Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השחלת כבלי חשמל בקיר

דני 9999

פוסטים מומלצים

לפי חוק החשמל, אסור להעביר באותו מובל (=צינור בשפת חוק החשמל) חוטי או כבלי חשמל ביחד עם כבלים אחרים, כגון כבלי תקשורת או פיקוד. חובה להעבירם דרך מובלים נפרדים. כמו כן, אין לערב מעגלים שונים באותה קופסה בקיר וגם לא חשמל עם תקשורת.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה

כלומר אני גם לא יכול להכין קופסה ל 2 שקעים אליה יגיעו 2 צינורות נפרדים שבאחד חשמל ובשני תקשורת,

ובסוף יהיה באותה קופסה שקע ווצמוד אליו חיבור לכבל פיקוד?

הבנתי נכון?

עריכה אחרונה על ידי דני 9999
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם הקופסאות אל א.ד.א פלסט היא שהן גדולות, מגושמות ומכוערות, ופחות מתאימות מבחינה אסטטית לשימוש בבית. אני גם פחות "עף" על האיכות הכללית של המוצרים שלהם.

פותח השרשור, יעזור אם תוכל לתאר מה אתה מתכנן לבצע וכך, אולי, נוכל לעזור לך למצוא את הפתרון הכי מתאים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קופסה כזו יותר אסטתית משורה של קופסאו. קטנות. ממילא אתה מתקין אותן באזורי עבודה או צפיה בטלוויזיה - אז תתקין אותן כך שיוסתרו על ידי השולחן/מזנון/מסך. יש לי בבית 6 קופסאות D17 רק אחת מהן גלויה, וגם זה בפינה שבה היא לא מפריעה לדבר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עניין של טעם אישי, אבל זה באמת לא נראה לי כל-כך נורא, לפחות יחסית לסדרות הבסיס של גוויס/בטיצינו (יש גם קופסא חצי בגודל מזה - שקע אחד ושני אלמנטי תקשורת/מת ח נמוך. אני פשוט לא מוצא תמונה שלה לדוגמה).

image.thumb.jpeg.d1af656e343c96c3b175520af69bae76.jpeg

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאן שרשור ותרת "רשת ביתית ע.ז.ב." (מצטער, אני בטלפון, יש לי בעיה לקשר). בדף השני צילמתי את ה-D17 אצלי, לפני הסגירה הסופית. מכוער זה לא, ואין בעחה להסתיר אם אתה ממקם מאחורי רהיט.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-D17 זה כבר חתיכת לוח, כמו הבקרה של האנטרפרייז.. יכול (אולי, לי אישית זה ממש לא מפריע) להבין למה אנשים נרתעים מזה. 

אבל הD14, ובטח הD11 זה ממש לא יותר גדול משום גוויס ממוצע.

מי שהיה רגיל לעבוד עם הקופסאות עה"ט הראשונות שלהם, בטח חושב (בצדק) שהן מכוערות רצח. 

אבל לגבי מה שאלכס אומר על איכות האביזרים - פה באמת קטונתי.

אם חשמלאי מוסמך כותב שהם לא איכותיים, מי אני שאחלוק עליו...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שברגעים אלו סדיוק אני באמצי חציבוות

לא אני באופן אישי אלא חשמלאי מטעמי.

סתם למי שמעניין אותו..

יש לי אינטרקום בבית והכבל פיקוד לחשמל לדלת עושה בעיות.

זה כבל 4 גידים.

היו בהתחלה מחוברים 2 גידים ואז התחילו אחרי שנה בעיות ואז חיברנו את כל 4 גידים.

ניסינו להשחיל כבל חדש, לא הלך תעלה סתומה.

אז אני כרגע מושך חשמל ממנורה ליד הדלת לצורך שקע חשמל ליד הלדת,

השנאי שלי עבורו השקע החדש נמצא הרחק הרחק מהדלת והכבל הולך עד אליו ב 2 מקטעים.

בכדי לחסוך בעיות עתידיות ובעיות קיימות בכבל באורך 30 מטר שרץ לי בבית שבוודאות יש לי איתו בעיה

אני עושה שקע חדש ועל הדרך מכין תעלה לכבל פיקוד חדש שיצא ליד השקע.

מכאן השאלה הראשונה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, ALX כתב:

לא מושכים חשמל ממעגל תאורה למעגל שקעים!

זה מותר לפי חוק החשמל, כל עוד לא מדובר בשקע כוח.

רק מכשירים "כבדים" נייחים כמו דוד שמש, מכונת כביסה, תנור בישול וכו' עם הספק מעל 2400W חייבים שקע כוח עם קו נפרד מהלוח וחוטים בחתך 2.5.

לכל ייתר השימושים מותר להתקין מעגל משותף לתאורה ולשקעים מוגן על ידי מא"ז אחד משותף.  (בוגר קורס חשמלאי מוסמך ממש לא מזמן :-) )

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Buki כתב:

זה מותר לפי חוק החשמל, כל עוד לא מדובר בשקע כוח.

רק מכשירים "כבדים" נייחים כמו דוד שמש, מכונת כביסה, תנור בישול וכו' עם הספק מעל 2400W חייבים שקע כוח עם קו נפרד מהלוח וחוטים בחתך 2.5.

לכל ייתר השימושים מותר להתקין מעגל משותף לתאורה ולשקעים מוגן על ידי מא"ז אחד משותף.  (בוגר קורס חשמלאי מוסמך ממש לא מזמן :-) )

בוקי, אתה כמובן צודק, על פי החוק כמובן.
אבל, כדאי להימנע מכך, ככל שהתנאים מאפשרים. על אותו משקל, ובחזרה לתחום הרכב, מותר על פי החוק להתקין על כל גלגל ברכב צמיג מדגם, יצרן וגיל שונים כל עוד הם במידה (וקוד המהירות) הרשומים ברישיון הרכב. כולנו יודעים להמליץ כנגד זה, מהרבה סיבות ידועות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש אפשרות לקו נפרד זה כמובן עדיף. 

אבל נגיד בחדר שינה סיכוי שתחבר מכשירים כבדים נמוך מאוד ואם כן ויהיה זרם מעל 10A, המא"ז ינתק. 

בגדול זה תקין ועושים את זה. לא אומר שזה הכי מומלץ. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...