Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח חניה עם טעות במספר רכב

שימו לב! השרשור הזה בן 662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחכמי הפורום,

חניתי בירושלים בכחול לבן וקיבלתי דוח שבו שתי הספרות האחרונות במספר הרכב בסדר לא נכון, במקום 76 רשום 67.

הפעלתי פנגו בזמן הזה, כך שאני חושב שהפקח רשם מספר לא נכון ולכן נתן דוח.

מה לעשות במקרה כזה? הדוח בכל מקרה לא מוצדק כי הייתי עם פנגו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפקח בדק מס' לא נכון והופיע לו שלא שולם (כי הקליד מס' לא נכון).

לא צריך לעשות כלום. הדוח נרשם לרכב אחר (67) במקומך. הוא יצטרך להתמודד עם הדוח שיקבל בעתיד בדואר, ולהוכיח לפי סוג וצבע רכב שזה לא הוא. אין לך דרך פשוטה לאתר אותו בכדי להזהיר אותו.

שמור את הוכחת התשלום של פנגו לכל הפחות למשך שנה. אם מישהו חרוץ במח' חנייה יחליט להסב את הדוח על שמך בעתיד, תצטרך את ההוכחה על התשלום.

עריכה אחרונה על ידי tinoki
  • רעיון טוב! 2

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוח חלון או דוח בדואר?

הדוח מצולם? איזה רכב מופיע בתמונה?

אם רכב אחר - פנה ובקש ביטול הדוח כי לא מדובר ברכבך.

אם הרכב שלך - פנה לעיריה ובקש ביטולו כיוון ששילמת את הסדר החניה.

הפניה נעשית דרך המרשתת, מדובר בטופס קצר שעליך למלא ולצרף את המסמכים הרלוונטיים. הפעולה המסובכת ביותר היא סרקית המסמכים, כך שכל הסיפור לא אמור לארוך יותר מ-10 דקות. לעומת זאת, ההמתנה לתשובה יכולה להיות ממושכת (יש לי ערעור על ארוע דומה בצפת, הוגש לפני 14 חודשים ונכון לאתמול עדיין בסטטוס "בערעור"). מכל מקום - אם אתה מערער על הדוח צריך לעקוב מדי פעם אחר התקדמותו, כי אם הערעור נדחה לא תרצה לקבל כפל קנס. 

ודרך אגב - אם מדובר ברכב אחר אל תדאג לבעליו. זמן הטיפול כנראה יהיה ראוך מזמן ההתיישנות לשליחת ההודעה.

תינוקי - אולי אתה צודק, אבל אתה לא הוגן. מה שהייתי עושה במקרה זה הוא לבדוק האם המספר המופיע בדוח מופיע גם במאגר של משרד הרישוי. אם לא - אז אכן אפשר לעשות מהדוח טייארה (כמאמרו של @ישה). אבל אם רכב כזה קיים ערעור שלך יחסוך לו צרות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוח חלון, הרכב המתואר הוא שלי רק המספר שגוי. כתוב שהרכב צולם אבל אין תמונה על הדוח. 

קיים רכב עם המספר שעליו ניתן הדוח (משאית אם זה משנה), בכל מקרה אפנה לעירייה בבקשה לביטול. תודה לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, sperial כתב:

תינוקי - אולי אתה צודק, אבל אתה לא הוגן.

עם עיקש תתפתל.

לא הייתי מסב על שמי דוח לא מוצדק ומנסה לבטל אותו.

שהעירייה יתנו יותר מים לפקחים בכדי שלא ייטעו.

עריכה אחרונה על ידי tinoki
  • רעיון טוב! 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כתוב שצולם, הרי שערעור אמור לסגור את העניין במהירות.

פשוט לכתוב להם שמספר הרכב בדו"ח אינו תואם למספר הרכב שברשותך ואליו הוצמד הדו"ח.

במחלקת התובע העירוני יפתחו את התמונה, יראו שמספר הרכב אכן לא תואם לדו"ח ויבטלו.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נעשה את זה מסודר: לבקש ערעור מהטעם שהמספר שגוי לא יעזור (לא באופן מיידי, כלומר, ייתכן ום יישנו את המספר, ואז תצטרך להראות שהפעלת פנגו).

אז:

הצטייד באישור הפעלת הפנגו לרכב, ולאחר מכן פנה לתובע בבקשה לביטול הדו"ח, וצרף את האסמכתא שפנגו הופעל עבור מספר הרכב הנכון. העלה את האפשרות כי טעותו של הפקח במספר הרכב, כפי שמתועד בדוח, היא המקור לכך שעובדת הפעלת הפנגו לא הופיעה לפקח.

מאידך, אם לא תשיג אסמכתא שהפנגו הופעל, אל תפנה בשלב זה לתובע. פנייה שכזו תוכיח שקיבלת לידך את הודעת תשלום הקנס, ואם הבקשה תידחה (שכן, לא המצאת אסמכתא המוכיחה דברייך), אתה במצב קצת יותר מורכב

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם פנגו הופעל דרך האפליקציה קל יחסית להציג צילום מסך שמראה מתי, איפה ולאיזה רכב הוא הופעל

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם אני משתמש בסלופרק ולא בפנגו, אבל קבלת יומן הפעלות הוא עניין של כמה הקשות. תוריד את ה-PDF וצרף אותו לערעור, והנושא ייסגר.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל זה מגיע לפני ההתיישנות - אבל סביר שהדוח לא חגיע אליו אלא לבעל הרכב עם המספר השגוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדו"ח הוא דוח חלון, דהיינו, לא הופק על ידי מצלמה.

משמעות הדברים היא כי תקופת ההתיישנות עומדת על שנה. זה די והותר זמן בכדי שהעירייה תגלה את טעות הסופר במספר הרכב, ותצליח להפיק דוח לפותש במסגרת הזמנים הנקובים בחוק.

יבואו חכמי הפורום ויאמרו: "בסדר, אם כך, שימתין לקבלת הודעת הקנס בדואר, ויכתוב את כל טענותיו ברגע שיקבל הודעה כאמור".

ואני שואל - למה? למה להשאיר מקום להסתבכות?

הרי פותש יכול בשנה הזו להחליף כתובת, ולא לעדכן כתובתו בזמן (מעבר דירה הוא לא פשוט, יש אלף ואחד דברים לעשות, וייתכן כי יעדכן כתובתו רק לאחר חודש-חודשיים). במקרה כזה, יראו את הודעת הקנס כאילו הומצאה כדין, ומכיוון שלא טיפל בה (והכיצד יטפל אם לא קיבל?), אזי יראוהו כמי שהודה ודינו נגזר. אמנם הדלת לא תסגר בפניו, ויוכל לבקש להישפט באיחור, אבל למה להסתבך? ייתכן וטענתו תדחה על ידי בית המשפט (שהרי ברשלנותו לא עדכן כתובתו במועד), ובכל אופן יאבד יום עבודה (או יומיים).

אפשרות נוספת היא שהדואר לא ימסור את הודעת הקנס, יטען שדבר מה לא עודכן על תא הדואר של פותש (ראינו בפורום זה עדויות לכך שהדואר פועל באופן זה), ולכן שוב יראו את הודעת הקנס כאילו הומצאה כדין. שוב, ניתן ליישב זאת במשפט, אבל למה? למה לאבד יום או יומיים של דיונים בבית משפט?

יתרה מכך, יכול להיות שבעוד כשנה, פותש יתקל בקשיים להמציא את האסמכתא שאכן הפעיל פנגו/סלופרק. למה לקחת את הריזיקה? יבואו חכמים ויגידו: "אז שישמור עכשיו אסמכתא, ויציג בעת הצורך". אבל אז כיצד יתמודד עם השאלה כיצד "ידע" להפיק ולשמור אסמכתא, אם לא ידע על קיומו של הדו"ח נגדו? יש בעובדה זו (שהפיק ושמר את האסמכתא מבעוד מועד) להראות שפותש ידע על כך שדוח נרשם לחובתו, ולא פעל מיד ליישב את הדברים.

סופו של דבר, אני חוזר וממליץ את שהמלצתי בתגובה קודמת - ככל שאכן הטענות שהועלו נכונות, שפותש חנה כחוק (הפעיל פנגו/סלופרק), והטעות היא טעות רישום של הפקח - שיפעל כבר עתה לתיקון הטעות. המתנה עלולה להיות בעכריו, שכן אין לדעת מה יוליד המחר. אם קיימות הוכחות שלא נעברה עבירה - נבון יהיה להציגם מיד.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 8
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים מאוד עם הכתוב לעיל. 

אני קיבלתי דו"ח (מוצדק) שהייתה בו טעות בספרה. 

חיכיתי. 

עד שזה הגיע אליי בדואר זה כבר חזר עם ריבית פיגורים. 

את המכתב במקורי העירייה מבחינתה שלחה וכרגיל דואר ישראל התפקשש לו. 

עכשיו לך תרדוף אחרי הדואר וזה. העדפתי לשלם את האקסטרה סכום כי הוא באמת ןא היה משמעותי. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 662 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...