Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת שמן גיר ידני בפג'ו-סיטרואן [עם תמונות]

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 7232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא הזוי, אלא תופעה פיזיקלית שנקראת מתח פנים או בלועזית: surface tension.

להמחשה, תמלא כוס במים עד שהוא כמעט מלא. עשיו תוסיף עוד קצת מים לאט לאט, ותגלה שתוכל למלא את הכוס עד למעל השפה של הכוס, בגלל מתח הפנים של המים.

כשהשמן קר, מתח הפנים שלו יותר גבוה, ולכן ניתן למלא שמן עד מעל לפתח הניקוז מבלי שהוא ינזל החוצה.

לאחר ההתחממות, עודפי השמן ינזלו החוצה עם הפתיחה של הבורג, אבל ייתכן שלא יהיו עודפים, כי אחרי הסיבוב, השמן (שעכשיו הינו פחות צמיגי) הגיע בינתיים לכל החורים אליהם אולי הוא לא הגיע כשמילאתם אותו כשהיה קר, ולכן ייתכן שיהיה צורך להוסיף שמן.

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

וחוץ מזה ובשביל לסבך את העניין עוד יותר הם גם מציינים שהפסקת זרימת השמן הראשונית מחור המילוי לא בהכרח מציינת שכמות הנוזל בתיבה היא נכונה שכן כמות מסוימת של שמן מצטברת מאחורי הבורג ונוזלת החוצה בזמן פתיחתו.

אכן עניין הזוי משהו. חאפרים.

לא הזוי ולא נעליים, ההסבר לדעתי ברור היטב

יש מצב שהרכב לא היה על משטח ישר ?

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הזוי, אלא תופעה פיזיקלית שנקראת מתח פנים או בלועזית: surface tension.

להמחשה, תמלא כוס במים עד שהוא כמעט מלא. עשיו תוסיף עוד קצת מים לאט לאט, ותגלה שתוכל למלא את הכוס עד למעל השפה של הכוס, בגלל מתח הפנים של המים.

כשהשמן קר, מתח הפנים שלו יותר גבוה, ולכן ניתן למלא שמן עד מעל לפתח הניקוז מבלי שהוא ינזל החוצה.

לאחר ההתחממות, עודפי השמן ינזלו החוצה עם הפתיחה של הבורג, אבל ייתכן שלא יהיו עודפים, כי אחרי הסיבוב, השמן (שעכשיו הינו פחות צמיגי) הגיע בינתיים לכל החורים אליהם אולי הוא לא הגיע כשמילאתם אותו כשהיה קר, ולכן ייתכן שיהיה צורך להוסיף שמן.

ג'רמי, "תודה" שאתה חוזר על דברים שאמרתי במילים אחרות.

בשביל לבדוק ככה שמן כנראה שצריך ליפט בבית, כי במוסך בחיים לא יוכלו לקלוע "בול" למידה הרצויה אם יש צורך בסיבוב על הרכב שיגרום לשמן להתחמם, להיות דליל יותר - ולמפלס לעלות !!! (מה שיצריך שוב המתנה של שעות עד שהשמן יתקרר ויחזור לנפח ה"מקורי" שלו לפי טמפרטורת הסביבה- ובדיקה חוזרת של המפלס).

לא הזוי ולא נעליים, ההסבר לדעתי ברור היטב

יש מצב שהרכב לא היה על משטח ישר ?

יש צורך שאחזור על דבריי ?

ישי מתכוון על מילוי מחדש של התיבה שיתבצע מחר.

ההוראות לא ברורות בכל הנוגע לטמפרטורת השמן מאחר ויש צורך לעשות סיבוב על הרכב בשביל שהשמן יגיע לכל המקומות. הבעיה היא התחממות השמן שגורמת לו להתרחב.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון.

אתה בכלל לא התייחסת לעניין מתח הפנים, שהוא מרכיב חשוב מאוד בסיבה שבמילוי הראשוני העודפים לא נוזלים החוצה.

חוץ מזה, יש לך מושג מה אחוז ההתפשטות של השמן בהתחממות מטמפ' של 25 מעלות למשהו כמו 80 מעלות? ההבדל בנפח באמת משמעותי ומורגש? אני לא ממש בטוח....

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון.

אתה בכלל לא התייחסת לעניין מתח הפנים, שהוא מרכיב חשוב מאוד בסיבה שבמילוי הראשוני העודפים לא נוזלים החוצה.

מסכים, צודק.

חוץ מזה, יש לך מושג מה אחוז ההתפשטות של השמן בהתחממות מטמפ' של 25 מעלות למשהו כמו 80 מעלות? ההבדל בנפח באמת משמעותי ומורגש? אני לא ממש בטוח....

משמעותי ומורגש (כמו גם בשמן מנוע... מיותר לציין שגם בשמן גיר אוטומטי/ הגה כח).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם ג'רמי בנוגע להתפשטות השמן בהפרשי הטמפ' הללו

אם כך נראה ש"הבעיה" נעוצה בהתפזרות השמן בתיבה ובבורג ניקוז במיקום לא אידאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם ג'רמי בנוגע להתפשטות השמן בהפרשי הטמפ' הללו

אם כך נראה ש"הבעיה" נעוצה בהתפזרות השמן בתיבה ובבורג ניקוז במיקום לא אידאלי.

אז מה עושים ? יש פתרון אידאלי (חוץ מלחכות יום ולבדוק למחרת "על קר") ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שווה להתיעץ עם בעל מקצוע עם ניסיון בנושא הזה, סביר להניח שיש דרך יעילה ופשוטה לבצע זאת.

אצלי הוחלף השמן גיר קצת לאחר הרכישה במסגרת יישור קו, אני זוכר שמילוי השמן היה תהליך מלכלך מאד, המילוי בוצע באמצעות מיכל עם צינורית התיבה מולאה על גדותיה כשהמטרה למהול שמן ישן שלא נוקז בשמן חדש עד למצב שהשמן שנשפך צבעו טרי.

סגירת הפקק נעשתה כאשר השמן גיר הפסיק לנזול, לא בוצעה בדיקה חוזרת לאחר נסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא של נסיעה לאחר החל' שמן גיר ובדיקה מחודשת לאחר מכן לא קיים בשום מוסך.

גם לא ברשתות אחרות.

ההבדל לדעתי נלקח בחשבון ע"י היצרן ויתכן שהוא זניח.

ההבדלים בכמויות שהיו אצלכם לא הגיוניים ( היכן שהוא הלכו לכם כמות יפה של שמן או שטעיתם בחישוב ) מוזר גם שנכנס לכם 2 ליטר מעל הכמות הרגילה ( בהנחה שלא היה חסר קודם ליטר )כשמילאתם מהנשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים.

אין מה לעשות.

יש לרוקן את כל התיבה כאשר השמן בה חם. כלומר לאחר נסיעה ושהרכב על משטח ישר !

ע"י בקבוק לחיץ עם צינורית יש לאט לאט למלא מפתח המילוי.

(אולי ע"י חימום השמן חדש במים רותחים בחוץ יקל על המילוי ??? )

כאשר השמן נכנס לתיבה יש להמתין שישקע.

שוב יש למלא עד שיגלוש ואז לעצור. לסגור ולנסוע.

להמתין שהתיבה תתקרר ושוב לבדוק. ככה שוב ושוב עד שסה"כ נכנסו 2 ליטרים לתיבה.

לדעתי אפשר לעשות זאת בשבוע כאשר כל יום לבצע נסיעה רגילה ובערב לבדוק

כאשר המנוע קר והרכב על משטח ישר !!!

בהצלחה לכולנו וימח שמם של הצרפתים - למה לא עשו מדיד ???????????????

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא הבנתי מדוע אסור למלא מהנשם?

הרי מרוקנים הכל וממלאים 2 ליטר שוב, למען הסדר בסוף אפשר לבדוק מבורג המפלס וכך יצאו העודפים (אם יש).

כמעט בכל מוסך שהייתי בו השמן מולא מהנשם.

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא הבנתי מדוע אסור למלא מהנשם?

הרי מרוקנים הכל וממלאים 2 ליטר שוב, למען הסדר בסוף אפשר לבדוק מבורג המפלס וכך יצאו העודפים (אם יש).

כמעט בכל מוסך שהייתי בו השמן מולא מהנשם.

וזה מה שכנראה יבוצע היום.

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כמה שאלות:

אני חשבתי שיש סימון שקובע עד איפה למלא(בהתאם למצב). COLD ו HOT או שזה ממש לא ככה?

עוד משהו ובבקשה תתקנו אותי אם אני טועה. שמן לא ממלאים מן הנשם(זה תמיד היה חרוט לי במוח).

וגם אני חשבתי תמיד שיש רק בורג ניקוז אחד במשפחת פג'ו(מה לעשות אי אפשר להרוג מישהו על טעות,אני עדיין חושב שיש שם איזה משהו מסריח ושצריך לבדוק את העניין שנית)

instead of bieng pussy whiped...WHIP THAT PUSSY!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אתמול בלילה נוקז השמן מחור המילוי/מדידה, אכן יצאה כמות יפה של שמן.

ניקזנו עכשיו את כל השמן מחור הניקוז (תמונה בהמשך). יצאו 2 ליטר כמעט במדויק משמע מדידה לפי חור המילוי/ניקוז הינה מדויקת.

סגרנו חור ניקוז, פתחנו חור מילוי/מדידה ומילאנו מהנשם. בזמן המילוי אטמנו את חור המילוי/מדידה בעזרת האצבע על מנת שלא יווצר מצב ששמן שמולא מהנשם יזלוג החוצה מחור המילוי.

המתנו עד שמחור המילוי יסתיים טיפטוף השמן שהיה חדש ונקי לגמרי. בסיום הטפטוף סגרנו את חור המילוי/מדידה.

הרכב יעבור כמה נסיעות שאחריהם אני אפתח את בורג המילוי/מדידה על מנת לוודא מידה נכונה של שמן ואוסיף במידה וחסר.

Cest Tout' (ארורים הצרפתים האלה, ארורים!!! :wink: )

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...