Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם התקנת מובילאיי נרשמת ברישיון הרכב?

discoTD5

פוסטים מומלצים

שאלה רק למי שהתקין או שקיבל רכב עם מובילאיי, כלומר הצפצפה המעצבנת המותקנת בצד שמאל.

1. מי שקיבל רכב חדש מיבואן - האם ההתקנה רשומה ברישיון הרכב? 

2. מי שהתקין מובילאיי לאחר מכן - האם ההתקנה רשומה ברישיון הרכב?

כלומר האם ממש רשום ברישיון המודפס 'קיימת מערכת מובילאיי' או משהו דומה ?

תודה,  

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגדיר חדש?

שלי 2019 והגיע עם מובילאיי כחדש. ההתייחסות הרלוונטית היחידה היא ציון "רמת אבזור בטיחותי 0" ברישיון.

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחלק לשניים:

1) כלי רכב שהותקנה בהם מערכת מובילאיי כתנאי לעליה על הכביש בישראל (למשל פרארי 296GTB שמחירה בישראל 2500000 ש"ח) אין לי מושג

2) לגבי מכוניות שהותקן בהן מובילאיי עצמאית יש מאגר של משרד התחבורה המכיל את מספרי הרישוי של כלי רכב בהם מותקן מובילאיי ראה כאן

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק מנחש לטובת מה השאלה נשאלה, ואם אני צודק, לפחות בשנים הקרובות גם אם הרכב יעבור טסט, כל חוקר משטרה/ביטוח עם טיפה שכל ישים לב ואז בהצלחה עם התביעות. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, YNV כתב:

שלי 2019 והגיע עם מובילאיי כחדש. ההתייחסות הרלוונטית היחידה היא ציון "רמת אבזור בטיחותי 0" ברישיון.

זהו - שזה לא מדויק כי יש כלי רכב שיש להם חלק מהמערכות מקוריות ועדיין צריכים מובילאיי למערכות שחסרות.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, GTאי כתב:

אני רק מנחש לטובת מה השאלה נשאלה, ואם אני צודק, לפחות בשנים הקרובות גם אם הרכב יעבור טסט, כל חוקר משטרה/ביטוח עם טיפה שכל ישים לב ואז בהצלחה עם התביעות. 

אתה לא מנחש טוב.

לפני 18 דקות, zvit כתב:

נחלק לשניים:

1) כלי רכב שהותקנה בהם מערכת מובילאיי כתנאי לעליה על הכביש בישראל (למשל פרארי 296GTB שמחירה בישראל 2500000 ש"ח) אין לי מושג

2) לגבי מכוניות שהותקן בהן מובילאיי עצמאית יש מאגר של משרד התחבורה המכיל את מספרי הרישוי של כלי רכב בהם מותקן מובילאיי ראה כאן

השאלה לא מה יש במאגר של משרד התחבורה, את זה אני רואה. השאלה אם ומה רשום ברישיון הרכב עצמו

• רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעה, discoTD5 כתב:

. מי שקיבל רכב חדש מיבואן - האם ההתקנה רשומה ברישיון הרכב?

יש לי c4 פיקאסו 2017 (אני יד שניה) שהגיע עם מובילאיי.  אין כל התיחסות לעובדה הזו, וכמו אצל YNV - "רמת אבזור בטיחותי 0" .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הלכתי לבדוק שוב.

מסתבר שכשזה מותקן כחדש זה חלק אינטגרלי מקוד הדגם. מעריך שאיפשהוא בשנים הקרובות ישנו את הפורמט של רישיון הרכב כך שמערכות הבטיחות (ומקורן) יופיעו ברישיון.

(בדיוק כמו שמופיע חלון בגג למשל)

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלנו (רנו קפצ'ור2018), מותקנת מובאון מהיבואן, ברישיון לא מצויין כלום.

אבל בתעודת ביטוח החובה  (ליברה) מצויין שיש מערכת התרעה על סטייה ומרחק.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנתי גם כן ברכב הקודם שלי (קורולה 2010) - 

אחרי ההתקנה העברתי את האישור לחברת הביטוח וקיבלתי הפחתה במחיר ביטוח החובה 

בנוסף- ההתקנה נרשמה גם כן ברישיוןהרכב- (קיבלתי הנחה בחידוש הרישיון -700 שח לשנה ראשונה+שנייה)

כדי שהכל יבוצע באופן חלק המתקין צריך לדווח על הפעולה למשרד הרישוי ככל הנראה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.1.2024 בשעה 08:45, TZR84 כתב:

אני הוספתי מובאון ברכב שברולט לפני שנתיים וברשיון בשנה העוקבת התווספה הערה "קיימות מערכות WDL WCF"

גם אחרי שאני התקנתי אייוואקס ברכב הקודם שלי, היה רשום ברשיון רכב את אותו המשפט.

עריכה אחרונה על ידי שחר 1

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...