Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאמר: איך נפלו גיבורים - או איך התחדשתי ב- BYD SEAL כפולת מנועים

הלוחש למכוניות

פוסטים מומלצים

לפני 54 דקות, green כתב:

טסלה מודל 3 בעל יותר מדי חסרונות ואתה התייחסת רק לקצה הקרחון אולי אמצעו 😁

לגבי הניסיון של טסלה בייצור רכבים חשמליים הוא נסך בי בפועל רק חוסר בטחון ולא בטחון.

מדובר ברכב פסול בשבילי על הסף.

אם כבר הייתי מכניס לתמונה את האקספנג p7

הגזמות תמיד היו כלי אפקטיבי (במיוחד בישראל) לערער דיעה של בן אדם, אבל מי שמספיק מבוגר יודע 2 דברים חשובים:
1.  לניסיון יש חשיבות עצומה בכל דבר.
2. הגזמות זה משהו שצריך לקחת בערבון מוגבל. מאוד.

באקספנג לא הייתי נוגע כי הוא תחת יבוא של קרסו, לא כי הוא רכב לא טוב.

לפני 3 דקות, dorsht כתב:

יש גם בנתניה.

מניח שבאר שבע תהיה הבאה בתור.

בכל מקרה, כשאין טיפולים שוטפים אז פחות קריטי לי מוסך באיזור.

מעבר לזה יש שירותים שטסלה נותנת בבית הלקוח, הם מגיעים אליך.

יפה אמרת. יש כאלה שזה מתאים להם ביותר, ויש כאלה שפחות.

בגלל זה אני אומר שלכל יצרן יש יתרונות וחסרונות ושבאים לקנות צריך להתייחס גם לנושאים האלו; מה מתאים *לך* פחות ומה מתאים לך יותר, ולשקלל את זה במשוואה לפני שרצים לקנות.
לפעמים אתה גם לוקח את הסיכון במודע והולך על רכב שאולי מבחינת שירות זה לא בדיוק ה CUP OF TEA שלך אבל הוא "עושה לך את זה" מכל הבחינות האחרות אז הפשרה מתקבלת באהבה ולא כדיל ברייקר.

שורה תחתונה: שאפו על האומץ. הרכב נראה מצויין והביצועים (על הנייר) מעולים.

איציק

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 173
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ואו, אנשים לא מכירים את טסלה אבל חופשי זורקים שטויות לאוויר.

הנדסת האנוש של הטסלה שונה לגמרי מרכב רגיל ודורשת זמן היסתגלות, אבל אחרי שמתרגלים אי אפשר לחזור אחורה זה הרבה יותר נוח וטוב מכל רכב אחר שהיה לי.

בנוסף אני לא מכיר שום יצרן רכב שמוסיף ומשפר לך את הרכב לאורך כל תקופת ההחזקה של הרכב, לדוגמא אחרי שנה וחצי שהרכב אצלך ביום בהיר מוסיף לך יכולת של מטריקס לד על גבי ה WIFI, חינם, ויש מלא דוגמאות לכל פיצרים כולל עידכון שקרה לפני שבוע ששיפר את כל ה UI.

וכן אני יודע שהפנסים תמכו ביום שקניתי, זה עדין לא מובן מאליו שהיצרן נותן את זה חינם ולא דורש תוספת כסף כפי שנהוג בתחום הזה.

וכמאט שכחתי, תתחדש הסייל עושה רושם של רכב מדהים.

עריכה אחרונה על ידי motizkn
  • אהבתי 1

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול הטסלה פחות קונבציונלית מרכב רגיל, אבל זה גם הרבה לטובה.

יש כמה יתרונות גדולים בעיניי:

1. הטווח שמופיע במחשב די תואם למציאות. גם הערכת צריכת הסוללה בניווט די מדויקת. לרוב בנסיעות ארוכות אני מקבל סטיה של 1-2% לכל היותר.

2. רשת הסופרצ'רג'רים שאין לאף אחד. למרות שהמחיר עלה בחלק מתחנות הטעינה, עדיין יותר זול ומהיר מכל עמדה אחרת שראיתי.

3. העדכונים שאתה מקבל בלי הפסקה, מה שמבטיח תיקוני אבטחה ותיקוני באגים בנוסף לשיפורים. למשל\ בעדכון הקרוב בהיילנד יתווסף גם תא מטען שנפתח אוטומטית אם אתה עומד מאחוריי תא המטען למשך כמה שניות. פיצ'ר נחמד.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני רואה על זמני תיקון של טסלה אחרי תאונות (בארה"ב!) היה פוסל אותו כרכב עבודה. לא יודע מה עם  הסיניות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, איציק נ. כתב:

הגזמות תמיד היו כלי אפקטיבי (במיוחד בישראל) לערער דיעה של בן אדם, אבל מי שמספיק מבוגר יודע 2 דברים חשובים:
1.  לניסיון יש חשיבות עצומה בכל דבר.
2. הגזמות זה משהו שצריך לקחת בערבון מוגבל. מאוד.

באקספנג לא הייתי נוגע כי הוא תחת יבוא של קרסו, לא כי הוא רכב לא טוב

שום הגזמות להיפך נזהרתי מאד בלשוני כדי להיות פוליטקלי קורקט אתה לא רוצה לשמוע את הגירסה הלא מצונזרת.

אבל כמובן שזה ענין של אופי וקו מחשבה, אתה בתור אחד שמלגלג (בצורה ילדותית הרשה לי לציין) על פיצ'ר כמו "אוטו הולד" ושהנדסת האנוש בפיז'ו 3008 לא מפריעה לו, אז אני יכול בהחלט להבין איך אתה לא מודע לכל החסרונות שיש בטסלה או שאתה כן מודע אליהם אבל פוטר אותם כזניחים מן הסתם ולמה בסופו של דבר הביקורת שלך כלפי רכבי טסלה היא חיובית.

אבל בבקשה אפשר לנהל גם דיון עובדתי ממש ולא תיאורטי אם תרצה, אתה מוזמן לפרט יותר לעומק על היתרונות והחסרונות שאתה מכיר לגבי טסלה מודל 3 וננהל דיון ענייני ולא בססמאות.

לפני שעה, motizkn כתב:

אנשים לא מכירים את טסלה אבל חופשי זורקים שטויות לאוויר

אני מכיר מצויין את רכבי טסלה, כנראה שיותר טוב מהרבה בעלי טסלה.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, green כתב:

אבל כמובן שזה ענין של אופי וקו מחשבה, אתה בתור אחד שמלגלג (בצורה ילדותית הרשה לי לציין) על פיצ'ר כמו "אוטו הולד" ושהנדסת האנוש בפיז'ו 3008 לא מפריעה לו, אז אז אני יכול בהחלט להבין איך אתה לא מודע לכל החסרונות שיש בטסלה או שאתה כן מודע אליהם אבל פוטר אותם כזניחים מן הסתם ולמה בסופו של דבר הביקורת שלך כלפי רכבי טסלה היא חיובית.

עובדה שמה שמפריע לך, לא מפריע לי. יכול להיות שמה שבשבילך זה חיסרון, בשביל מישהו אחר זה יתרון או פשוט משהו בעל 0 חשיבות.
"אוטו הולד" לא מעניין אותי ואני מלגלג על אלו שבוחרים רכב ספציפי רק בגלל שהוא שם - זה מעיד עליהם כ"חובבי רכב". בכלל זה מצחיק שאנשים הולכים לקנות אוטו רק לפי פיצ'רים ולא לפי איך הוא באמת מרגיש או נראה או אם יש לו ערך מוסף בחבילה שהוא מציע.
הנדסת האנוש ב 3008 לדעתי היא נהדרת. אם עבורך היא לא - זו בעיה שלך, אבל יש הרבה שחושבים שונה ממך (ובטוח שיש גם כאלה שחושבים כמוך) אבל השורה התחתונה היא שאין כאן תשובה חד משמעית.

הביקורת שלי כלפי טסלה היא לא חיובית ולא שלילית, כי *לדעתי* יש להם מקום במשחק הזה והם יודעים להציע ערך מוסף משלהם (כמו שציין @dorsht, יש להם מעין אקוסיסטם שלהם - לטוב ולרע - של רשת מטענים, עדכונים שמוסיפים פיצ'רים וכו'). גם האוטו עצמו, עובדתית, מצליח בעולם. עובדה היא ש BYD וטסלה נמצאות בראש מצעד המסירות העולמי (BYD עקפה את טסלה) והן בפער גדול מאוד מיתר היצרנים הגדולים (המוכרים) שנמצאים תחתם.

יכול להיות שבשבילך זה כלום, לאחרים זה משהו שכן עושה את זה.
מאחר ואתה פוסל "על הסף" מתחרים חזקים, ראויים, בעלי ניסיון, עם ערך מוסף בחבילה - זה רק מעיד שההסתכלות שלך הרבה יותר צרה מההסתכלות שלי על הדברים.

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, green כתב:

אני מכיר מצויין את רכבי טסלה, כנראה שיותר טוב מהרבה בעלי טסלה.

ברור שאתה מכיר יותר טוב ממי שמחזיק אחת ושמשתמש בה כרכב עיקרי בבית.

אני לא מבין מה כל הרמיזות על הטסלה, אם יש לך מה להגיד אז תגיד.

אני מחזיק אחת במשך שנה וחצי ורכב מושלם זה לא, אבל זה בהחלט רכב מעולה, חזק, אמין, וטכנולוגי ששבר את תעשית הרכב הקלסית.

הבעיה מתחילה כשאנשים מצפים ממנו לספק ביצועים כמו רכב על, להיות איכותי כמו בנטלי, לשדר יוקרה כמו מרצדס, ולהיות אמין כמו טויוטה וכל זה במחיר של במוו סידרה 1 בסיסית.

• רעיון טוב! 2

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, dorsht כתב:

מעבר לזה יש שירותים שטסלה נותנת בבית הלקוח, הם מגיעים אליך.

image.png.26a04e3591c807f0d7017516f3c9b777.png image.png.e80ab86f66746685fd542289237bb5a6.png

• מצחיק 2
  • מעניין 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ח.

לא על זה דיברתי.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשנוסעים על כביש לא מושלם יש כל הזמן מין רעידות כאלה בהגה, ובכל הרכב. גם במהירויות נמוכות. לא מדובר במערכות עזר ולא קשור לאיזון גלגלים(כי זה קורה גם במהירויות נמוכות ממש).  
זה פוגעה אנושות בחויית הנהיגה. לכן אני לא מבין איך רשמת שאתה מאוהב ולא ציינת את פרט ה"שולי" הזה בכתבה.
יש לי סיל 4x4 עם 3K ק"מ, בדיוק כמו שלך.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, motizkn כתב:

אני לא מבין מה כל הרמיזות על הטסלה, אם יש לך מה להגיד אז תגיד

לא סתם רק רמזתי ולא אמרתי מה שיש לי להגיד, חיכיתי לראות מה תכתבו מתוך ידיעה שהרבה מהחסרונות האובייקטיבים שיש לטסלה לא תציינו בכלל בגלל דרך מחשבה שונה, תשומת לב אחרת לפרטים, ניתוח אחר שלהם ורמת סתגלנות אחרת אליהם.

אבל עקב השוני בדרכי המחשבה כאמור הדיון עקר ואין לי כוונה להכנס אליו.

שכל אחד יחשוב כרצונו, מדינה חופשית, פחות או יותר.

אוטו הולד" לא מעניין אותי ואני מלגלג על אלו שבוחרים רכב ספציפי רק בגלל שהוא שם - זה מעיד עליהם כ"חובבי רכב

מה הקשר בין אוטו הולד לחובבי רכב אשמח להחכים?

זה שאתה בעלים של רכב עם גיר אוטומטי ולא עם גיר ידני? זה מעיד עליך גם כחובב רכב לא?

אהה ובקרת שיוט אסור להפעיל כי חובב רכב והכל....

בקיצור נוחות בנהיגה זה אסור, הבנתי.

מאחר ואתה פוסל "על הסף" מתחרים חזקים, ראויים, בעלי ניסיון, עם ערך מוסף בחבילה - זה רק מעיד שההסתכלות שלך הרבה יותר צרה מההסתכלות שלי על הדברים

אני פוסל על הסף לאחר בדיקה מעמיקה ולא על סמך סיפורי סבתא.

לאחר הבדיקה הזאת הגעתי למסקנה אישית שהמתחרה החזקה, הראויה ובעלת הניסיון בפועל לא סיפקה ולא מספקת את הסחורה.

אתה חושב אחרת זכותך המלאה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, green כתב:

מה הקשר בין אוטו הולד לחובבי רכב אשמח להחכים?

זה שאתה בעלים של רכב עם גיר אוטומטי ולא עם גיר ידני? זה מעיד עליך גם כחובב רכב לא?

אהה ובקרת שיוט אסור להפעיל כי חובב רכב והכל....

מאז שהבאת את הציטוט האיזוטרי (שלי) מאיזה שירשור שהבעתי בו את דעתי בנוגע ל"אוטו הולד" (והמשכת להוסיף את דעתך בנוגע להנדסת אנוש ב 3008 - מה שבכלל לא קשור אפילו בדימיון בין השירשור הנוכחי למה שדיברנו עליו) הבנתי שאתה מחפש לריב וכנראה שסימנת אותי בתור המטרה שלך. צר לי לאכזב אותך אבל אני לא נכנס למריבות של ילדים בגן, כבר עברתי את הגיל הזה.
אני כן מציין את הפרט הנ"ל בשביל שהקוראים ידעו להיזהר ממך - אתה כנראה מחפש לריב עם מישהו או להיכנס לדיונים שיש להם הסכמה מלאה עם הדיעה שלך.

אני אומר כאן בגאווה גדולה שאני לא חוזר לגיר ידני גם אם יתהפך העולם. יש היום מספיק גירים אוטומטיים שהם יותר טובים מגירים ידניים.
מצידי תלך עם שלט על האוטו ותרשום בו "איציק נ. לא חובב רכב אלא נהג חארטה" זה גם בסדר מבחינתי ואני לא מתרגש מזה בכלל (לא ברור מה אתה מנסה להשיג בזה שאתה מתייחס לגופו של כותב ולא לגופו של עניין). מבחינתי ובהרגשה שלי, אני אחלה חובב רכב ולא איכפת לי מה אתה חושב ומה אתה תגיד :-) 

לגופו של עניין: 

לפני 25 דקות, green כתב:

אבל עקב השוני בדרכי המחשבה כאמור הדיון עקר ואין לי כוונה להכנס אליו.

שכל אחד יחשוב כרצונו, מדינה חופשית, פחות או יותר.

הפורום נועד בדיוק בשביל שכל אחד יציג את המחשבה שלו בראיה הפרטית שלו וככה יתפתחו דיונים.

עובדה שאתה גם יודע את זה ש: שוני בדרכי המחשבה מייצר דיעות שונות - אבל זה לא מתאים לך ולכן "הדיון עקר" כי זה לא הולך לכיוון שאתה חושב.

זה בסדר גמור, כל אחד (עדיין) ימשיך לחשוב כרצונו ולהביע את דעתו :-) 

שא ברכה :-) 

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטסלה יש מוניטין, חסכון באחזקה שוטפת ( אין טיפולים ומערכת ההנעה מאוד נצילה  ) וסופרצ'ארג'ר, אלו יתרונותיה המאוד משמעותיים. כמכונת נהיגה אותי לפחות היא פחות משכנעת, היא קשיחה מדי, הישיבה לא נוחה ועיקר העיקרים הפעלת עזרי הנהיגה רק דרך מסך, פסילה על הסף מבחינתי ( מה שגם פסל מבחינתי את ה 3008 והעביר אותי לאטקה, שם תודה לאל יש מה שאפשר למשש ולסובב ). בכל הנוגע ל"סחיבה" יש היום לא מעט מתחרות עם יכולת דומה. את הסיל דנן לא מכיר, אבל אקספנג P7 מאוד הרשימה אותי, גם באיכות אבזור וגימור, גם בנוחות ויכולת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, איציק נ. כתב:

לגופו של עניין: 

הפורום נועד בדיוק בשביל שכל אחד יציג את המחשבה שלו בראיה הפרטית שלו וככה יתפתחו דיונים.

עובדה שאתה גם יודע את זה ש: שוני בדרכי המחשבה מייצר דיעות שונות - אבל זה לא מתאים לך ולכן "הדיון עקר" כי זה לא הולך לכיוון שאתה חושב.

זה בסדר גמור, כל אחד (עדיין) ימשיך לחשוב כרצונו ולהביע את דעתו :-) 

שא ברכה :-) 

איציק

בוא ננסה לנהל דיון ענייני בכל זאת, אעשה לך את זה מוחשי, בוא נניח שיצרן פיז'ו מוכר 2 דגמי פיז'ו 3008 חשמליים חדשים ואתה מתעניין לרכוש אחד מהם:

אחד מהדגמים נקרא "קלאסי": התפעול, עמידות החומרים, האבזור ופריסת המוסכים הם כמו ברכב שלך הנוכחי פחות או יותר.

בדגם השני נקרא לו "אוונגרד" (כי בכל זאת רכב צרפתי 😁 ) אין לוח מחוונים, אין ידיות למגבים, אין ידיות לכיוון המראות, אין כפתור לפתיחת תא הכפפות, אין ידיות לכיוון פתחי האוויר, אין מוט איתות, אין מוט הילוכים (כל הפעולות הללו מבוצעות ממסך המולטימדיה ו/או מההגה), אין אנדרואיד אוטו ואפל קאר, אין וייז, אין חיישני חניה, אין רדאר, אין ידיות דלתות רגילות אלא ידיות שקועות שנפתחות רק ידנית, אין בקרת שיוט רגילה אלא אחת מיוחדת שכוללת בלימות פאנטום, אין בקרת סטייה מנתיב רגילה אלא אחת שמתבטלת ל- 7 ימים לאחר כמה פעמים שלא נגעת בהגה כמו שצריך, אין את האפשרות לסגור את יציאת המיזוג מול הנוסע כשהנוסע יושב ברכב והוא צריך לקפוא בניגוד לרצונו, אין אפשרות לכוון את פתחי האוורור של יציאות המיזוג לגובה הפנים אלא רק עד לגובה החזה, אין התראות זיהוי שטח מת במקום הטבעי להם במראות אלא במסך המולטימדיה באמצע הרכב, אין בלימה אוטונומית לאחור, אין כיסוי לגג הפנורמי, בידוד הרעשים ככה ככה, נוחות הנסיעה ככה ככה, עמידות החומרים ככה ככה (בדגם ההיילנד אמור להיות שיפור אבל חובת ההוכחה על טסלה), יש רק דרגת רגנרציה אחת הגבוהה ביותר בעזיבת דוושת התאוצה, מרווח הפנים במושב האחורי מצומצם, ישיבה נמוכה במיוחד יחסית לריצפת הרכב, אין מוסך קרוב לביתך, יש סופרצ'רג'רים, אין טיפולים שוטפים. איזה רכב מביניהם תיקח את הדגם הקלאסי או דגם אוונגרד? האם הדברים שציינתי בדגם האוונגרד הם לא חסרונות בעינייך? אולי הם בכלל יתרונות בעינייך? הסבר פרט ונמק.... 

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...