Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כרטיס טיסה למזרח

mrmiki1234
שימו לב! השרשור הזה בן 628 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@סלע

תביא  בחשבון שלדרישות שלך מחיר לא קטן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כמעט כל כרטיסי הטיסה (לפחות בחברות סדירות נורמליות) היום, ככל שראיתי כשהזמנתי לעצמי, מאפשרים שינוי מועדים.  בחלק מהחברות בטול גם לא עולה כסף, ובחלקן סכום נמוך יחסית.

עזוב סוכנים (אלא אם יש לך סיבה טובה מאד) - אם אתה מזמין דרך סוכן אתה לא הלקוח של חברת התעופה.  גם אם היא תחזיר את הכסף - היא תחזיר אותו לסוכן ועכשיו לך נשאר להתווכח אתו. 

תזמין ישר מחברת התעופה - ובדוק בעת ההזמנה מה הם תנאי השינוי/ביטול. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסית פעם לקבל כסף חזרה מחברת תעופה?

למה אתה חושב שתקבל מהן החזר יותר בקלות מאשר אצל הסוכן?

חברת סאוט אפריקן איירוייס ביטלה לי טיסה.

שים לב, חברת התעופה ביטלה-לא אני.

בקשתי את הכסף בחזרה- לא נתנו.

איימתי בתביעה- לא נתנו.

תבעתי וזכיתי-לא נתנו.

פתחתי תיק בהוצאה לפועל-לא נתנו.

בסוף, אחרי יותר משנה, קבלתי את הכסף.

מצאתי מייל של בכיר בחברת התעופה, והטרדתי אותו עד שנתן הוראה לשלם.

מאחל לך הצלחה עם חברות התעופה.

• מבאס 1

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 16 דקות, סלע כתב:

ניסית פעם לקבל כסף חזרה מחברת תעופה?

כן.  גם כתבתי על כך כאן -

בנוסף, אם תרגע קצת ותבדוק תנאי ביטול טיסה היום תראה שהם פשוטים יותר ממה שהיה.  הקורונה שינתה תפיסות אצל חברות התעופה.

(דרך אגב - אני לא ער לכך של SAA יש טיסות הנוחתות בארץ).

עריכה אחרונה על ידי dani666
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רגוע מאוד, מאיפה הסקת שאני לא רגוע?

saa לא טסים לארץ.

זו הייתה טיסת פנים בדרום אפריקה, והם הציעו לי זיכוי לשנה, משהו שלא הסכמתי לו בשום אופן.

מה שאני מתכוון להגיד הוא פשוט.

לפעמים יותר קל להיות בקשר עם סוכן/סוכנות מול אדם קבוע, ולקוות שהוא מנהל את ה"מלחמה" עבורך.

סיכוי סביר שחברות תעופה יגלו מעט יותר רצון טוב מול סוכנות נסיעות שעושה עשרות הזמנות בשנה,

לעומת נוסע בודד, לקוח פרטי שנוסע פעם או פעמיים בשנה.

כל אחד מוזמן להזמין איפה שטוב לו.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי לפני מספר ימים בשרשור מקביל: אין דין סוכן ישראלי בשר ודם, כזה שאפשר לדבר אתו בטלפון, ושכפוף לחוק הישראלי, כדין סוכנות אינטרנטית, גדולה ככל שתהיה, שאתה מתקשה ליצור עמה קשר מעבר לרמת הבוט, ושאינך יודע לאיזה חוק היא כפופה (וסביר שתבחר ברישום במדינה שנוחה לעסקים).

גילוי נאות - הזמנתי לאחרונה כרטיסי טיסה דרך המרשתת, אבל זאת תוך הכרת הסיכונים, וגם דאגתי לרכוש ביטוח נסיעות שעלה לי הרבה מאוד כסף, ושאני מקווה מספיק מקיף.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, sperial כתב:

אין דין סוכן ישראלי בשר ודם, כזה שאפשר לדבר אתו בטלפון, ושכפוף לחוק הישראלי

חזור בזמן לתחילת הקורונה וקרא כמה תלונות היו על סוכנים ישראליים שלא החזירו כסף למזמינים דרכם, למרות שחברות התעופה אמרו - העברנו להם את הכסף.

לפני כשעה, sperial כתב:

סוכנות אינטרנטית, גדולה ככל שתהיה

נכון, איתם יהיה עוד יותר קשה.  ולכן אני טוען שאם רק אפשר - יש לקנות את כרטיס הטיסה ישר בחברת התעופה ולקנות כרטיס אחד מנקודת המוצא (תל אביב במקרה שלנו) לנקודת היעד שיכול להכיל מספר טיסות בחברות שונות.  אבל הוא נקנה כיחידה אחת מחברת תעופה אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אני מכיר את הנושא, קונה מסוכנויות נסיעות רק טיולים מאורגנים. יודע להזמין לעצמי טיסות ומלונות, כולל כל מיני שילובים. אבל יש מצבים של עסקות מורכבות, או "סתם" אנשים שלא מתמצאים, ואז כדאי לקבל שירותי סוכן מקצועי.

תכנס לקבוצות מהסוג של "טיסות סודיות" ותבין כמה אנשים מסתבכים מחוסר הבנה.

אני גם מביא בחשבון שאני עלול להפסיד כסף, זה חלק מניהול הסיכונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מסכים אתך לגבי עסקאות מורכבות.  (כשהיתה לי עיסקה מורכבת בטיול בסין - באמת לקחתי סוכנות נסיעות שתארגן הכל.  סינית).  אבל ברוב המקרים מי שמחפש רק טיסה - זו לא עסקה מורכבת (לא מדבר על הקפת כדור הארץ ב X ימים ודומיו).

מי שמחפש משהוא לא מורכב אבל בסגנון "הכלכלול" מראש כמובן גם ילך לסוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אני מתכונן עכשיו לנסיעה, שבערך חציה הוא טיול מאורגן (התעקשות של האשה). אז ארגנתי עצמאית טיסה הלוך ליעד אחר, טיסה למקום בו נפגוש את הקבוצה, וגם טיסה ארצה, יחד עם הקבוצה ( אם כי בכרטיס שלא קשור אליה). כל הסיפור, כולל קצת מחקר וכולל הזמנה של מלונות בשני יעדים, לקח 2-3 שעות. אבל יש לי ניסיון של למעלה מ-20 שנה בדברים האלה (מינוס תקופת הקורונה), עם ידע שהצטבר בהדרגה ועצמאות שהתפתחה עם צבירת הידע.

והכי חשוב - גם הבנים שלי למדו לעשות את העבודה הזו. יודעים לבחור טיסות, יודעים לבחור מלונות או AIRBNB עם מחשבה על הרבה שיקולים נכונים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עכשיו מלא חברות שטסות אמירייטס גולף אטיחד קטאי חברות 5 כוכבים עשירות(רובן לפחות היו לפני הקורונה) שלהחזיר לך כמה מאות דולרים זה לא ביג דיל .לנו יש טיסה של קטאי מפיליפיניםשהזמנו ישירות מהם הטיסה זזה בכמה שעות שלא היו נוחות לי  התקשרתי לנציג פה החליפו להו כרטיסים למועד אחר שביקשתי ללא שום התנגדות למרות שכרטיס באותו מועד היה הרבה יותר יקר  . לך תנסה את זה עם סוכן תתחיל מ 150 דולר דמי שינוי ואז 50 דולר עמלת טיפול ואז עוד הפרש של מחיר טיסה. תזמין ישירות רק תרוויח גם סוכן שמבקש החזר קודם מחכה להחזר מחברת התעופה מה שכן מסוכנויות איטרנטיות בחול לא הייתי מזמין גם אם הטיסה זולה יותר אשר באתר החברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דמי שינוי גובה חברת התעופה.

הפרשי מחיר גובה חברת התעופה.

הסוכנות גובה דמי טיפול, בהחלט.

שאני אבין, אתה עובד בחינם?

לא, אז למה אתה מתרעם שהסוכן גובה דמי טיפול?

מתאים לך שהוא יעבוד בחינם,אה?

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני קונה מסוכן הוא כבר מקבל עמלה לא רעה רק על זה שהוא יושב -5-10- דקות מקליק במחשב ושולח לי כרטיס במייל סתם דוגמא כרטיס ליעד מסויים בחברה X עלה 1400 דולר חברת נסיעות על אותה טיסה גבתה 1580 דולר אז כן אני חושב ששירות המשך בסיסי כמו שינוי אחד או ביטול  כבר אמור להיות מגולם בעמלה שאני משלם ברכישה הראשונה  אהה וגם הדמי שינוי מסיבה לא ברורה היו שונים וזולים ברכישה ישירה  60 דולר ורכישה דרך סוכן היה יקר יותר לסוכן יש דמי שינוי קבועים של 150 דולר ועוד דמי טיפול  של 50 . לגבות 50 דולר על פעולת שינוי  שאורכת במקסימום 5 דקות זה ממש מוגזם במיוחד שברגע שקניתי כרטיס דרך סוכן אני שבוי ולא יכול לעשות לבד מול חברת התעופה. בגלל זה סוכני הנסיעות  כמעט ונכחדו . אז הסוכן מכר לי כרטיס  והרוויח 180 דולר ואז בשינוי הוא עוד פעם מרוויח 140 דולר לדעתי אפילו פרוספורים לא מרוויחים 140 דולר על 10 דקות עבודה. אז בחינם לא אבל דמי שינוי אמיתיים שגובה החברה ולא מנופחים ודמי טיפול של 10-20 דולר היה נשמע הרבה יותר סביר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...