Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בחירת שואב לבית נגרר או מוט

alex321

פוסטים מומלצים

ערב טוב חברים
נמאס לי מהKARCHER המפלצתי שלי ואני רוצה משהו קומפקטי יותר לבית.
בכללי אני לא הכי מתחבר לשואבי מוט(בעיקר בגלל שהם נוטים למות אחרי כמה שנים) לחלוטין לא שולל שואב נגרר פשוט שיחזיק כנראה עוד עשור וחצי.

התקציב הוא סביב 500(אם אני ממש אשתכנע אשקול להכפיל את התקציב אבל לא ככ בא לי).

האלטרנטיבות הם:

סמסונג-550 שח

בוש "פשוט"- 440 שח

בוש "של הביוקר" 1500 שח

בשמחה הייתי לוקח אחד מהם יד שניה, אבל לא מוצא משהו באזור מגורי.

לא מצליח להבין את ההבדל בין הבוש הפשוט ולבין הבוש שעולה פי 3, כנראה שיש יותר ערך ביקר אך במה זה בא לידי ביטוי? והאם זה כדאי לרכוש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מספר שנים קניתי בוש נגרר, הלך לפח תוך שנתיים - שלוש אחרי שהיה מפסיק את השאיבה כל דקה - שתיים. הוחלף בנגרר גנרי של הום סנטר ב-200 ש"ח עד שקנינו דייסון מוט לפני כ-4-5 שנים. בכלל, הניסיון שלי עם שואבי אבק שאינם מוצרי יוקרה הוא אורך חיים די קצר (גם ווקס ו-LG לפני הבוש).

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד מעניין מה שאתה אומר

הקארצ'ר שלי שעלה 450 ש"ח בזמנו עבד בפרך ב0 תחזוקה וממשיך לעבוד כמו פנתר למרות ההזנחה.

כשאתה אומר מותגי יוקרה זה miele?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והקטע הוא ששואב האבק אצלו לא עובד קשה במיוחד. ניקוי שבועי ופה ושם איסוף פירורים במטבח. אין חיות מחמד והיחידות שמשירות שיער הן הכלות, אבל כמה הן מספיקות בביקור של פעם או פעמיים בשבוע?

כשאני אומר מותגי יוקרה זה, למשל, קירבי.

הקארשר שלך הוא חבית? כי לא התנסיתי בשואבים מוג זה, והם גם לחלוטין לא מתאימים לדירה שלי.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות בזאפ.

אני עדיין רותח על אנשי המכירות של קירבי, שמכרו להורים שלי את המוצר בהרבה אלפי שקלים (וזה היה לפני למעלה מ-20 שנה, כנראה קרוב ל-30). לפחות העוזרת היתה מרוצה. לדעתי זו הפעם היחידה בחיים שהצליחו לתחמן אותם במכירות מדלת לדלת. כלומר, המוצר היה טוב, אבל המחיר לא פרופורציוני לצרכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האתר שהבאת חוסם אורחים מחו"ל כך שאני לא יכול לראות באילו דגמים מדובר, אבל יש לי כבר מעל חמש שנים שואב נגרר של פיליפס שעלה 50 יורו (כנראה הכי פשוט שיש להם) ועובד ללא תלונות. זה כשלעצמו היה שיפור ניכר ברמת הרעש ובחוויית המשתמש לעומת שואב החבית הבסיסי שהיה לי לפני כן ושרד פרק זמן דומה. סה"כ מדובר בטכנולוגיה בשלה, ולמעט לימונים פה ושם (שלספריאל יש נטיה למשוך משום מה) גם אמינה למדי.

אני חושב שלרוב האנשים ברוב הבתים אין צורך ביותר מזה. אם היו לך צרכים ספציפיים שמכשיר פשוט לא מתמודד איתם כבר היית מגלה אותם. בדומה למיקרוגל שבו רוב המשתמשים באמת צריכים רק את הכפתור שכתוב עליו '30 שניות', גם כאן הפיצ'רים הנוספים הם בעיקר לדקורציה ולצרכים שיווקיים. הייתי שוקל להשקיע בכזה אם היה לי בית גדול שמחייב הפעלה רציפה לאורך שעות, אבל בשביל החצי שעה פעם בשבוע שרוב האוכלוסיה עושה כנראה שזה לא באמת מוסיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק הבוש היה לימון. סיטרואן אמיתי (למי שלא יודע, מקור השם סיטרואן הוא לימון). אבל האמת היא שהיו לי עוד כמה וכמה אכזבות ממוצרי בוש.

למה היו לי צרות עם דווקא עם שואבי אבק? לא יודע. כאמור, דווקא הכלבלב (זה שיש לו זנב והולך אחריך משטיח לשטיח) הגנרי של הום סנטר התברר כאמין ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Derish כתב:

האתר שהבאת חוסם אורחים מחו"ל כך שאני לא יכול לראות באילו דגמים מדובר

וכל מה שצריך זה להסתכל על שורת הכתובת.

בוש BGS05A220 ו-BGS7MS64 והסמסונג SC15K4135VL.

בין הבושים, מה שמייקר את השני הוא כנראה בעיקר השקט שלו, 64dB לעומת 78dB (והסמסונג שבכלל 86dB) שזה משמעותי.

בחו"ל נראה שיש גם אחריות 10 שנים על המנוע של היקר. לא יודע מה בארץ.

יש עוד הבדלים קטנים כמו גודל מיכל, אביזרים, אלקטרוניקה "חכמה" וכיוצב'.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין 86 דציבל זה באמת הרבה מאוד.

בסוף הצרכים שלי הם די בסיסיים, לנקות את הפירורים שנפלו משולחן האוכל ושטויות שהילדים מפילים על השטיח....

דווקא מה שקרץ לי בסמסונג זה עוצמת שאיבה(על הנייר) חזקה יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעצתו של טום הסתכלתי על המפרטים, ואני מתקשה להבין איך הסמסונג יונק כ"כ חזק עם מנוע בעל הספק נמוך יחסית. כנראה שהוא עובד בסל"ד גבוה יותר וזו גם הסיבה לרעש. אגב, לא ברור גם מדוע חלק מהמפרטים מדברים על 1500W כאשר כתוב עליו בבירור 390.

אישית הייתי לוקח את הבוש הפשוט, עם מנוע 700W שכנראה לא יעבוד קשה מדי בתנאים ביתיים. המפרט והמראה שלו כמעט זהים לאלו של הפיליפס שציינתי קודם, ברמה שאני חושד שהם באים מאותו פס יצור.

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שלא ברור מה בר השוואה כאן.

כי על הסמסונג רשום 1500W כצריכת חשמל מירבית, אבל גם 390W כעוצמת שאיבה.

ובבוש 700 ו-800 וואט בהתאמה. אבל האם המדד המקביל להם הוא ה-1500 או ה-390?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, Tom_22 כתב:

רק שלא ברור מה בר השוואה כאן.

כי על הסמסונג רשום 1500W כצריכת חשמל מירבית, אבל גם 390W כעוצמת שאיבה.

ובבוש 700 ו-800 וואט בהתאמה. אבל האם המדד המקביל להם הוא ה-1500 או ה-390?

זה מזכיר לי את מלחמות ההספק של מערכות הסטריאו הביתיות בשנות התשעים, כשלכולם היה אלף וואט PMPO עם רמקול של 15W בפועל. 😅

לפני 6 דקות, alex321 כתב:

נראה מפתה מאוד

למישהו יש נסיון עם האתר הזה?

אין לי נסיון והלוגו שלהם מתאמץ להיראות כמו זה של מקס-סטוק, אבל עם שנתיים אחריות יבואן הייתי לוקח את הסיכון ומקסימום מבטל אח"כ דרך חברת האשראי אם המוצר לא מגיע.

עריכה אחרונה על ידי Derish
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם מוצר בתצוגה אכן היה רק כזה או שגם הופעל לסירוגין לצורכי הדגמה, ובמשך כמה זמן.

כמו כן, נותרת השאלה לגבי אחריות למנוע, מעבר לאחריות הכללית. האם קיים בארץ 10 שנים או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...