Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירי שכירת רכב בחו"ל - פשוט טרוף!

avz
שימו לב! השרשור הזה בן 594 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נייס, הרווחת. תודה על העדכון. 

אגב לפי מה שהבנתי אויס אירופה וארה"ב גופים שונים בהקשר של זה, יכול להיות שאם עשית לאחד מהם זה לא בהכרח מקושר לשני..אם חשוב לך.

עריכה אחרונה על ידי yoni162
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 83
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתור חבר אוויס פרזידנטס קלאב מטעמי עבודה, אני יכול לומר שישראל היא בינתיים המקום היחידי שלא כיבד את הסטטוס. בארה"ב זה הולך חזק, באירופה פחות אבל עדיין מעריכים את הג'סטה. רק בישראל החבר'ה מאחורי הדלפק מצחקקים ביניהם ושואלים אחד את השני 'ראית פעם כזה'? יש לציין גם שהדלפק של אוויס/באדג'ט בנתב"ג היה בושה וחרפה ברמה שאפילו נמל התעופה של בוקרשט נראה כמו הילטון לידם.

להשכרות אישיות מצאתי שאנטרפרייז הכי משתלמים בשנים האחרונות, בלי שום טובות ומועדונים. בעבר עבדתי הרבה עם סיקסט והייתה גם תקופה מוצלחת עם יורופקאר בתקופה שגרתי באנגליה. זה נגמר ביום שהחליטו לעשות עליי תרגיל של תיירים בגאטוויק, ומאז אני שוכר בעיקר מאנטרפרייז או אוויס שבינתיים מצליחים לתת שירות הולם במחירים הגיוניים.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Derish כתב:

בתור חבר אוויס פרזידנטס קלאב מטעמי עבודה, אני יכול לומר שישראל היא בינתיים המקום היחידי שלא כיבד את הסטטוס. בארה"ב זה הולך חזק, באירופה פחות אבל עדיין מעריכים את הג'סטה. 

אני פחות מכיר את היחס באוויס ארה״ב כי אני נוטה לשכור מהרץ שם לאור הצי המרשים יותר שלהם, והעובדה שעד לא מזמן גם נהנתי מסטטוס פרזידנט גם שם. אבל באירופה ובאנגליה בעיקר אני תמיד שוכר מאוויס, ומאוד נדיר שאין התייחסות לסטטוס פרזידנט קלאב שלי, ושדרוג בהתאם.

דווקא בביקור הנוכחי שלי בלונדון כרגע, הזמנתי רכב ולא שודרגתי מראש. כבר כמה שעות לפני כן ראיתי באפליקציה שהקצו לי קשקאי בת 3 (דור קודם), שזה בכלל משהו שלפני קורונה בחיים לא היה קורה כי לא היו מחזיקים צי כזה מיושן). 

אבל במקום לגשת ולקחת את הרכב (הרכב שם הרי מחכה לך עם המסמכים בפנים), נכנסתי רגע למשרד של Preferd במגרש החניה ויצאתי משם לאחר מספר דקות עם אאודי A4 דנדשה (280 מייל על השעון…). הבחור גם התנצל על כך שלא שודרגתי מראש והאשים את הצוות לילה שהקצה לי את הרכב.

לגבי ישראל, מסכים, אין להם מושג מהחיים שלהם, ובכלל כל התהליך והטופסיידה וחתימות כשאוספים את הרכב, זה כל-כך מיושן ומרגיז. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך ניתן לראות את הרכב המוקצה?

האם לאלאמו יש שירות דומה בקנדה?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג לגבי אלמו, אבל באוויס ניתן לראות את זה באפליקציה שלהם, וגם בavis.com. 

בתאריך 11.8.2022 בשעה 17:44, yoni162 כתב:

נייס, הרווחת. תודה על העדכון. 

אגב לפי מה שהבנתי אויס אירופה וארה"ב גופים שונים בהקשר של זה, יכול להיות שאם עשית לאחד מהם זה לא בהכרח מקושר לשני..אם חשוב לך.

פרזידנט קלאב תופס בכל העולם (אמור לפחות...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על השרשור - ביטוח ביטול השתתפות עצמית חיצוני (לא דרך חברה ההשכרה), יש המלצות? כרגע מסתכל על RentalCover.com ו-AIG (תוספת לביטוח נסיעות חו"ל), שניהם באיזור ה-$45. המלצות לכאן או לכאן? חברות אחרות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משתמש בשירותים האלו, אבל תיקח בחשבון שזה לא ביטול.

זה החזר.

אם יקרה משהו אתה תשלם ותצטרך לתבוע את חברת הביטוח.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז חזרנו ממינכן.

אמלק -

חובה לתת שעת איסוף רכב מדוייקת. תמיד המחשבה שלי היתה שמקסימום הרכב יחכה לי עוד. תשכחו מהקו מחשבה הזה.
לא יודע איך לקצר תורים ביורופקאר במינכן. לא נראה שהקורונה שיפרה שם משהו. עובדים כמו פעם.

אבל גם היו תורים בSIXT אמנם קצרים יותר.
רכב דיזל - תבדקו שלא הולכים לעקוץ אתכם על הAD BLUE. אולי זה לא יקר אבל זה יכול לתקוע את הרכב אם הנוזל נגמר. שימו לב.

וחוץ מזה, דיזל כבר לא יותר זול מבנזין.
בעונה החמה כל רכב שיכול לנסוע, ימסר ללקוח. גם רכב עם פוטנציאל לתקלת מנוע.
שירות לקוחות ומענה - לפעמים לא קיימים. כנראה שבכל העולם השקר של הרכב תיקונים תכף אצלך מקובל.

ורצוי להזמין מסוכן אמיתי בישראל. הנציג (אלון) מאלבר הציל אותנו ! פשוט ככה !

הדלק באוסטריה זול יותר מאשר בגרמניה.

סיכום קצר בנושא הרכב בלבד -

הטיסה נדחתה מראש בשלוש שעות וחצי. הרמתי טלפון לאלבר שאמרו לי לשלוח להם אמייל בנוגע לשינוי זמן הנחיתה (אין שינוי במספר הטיסה). שלחתי אמייל שהטיסה תנחת בשעה 13:00.

זה טעות. כי טיסות לא יוצאות בזמן. אז עדיף לתת זמן לקיחה של לפחות +שעתיים אחרי הנחיתה.
מה שקרה שאלבר - העבירו את ההודעה הזאת ליורופקאר כלשונה (ואין לי טענה לאלבר).
יורופקאר הם די נבלות. לא מעניין אותם איחורים, מה שלא ברור למה כי הם יכולים לקחת ממך יום השכרה אם אם לא הגעת.

נוחתים באיחור. המזוודות מגיעות בזמן יחסית, מחכים קצת לכיסא בטיחות. עד כאן הכל סביר לחלוטין.מינכן - נוחתים בטרמינל F, עד שמגיעים לדוכן של יורופקאר זה גם זמן.
תור של שעה. מאחורי מצטבר תור של שעתיים. צריך לתת כרטיס אשראי ורשיון וכל השטויות האלה.
אומרים לי - עכשיו אתה מגיע? אין לנו רכב בשבילך. חשבתי שאלבר לא העבירו להם את השינוי בטיסה. הסתבר שכן העבירו, אבל הגעתי שעתיים אחרי זמן הנחיתה שדווח להם.
אמרו לי ממש לא בנחמדות שיחפשו לי רכב. הזמנו INTERMEDIATE ELITE STATION WAGON AUTO - דגם מייצג פאסט סטיישן, בדקתי ונמצאתי גם בקבוצה הזאת אופל אינסינייה ומאזדה6 וגם פיזו 508 סטיישן.
נותנים לי אופל אינסיניה, אומרים לי תגיד תודה , איחרת ועדיין יש לך רכב וזה אפילו דיזל.  מנוע שני ליטר אולי עם 8 הילוכים?
שואל מתי יהיה PASAT, אומרים לי אולי ארבע שעות, לא יודעים. רוב הרכבים זה פאסאט. וכנראה האופל זה הפחות מבוקשים. הבחור לידי מתעצבן כי היה אמור לקבל מונדאו סטיישן וגם לו נתנו אופל אינסיניה סטיישן. לא ברור למה התעצבן אבל אין שום רכב מייצג כזה אצלם וגם כנראה לא במלאי. בטח הזמין מאיזה ברוקר. הבחורה בדקה משהו. שאלה אם אנחנו יוצאים למדינות נוספות. אולי בגלל המצב של הרכב. אחרי זה עוד פעם ביררה שאנחנו לא יוצאים איתו למדינות נוספות.
מגיע לרכב, דפיקה של אבן באמצע החלון הקדמי, אבל זה כבר מדווח בפגמים ברכב. חוץ מזה הרכב במצב חדש. פחות מ45 אלף. טירטור דיזל לא נעים. תא מטען גדול. אוטו אנדרואיד. חלון שמש כל הגג. כיסוי תא מטען.

מזגן מפוצל אבל לא מאוד חזק יחסית לשטח החלונות העצום.
מערכות START STOP הגרועה ביותר שנתקלתי בה. מזל שיש כפתור ביטול ליד הידית הילוכים.
הרכב נכבה בלחיצה חלשה על הברקס, אפילו כשהוא עדיין טיפונת זז. גם זורק הילוכים בכיבוי או בהדלקה לםפעמים. ממש לא החוויה של SS בריא שהיתה לי מC4 האוטומטית או DSG הרובוטית.

הרכב נכבה גם כשחם ומערכת המיזוג על מינ טמפ ומקס עוצמה. הזוי.

נוסעים.

מערכת זיהוי תמרור או שזה חלק מהמערכת ניווט.

צריךכת דלק כ 7 ליטר ל100 קמ ככל הנראה, לא עקבתי במדויק וגם היה לא מעט זמן עם מנוע דלוק. קיבלתי אותו עם 7.2 ליטר ל100 קמ ובסוף הנסיעה זה ירד ל6.8 ליטר ל100 קמ.

בעיה 1 - אזהרה שצריך להחליף בקרוב שמן. מתעלם. ברקסים - לחיצה על הברקס גורמת לרעידה משמעותית ברכב. גם הילדים מאחורה מרגישים. גם עזיבה מהירה של הגז גורמת לרעידה ברכב, פחות משמעותית. הצמיגים במצב חדש עדיין מקוריים. הרכב עבר טסט חודשיים קודם בTUV .

בעיה 2 - אחרי רבע טיול, בודק מפלס אוריאה AD BLUE ורואה שזה על חצי. ממשיך לעקוב והעסק יורד די מהר. סה"כ ב1200 קמ בערך העסק ירד ברבע מיכל אוריאה לפחות. זה בעיה פתירה, אבל לא חשבתי שאני אמור לשים נוזל אוריאה.

זה אומר שמי שקיבל את הרכב שלי ובהנחה שלא מילאו אוריאה, נדפק, או אם הייתי נוסע לאיטליה, הייתי חייב למלא אוראיה.

בעיה3 -  נורת מנוע + INFORMATION - REDUCED ENGINE POWER.
אין נורת SERVICE אדומה. גם לא צהובה. אבל הנורת מנוע הצהובה (או כתומה??) נשארת דלוקה מרגע זה. לא שמתי לב לשינוי משמעותי בהתנהגות הרכב. ממשיך לנסוע בזהירות ועם הרבה לחץ נפשי. מגיע לנקודת ההתחלה. מתקשר למוקד של יורפקאר, עונים מהר, אומרים לי להתעלם אחרי שמבררים אם אני מרגיש שינוי בהתנהגות הרכב.
הרכב נותן כמה אתרעות כאלה כל יום.

בעיה 4 - מגיע לרכב בבוקר והוא מת. מצבר מת. מנסים ליצור קשר עם יורופקאר. לא מצליחים. גם שעה. המלון מתקשרים למוקד ומבקשים נציג בגרמנית. לא עונים גם להם. אלון מאלבר הציל אותנו והצליח ליצור קשר איתם.
אומרים שמישהו יגיע תוך שעתיים. שעתיים עוברות. המלון מתקשר למוקד בגרמנית. מנתקים להם בפרצוף. אלון מאלבר שוב מציל אותנו.
אחרי עוד שעה או שעתיים מגיע רכב של ADAC וגם גרר קטן. הבחור מADAC שבקושי יודע מילה באנגלית מניע עם בוסטר מקצועי את הרכב. מצבר על 3.7V אבל הכל תקין. בודק טעינה ומתח וזרם, מדפיס דוח בדיקה של המצבר.
היתה נורה אחת קטנה בגג הרכב שדלקה אבל המכונאי אומר שגם אם כל האורות ידלקו בפנים הרכב זה לא אמור לרוקן מצבר תוך לילה. אומר שהרכב בן פחות משנתיים ובאחריות. מגרד בראש ואין לו שום הסבר איך המצבר ככה מת.

אומר שלא אמור להיות חיוב עבורי לדעתו.

סהכ מעל חצי יום של התעסקות. וזה במרחק שעה ממינכן. לא בשום מקום.

הבעיה המרכזית - החזרת הרכב- אמרתי להם על כל הבעיות. הבחורה כנראה איפסה את הנורת מנוע ואמרה שהכל מצויין. אמרתי לה איך מצויין? אמרה שאין שום בעיה עם הרכב.

כלומר מישהו אחר יקבל את הרכב הזה ככה.
אחרי כל הטוב הזה, קיבלתי חיוב של 15 יורו על השירות תיקונים. החזר של חצי יום על הרכב המושבת??? מה פתאום.

• מבאס 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק רוצה לציין שבגרמניה הייתה הנחה על מס על הבנזיף או משהו כזה למשך שלושה חודשים, עכשיו המחירים קפצו חזרה...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו ביוון שכרתי שתי מכוניות בשני מוקדים שונים - בראשון פיאסטה ב-70 אירו ליום ובשני סיטרואן C1 ב- 55 אירו ליום. לא נורא בכלל.

אגב, אני ממליץ שלא להזמין דרך אתרים שהם לא של חברת ההשכרה עצמה. הביטוח שאתרים אלה מציעים הוא ביטוח שמציע האתר עצמו, כך שבמקרה של נזק החברה תחייב לפי התעריף שלה ואז צריך ללכת ולהתחשבן על הנזק בנפרד מול האתר ממנו הוזמן הרכב. סחבת מיותרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, GOLF כתב:

עכשיו ביוון שכרתי שתי מכוניות בשני מוקדים שונים - בראשון פיאסטה ב-70 אירו ליום ובשני סיטרואן C1 ב- 55 אירו ליום. לא נורא בכלל.

70 אירו ליום לפיאסטה זה לא נורא יחסית למחירים שהשתוללו בקיץ, אבל ביחס למחירים הרגילים שם זה גם לא זול.

בכל מקרה עכשיו שאוגוסט עבר, המחירים נפלו מאוד בכל העולם. 

לשכור משהו כמו פיאסטה/208 מאוויס באתונה למשל, יעלה השבוע משהו כמו 26 אירו ליום, או 50 אירו למרצדס CLA למשל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.9.2022 בשעה 17:39, KipodYam כתב:

אז חזרנו ממינכן.

חזרתי שבוע שעבר ממינכן, שכרתי ישירות מהאתר העולמי של SIXT. כשהיינו על המטוס הודיעו על עיכוב של שעה וחצי, הגבתי על המייל עם אישור ההזמנה בנוגע לעיכוב ותוך דקות קיבלתי מייל עם הזמנה מתוקנת בהתאם לשעה. בנוסף באפליקציה כבר הופיע הרכב אותו אקבל כולל מספר רישוי, דגם מדוייק וצבע. 

את תהליך הכנסת הפרטים כ.א., רישיון וכו עשיתי אונליין לפני הטיסה, כשהגעתי לשם היה תור קצר אבל הפנו אותי למשרד סמוך שבו אוספים את רכבי הפרימיום (במקרה שלי Q7 TDI50). שם ביקשו רק להציג רישיון וחצי דקה אחר כך הייתי עם המפתח ביד. הרכב הגיע עם 6,000 קמ על המד ונקי כמו שעזב את אולם התצוגה. 

לתהליך ההחזרה אי אפשר לקרוא "תהליך". העמדתי את הרכב בחניה ועזבתי (ההשכרה כללה ביטול השתתפות).

סיקסט באירופה בכלל ובמינכן בפרט לא אכזבו אף פעם, ומחברים אני יודע שגם רכבים לא פרימיום מגיעים תמיד חדשים יחסית ובעיקר נקיים ומסודרים. אז משלמים מעט יותר לפעמים אבל השירות והרכבים שווים את הפער אם קיים.

לסיכום 10/10.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בואו נדבר על הזמנות דרך החברה ישירות לעומת וואוצרים.

אני חייב לציין שאמנם ביצעתי את הזמנה דרך אלבר הסוכן של יורוףקאר בישראל אבל היא בוצעה דרך המערכת הגלובלית שלהם, דהיינו רואים אותה באפליקציה ובאתר. זה בשונה מהזמנות דרך וואוצר בלבד. זה שונה מאוד מרוב ההזמנות הממוצעות שאלבר מוציאים.

ההתבאסות שלי היתה לא הבחנתי בשום דבר שעוזר. גם לא היה שאפשר ליצור איתם קשר בקלות דרך האפליקציה. לא חושב שהכנסתי צילום רשיון נהיגה. יש מצב שכן הכנסתי מספר רשיון  לא זוכר. האפליקציה לדעתי היא די קישקוש בסופו של דבר. השורה התחתונה שזה לא עזר כדי לקצר תור.

אולי צריך לעבור פעם אחת אצל פקיד, נדמה לי שבארהב בהרץ בפעם הראשונה עברתי דרך הדלפק (חוויה מזעזעת. רצו להביא לי ניסן versa שזה כבר מזעזע ועוד שעבר hell storm ועשיתי להם את המוות אז וגם נתתי משוב גרוע מאוד) ומאז לא ראיתי נציג שירות בהשכרות שלי שם. הולך ולוקח רכב וזהו. אבל אני עובד בחברה גדולה שעובדת ישירות מול הרץ ארהב

לגבי מינכן, שזה גם למיטב זכרוני פרנקפורט לפני כמה שנים וגם ברלין אבל זה היה ממש מזמן, אתה מגיע לטרמינל עם כלום. מכונת משקאות וחטיפים. זה לא נוהל חדש.

מי שבונה על דיוטי פרי בחזור שלא יטוס ממינכן וכנראה מגרמניה בכלל. בדיוק עכשיו 50 שנה למינכן 72'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 594 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...