Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנייה ואחזקת רכב היברידי חדש לעומת בנזין למשך 12 שנה?

1254
שימו לב! השרשור הזה בן 774 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

איך אני ניגש לחישוב כדאיות של רכישת רכב היברידי חדש?

מה קורה במקרה של טויוטה, למשל, בחלוף תקופת האחריות-בתשלום המקסימלית של 12 שנה?

האם הסוללה, ואיתה יעילות נסיעת הרכב, דועכים עם השנים? כמה ק"מ/ליטר צפוי לעשות רכב חדש שכעת עושה 20 ק"מ/לליטר בחלוף 12 שנה?

איך אני מחשב את ירידת הערך? האם בשביל שהרכב ישמור על ירידת ערך נורמטיבית אני אדרש להחליף סוללה או שהבלאי שלה כבר מגולם במחירון?

האם אנשים שקונים כיום פריוס היברידית בת 10-15 גורעים את מחיר החלפת הסוללה/משך חייה הצפוי ממחיר המחירון שלה?

איך אני משווה כדאיות רכישת רכב היברידי חדש לרכב בנזין חדש אם משך הבעלות על הרכב צפוי להיות כ-12 שנה?
איך עלויות האחזקה צפויות להיות בהשוואה לרכב בנזין אמין?

אשמח לעזרה 🙂 

תודה

עריכה אחרונה על ידי 1254
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר פריוס בן 12 נגזר כמובן גם ממצב הסוללה. בהנחה של מכוניות באותו מצב מכני, אם התמזל מזלו של אחד והוחלפה לו סוללה לחדשה חודש לפני גיל 12 המחיר יהיה כמובן גבוה יותר מאחר שזה מבטיח לו רכב אמין ושקט בגזרת הסוללה לעוד מספר שנים. אם הגיע לגיל 12 ולא הוחלפה סוללה כלל, קיים פוטנצאלית סיכון שהקונה יאלץ להחליף סוללה מתישהו, ואז הדבר אמור להיות מגולם במחיר. יש גם מצב שבו הוחלפה סוללה כבר לפני מספר שנים ואז הקיזוז יהיה נמוך יותר, שכן הסיכון בצורך בהחלפה מיידית הוא נמוך יותר.

עלות החלפת סוללה עומדת על כ 10K שח, וזה גבוה בצורה מוגזמת לאור העובדה שמדובר בפריוס בסוללה בנפח של 1.5KWH שזה בערך 2% מנפח סוללה של רכב חשמלי מודרני.

כדאי לציין שקיים מחסור בסוללות בתקופה זו ומי שהסוללה אצלו דורשת החלפה נדרש להמתין חודשיים ומעלה אפילו ויש לו ביטוח סוללה בתוקף.

מנסיון אני מאוד ממליץ על פריוס היברידי מההיבט של האמינות. עלויות ההחזקה אינן גבוהות מאחר שהן מבוססות בעיקר על עלויות הטיפולים התקופתיים השוטפים. חשוב להדגיש הטיפולים השוטפים בטויוטה אינם זולים לחלוטין ביחס לרכבים אחרים.

כדאיות אחזקת רכב היברידי נגזרת כמובן מהנסועה השנתית. למי שנוסע עד 10K לשנה אני לא חושב ששווה להתעסק עם כל עניין ביטוח סוללה וכד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 774 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...