Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעשים מכיוון בלוק מנוע פורד טורנאו קונקט 2004

AlonBar
שימו לב! השרשור הזה בן 5775 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אכן הרכב הוא טורבו-דיזל.מחר אני יגרור את הרכב למוסך ויעדכן.

תודה לכולכם.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון :

אם תעברו בצומת גולני, חפשו אותי, או לפחות שמן וחלקי מנוע ממני..

נשפך לי באמצע הנסיעה המנוע, לא יודע למה, איך על מה.

וככה נגמר הסיפור העצוב.

אם יש למישהו השערה מה קרה שם, לא אתנגד לשמוע, בינתיים האוטו פה

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא את השרשור שאתה פתחת שוב והפעם בתשומת לב, התשובות בפנים.

כן אני יודע ..

אני אשם זה ברור, אבל הגרר שלנו יגיע היה אמור להגיע עוד 3 שעות, אז ניסיתי, נראה שלקחתי סיכון גדול מדי..

עכשיו אפשר לזהות מה כנראה הייתה הבעיה ? (שכנראה הייתה כל כך חמורה) ?

ובצער, ממש בצער, כל מה שנשאר זה לחפש מנוע מפירוקיה, למישהו יש פירוקיה מומלצת באזור נצרת \ עפולה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אפשר לזהות מה כנראה הייתה הבעיה ? (שכנראה הייתה כל כך חמורה) ?

כן, הבעיה הייתה חוסר סיכה, מה שגרם להתחממות יתר של חלקים הנעים וגרימת נזק בלתי הפיך.

והתוצאה היא תפיסת המנוע, או מה שקרה לך.

איזה חלקים בדיוק נפגעו, אף אחד לא יגיד לך, כי זה יעלה יותר מהחלפת המנוע.

אפשר לנחם אותך רק בזה שכאשר שמת לב שחסר לך שמן מנוע והוספת משהו בצמיגות שכלל לא מתאימה למנוע שלך, כבר לא יכולת לקלקל יותר, הנזק כבר נגרם.

אתה יכול לפנות ליבואן מנועים משומשים או לפנות למוסך מורשה, הם ישמחו למצוא בשבילך מנוע (תוסיף מעל עוד 3-4 אלף שקל לתיווך).

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הבעיה הייתה חוסר סיכה, מה שגרם להתחממות יתר של חלקים הנעים וגרימת נזק בלתי הפיך.

והתוצאה היא תפיסת המנוע, או מה שקרה לך.

איזה חלקים בדיוק נפגעו, אף אחד לא יגיד לך, כי זה יעלה יותר מהחלפת המנוע.

אפשר לנחם אותך רק בזה שכאשר שמת לב שחסר לך שמן מנוע והוספת משהו בצמיגות שכלל לא מתאימה למנוע שלך, כבר לא יכולת לקלקל יותר, הנזק כבר נגרם.

אתה יכול לפנות ליבואן מנועים משומשים או לפנות למוסך מורשה, הם ישמחו למצוא בשבילך מנוע (תוסיף מעל עוד 3-4 אלף שקל לתיווך).

אתה יכול לשער כמה יעלה מנוע משומש, אולי מפרוקיה ?

אתה יודע אני ממש לא במצב טוב עכשיו לשפץ\להחליף או כל דבר אחר במנוע, המכירות שלנו שבועות האחרונים על הפנים, הדלק מכניס לנו בפנים, ועכשיו זה, אנחנו ממש בשפל, ורק זה היה צריך לקרות.

אני ממש בשפל מכל בחינה כרגע, במיוחד מצב רוח, אני לא יודע כבר מה איתי, כל אוטו שאנחנו קונים שהוא לא יוצר ביפן מכניס לנו אחרי קילומטרז' כלשהו בפנים.

האוטו הזה באמת טופל היטב, רק במוסכים מורשים, נוקה כל שבוע, חומרים מומלצים ע"י היצרן, וזה קרה בגלל מה ? אני פשוט לא יודע עכשיו מה איתי ומה לעשות, זה היה חלק ממקור הפרנסה שלי, ועכשיו אני צריך לסוע עם האימפרזה לעשות הזמנות, מכונית שדלק הוא כמו מים אצלה, וחוץ מזה מחירי הבנזין מאמירים, יכול להיות לי דבר גרוע יותר ?

דווקא עכשיו היה זה צריך לקרות.

האוטו הזה אמור להחזיק 400000 ללא בעיות, ואצלנו מההתחלה הוא לא היה בסדר, בתקופת יד ראשונה אצל מישהו אחר עשו קלאץ ב50K, אצלנו עשו גיר ב-100000, ועכשיו מנוע ב150000.

כל 50000 יש בעיה גדולה מאוד, וביניהן יש בעיות קטנות יחסית, תגיד לי ככה אמור להיות רכב עבודה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגדיר בדיוק מה זה "נשפך לי המנוע" מה בדיוק קרה לפני שנתקעת ואיך זה קרה?

יותר פרטים מצידך (אולי גם תמונות של המנוע) ונוכל לכוון אותך יותר למה מומלץ לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגדיר בדיוק מה זה "נשפך לי המנוע" מה בדיוק קרה לפני שנתקעת ואיך זה קרה?

יותר פרטים מצידך (אולי גם תמונות של המנוע) ונוכל לכוון אותך יותר למה מומלץ לעשות.

תמונות של המנוע אין, כרגע האוטו עומד בצומת גולני, הסתרתי איפה שהוא את המפתח שלו כדי שהגרר יבוא ויקח אותו למוסך, אין לי זמן להשאר לחכות לו.

כאשר עברתי את הצומת, התחלתי לסוע, ופתאום הרגשתי שהאוטו רועד, פתאום נשמעו רעשים חזקים מאוד ואז נשמעה כאילו מכה חזקה מהמנוע והוא נכבה, וראיתי חלקים נופלים על הכביש ושמן שנשפך כמו מברז.

היום האוטו עשה רעשים חזקים מאתמול, ובצהריים חשבתי אולי להביא גרר, אבל לא היה לי טלפון זמין שלו, ובלית ברירה החלטתי לחזור לעבודה, וזה מה שקרה.

בבקשה אל תטיחו בי האשמות, אני יודע שבתמונה הכללית אני אשם במה שקרה היום, אבל התקלה עצמה לא הייתה בשליטתי, מכיוון שהאוטו היה מטופל כראוי.

אני במילא במצב גרוע מאוד, לא מגיע לי כרגע הטחות מצד חלקכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכין מנוע מפירוק, כנראה שטלטל נשבר ושבר את בלוק המנוע. כמדומני זו לא הפעם הראשונה שאני שומע את זה בדגם רכב זה, ודווקא לרכבים מוטפלים כנדרש.

בצע חיפוש בפורום אני בטוח שתמצא משהו דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכין מנוע מפירוק, כנראה שטלטל נשבר ושבר את בלוק המנוע. כמדומני זו לא הפעם הראשונה שאני שומע את זה בדגם רכב זה, ודווקא לרכבים מוטפלים כנדרש.

בצע חיפוש בפורום אני בטוח שתמצא משהו דומה.

אני הייתי בתהליכים של חיפוש רכב חדש, הייתה לי תחושה שמשהו רע יהיה באוטו, כי כל הזמן הייתה בעיה איתו, ועכשיו זה התממש.

הייתי בחיפוש אחר טנדר, והחלטתי לחכות לסובארו פורסטר דיזל, מנהל אולם התצוגה של סובארו נצרת הוא ידיד שלי, ואמר שיוכל לעשות טרייד אין, חשבתי שהאוטו ישרוד עכשיו, ועכשיו אני תקוע עם אוטו בלי מנוע וללא עבודה כשבחודש האחרון במילא המחזורים שלי ירדו.

רק שתבין באיזה מצב אני.

בכל אופן תודה לכולכם, נראה שאתה הדבר הזה יהיה קצת קשה לעבור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1+ חור בבלוק

הרכב הזה בחיים לא יעשה 400.000 ק''מ, כמו שציינת. יש לו כמה נקודות חולשה, מה שמרמז שצריך להתפתר ממנו אחרי סיום האחריות, או להקפיד על בדיקות לעתים תקופות (כל יום, למשל).

דרך אגב, כל כמה ק''מ הייתם עושים לו טיפול (החלפת שמן)?

מנוע חדש תכין לפחות 10K, אבל אם אתה כבר מחליף תקפיד להעביר את המזרקים מהמנוע שלך והמזרקים של המנוע ה"חדש" לשמור בצד.

לאחר מכן החלפת שמן מנוע 5W/30 על פי מפרט של פורד אירופה דיזל עם פילטר EFL386 בלבד, כל 10-12 אלף ק''מ.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1+ חור בבלוק

הרכב הזה בחיים לא יעשה 400.000 ק''מ, כמו שציינת. יש לו כמה נקודות חולשה, מה שמרמז שצריך להתפתר ממנו אחרי סיום האחריות, או להקפיד על בדיקות לעתים תקופות (כל יום, למשל).

דרך אגב, כל כמה ק''מ הייתם עושים לו טיפול (החלפת שמן)?

מנוע חדש תכין לפחות 10K, אבל אם אתה כבר מחליף תקפיד להעביר את המזרקים מהמנוע שלך והמזרקים של המנוע ה"חדש" לשמור בצד.

לאחר מכן החלפת שמן מנוע 5W/30 על פי מפרט של פורד אירופה דיזל עם פילטר EFL386 בלבד, כל 10-12 אלף ק''מ.

טיפול מוסך מתבצע (יותר כון התבצע) כל 15-20000 קילומטר, לא יותר, בהתחשב בזמן.

אני ממש שמתלבט אם להזמין מנוע חדש מהחברה, או מנוע משומש, פשוט עם מנוע משוש אני יכול להכוות מחדש, יכול להיות מנוע שלא טופל כראוי ואפילו מנוע שהיה במצב דומה לשלי עד לא מזמן, גוסס בלי אפשרות לגלות את זה בעין בלתי מזויינת.

כמה יכול לעלות מנוע חדש לגמרי ?

הורדנו אותו כרגע במוסך סובארו נצרת, את האיש אנחנו מכירים, והוא עובד עם כמה פורדים כאלו, ועושה אחלה עבודה, אם נהיה חייבים להרכיב מנוע מפירוק נעשה זאת אצלו כי היחס במוסך מאזדה-פורד בנצרת על הפנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי החלפות שמן ופילטר תכופות יותר, כל 5000-7000 ק"מ?

השמן הטרי והנקי יותר יכול להאריך את חייהם של מנועים בעייתיים ע"י הקטנת בוצה ושחיקה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5775 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...