Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנוגע לכדאיות הפעלת ביטוח מקיף

פוסטים מומלצים

אהלן,

לאחר 13 שנות נהיגה בהן לא הזדקקתי לביטוח המקיף, לצערי הגיעה העת לאור חוסר זהירות שלי.

כעת אני נמצא בהתלבטות - הנזק שנגרם הוא כיפוף בפח בלבד ואין נזק לצבע.

פניתי באופן פרטי למוסך PDR לקבלת הצעת מחיר וקיבלתי הצעה של 3 אלף + מע"מ לתיקון הנזק (באופן פרטי).

המוסך האיר את עיניי לגבי הדברים הבאים:

- המוסך הוא מוסך בהסדר עם חברת הביטוח, כך שאם אגיש תביעה אאלץ לשלם רק השתתפות עצמית (בערך 1500 ש"ח).

- תביעת מקיף עד סכום של 5 אלף ש"ח איננה גוררת תביעה בעבר הביטוחי כאשר אבקש לחדש את הביטוח בשנה הבאה, לאור שינוי בתקנות הביטוח משנת 2022.

בעקבות כך פניתי לחברת הביטוח ושאלתי על תהליך הגשת התביעה ונאמר לי שיש צורך בשמאי שעלותו בערך אלף ש"ח, סכום שמתקרב מאוד לגבול הנ"ל.

וברור לי שאינטרס חברת הביטוח והשמאים שבהסדר איתה לנפח את הנזק ולגרור את הסכום מעל 5 אלף בכדי לגרור עלייה בפרמיה בשנה הבאה (ש100% אשלם עליה יותר מהתיקון באופן פרטי).

מכאן יש לי שאלה לבאי הפורום:

האם יש כדאיות לתבוע את הביטוח? והאם יש לי מה לעשות במידה והשמאי מעריך את הנזק בסכום גבוה יותר?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3,000 ש״ח בתוספת שכ״ט שמאי ומע״מ יהיו על גבול ה-5,000 ש״ח. אם יסתכם ב-4,090 חסכת 1,500 ש״ח, אם ב-5,010 תהיה עליית פרמיה ל-3 שנים, שמשמעותה יותר מסכום זה. ועליך להביא בחשבון שעם מעורבות שמאי וביטוח התמחור עשוי להיות שונה ויותר גבוה.

מה שמטריד אותי הוא רישום תביעה למקרה של תביעה נוספת במהלך 2-3 השנים הבאות, שעלולה להביא אותך להיות מסורב ביטוח או שהפרמיה תעלה מאוד. האמת שאני לא בטוח האם תביעה קטנה (פחות מ-5,000 ש״ח) תובא במניין התביעות לעניין זה. שאל את סוכן הביטוח, כי לדעתי זה השיקול העיקרי להחליט לכאן או לכאן. ואתה יכול לשאול בשקט, כל עוד לא תבעת את הביטוח מבחינתו הכל בסדר.

אישית לא הייתי תובע, אבל אם ה-2,000 ש״ח הפרש בין תשלום מכיסך לבין תביעת הביטוח משמעותיים לך הגיוני שתקבל החלטה אחרת. אם התשובה בסעיף הקודם היא שתביעה כזו לא תסבך אותך במקרה תביעה נוספת יהיה יותר קל להחליט לתבוע.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי עליית הפרמיה, זה בגדול נכון, אבל אם אתה מוכן לעשות סקר שוק מקיף אפשר לשמור על אותה עלות.

קרה לי גם בליברה וגם ב GO שאמרתי להם שקיבלתי הצעה טובה יותר (בעקבות העלייה) בחברה אחרת, והם מצידם אמרו שישמרו על אותו מחיר אם אני נשאר.

בליברה החלפתי רכב,  אז אני לא בטוח אם זה רלוונטי או לא, אבל לא התיחסו לתביעות שם.

עריכה אחרונה על ידי avizaz

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי גם את סוכן הביטוח; אם סכום התביעה לא עובר את סף 5 אלף שקל התביעה לא נחשבת כנגד העבר הביטוחי ולכן תביעה נוספת תחשב כתביעה ראשונה (להבנתי) ומכאן ההתלבטות.

הנטל של אלפיים שקל לא כל-כך כבד עליי אבל אם אפשר לצמצם הוצאות ולנצל את הביטוח (הרי לשם מה אני משלם), למה לא בעצם?

בנוגע לסקר שוק - מדובר ברכב ספורט ועל כן ניתן למנות את חברות הביטוח המוכנות לבטח אותי על יד אחת גם עם עבר ביטוחי נקי. 😅

ולגבי השאלה השנייה שלי, במידה והשמאי פוסק כי הסכום גבוה יותר מ5 אלף, אין לי מה לעשות בנושא? אאלץ לתבוע את כל סכום הנזק + השמאות?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי תוכל לעצור את התביעה. אבל השמאי זכאי לשכ טרחה, סדרהגודל של 1,000 ש"ח.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה. בכל מקרה אם הוא יבדוק את הרכב טיכין דו״ח יגיע לו שכר טרחה.

אם עדיין לא הבנת, עבודת השמאי אמורה להיות אובייקטיבית. מעשית זו מסחרה שלו מול המוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה 'מסחרה', מה הבעיה להגיד לשמאי מראש: 'אתה לא עובר את ה-4,999 שח כולל השכר שלך וכולל מע"מ'?

לדעתי זה מה שצריך לעשות. ליצור קשר עם שמאי ולוודא שהוא מוכן ל'דיל' הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אתה יכול לדבר איתו.

ב. אל תשכח שגם למוסך אינטרסים,

ג. אתה צריך להפחית את שכ״ט השמאי (וירידת ערך, אם יש) מה-5,000 ש״ח, מה שמשאיר מעט מאוד שפיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לקחת שמאי מטעמך, ולא שמאי שחברת הביטוח דוחפת לך.

רצוי לקבל המלצה מהמוסך על שמאי רלוונטי, המוסך אמור להיות איתך באותו ראש, האינטרסים שלו לא זהים לאלו של הביטוח, והוא יודע כבר מי השמאים שכדאי לעבוד איתם.

כשיש לך את השמאי הרלוונטי אתה פשוט מודיע לו מראש שאתה צריך לא לעבור סכום מסויים, ואם לדעתו הנזק עובר את זה - אז שיוריד סעיפים ולא יחרוג מהסכום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

תודה למייעצים,

שמאי שלי ולא של חברת הביטוח יגרור אינטרס של חברת הביטוח להביא שמאי מטעמה ולטעון כי הנזק קטן מהנזק בפועל, לא?

רק עצם הבאת השמאי הנוסף (מחברת הביטוח) תגרור את סכום התביעה מעל 5 אלף

נראה לי שהפתרון עם הכי מעט כאב ראש יהיה לתקן באופן פרטי.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שהכי פחות כאב ראש זה להסתדר לבד ולא לתבוע אף אחד.

אבל את זה אפשר להגיד גם בנזק של מאה אל"ש, אז איפה עובר הקו שבו כבר לא שווה לתבוע ועדיף לספוג את הנזק? זה רק אתה יכול לדעת לפי הנתונים האישיים שלך, מה יכאב לך יותר, הכאב ראש או הכסף.

נ.ב. אם אתה מבוטח דרך סוכן - תנסה לשאול אותו מנסיונו מה התרחיש האפשרי, אני למשל תבעתי צד ג' של פוגע במגדל, והסוכן שלי אמר לי שיש לו הסדר עם מגדל שאם אני מוותר על 10% מדמי התביעה אז הם מאשרים בקלות ולא שולחים שמאי מטעמם, במקרה שלי השתלם ללכת על ההצעה הזאת ואכן לא הרבה זמן אחרי הגשת התביעה הכסף היה אצלי בחשבון בלי שאלות מיותרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...