Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש יתרון לסדאן שאין בהאצ'בק?

FROGIE
שימו לב! השרשור הזה בן 582 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אוהב יותר את ההאצב'ק.

גם ככה רוב הזמן אני נוהג לבד.

ואם מקפלים את המושבים האחוריים, אפשר להוביל בהאצ'בק דברים שאפשר לחלום על להעביר אותם בסדאן.

• אהבתי 1
קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בצרכים שלך. בדרך כלל לרכב בתצורת סדאן תא מטען יותר גדול מאשר לאחיו ההאצ'. זה יתרון כאשר הספסל האחורי תפוס - למשל משפחה עם ילדים, שצריכה להוביל ציוד. החסרון של הסדאן הוא שפתח תא המטען פחות נוח מזה של ההאצ' - אם כי זה תלוי מאוד בתכנון של דגם ספציפי.

הפתרון המשלב את יתרונות השניים הוא הסטיישן - אבל גם לתצורה הזו חסרונות, ובישראל היא לא מקובלת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההפרדה בין הבגאז׳ לבין תא נוסעים.

לפעמים דגם סדאן נראה יותר טוב מהאצ׳בק.

כמעט תמיד גירסת סדאן זולה יותר, וקל יותר למצוא כזאת כיד2.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואז האירופאים הביאו לעולם את הסטיישן. בגודל של סדאן עם היתרונות של האצ'בק - אבל לצערי בארץ זה נתפס כרכב של שיפוצניקים\מרובי ילדים..

דווקא מאיר עשתה את המהלך (המדהים) והביאה לארץ את ה V60 שנראה שנוחל הצלחה. כולי תקווה שהם ימשיכו ויביאו גם את ה V90. אולי זה יגרום לשאר יבואני היוקרה ללכת בעקבות מאיר ולייבא את גרסאות הסטיישן של הרכבים.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תא מטען של האצב'ק יכול להכיל יותר במידה וצריך להכיל יותר ממשהו סטנדרטי ,

לסדאן יש הגבלה והיא דלת תא המטען.

בהאצבק/ג'יפונים לצורך העניין ניתן להסיר את הכיסוי תא מטען ולהעמיס לגובה. 

יש לי פאסאט עם 570 ליטר נפח , וספורטאז' עם 450 ליטר נפח ,

ברגע שאני מסיר את כיסוי תא המטען של הספורטאז' יש לי 1500 ליטר נפח בלי לערב את המושבים האחוריים.

שלא נדבר על הפתח הנוח בהרבה בהאצ'בק למיניהם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם הצ'בקים עם תא מטען גדול, כמו אוקטביה, סופרב, הונדה סיוויק, מיצובישי לנסר, טסלה וכד'.

מבחינה פרקטית להצ'בק יש המון יתרונות. גם בהצ'בק קצר יחסית עם תא מטען קטן מסדאן, יש קיפול מושבים - זה מאפשר להעביר דברים הרבה יותר גדולים מאשר סדאן שגם בקיפול מושבים, הפתח שלו לסאלון קטן מאוד.
הצ'בק קצר זה יתרון של חנייה ותמרון בעיר.

לא רואה לסדאן שום יתרון פרקטי, למעט אולי מראה של דגמים מסויימים - עיניין של טעם (בעיני אנשים רבים סדאן נחשב לסולידי יותר לכן רכבים יוקרתיים לעיתים משתמשים בתצורה כזאת).

@matanff, כל מקרה לגופו. ברכבים יקרים יותר פשוט יש בידוד רעשים טובים יותר לרוב. לדוגמא במוו X5 זה סוג של הצ'בק/סטיישין, וולבו V60 סטיישין, מרצדס E סטיישין. אני יכול להעיד שהרכבים האלו עם בידוד רעשים לא רע בכלל.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, FROGIE כתב:

נראה לי שהאצ'בק הרבה יותר שימושי מבחינת הפגאז' וגם נראה יפה יותר. 

האם יש יתרון מסויים לסדאן שהרבה רוכשים אותו?

תלוי את מי שואלים, זה עניין של תרבות נטו.

באירופה לא תראה מכוניות סדאן עד לקטגוריה של מכוניות גדולות (סגמנט D ומעלה).

פוקוס סדאן, רנו מגאן סדאן, קורולה סדאן, אופל אסטרה סדאן וכו' לא נמכרות בכלל באירופה ואם כן, באחוזים זניחים לעומת גרסאות הצ'בק וסטיישן.

במקומות אחרים כמו תורכיה או אמריקה הלטינית תמצא גרסאות סדאן של מכוניות שלא חשבת שקיימות כמו פיז'ו 206, רנו קליאו, אופל קורסה וכו', וכמובן סגמנט משפחתיות כמעט כולו רק סדאנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, eliordadon כתב:

יש לי פאסאט עם 570 ליטר נפח , וספורטאז' עם 450 ליטר נפח ,

ברגע שאני מסיר את כיסוי תא המטען של הספורטאז' יש לי 1500 ליטר נפח בלי לערב את המושבים האחוריים.

משהו בתחשיב הזה לא נשמע לי הגיוני.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הרבה שנים העדפתי סטיישנים או סדאן כי הייתי זקוק לשטח רצפה יותר מנפח.

הסדאן נראות יותר גדולות ולכן יותר "מכובדות". זו הסיבה שבמדינות מתפתחות ומדינות שופוני הן יותר נפוצות.

היום כשהג'יפונים כבשו את השוק עם שילוב של תדמית והאץ' מי שנפגע זה הסדאנים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 582 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...