Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ומה עם "מדריך למוכר"?

yonadava
שימו לב! השרשור הזה בן 6309 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

חיפשתי בפורום הזה פוסט בנושא הנ"ל ולא מצאתי אחד כזה. אני מתנצל אם זה לא הפורום הנכון להעלות את הנושא הזה, אבל לא מצאתי אחד טוב יותר.

אני מוכר את הרכב שלי כרגע (יש הודעה בפורום קנייה/מכירה באתר) ואשמח לטיפים (או מדריך) למכירת הרכב. איך כדאי לפרסם, איך להתייחס למחיר מחירון, האם כדאי לפנות למגרשי מכונויות (או גוף מסחרי המתמצא במכירת מכוניות), וכו'. כרגע - אני פשוט מפרסם ומקבל טלפונים, אבל אני תוהה אם יש משהו יותר אפקטיבי.

תודה רבה,

יוני.

Peugeot 206 XT 1.4 5-Speed

שונא את צרפת אבל אוהב את הצרפתיות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפרסם - תלוי מאוד בסוג הרכב. אם מדובר ברכב סחיר מספיק לפרסם בחינם בלוחות באינטרנט וכמובן על הרכב. אם לא - עדיף לשלם כמה זוזים ולקחת מודעה באחד מהלוחות הגדולים.

מחירון - שוב, אם הרכב סחיר והנתונים שלו טובים אין שום סיבה לדרוש פחות מהמחירון. אולי אפילו יותר, אם מדובר ברכב סחיר במיוחד. מעבר לכך יש שתי אסכולות: אחת ממליצה פשוט לקבוע מחיר במודעה ולחכות לטלפונים. אם אנשים באופן קונסיסטנטי לא מוכנים לשמוע על המחיר שקבעת, תאלץ להוריד אותו לאט לאט. הבעיה בשיטה הזאת שהיא מבריחה קונים פוטנציאליים עוד בשלב קריאת הסכום במודעה, אם הרכב לא סחיר מספיק. השיטה השנייה גורסת לא לספק מחיר במודעה, או לכתוב משהו מעורפל כמו "גמיש" או אפילו "מחירון". כשאנשים לא רואים את הסכום מול העיניים, הם נוטים לקוות שהוא לא גבוה מדי. מצד שני כאמור זה מבריח את אלו שתמיד מתעצבנים שאין במודעה מחיר (כמוני, למשל).

סוחרים - שוב תלוי ברכב. אם מצבו טוב והוא סחיר אין שום סיבה ללכת לסוחר, סתם תפסיד כסף. אם הרכב בעייתי יותר, אולי שווה לך להפטר ממנו תמורת כמה אלפים פחות משחשבת, ולחסוך את הכאב ראש.

מעבר לכל אלו, מומלץ לשמור על הרכב נקי ולא להסתיר דברים כדי להמנע מבלגן בעת הבדיקה (אפשר גם להסתיר ולקוות שהקונה לא ישים לב, אבל אני לא מעודד את זה כמובן).

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

חיפשתי בפורום הזה פוסט בנושא הנ"ל ולא מצאתי אחד כזה. אני מתנצל אם זה לא הפורום הנכון להעלות את הנושא הזה, אבל לא מצאתי אחד טוב יותר.

אני מוכר את הרכב שלי כרגע (יש הודעה בפורום קנייה/מכירה באתר) ואשמח לטיפים (או מדריך) למכירת הרכב. איך כדאי לפרסם, איך להתייחס למחיר מחירון, האם כדאי לפנות למגרשי מכונויות (או גוף מסחרי המתמצא במכירת מכוניות), וכו'. כרגע - אני פשוט מפרסם ומקבל טלפונים, אבל אני תוהה אם יש משהו יותר אפקטיבי.

תודה רבה,

יוני.

אמנם אני לא סוחר רכב, אבל הנה מספר נקודות שלמדתי על מכירות:

1. מכירת רכב היא מכירה ואתה איש המכירות.

לא תאמין כמה לך תפקיד מכריע בתהליך, תשאל כל סוחר.

תתכונן היטב, תהיה רציני, תכין קלסר מיסמכים וקבלות של הרכב, אל תתפס בשקר, תעמוד בזמנים שניקבעו וכד'

2. לקראת הפגישה תכין את הרכב, תנקה אותו היטב, תרוקן אותו, תביא אותו למצב שהקונה יבין שהוא יכול לסוע איתו הבייתה ברגע זה.

3. אל תתבייש ל"מכור". "תמכור" את עצמך ואת הרכב, תדגיש יתרונות של הדגם ותעשה רושם של מבין במכוניות, מכיר את הדגם היטב ויודע לתחזק את הרכב ברמה הגבוהה ביותר עם המומחים הגדולים ביותר.

4. משא ומתן על המחיר הוא משא ומתן לכל דבר. אם מילאת את השלבים מעל כמו שצריך, תוכל לקבל מחיר גבוהה יותר.

תחליט עם עצמך מחיר יעד שממנו לא תהיה מוכן להתפשר ואל תתפשר.

תן לצד השני להציע מחיר קודם, אפילו אם הוא מציע מחירון או יותר תעשה רושם של "ההצעה שלך מאכזבת ולא הוגנת" ותציע מחיר גבוהה יותר, אפילו מוגזם.

אם אתה מציע מחיר ראשון תתחיל גבוהה מכפי שקיוות לקבל.

5. ישנם כמה משפטים שתמיד עובדים במכירות (רכב או כל דבר אחר), תשתמש בהם:

* "תבוא, תחליט שאתה רוצה את האוטו, ועל המחיר כבר נסתדר"

*"האוטו הזה תפור עליך"

*"האמת שאנ אוהב את האוטו ולא רוצה למכור, אישתי לוחצת"

*"במחיר הזה אישתי לא מרשה לי למכור את האוטו"

*"יש לי מלא טלפונים, אתה לא הראשון שיבוא לראות את האוטו היום"

מקווה שעזרתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5. ישנם כמה משפטים שתמיד עובדים במכירות (רכב או כל דבר אחר), תשתמש בהם:

* "תבוא, תחליט שאתה רוצה את האוטו, ועל המחיר כבר נסתדר"

*"האוטו הזה תפור עליך"

*"האמת שאנ אוהב את האוטו ולא רוצה למכור, אישתי לוחצת"

*"במחיר הזה אישתי לא מרשה לי למכור את האוטו"

*"יש לי מלא טלפונים, אתה לא הראשון שיבוא לראות את האוטו היום"

.

כשאני שומע משפטים כאלה, בעיקר "תפור עליך", אני עושה בד"כ אחורה פנה.

מי המוכר שיידע מה תפור עליי ומה לא? אשתו לוחצת למכור? אולי אשתו גם לחצה עליו לא להוציא כסף על טיפולים אלא על דברים יותר חשובים כמו תכשיטים?

אני אוהב שאנשים מדברים לעניין, מה יש לאוטו ומה אין, מה עבר עליו,שיידגיש את הייתרונות-זה בסדר גמור. מה תפור עליי ומה לא - זה כבר אני אחליט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני קונה רכב ממישהו, אני מעדיף שיהיה אמיתי ושלא ידחוף לי משפטי "חאפר".

אני מצפה שיאמר את האמת ואת כל האמת על הרכב, כי מה שלא יגיד לי יתגלה בבדיקה בין כה וכה, ואם לא בבדיקה אז בנסיעת המבחן או לאחר המכירה, וזו כבר נוכלות.

אם אתה רוצה להגביר את סיכויי המכירה שלך, הדגש את המיוחד ברכב שלך, אם יש, על פני רכבים אחרים מאותו דגם. פרט את הטיפולים שעבר לאחרונה (ושיחסכו מהקונה הפוטנציאלי).

אם רק אתה נהגת ברכב, גם זה לכשעצמו יתרון עצום. מידע על מי היו הידיים הקודמות יכול לעזור ולפזר עוד ערפל מעל הרכב.

מגרשי מכירות בד"כ ישלמו לך פחות מקונה פרטי, זאת מכיוון שהם מעוניינים בהפרש כמה שיותר גדול בין מחיר הקניה למכיר המכירה, כמו כל עסק.

אם אתה רוצה עוד טלפונים, פרסם בעוד לוחות. בשלב הראשון פרסם בכמה שיותר לוחות חינמיים, אם אתה רואה שאתה לא מקבל מספיק טלפונים שקול פרסום מודעה בעיתון (בתשלום). עיתונים מסוימים מספקים מודעה באינטרנט בחינם כשאתה קונה מודעה בגרסה המודפסת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים , זה אחלה רעיון לשים את זה בדביק

שכל אחד ייתן את הפרמטרים שחשובים לו מבחינת המוכר

ולשמוע סיפורי זוועות וכדומה

הרי כולם עוברים את זה

אני עכשיו בתהליך מכירה ופשוט לא ייאמן היחס בין המתקשרים לאלה שאשכרה מגיעים לראות

ובטלפון אני הכי ישר שאפשר

זקוקו לעיצות כמו שנרשמו למעלה

:wink:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העצה הכי חשובה היא, לפי דעתי, לא לשמור אמונים לאף אחד.

היה לי מצב שאדם התקשר בשעות הבוקר, נשמע רציני מאוד לגבי הרכב ואמר שבמידה וכל מה שאני אמרתי נכון, הוא מעוניין לקנות את הרכב במחיר שציינתי, אך לצערו הרב הוא כרגע בעבודה, לכן נוכל להיפגש רק מחר. מכיוון שהאדם נשמע רציני, שריינתי לו את הרכב; הווה אומר, שכאשר התקשרו אנשים במהלך היום וביקשו לראות את הרכב, אמרתי להם שניתן לראות את הרכב רק מחר, ואני כבר אעמוד איתם בקשר. בשעה 23:00 אני מקבל הודעת SMS מאותו בחור "רציני", הוא כותב שהוא בדק שוב את תקציבו והרכב מחוץ לתקציב.

בהחלט יתכן שהוא דפק לי מכירה באותו היום, מכיוון שלמחרת, כאשר חזרתי לאותם אנשים שדחיתי ביום הקודם, כבר הייתי בעמדה אחרת לגמרי. כאשר אני זה שהתקשר אליהם. אף אחד מהאנשים הללו לא קנה את הרכב.

בסופו של דבר, הרכב נמכר למחרת לאדם שהתעקש לראות את הרכב מייד (היה כבר חושך בחוץ), במחיר קרוב מאוד למחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי פירסום המחיר במודעה או לא -

אם המחיר הוא ממש מפתה אז יש לפרסם את המחיר במודעה.

אם המחיר הוא רגיל אז אני לא חושב שיש משמעות אמיתית למכירה אם המחיר מפורסם או לא. מי שרציני ורוצה את האוטו יתקשר ויברר על המחיר.

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה ידידותית ממני, אל תיסע לשום מקום עבור אף אחד!

יתקשרו אליך מלא אנשים ויגידו לך ש"זה בדיוק האוטו שהם מחפשים כבר חודשים ויש להם כסף ביד רק שהם לא יכולים לקחת חופש מהעבודה ואולי תבוא בבקשה לקצרין, זה כולה 284 ק"מ מאיפה שאתה נמצא ודרך כביש 6 אתה עושה את זה טיק-טק".

אל תזוז לשום מקום. שב בבית. מי שרציני שיבוא ויראה.

מי שלא, שלא יבלבל את המח.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למוכר - עדיף שהפעם הראשונה שמישהו רואה את הרכב תהיה בלילה - החושך מפצה על פגמים קטנים ונותן לרכב מראה הרבה יותר טוב.

אם אפשרי, שהרכב יהיה מעט "חם" לפני הפגישה - תקף בעיקר לרכבים ישנים, שלא במיטבם על ההנעה הראשונית.

משהו שיקל על "חימום הרכב" הוא אף פעם לא לקבוע עם מישהו ממש מול הבית. זה תקף בעיקר לגבי רכבים נדירים, כדי שלא תבוא "הזמנה", והביטוח יהיה זה שישלם על הרכב.

תמיד להשתדל ולהיות בקיא בכל ההיסטוריה של הרכב - תאונות, טיפולים וכל מיני דברים אחרים, ואם אפשר תיעוד מסודר (גם קלסר עם פירוט ההוצאות זה טוב) - מראה רצינות מצד המוכר, ותורם לאמינות.

דברים שמשפיעים עלי אישית כקונה - שונא לראות מודעות "למבינים בלבד", "יבוא אישי - רכב יחיד בארץ" (אלא אם כן זו פרארי), "רכב כמו חדש" וכו. נשמע כמו מתלהבים או סוחרים.

ההודעה צריכה להיות תמציתית, בלי הגזמות פראיות.

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמובן, אם אתה מפרסם מודעה על הרכב, מומלץ שהיא תהיה במקום שאפשר לראות אותה (על אחד החלונות הצדדים וגם מאחור, אלא רק אם השמשה האחורית מאוד בזווית ואי אפשר לראות כלום מרכב שנוסע מאחוריך).

והכי חשוב - שהמודעה לא תיראה ככה:

למכירה!

בונבוניירה! טיפולים בזמן! ק"מ נמוך!

0501234567

:wink:

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כמה דברים שמאוד מעצבנים ומרתיעים במודעות:

"לא להתקשר אם אתם לא רציניים" גם אם אני אחד שרוצה לעשות איתך דאחקות, המשפט הזה לא יגרום לי לא להתקשר

"לא להתקשר ולז**ן לי את השכל" הגרסה האגרסיבית יותר של המשפט הקודם

"לא להתקשר ולשאול אותי בכלל שאלות. מי אתם בכלל?! מי?! יאללה לכו קיבינימאט מי רוצה למכור לכם את האוטו!" הגרסה המעודנת של השתיים הנ"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה ידידותית ממני, אל תיסע לשום מקום עבור אף אחד!

יתקשרו אליך מלא אנשים ויגידו לך ש"זה בדיוק האוטו שהם מחפשים כבר חודשים ויש להם כסף ביד רק שהם לא יכולים לקחת חופש מהעבודה ואולי תבוא בבקשה לקצרין, זה כולה 284 ק"מ מאיפה שאתה נמצא ודרך כביש 6 אתה עושה את זה טיק-טק".

אל תזוז לשום מקום. שב בבית. מי שרציני שיבוא ויראה.

מי שלא, שלא יבלבל את המח.

אני מסכים עם העיקרון של "אם אתה רוצה לראות את הרכב, אתה מוזמן אלי, ולא להיפך", אבל לא לגמרי.

אני גר במרכז, וכאשר באים אנשים מהצפון/ דרום בתחבורה ציבורית לראות את הרכב, אני מוכן לבוא לקראתם לתחנת הרכבת בעירי. אני חושב שמעשה טוב - ובעיקר במקום תגובה שרירותית בסגנון "אני לא זז מטר. אם אתה רוצה לראות את הרכב, תגיע עד אלי" - ירכך מעט את הקונה ויצור עבורך נקודת פתיחה טובה יותר למו"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזקת מה שצבי אמר ומוסיפה שזה נכון שבעתיים אם הקונה (במקרה הזה זו הייתי אני :wink: ) מבקש להיפגש איתך במוסך מורשה של היצרן כדי לקבל חוו"ד מקצועית טרום בדיקה ואולי גם רשימת טיפולים מודפסת מהמחשב (שנותנים כמובן רק לבעל הרכב) אז רצוי שתעשה את המאמץ הקטן הזה ותגיע עד שם לפחות. למרות הטרטור.

פולו 75 כ"ס החדשה 2001 אוטו' 8)

אוסטין מטרו 1.3 מודל 89' וממשיכה לנוע (קדימה, אחורה, לצדדים ומעלה-מטה) נמכרה לרש"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה,

תודה רבה על העזרה שלכם. קודם כל, נתתם לי להרגיש שאני לא לבד. לצערי, למרות שהרכב מפורסם כבר כמה שבועות, אף אחד לא הגיע לראות אותו (היו בערך 10 טלפונים). אני ארחיב את הפרסום בשבוע הבא, ומקווה שזה יעזור.

לגבי כל שאר הטיפים - אני אזכור אותם ואעזר בהם. זו הפעם השנייה שאני מוכר רכב, ואני חייב לציין שהפעם הראשונה הייתה מאוד שונה (לרעה).

שוב, תודה, ושבת שלום,

יוני

Peugeot 206 XT 1.4 5-Speed

שונא את צרפת אבל אוהב את הצרפתיות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6309 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...