Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין סוזוקי סוויפט לרנו מגאן (הכותרת הריקנית נערכה)

iidoido
שימו לב! השרשור הזה בן 6244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, אני חדש בפורום.

והייתי מעוניין לקבל הצעות והסברים על גבי בחירת מכוניות מ2 המכוניות הללו:

סוזוקי סוויפט

רנו מגאן

(שניהם שנת 2007)

סוזוקי סוויפט אוטומטית 1.5 GLX

רנו מגאן אוטומטית 1.6 5 דלתות Authentique

אני כל הזמן הייתי בהעדפה על הסוזוקי סוויפט, הכי אהבתי אותה.

ומה שחיזק את הבחירה של הסוזוקי, זה מכיוון שיש המון תלונות על רנו (גם בגלל שזה רכב צרפתי, והרבה רכבים צרפתיים נחשבים כבלתי אמינים).

מה שגורם לי באמת להתלבלט בין השניים, זה חיסרון גדול של הסוזוקי.. מערכת הABSשאין לה. ודווקא לרנו מגאן הנ"ל, יש את המערכת הזו.

אני לא יודע אם זה קריטי כל כך, וגם שמעתי שלמכוניות המיני הקטנות (סוזוקי במקרה הזה) זה לא הכרחי. אבל בכל זאת, אני לא מבין כזה גדול.

בכלמקרה, אני נורא אשמח לתגובות רציניות ומעמיקות.

נורא חשוב לי כל העניין הזה. אז תודה רבה לכל העוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

א' יש פורום אחר בשביל זה, "ייעוץ ברכישת רכב"

ב' מה אתה מחפש ברכב?

נוחות. מרחב. בטיחות. ביצועים. אחיזה. תפרט קצת יותר.

סתם דרך אגב, שני הרכבים שציינת לא עומדים באותה קטגורייה. מול הסוויפט ניצבת האחות הקטנה של המגאן, הקליאו.

יש הרבה השלכות לכך, ממחיר ועד מרווח לרגליים.

יאיר.

Subaru Outback 2.5

גם כשהכביש נגמר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחפש ברכב הרבה נוחות, גם מאחורה, מאחורי הנהג אני רוצה שתהיה הרבה נוחיות.

מרחב קצת פחות חשוב לי, אבל עדיין שיהיה סביר ונורמלי, בטיחות גם כן מאוד חשובה לי, שפה אני יודע שרנו די מובילה,

ביצועים גם חשוב, בגלל זה ציינתי את מערכת הABS שאני בספק לגביה, וגם אחיזה.

מה שעוד מאוד חשוב לי, זה שהרכב יהיה אמין הן מבחינת איכות החומרים והן מבחינת מכניקה של הרכב.

נ.ב - אני מאוד רוצה שיהיה גם הנאה בנהיגה. שאני ארגיש טוב עם הנהיגה עצמה.

ואני יודע שמגאן וסוויפט עומדות בקטגורייה אחרת, אבל אלו האפשרויות שיש לי.

אז אני משווה בין המגאן לסוויפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שיש המון תלונות על רנו (גם בגלל שזה רכב צרפתי, והרבה רכבים צרפתיים נחשבים כבלתי אמינים).

מי מאכיל אותך בשטויות האלו ?

חפש על כל אחת מהמכוניות שציינת במנוע החיפוש של הפורום ותמצא מידע רב.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי מאכיל אותי בשטויות האלו? כמעט כל העולם.

ואני שמתי לב למידע הרב בפורום. רק רציתי שתתנו לי השוואה בין שתי המכוניות, ומה באמת כדאי? ולמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת מצפה שאאמין לך ששאלת כמעט את כל העולם ?

בד"כ אנשים שכותבים שהם "שאלו כמעט את כל העולם" הם אנשים שכותבים שטויות.

אם באת לפה לשאול - שאל.

אם באת לפה לכתוב שטויות, עשה את זה במקום אחר.

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להגיד לך, שלפי מה ששמעתי, אם קונים רנו, הרכב הולך להיות הרבה במוסך.

זאת אומרת, שהרכב לא הכי אמין שיש.

וממש לא באתי להגיד שטויות, אני רק ממש מצפה לקבל עזרה וכיוון לקראת החלטה בקשר לשתי המכוניות.

לדעת מה כדאי, ולמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממי שמעת ?

ממישהו שמכיר מישהי ששמעה משכן שלה שלדוד שלו, שמבין במכוניות, היתה סבתא שלבן אחותה היה גיס שלשכן שלו היתה בעיה ברנו דופין ?

מכיוון שיש המון תלונות על רנו (גם בגלל שזה רכב צרפתי, והרבה רכבים צרפתיים נחשבים כבלתי אמינים).

זה שטויות, ואתה מתבקש לא לכתוב שטויות אצלנו, גם אם באמת שאלת כמעט את כל העולם.

מה שגורם לי באמת להתלבלט בין השניים, זה חיסרון גדול של הסוזוקי.. מערכת הABSשאין לה. ודווקא לרנו מגאן הנ"ל, יש את המערכת הזו.

אני לא יודע אם זה קריטי כל כך, וגם שמעתי שלמכוניות המיני הקטנות (סוזוקי במקרה הזה) זה לא הכרחי. אבל בכל זאת, אני לא מבין כזה גדול.

גם זה שטויות. מערכת ה-ABS חשובה בכל רכב, בלי קשר לגודלו.

בכל מקרה היא קיימת בסוויפט.

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לעשות, רנו לא בדיוק בצמרת סקרי האמינות...

בכל מקרה, המגאן היא המכונית הבטוחה משמעותית. הסוויפט, למיטב זכרוני, לא מצטיינת מבחינת מבחני הריסוק. המגאן כן, ויש לה ESP (כתבת ABS, אבל את זה יש לכל אוטו שנמכר בישראל, פחות או יותר).

זו מערכת הכרחית ודרושה לכל רכב, מסמארט ועד סמיטריילר. אם יש משהו שיציל אותך מתאונה, זו המערכת הזו.

כנראה שהמגאן היא המכונית "הטובה" יותר על הנייר; היא יותר גדולה ומרווחת, יותר בטוחה משמעותית, יותר נוחה וגם יותר יקרה. היא כנראה פחות מהנה מבחינה דינמית מהסוויפט.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הסתכלתי על המפרט של הסוזוקי סוויפט, וראיתי שאין לה את המערכת הABS, וכן יש לה ESP.

לעומת זאת, למגאן באמת יש ESP וגם ABS.

מבחינת מה שאמרת (roee) על המגאן זה באמת נכון, אין ספק: היא יותר גדולה ומרווחת, יותר בטוחה, אבל בקשר לנוחות.. רציתי לברר עד הסוף האם אתה בטוח שהיא עולה בנוחות על הסוזוקי סוויפט?

כי הסתכלתי במגזיני רכב וביררתי, ושמתי לב שהחסרון במגאן זה הנוחות, ההיגוי והתנהגות. וזה מה שהפריע לי.

אז רק רציתי לקבל תגובות נוספות בקשר לזה.. ולדעת עוד יותר פרטים ומה להחליט.

ובקשר למה שאמרת "מה לעשות, רנו לא בדיוק בצמרת סקרי האמינות..." - אז אתה חושב שלא צריך להתייחס לזה? זה לא מהווה חיסרון בקשר למגאן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית, זה בהחלט חסרון. פחות מפריעה לי האמינות המכאנית ויותר "העמידות", כלומר איך האוטו נראה אחרי 30 אלף קילומטרים. אם יודו בכך או לא, כנראה שבעלים של קורולה יתבלה יותר מהר מאשר המכונית עצמה.

המכוניות היפניות נוטות להרגיש חדשות אחרי מספר רב של קילומטרים.

בצרפתיות, זה לא ככה; חלקים נושרים, דברים חורקים ועמיד זה לא כלכך.

מעבר לכך, יש את תקלות החשמל, אם כי אני משער שמרובן ניתן להמנע על ידי התקנה נכונה של כל הזבל המקומי (אזעקה, קודן וכו').

אני משוכנע במיליון אחוז שיש בסוויפט ABS. לא יעלה על הדעת מצב אחר.

לא ידוע לי על ESP בסוויפט, מצד שני. אני חושב שמישהו פשוט בילבל בין המערכות (מה גם שטכנית, לא הגיוני מצב של ESP בלי ABS; חיישני הESP עושה שימוש בחלק מחיישני הABS לצורך פעולה).

לא נסעתי במגאן, אבל קיים קונצנזוס על נוחות הנסיעה הגבוהה שלה.

הייתי מציע לך לבדוק גם את הC4, שבעצמה מציעה בטיחות מעולה וESP, כמו גם כמה נקודות חיוביות אחרות. אבל היא לוקה באותה מחלת עמידות כמו המגאן. מכונית לא רעה, מבחינות אחרות.

אישית, אם אתה מוכן להסתפק במרחב שמציעה הסוויפט, הייתי ממליץ לך להצטרף לקולקטיב ולנסות את המאזדה 3. יחידת כוח טובה מאוד, לטעמי, מרחב סביר (גדול מהסוויפט, אני משער, אבל קצת צפוף לעומת המתחרות הישירות שלה), התנהגות נהדרת, ובגרסת הליסינג נוחות נסיעה סבירה ביותר ואפילו אבזור טוב. גם עמידה מאוד אחרי עשרות אלפי קילומטרים קשים (מנסיון) - האוטו מרגיש כמו חדש. היא זולה, 114K. היו לי שתיים חדשות כאלו ברצף, עשיתי עליהן במצטבר 70K קילומטרים, במצב "התעללות" קבוע (שומדבר נגד האוטו, פשוט ככה אני נוהג), ופשוט השתכנעתי בעליונות ההנדסית שלה על פני אירופאיות. שום תקלה, כלום.

לרוב אני ממליץ לאנשים עם צרכים "משפחתיים" למצוא משהו אחר, אבל במקרה שלך זה אולי יתאים. מה שכן, אין לה ESP - אבל, ESP יש, ככל הידוע לי, רק לC4 ולמגאן, כך שאם אתה לא בוחר באחת משתיהן, המאזדה בחירה טובה. גם מגיעה עם 6 כריות אוויר בכל הגרסאות החל מ2007.

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו, שבקשר לסיטרואן C4 ולמאזדה 3, המחיר גבוה מדי.

לעומת זאת, את המגאן אני יכול להשיג ביותר זול, כמו המחיר של הסוויפט.

בגלל זה ההשוואה שלי באה לידי ביטוי בין המגאן לסוויפט.

עכשיו, אם אתה די בטוח שלסוויפט אין ESP, זה חיסרון עצום, שמשפיע גם על הבטיחות של הרכב וגם על הנסיעה עצמה.

אני בהחלט מסכים איתך בקשר למה שרשמת בתחילת ההודעה, על ההשוואה של היפנים והצרפתיים, ואני גם מסתכל על זה.

ואני עדיין ממש מתלבט בין הסוויפט למגאן.

גם בגלל האמינות והאיכות של חומרי הרכב (שהסוזוקי באה לידי ביטוי יותר טוב), וגם בגלל פרטי הרכב ומה שכולל בה (שהמגאן באה לידי ביטוי יותר טוב).

ד"א - בגירסת הGLX של סוויפט, ישנן 6 כריות אוויר, כמו במגאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור, במקרה של המאזדה 3, הייתי הולך על גרסת הליסינג, ב114K. האבזור די דומה למה שמקבלים בגרסאות המפוארות יותר, הנוחות עדיפה בגלל ג'נטים קטנים יותר ושש כריות אוויר יש בכולן. מה שאומר שההפרש לעומת הסוויפט כבר לא גדול כלכך (10K).

תוצאות הריסוק של הסוויפט כאן:

http://www.euroncap.com/content/safety_ratings/details.php?id1=1&id2=213

בריסוק חזיתי, היא קיבלה רק 69%.

המאזדה 3 לא הייתה טובה בהרבה, עם 75% בחזיתי:

http://www.euroncap.com/images/results/small_family_cars/car_265_2006/Mazda%203%20Datasheet.pdf

המגאן עם 88%:

http://www.euroncap.com/content/safety_ratings/details.php?id1=2&id2=146

הC4 מבריקה עם 94% בחזיתי:

http://www.euroncap.com/content/safety_ratings/details.php?id1=2&id2=203

כולן קיבלו 100% בריסוק הצידי, אגב. נפלאות כריות האוויר.

תראה, אם אתה יכול לקבל את הסוויפט והמגאן באותו המחיר, צריכה להיות סיבה מאוד, מאוד טובה לבחור דווקא בסוויפט. למרות החסרונות שלה, המגאן היא המכונית הטובה יותר, אובייקטיבית. אישית? לא את זה ולא את זה; הייתי מוסיף את ההפרש ולוקח מאזדה 3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, נתקן כמה טעויות. מה שחסר לסוויפט הוא לא ABS (שיש היום ב-99% מהמכוניות החדשות) אלא ESP - מערכת בקרת יציבות. זהו אכן אביזר בטיחותי חשוב ובהחלט גורם בקנייה.

ועכשיו לשתי המכוניות - מדובר כאן בסופר מיני מול משפחתית. הסוויפט היא מכונית קטנה וצפופה יחסית. נוחות הנסיעה סבירה אם נוסעים עד שני אנשים, וגרועה ברכב מלא. היא מאובזרת למדי אבל איכות החומרים לא מבריקה והתחושה לא איכותית כמו במגאן. כמובן שהאוטו גם קטן משמעותית וקל יותר, כך שאם אתה לא צריך רכב משפחתי כנראה שהוא יהיה עדיף.

המגאן כאמור מרווחת יותר, נוחה יותר באופן משמעותי, יקרה יותר לקנייה וגם לאחזקה ובטוחה יותר.

בקיצור, זה עניין של דרישות. קודם תחליט מה אתה צריך, אח"כ תבחר רכב.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתה אומר על מאזדה 3, כנראה שהמכונית באמת מכונית טובה, ואני התייחסי למאזדה 3 1.6 אקטיב אוטומטית.

ודווקא לא התרשמתי בכלל.

א. המכונית די גדולה יחסית.

ב. יש לה רק 2 כריות אוויר.

ג. אין לה ESP.

כל זה תוכל בהאתר הזה, איפה שאני ראיתי:

http://cars.walla.co.il/ts.cgi?w=/@version&vid=363

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...