Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמישהו יעצור אותו ! מחירון קליאו ספורט

ELAD-RSI
שימו לב! השרשור הזה בן 6176 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה כבר פעם שנייה שהוא עושה לי את זה. כשקניתי את הסקסו המחירון היה 45, ואחרי שנתיים הוא ירד ל-30 בערך. אחרי שלוש שנים - 18. נפילה של יותר מ-50% תוך שלוש שנים.

הקליאו - אותו דבר. בזמן האחרון נסגרו כמה וכמה עסקאות, כולן בהפרשים גדולים מעל המחירון. אבל את לוי יצחק זה לא מעניין.

רנו קליאו ספורט MK1 מודל 2001:

יוני 2005 - 65000

יוני 2006 - 55000

יוני 2007 - 43000

בשנתיים הרכב איבד 22000 שקלים שזה כ-35% ממחירו, או כ-17% בשנה. סכום כזה אמור לאבד רכב חדש, לא רכב בן 6 עם סחירות טובה. עוד שנה וחצי זה יהיה 30, אתם תראו.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה לא איזו 106...

קליאו שמורות (וגם כאלו שלא) נמכרות היום בשקט בשקט קרוב ל 10 מעל.

הנ"ל הציע מחיר כזה על קליאו והיה יותר ממוכן לשלם באם לא היו נמצאים ליקויים כאלו ואחרים, אגב.

נכון מאוד שהקליאו ספורט נסחרות מעל המחירון, ולעיתים בסכומים נכבדים מעל.

אבל ה-106 הספורטיביות דור שני, עדיין נסחרות במחיר מעל המחירון גבוה יותר מהקליאו.

דוגמא אחת, יש לי כרגע הצעה רצינית של 17K מעל המחירון.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי גם היתה הצעה של 20 מעל המחירון, עדיין הרכב לא נמכר ולא ימכר ממני לעולם אז לא מעניין אותי המחירון.

מאז שקניתי את האוטו אני לא יודע ולא רוצה לדעת מה המחירון, מה שמחפש לקנות רכב או למכור שיסתכל במחירון, כל השאר אין להם צורך בזה.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה כאלה, שקנו אותה בין 5 ל 10 מעל, בין אם המחיר הנ"ל כולל את יישור הקו הראשוני (שזה לדעתי נחשב כחלק מהמכירה) ובין אם לאו.

אבל כל אדם כישר בעיניו יעשה.

איך מישהו כתב פעם?

"מי שרוצה לשלם מחירון שיילך לקנות מלוי יצחק, יש לו מכוניות מכל השנים והצבעים".

מוכר לי המשפט הזה ננסון :lol:

(בחיים צריך לדעת מתי למכור)

אל תשכח אם הרכב מושבת כתוצאה מתאונה אז "המתלהבים" שרצים לשלם 5 , 10 מעל

יכולים להפסיד סכום כסף (יחסית) נכבד (במיוחד כאשר מדובר ברכב שמקבל בראש כל שנה מ- "HA SHAMAI")

תרצה או לא כל מי שמחזיק רכב כמו הקליאו במשך שלוש שנים או יותר מפסיד לא מעט כסף

(גם אם הוא מוכר ב-5 מעל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק ששיטת המחירון של לוי יצחק עובדת רע מאוד עבור כלי רכב נדירים. הם מאבדים בדומה לגרסאות הרגילות שלהם (אם יש) ואת לוי זה לא ממש מעניין אם הסחירות מצוינת ומקבלים 10 מעל. התוצאה היא - אם עשית תאונה, אתה מפסיד כסף. הפתרון? לא יודע. אולי לבטח בשווי גבוה יותר.

באשר לקביעת המחיר - אני תמיד עובד לפי הרעיון של "מה תוכל לקנות באותו הכסף". אם אתה לא מוכן לשלם 10 מעל עבור הקליאו שלי, קנה מכונית אחרת במחיר המחירון של הקליאו. נניח טויוטה יאריס 1.3 אוטומט מודל 2000, יונדאי אקסנט 1.5 אוטומט מודל 2001, מאזדה דמיו אוטומט 2001, סוזוקי איגניס אוטומט 2001, פולקסווגן פולו 16V מודל 2001, פיז'ו 206 1.4 ידני מודל 2001.

אה, רצית רנו? אז קנה קליאו 1.4 16V מודל 2002 ידני. המחירון דומה.

מה זה? רצית ספורטיבי? אז קנה פונטו HGT או איביזה 20VT ואל תבלבל את המוח.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באשר לקביעת המחיר - אני תמיד עובד לפי הרעיון של "מה תוכל לקנות באותו הכסף". אם אתה לא מוכן לשלם 10 מעל עבור הקליאו שלי, קנה מכונית אחרת במחיר המחירון של הקליאו. נניח טויוטה יאריס 1.3 אוטומט מודל 2000, יונדאי אקסנט 1.5 אוטומט מודל 2001, מאזדה דמיו אוטומט 2001, סוזוקי איגניס אוטומט 2001, פולקסווגן פולו 16V מודל 2001, פיז'ו 206 1.4 ידני מודל 2001.

.

לפעמים צריך לדעת ממי לקנות ולמי למכור

ימי הקליאו שלי עברו (מזמן) וגם אני מכרתי (הרבה) מעל המחירון אם יש מי שמוכן לשלם אז למה לא ?

אני באופן אישי לא רואה היגיון בלשלם סכום של 5 ספרות מעל המחירון (בלי קשר ל- "מה שאפשר לקנות באותו כסף") זה פשוט

אידיוטי בעיני

אבל כל אחד עושה את השיקול שלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לעצור אותו...:twisted: ? טוב לי ככה:lol:

חוץ מזה אתם (גם אני אלא מה) עדיין מפסידים בגלל שהוא יורד: הרי הסכום שישלמו מעל המחירון מתייחס למחירון באותו הרגע...

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל-B-TON - אולי אתה לא נמצא ב"שוק" הזה, אבל מה לעשות ויש לא מעט מכוניות נדירות שהמחירון שלהן יורד בשלב מסוים ללא שום הצדקה בהפרשים מוגזמים ביותר. התוצאה היא שהמחירון עבור רכב נדיר ומבוקש הוא דומה למחירון של מכוניות נחותות ושכיחות משמעותית מאותו השנתון. מצב כזה הוא בלתי הגיוני ונגרם רק בגלל העובדה שלוי יצחק מנותק מהמציאות. מה אתה חושב, שאני אמכור לך אוטו נדיר ומיוחד במחיר דומה לזה שהיית קונה סתם מכונית פשוטה? אז הבעלים של אותן מכוניות נאלצים להעלות את המחיר למחיר ריאלי יותר - גם כדי שהם לא ירגישו שהם מופסדים וגם מהעובדה הפשוטה שהם יכולים לקבל מחיר כזה. הביקוש, בסופו של דבר, גבוה מאוד.

ל-wiking - תמיד מפסידים כסף. השאלה היא כמה. אם המחירון של כל המכוניות יורד - אז כולם מפסידים ביחד ואין מה לעשות. אם המחירון של רכב ספציפי יורד בהשוואה למחירים של שאר השוק (נניח רוב המכוניות יורדות בשנה ב-13% והקליאו ספורט יורדת ב-17%) אז המחיר שיבקש מישהו על הרכב שלו יעלה - כי באותו כסף אפשר לקנות מתחרים ישנים יותר (לדוגמה אם המחיר של קליאו ספורט 2001 דומה למחיר של נניח פולו 1.4 מאותו מודל, ושנה אח"כ המחיר יהיה דומה למחיר של פולו 1.4 ממודל 2000, אז הגיוני שנבקש יותר לאחר אותה שנה).

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק ששיטת המחירון של לוי יצחק עובדת רע מאוד עבור כלי רכב נדירים. הם מאבדים בדומה לגרסאות הרגילות שלהם (אם יש) ואת לוי זה לא ממש מעניין אם הסחירות מצוינת ומקבלים 10 מעל. התוצאה היא - אם עשית תאונה, אתה מפסיד כסף. הפתרון? לא יודע. אולי לבטח בשווי גבוה יותר.

נקודה בעייתית העלית פה. הרעיון שהעלית נקרא בעגה המקצועית "ביטוח יתר". מטרת הביטוח היא להחזיר את המבוטח לאחר קרות האסון למצבו ערב קרות האסון. ביטוח לא נעשה במטרה לגרוף רווחים על חשבון המבטח - ממש לא!

אם שמאי החליט ששווי רכבך הוא X ואתה על דעתך עצמך החלטת לבטח אותו לפי שווי 2X, במקרה שחלילה יקרה לך אסון, גובה התגמול הביטוחי המקסימלי שתקבל יהיה X.

במילים אחרות: עשית ביטוח יתר? חייך, אכלת אותה.

מה שכן אפשר לעשות, ואני די בספק אם מי מהמשתתפים בדיון יעשה זאת, זה לעשות לרכב הערכת שמאי ועל פיה לבטח את הרכב כערכו כפי שנקבע ע"י השמאי. אני גם מכיר אישית אנשים שעשו זאת, אבל להם באמת יש רכבים יחודיים ביותר (לא חלילה שאני בא בקטע של זלזול או משהו בסגנון, זה רק כדי להמחיש את הנקודה).

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מבטח את הרכב שלי לפי שווי X2 וגם משלם פרמיה מתאימה - למה שלא אקבל את השווי X2 במקרה של גניבה או תאונה?

מזכיר לי את המקרים בהם חברות הביטוח חייבו לקוחות בפרמיה מלאה, אבל כשהרכב ניזוק שילמו פחות לרכבים יוצאי ליסינג או בעלי קילומטראז' גבוה. בית המשפט לא תמך בהם בזמו, וחייב לשלם ללקוחות את שווי הרכב במלואו.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

, או כ-17% בשנה. סכום כזה אמור לאבד רכב חדש, לא רכב בן 6 עם סחירות טובה.

רוני

ממוצע ירידת ערך של רכב חדש אחרי שלוש שנים הוא כ30% !

כפוף לבדיקה :wink:

Not the sound of silence -ABARTH

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מבטח את הרכב שלי לפי שווי X2 וגם משלם פרמיה מתאימה - למה שלא אקבל את השווי X2 במקרה של גניבה או תאונה?

מזכיר לי את המקרים בהם חברות הביטוח חייבו לקוחות בפרמיה מלאה, אבל כשהרכב ניזוק שילמו פחות לרכבים יוצאי ליסינג או בעלי קילומטראז' גבוה. בית המשפט לא תמך בהם בזמו, וחייב לשלם ללקוחות את שווי הרכב במלואו.

אתה לא יכול להחליט על דעת עצמך כמה הרכב שלך שווה, לפחות כל עוד זה לצרכי ביטוח (לצורך מכירה זה כבר סיפור אחר).

אתן דוגמה: היום ציירתי ציור נורא יפה. טוב, האמת היא שציירתי קישקוש, אבל אני קצת לא רואה טוב ובטוח שזאת יצירת אומנות. טוב, אני אגלה לך סוד: אני רואה מצוין ושמתי לב שזה קישקוש. אבל כבר התקשרתי לסוכן הביטוח שלי הבוקר ושילמתי פרמיית ביטוח בגובה 1000 ש"ח כי שיערכתי בעצמי את הקישקוש שלי במיליון דולר.

בא לך "לגנוב" את יצירת האומנות שלי (אני מוכן לעזור לך קצת) ואחרי שאקבל את תגמולי הביטוח נתחלק בשלל?

אני יודע שהדוגמה הזאת קיצונית, אבל זה הרעיון שעומד בבסיס הביטוח: חברות הביטוח לא תמנענה ממך לעשות ביטוח יתר לנכס שלך (אבל זה כי הן זונות, ככה לפחות טוען המרצה שלי לביטוח :lol:), אבל לעולם לא תקבל יותר משוויו הריאלי של הנכס במידה ויקרה לו משהו. זוהי מחובתך לוודא כי הנכס שלך אינו מבוטח בביטוח יתר, ממש כשם שחובתך לדעת שלא ביטחת אותו בביטוח חסר (המקרה ההפוך). שוב: מטרת הביטוח היא לא לגרום למבוטח להתעשר בעקבות האסון, אלא להשיבו למצב שבו היה ערב קרות האסון.

עכשיו ברור? :wink:

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד שהקליאו ספורט נסחרות מעל המחירון, ולעיתים בסכומים נכבדים מעל.

אבל ה-106 הספורטיביות דור שני, עדיין נסחרות במחיר מעל המחירון גבוה יותר מהקליאו.

דוגמא אחת, יש לי כרגע הצעה רצינית של 17K מעל המחירון.

כשהמחירון הופך למחיר של פלאפל בפיתה, הרבה יותר קל לקבל מחיר כזה מעל המחירון לרכב נדיר יחסית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני אומר שוב...

מי שרוצה רכב ספורטיבי ברמה גבוהה עם עלויות אחזקה שפויות (כלומר, מוציא את הנינג'ות מהמשוואה) לא נשאר עם הרבה אופציות חדישות (כלומר מעל שנת 2000).

הקליאו (וגם האיביזות) היא דוגמא לרכב חדיש יחסית עם יכולות גבוהות ומעט מדי מכוניות על הכביש, לכן הביקוש תמיד יעלה על ההיצע. כשאין לך מה לקנות בסכום X אבל מוכנים לשלם מעל המחירון.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6176 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...