Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתנדבים במשטרה - פעילות מבורכת? או טעות מיותרת?

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 767 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הדיון עלה עם חברים בעקבות הרצח של המתנדב ע"י נהג שיכור בסופ"ש.

נתחיל בזה שהדעה שלי על משטרת ישראל לא חיובית במיוחד. אני חושב שהם מזמן שכחו מה הם אמורים לעשות.

אבל יש תופעה ייחודית בארץ. שלדעתי לא קיימת באף מדינה, בטח לא בהיקף שקיים כאן - מתנדבי משטרה.

מערך המשמר האזרחי למי שלא יודע נותר בפועל בשנות ה-70 לדעתי עקב פעילות פח"ע. עבר הרבה גלגולים והיום יש מתנדבים כמעט בכל מקום במשטרה.

לדעתי זה גרוע. אולי הכוונה (של חלקם) טובה אבל זה גורם בעקיפין או בצורה ישירה לכך שהמשטרה במקום לגייס כוח אדם - מסתמכת עליהם.

מתנדב טוב ככל שיהיה מקבל פחות הכשרה משוטר. פחות הדרכה. פחות גיבוי. פחות סמכויות. פחות ניסיון (מתנדב מגיע פעם בשבוע? פעם בכמה שבועות? שוטר כל יום. חודש של שוטר זה פלוס מינוס שנה וחצי התנדבות).

ויש גם קופת שרצים של איכות האנשים שאולי עדיף לא לפתוח אותה. 

אז בסופו של יום שאני בתור אזרח צריך שוטר, יש סיכוי שאקבל מישהו שהוא... לא. עם כל הכבוד.

הוא אולי מתלבש כמו שוטר. נראה כמו שוטר. אבל כנראה שלא יתפקד כמו שוטר.

מצד שני יטענו - שאו שתיקח את המכפיל/משלש כוח הזה - או שתיתקע עם מה שיש. משטרה בתת תקינה כמו כל דבר במדינה. אז עדיף מכלום.

דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ייחודי בכלל.

מתנדבים במשטרה יש בשלל ארצות בעולם.

בבריטניה אפילו מותר להם לשאת טייזר. 

דעתי בעניין? יותר טוב מכלום,

וכשהמטרה היא סיור/עיניים פקוחות/קו ראשון/עירנות כללית יש למתנדבים אפילו יתרון - הם לא צריכים לעשות את העבודה השוחקת הזאת מדי יום, ואתה מערב שוטר בזירה רק כשממש צריך.

האם אפשר לשפר? כמו כל דבר, ברור שאפשר וצריך.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני לא אוהב את העובדה שהמשטרה לא מסוגלת לתפקד עם כח האדם שיש לה וצריך מתנדבים. כן, זה לא משהו יחודי לישראל אבל זה גם לא אידאלי לדעתי. במקום להפיק סרטוני תדמית לרשתות חברתיות שיצאו לעבוד. מצד שני, זה עדיף מכלום. ראינו כמה חלשה המשטרה בהתפרעויות האחרונות בערים המעורבות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, hans כתב:

לא ייחודי בכלל.

מתנדבים במשטרה יש בשלל ארצות בעולם.

בבריטניה אפילו מותר להם לשאת טייזר. 

בבריטניה רוב השוטרים גם לא מסתובבים עם נשק, עד כמה ששמעתי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מההיכרות השטחית והאישית שלי שלא משקפת דבר ולא מהווה סטטיסטיקה בשום אופן

ישנם מתנדבים שדוקא מעלים את הרמה הממוצעת של הצוותים שלהם

מכיר ד"ר לפיזיקה שמתנדב בתנועה, רופא שמתנדב בסיור, ועוד אי-אלו אנשים משכילים ומתורבתים שפשוט אכפת להם מהסביבה שלהם והחליטו לתרום מזמנם

המשטרה לא יכולה לגייס אנשים ברמה הזאת גם אם תרצה

כמובן שמהצד השני יש גם את הערסים המתלהבים, אבל בגדול זה נראה לי די מאוזן

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לשים בצד רגע את המקרה הטראגי מהימים האחרונים - 

אני מתנדב במשטרה מזה מספר שנים, ביחידה מיוחדת שעוסקת בחילוץ, איתור נעדרים ועוד.

לפני שהצטרפתי ליחידה, הדעות שלי על השוטרים היו די דומות לאלו של פותש .

מאז הדעה שלי השתנתה לגמרי. רובם אנשים ערכיים שמשקיעים באמת לילות כימים כדי לעזור ולסייע לכל מי שמבקש. 

אז במקום לבקר ולקטר - פשוט נסה להצטרף ולראות מקרוב. המשטרה וגם אנחנו צריכים את הסיוע הזה, גם בתנועה.... ומשם אני לא מכיר אנשים (-:)

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עונה בתור מתנדב לשעבר -> לעניות דעתי, דעתך לגבי המתנדבים נכונה בנוגע לחלק לא מועט מאלו שאני פגשתי בזמן היותי מתנדב. מאידך, היו גם כאלו שהאמינו במה שהם עושים והשתדלו להתמקצע עד כמה שאפשר (מעבר להכשרות מינימליות, לא טרחו להשקיע בהם בהכשרה ועדכונים תוך כדי תפקיד בניגוד לשוטרים).

הבעיה היא שזה נכון גם לגבי השוטרים. יש כאלו שהם ראש קטן. מחפשים איך להעביר את המשמרת בשקט. מנסים ככל הניתן לברוח מביצוע העבודה (נוסעים לשתות קפה פה. אחכ נוסעים לשוחח עם מישהו שם).  כיום אני יכול להבין אותם - המערכת הציבורית מחפשת שקט תעשייתי, וזאת אחת הדרכים בה השוטר הקטן יכול ל"תרום" את חלקו למערכת ולצרכיה.

מאידך, יש כאלו שבאים. משקיעים. וכאשר המערכת יורקת עליהם פעם אחרי פעם, אין להם ברירה אלא לבחור אם לעזוב או להקטין ראש (לצערי, זה נכון לכל המערכת הציבורית)

עריכה אחרונה על ידי guya72
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב ששוטרים באמת מנסים את הכי טוב שלהם, לפחות רובם. הדבר הכי מפחיד הוא אי-היכולת של המשטרה להתמודד עם אירועים גדולים, בין אם נקודתיים בכפרים בצפון/נגב ובמיוחד מה שהיה לפני שנה כאשר רבבות תושבים ערבים ישראלים התפרעו ואנשים שהתקשרו למשטרה בלוד/רמלה וכו' נותרו ללא מענה ותחת רחמיהם של שכניהם. זה מצב מפחיד שיכל להסתיים בעשרות ואף מאות הרוגים, אם הפיוז של המתפרעים היה מסתובב קצת יותר ונניח שהיו מתחילים לפרוץ לבתים. אי-ספיקה מזעזעת שאני לא מבין איך האחראים עליה לא הועמדו לדין, או לכל הפחות הועזבו מתפקידם. מצד שני לקיחת אחריות אינה הצד החזק של העם שלנו בכלל והפוליטיקאים בפרט. 

אני פשוט חושב שהמשטרה שלנו לא מאומנת מספיק + בתי-משפט קורסים וזו התוצאה. לכן, אין ברירה אלא להסתמך על מתנדבים.  

מניח שכל אלו הם, כנאמר לעיל, סימפטומים של מערכות ציבוריות, שוחקת ולא מתגמלת. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שהבעיה הכי גדולה שלי היא לא עם איכות כוח האדם, היא עם זה שפשוט המצב הפך לכזה שאנחנו מסתמכים על אנשים שזה תחביב שלהם לצורך ביצוע פעילות מאוד חשובה למדינה.

לא יודע מה קורה בבריטניה וכמה מתנדבים יש שםץ

אבל אני חושב שאם היו סוגרים את השאלטר על ההתנדבות יכול להיות שהיו מגייסים יותר שוטרים.

ואגב, אני לא חושב שד"ר לפיזיקה, רופא או זוכה פרס נובל אומר שהם יהיו שוטרים טובים. 

זה שאתה טוב במשהו אחד לא בהכרח עושה אותך לטוב בהכל. לדעתי מכלול התכונות הנדרשות מד"ר לפיזיקה שונה מאוד מזה שצריך שוטר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, Nakamichi כתב:

אבל אני חושב שאם היו סוגרים את השאלטר על ההתנדבות יכול להיות שהיו מגייסים יותר שוטרים.

לא, כדי לגייס יותר שוטרים, ועוד איכותיים,  צריך לתגמל ולכבד הרבה יותר את המקצוע ( בדומה למצב בהוראה , רפואה ועוד.. ) ולתת יותר גיבוי במצבים להם השוטרים נקלעים. 

• אהבתי 3

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Nakamichi כתב:

לא. פשוט השוטרים היו עובדים משמרות שלדי (משמרות של 12 שעות) עם מינימום גמישות ומינימום חופשות כי לא יהי את מי לשבץ שיפעיל את הניידת.

אמנם זה נושא פוליטי, אך אין ברירה אלא להכנס לזה - בתקופה בה בנימין נתניהו היה ראש ממשלה, היה צמצום מתמיד במצבת כ"א של המשטרה, ככל הנראה מתוך כוונה להחליש אותה (וכל אחד יפרש זאת בהתאם לדעתו ואמונתו האישית).

נכון, יש דיבורים על על הפשרת תקנים/ הקצאת תקנים חדשים - אך במבט לאורך זמן, זה תהליך שמתרחש לצורך מטרה מסויימת ולאחר השלמתה חוזרים לצמצם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Nakamichi כתב:

אז בסופו של יום שאני בתור אזרח צריך שוטר, יש סיכוי שאקבל מישהו שהוא... לא.

זה מה שמדאיג אותך? חכה שתזמין אמבולנס.....

עריכה אחרונה על ידי Boltik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד ברור שחלק מהדברים  כאן , נכתבו ע"י אנשים שאין להם מושג וחצי מושג בתהליך הכשרה שעובר המתנדב במשטרת ישראל. תחילה יש מבחני מיון, תחקיר בטחוני של 3-4 שעות , בדיקת רופא. אני אציין את ההכשרה שעובד מתנדב משטרת תנועה שלב ב (זה שמוסמך לרשום דוחות תעבורה והזמנות לדין): כ150 שעות הכשרה של קורסים (בסיסי, שלב א, שלב ב - כל אחד כ50 שעות, בסיום כל קורס יש מבחן חייבים לקבל בו ציון עובר), לפחות 6 חודשים של ביצוע משמרות (72 שעות לפחות) בין סיום שלב א לסיום שלב ב'. לאחר סיום שלב ב' , רישום של 20 דוחות התנסות לפחות תוך כדי משמרת. 

התנדבתי גם במתנ"א (ב-2  יחידות שונות), וכעת בתחנה עירונית, ותק של מעל 10 שנים.

בכל יחידה שהייתי יש הכשרה חודשית (כל פעם בנושא אחר הקשור לתעבורה ולשיטור באופן כללי).

יש מטווחים  גם לנשק קצר וגם לנשק ארוך (אחת לשנה חובה, בד"כ פעמיים בשנה). 

ההספק שלי מתחילת החודש:  נהגת שיכורה עם רמה של כמעט 800 מ"ק, נהג בדו"ג שמעולם לא הוציא רשיון נהיגה (הזמנה לדין +השבתת האופנוע ל30 יום), 2 הזמנות לדין בגין פקיעת רשיון רכב בתקופה שעולה על שנה. זאת מבלי לספור דוחות על רמזור אדום, תמרור עצור, נהיגה בחוסר שהירות, טל"ס ועוד.

ואני לא האדם הכי פרודוקטיבי בשורותינו 😀

מבחינת גיוס כח אדם - הרי שהמשטרה מנסה לגייס שוטרים על בסיס קבוע. לצערנו ההיצע עולה בהרבה על הביקוש. לא מעט שוטרים וקצינים עוזבים, גם לאחר שירות של מספר שנים.

• אהבתי 3

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי היא שהם חיוניים ועדיף שיהיו כמה שיותר. 

בעיקר אלו שיכולים לתת את הדוחות הכי קלים באפס מאמץ. 

מתנדב נתן לקרוב משפחה דוח על כניסה באין כניסה. 

לי נתן דוח על אי מתן זכות קדימה להולך רגל במעבר חצייה (לא זוכר אם היה מתנדב או לא). 

כל עוד יהיו כמה שיותר מתנדבים, עדיפות לכאלו שלא יזהו (כמו זה שנתן דוח לאותו קרוב משפחה), יהיה יותר טוב. אנשים יחשבו פעמיים לפני שישלחו יד לטלפון או כשיראו ילד מתקרב למעבר חציה. 

כל היוםם הנהגים בשכונה שלי מתעסקים בטלפון. לשלוח הודעה. להתקשר למישהו. באמצע שכונה! למה לא לעצור שניה באחת החניות?! או לפחות לעצור עצירה מלאה בלי לתת למכונה הזו להתקדם בלי שמישהו מפקח עליה?

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם שוטר אומר לך "עזוב, אלה עבריינים, אל תתעסק איתם" אחרי שאתה מתלונן, מה כבר מתנדב יכול לעשות?

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...