Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב בלי פתחי מזגן במושב אחורי - האם יש פתרון יצירתי איך שהילדים לא יסבלו מאחור בחום הקשה שבחוץ?

tofish

פוסטים מומלצים

קניתי מאווררים ניידים ושמתי להם מול המקום שבו הם יושבים אבל זה עושה בעיקר רוח ולא מקרר באמת.

הם יוצאים מהאוטו אחרי נסיעה קצרה מהגן הביתה דביקים מזיעה ובגדים לחים. ממש מסכנים. מה אפשר לעשות?

בגלל זה אני גם ממש משתדלת להימנע מנסיעות ארוכות איתם בחודשי הקיץ (הסבל שבנסיעה, עם העצבים  ואי הנוחות לא שווים שום אטרקציה)

(יש לי קיה סיד 2011)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגביר למכסימום את המיזוג לפנים ולכוון את הפתחים כך שזרם האויר יקיף את המושבים. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בנסיעה קצרה בבוקר לגן.

עד שהמזגן הקדמי יתחיל להגיע לקרר את הילדים מאחורה היא כבר תגיע לגן.

מנסיוני המאווררי עגלה של שילב לא מועילים לחודשי יוני-יולי-אוגוסט-ספטמבר - כוסות רוח למת.

הדרך היחידה שהצלחתי להוציא מהם סוג של קירור זה שכיוונתי תריס מזגן קדמי לנקודה באמצע הרכב, ושם החזקתי כל הנסיעה פקקטה מאוורר של שילב כלפי הילד (כשהיה רק אחד).

לא פרקטי אם רק הורה אחד מסיע. ובכלל לא פרקטי שיש יותר מילד אחד מאחורה.

מה קצת יעזור ?

1. להחנות בצל אם ניתן, במיוחד רכבים בצבע כהה.

2. להכהות חלונות מאחורה, ולשים וילון על שמשה קדמית.

3. להניע את הרכב כ5-10 דקות מראש ורק אחרי זה להביא את הילדים.

במיוחד האחרון - אם אפשרי עבורכם להניע כמה דקות ואז להביא את הילדים - זה כנראה הכי טוב שתקבלו.

מכיוון שהייתי בנעלייך ואני לא רוצה לייפות את זה, אומר שלא מצאתי פתרון "טוב" . וחיפשתי.

אני יודע כמה אין זמן בבוקר לכלום,וכמה להוציא את הילדים מהבית לאוטו זה כבר אחרי עשר מלחמות במקרה הטוב.

לכן אם אפשרי עבורכם, אני מציע לשקול להחליף רכב כשהדרישות המרכזיות הן רכב בהיר, מזגן אחורי ומפה מתחילים.

יש שיגידו שהמזגן האחורי ברכבים תמיד חלש ולא "שווה" את זה.

אבל הורים לילדים ברוב המקרים יעדיפו לסגור את התריסים הקדמיים כמעט לגמריי ואז המזגן האחורי מעיף לקטנים את הפוני - ולכן במצבך זה יהיה די יעיל.

עריכה אחרונה על ידי stum
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי אמנם אין ילדים צעירים, אבל אשתי סובלת מאוד מחום, וכשהיא יושבת מאחור (לא דבר נדיר) הפתרון של מזגן בעוצמה מרבית (טמפרטורה LO) עם מפוח מרבי וכיוון פתחי האוורור הצדדיים הצידה והמרכזיים למרכז עושה את העבודה. אבל יתכן שהמזגן שלי יותר יעיל.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קודם פותח חלונות מדליק מזגן תריסים כלפי מרכז - מטה ונוסע אחרי דקה סוגר חלונות זה מוריד את החום באוטו מהר.

אם אתם ממש מתעקשים ראיתי פעם אדם שהתקין צינור מעבה של מייבש כביסה על פתח אוורור ובקצה הצינור השני  שם מאוורר ככה שהמאוורר מקבל קור. אסתטי זה לא. פרקטי כנראה שכן

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראב בהיר או כהה זה שולי, רוב החום נכנס דרך השמשות 

כשאת חונה ליד הגן ויוצאת להביא את הילדים תשאירי חלונות פתוחים, זה יגרום לכך שאוויר רותח לא יכלא ברכב, והטמפרטורה תהיה "רק" 40 ולא 60

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, מיץ פטל כתב:

מעבר לכל ההמלצות הטובות והנכונות שנכתבו - תבדקי שהמזגן תקין. גז, פילטר שהוחלף

ושהפתחים פתוחים ומכוונים נכון.

+1

מעבר לזה - לתפעל את המזגן כמו שצריך;
מפוח על המקסימום וטמפ' קירור על המינימום האפשרי. תריסים מכוונים ישר (לכיוון החלק האחורי של הרכב).

בבוקר עוד אין שמש חזקה ברמה שמזגן ברכב לא יתמודד איתה, אז זה חייב לעבוד.

• רעיון טוב! 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המאווררים שימי מקדימה שיעיפו אוויר קר אחורה. את יכולה לסגור פתחי אוורור שלא צריכה כדי להגביר את זרימת האוויר מאלה שכן פתוחים.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להכהות את החלונות של היושבים מאחור, פחות ירגישו את השמש והאפקטיביות של המזגן תגבר.

בלי שום קשר, המזגן מקרר בכלל? אולי צריך לשים גז

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, א.ד.מ. כתב:

שהתקין צינור מעבה של מייבש כביסה על פתח אוורור

אני תכננתי והדפסתי בתלת מימד מתאם שמתחבר לפתח המיזוג. יצא פגז. היושבים מאחור טוענים שזה הרבה יותר טוב מהרכב של סבא שבו יש פתח מיזוג "מקורי".

וכמו שנכתב אם הרכב חונה בשמש להשאיר חרכים בשני חלונות. זה עוזר בצורה משמעותית.

image.thumb.png.7807d8a70f5658569ed5d5dcde15490d.png

• אהבתי 7
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור ילד שגדל במכוניות עם צבע כהה, ללא מזגן ועם מושבי סקאי שחורים - נראה לי שהמוטציות איבדו מעמידותם (לפחות הנפשית) אם הולכים כל כך רחוק...

אגב, גם לא היו מאווררים. ונסענו כך לראס מוחמד...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן גדל דור של מפונקים
אני זוכר נסיעה לאילת בארגז של טנדר סובארו על ספסלי עץ, בלי מזגן, בלי חגורות בטיחות, בלי אייפד... פשוט בלי
היה לנו לחצן קיאה לנהג ושלט! "נא לא לזרוק בדלי סיגריות החוצה" ואנחנו הוספנו למשפט נקודה אחרי הבדלי!

• מצחיק 3
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...