Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן חדש בתקן PSA B71 2297, בשורה לבעלי מנוע פיורטק?

THELAD
שימו לב! השרשור הזה בן 311 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי לאחרונה בארץ שמן חדש של חברת REKTOL בתקן PSA B71 2297 שעולה מחצית מהשמן של TOTAL ו-mobil שעד כה היו היחידות בארץ ששיווקו שמן בתקן הנ"ל. מודה שאני לא מכיר את החברה, אבל לפי אתר היצרן השמן שלהם עומד בתקן החדש של פיג'ו. האם כדאי לנסות או שהייתם מציעים לדבוק ב-TOTAL הצרפתי של פיג'ו?

וכיצד ייתכן שיצרנית קטנה יחסית קיבלה את התקינה הנ"ל לפני יצרניות גדולות הרבה יותר?

rektol.jpg

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנסתי לאתר החברה.

לפי מה שרשום, 129 שנים מייצרים שמנים בגרמניה בלבד , ממה שראיתי, יש מגוון שמנים יעודיים גם לתופעת LSPI או אפילו בפירוש למנועי אקובוסט של פורד.

ניתן בחיפוש להגדיר תקן נדרש.

אכן, לפי אתר היצרן קיים שמן בתקן PSI B71 2297

עושה רושם של חברה רצינית.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבשורה ?

וגם: מה זה קיבלה לפני כולם? (חיפוש קצר מראה מודעות מכירה של שמן מהתקן הזה עוד ממרץ השנה)

עריכה אחרונה על ידי Lior_Django
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, THELAD כתב:

וכיצד ייתכן שיצרנית קטנה יחסית קיבלה את התקינה הנ"ל לפני יצרניות גדולות הרבה יותר?

אתה יודע איך מקבלים את התקינה הנ"ל?

יצרן השמן יוצר קשר עם יצרן הרכב ומציע לו לערוך בדיקות התאמת במפעל הרכב, על חשבון יצרן השמנים, בעלות שאני מניח גבוהה מאוד. 

אם יצרן הרכב מסכים, יצרן השמן משלם ומוסר את השמן שלו לבדיקה, בסיום הבדיקה אם עמד בכל המפרטים מקבל את התקן.

כל השמנים האחרים שאין להם את התקן, זה לא אומר בהכרח שהם לא עומדים בו אלא זה אומר שמסיבות פוליטיות, שיווקיות וכו' החליטו לא למסור את השמנים שלהם לבדיקה אצל יתרן הרכב או שיצרן הרכב (שוב מסיבות פוליטיות , שיווקיות וכו') החליט לא לקבל אותם לבדיקה. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Buki כתב:

אתה יודע איך מקבלים את התקינה הנ"ל?

יצרן השמן יוצר קשר עם יצרן הרכב ומציע לו לערוך בדיקות התאמת במפעל הרכב, על חשבון יצרן השמנים, בעלות שאני מניח גבוהה מאוד. 

אם יצרן הרכב מסכים, יצרן השמן משלם ומוסר את השמן שלו לבדיקה, בסיום הבדיקה אם עמד בכל המפרטים מקבל את התקן.

כל השמנים האחרים שאין להם את התקן, זה לא אומר בהכרח שהם לא עומדים בו אלא זה אומר שמסיבות פוליטיות, שיווקיות וכו' החליטו לא למסור את השמנים שלהם לבדיקה אצל יתרן הרכב או שיצרן הרכב (שוב מסיבות פוליטיות , שיווקיות וכו') החליט לא לקבל אותם לבדיקה. 

אכן יש הרבה עניינים של פוליטיקה מסחרית וכסף בעסק הזה. מעבר לכך צריך לשים לב לשפה המעורפלת שיצרני שמנים נוקטים בה, במכוון.

approved/approval  = יש אישור רשמי מיצרן הרכב.

כל ניסוח אחר - complies with/conforms to/meets וכו'  = תואם (לכאורה) לדרישות יצרן הרכב, ללא אישור רשמי. אני משער שלא בעיה ליצרן שמנים להשיג את דרישות התקן המסויימות של היצרן, בין ישירות או ע"י הנדסה לאחור של שמנים אחרים מאושרי יצרן.

לפי האתר של רקטול, אני לא רואה אזכור מפורש של המונח approved בהטיותיו השונות, לכן אני מניח שמדובר בשמן "תואם".

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Lior_Django כתב:

מה הבשורה ?

וגם: מה זה קיבלה לפני כולם? (חיפוש קצר מראה מודעות מכירה של שמן מהתקן הזה עוד ממרץ השנה)

היצרניות היחידות שיש להן שמן בתקן הנ"ל הן טוטאל ומוביל, חוץ מרקטול.

• אהבתי 1

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
בתאריך 16.8.2022 בשעה 21:26, Gavrik כתב:

זה בערך המחיר שהשמן של טוטאל צריך לעלות. 

זה לא טוב? נדמה לי שהייתי שם אותו בפיגו 308 שהייתה לי ללפני 

https://www.droil.co.il/מוצרים/1556-שמן-מנוע-5W30-C2-RN0070-WOLF 

איזה שמן מוכרים באוטו דיפו שמתאים? אין להם טוטאל ויש לי תלושים שאני רוצה לנצל 

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

לפני FIAT 131 1982 (נמכרה לצערי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Gavrik כתב:

לא טוב הו אלא מתאים ולא עומד בתקן.

באוטו דיפו יש לך את הMobil1 esp formula

יש קישור? לא מצאתי באתר

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

לפני FIAT 131 1982 (נמכרה לצערי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

גם protec הצטרפו

https://www.justmotor.co.il/product/שמן-מנוע-pro-tec-psa-b71-2297-5w30

אישית לא הייתי שם אותו. הוא לא api sp ואפילו לא sn plus.

עריכה אחרונה על ידי TZR84

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 311 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...