו מטוסים,אנשים יסעו גם על 150,ואז כיעצור אותך שוטר אתה תיצא צודק לדעתך? תגיד לו מה אתה רוצה נסעתי 150 כמו כולם אם אני יסע על 100 מישהו יכנס בי מאחורה.זה פשוט לא נכון,אתה לא מבין את המוח של האנשים,הם תמיד רוצים לעקוף וליסוע יותר מהר,אם מישהו נוסע 110 זה שמאחורי יסע על 130 גם כדי לעקוף אותו (סטיגמה ישראלית) וגם כי הוא יראה וואלה אני יכול להרביץ,ונסיונות עקיפה במהירויות האלו מסוכנות וגורמות לבעיה חריפה של מוות בכבישים.

אני מסכים איתך בנוגע לזה שאסור לעקב את התנועה-אבל אני לא מבין מה יש לאנשים ליסוע על 120-130,לאן אתם ממהרים?

100 קמ"ש זה מספיק במדינה שלנו,אין לכם פה לעבור ממדינה בתוך מדינה שאתם צריכים לסוע במהירויות כאלו,הנסיעה הכי ארוכה פה אורכת כמה שעות בודדות,תעשו הפסקה באמצע ואל תגיעו למצב שתסכנו את עצמכם או אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לפי מה שאתה אומר,כבישים ריקים מנפש חייה יהפכו למסלולי מרוץ,או כבישים פתוחים בהם התנועה זורמת,ומאפשרת ליסוע כמו מטוסים,אנשים יסעו גם על 150,ואז כיעצור אותך שוטר אתה תיצא צודק לדעתך? תגיד לו מה אתה רוצה נסעתי 150 כמו כולם אם אני יסע על 100 מישהו יכנס בי מאחורה.זה פשוט לא נכון,אתה לא מבין את המוח של האנשים,הם תמיד רוצים לעקוף וליסוע יותר מהר,אם מישהו נוסע 110 זה שמאחורי יסע על 130 גם כדי לעקוף אותו (סטיגמה ישראלית) וגם כי הוא יראה וואלה אני יכול להרביץ,ונסיונות עקיפה במהירויות האלו מסוכנות וגורמות לבעיה חריפה של מוות בכבישים.

אני מסכים איתך בנוגע לזה שאסור לעקב את התנועה-אבל אני לא מבין מה יש לאנשים ליסוע על 120-130,לאן אתם ממהרים?

100 קמ"ש זה מספיק במדינה שלנו,אין לכם פה לעבור ממדינה בתוך מדינה שאתם צריכים לסוע במהירויות כאלו,הנסיעה הכי ארוכה פה אורכת כמה שעות בודדות,תעשו הפסקה באמצע ואל תגיעו למצב שתסכנו את עצמכם או אחרים.

אתה צודק חלקית, יש גם את האוטובאן הגרמני אשר תומך בדברייך באופן חלקי. חשוב רק לציין שעל אותו אוטובאן גרמני, יש פחות תאונות מאשר על כביש ישראלי ממוצע כאשר אין כלל הגבלת מהירות בגרמניה ורבים נוסעים 200 וצפונה, הרבה צפונה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא חדש לי,דוד שלי נסע שם על 260 קמ"ש,והוא אמר שאם המכוניות הייתה יכולה להגיע למהירות גבוהה יותר מבלי להיחנק,גם זאת לא הייתה אמורה להיות בעיה.

אבל אתה משווה כביש עם שישה נתיבי נסיעה לכל כיוון ,לכבישי הארץ?

כך או כך,הדרך מאפשרת זאת או לא,אינני תומך בנסיעה במהירות מופרזת שמורידה את השליטה ברכב,אנשים חושבים עוד 10 קמ"ש לא יקרה כלום ולא מבינים שה10 קמ"ש האלו יכולים להיות ההבדל אם הם יספיקו לבלום במצב חירום או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5155 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...