Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוסיה VS אוקראינה. 2022 - 2023 - 2024

avargel

פוסטים מומלצים

לפני 52 דקות, vadim6385 כתב:

למדינות קטנות וחלשות כמו אוקראינה

בפעם החמישים בשירשור, לפני תחילת המלחמה אוקראינה נמצאת במקום השני (אחרי טורקיה) מבחינת גודל צבא באירופה.

לפני 50 דקות, RK כתב:

אין לאף אחד שאיפות לכבוש

*איזורים שלמים קפואים שחוץ מתשתית גז ונפט תקועים איפשהו במאה ה19 במקרה הטוב ואין להם היתכנות אמיתית לקיום (סורי.... אבל זאת האמת הכואבת).

אגב למה הרוסים לא פרודקטיביים והאוקראינים כן? או שגם הם לא?

לפני 14 דקות, MiniMiz3r כתב:

כי מסתבר שעדיין צריך אותה. 

? איפה? מתי?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי את זה לפני כמה ימים, באמת עצוב איך המצב התהפך בשנים האחרונות, לחשוש שמישהו מהצד ילשין שכאילו אמרת משהו ולחטוף עד 15 שנה בפנים זה מטורף.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, David32 כתב:

אגב למה הרוסים לא פרודקטיביים והאוקראינים כן?

פרודוקטיביים מאוד כשהם/אנחנו עובדים תחת הנהלה מערבית שיודעת לתגמל את העובדים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, vadim6385 כתב:

פרודוקטיביים מאוד כשהם/אנחנו עובדים תחת הנהלה מערבית שיודעת לתגמל את העובדים.

באותה המידה גם הרוסים פרודקטיביים. וגם האיראנים והפלסטינאים, ומי לא בעצם?

אגב הנהלה מערבית זאת הגדרה מאוד מוזרה, כי יש הבדל בין אירופאים (וגם בתוך אירופה) לאמריקאים.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, David32 כתב:

? איפה? מתי?

באירופה, כל הזמן. לרוסיה יש נטיה להיות השכן המעצבן הזה שהמטוסים שלו כל הזמן נכנסים בטעות למרחב האווירי של השכנים, שמתנגדי משטר שלו נרצחים ברחבי המערב, שתומך בדיקטטורות (בלרוס), שמוכר נשק לאיראנים (שמגיע בתורו לחיזבאללה וכו'). אה, כן, ומדי פעם הוא מחליט לתקוף מדינות שכנות כי לדעתו אין להן זכות להתקיים. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, David32 כתב:

באותה המידה גם הרוסים פרודקטיביים. וגם האיראנים והפלסטינאים, ומי לא בעצם?

לא טענתי שלא.

הכל מתחיל ונגמר בניהול.

פשוט רוסים, בוא נודה בזה, אין להם את זה, מסיבות כאלה ואחרות. אולי בגלל העובדה שאם אתה מצליח שם יותר מדי, השלטון בא ולוקח.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, MiniMiz3r כתב:

לרוסיה יש נטיה להיות השכן המעצבן הזה שהמטוסים שלו כל הזמן נכנסים בטעות למרחב האווירי של השכנים

הפינים הסתדרו יופי בלי להיות בנאטו.

לפני 3 דקות, MiniMiz3r כתב:

שמתנגדי משטר שלו נרצחים ברחבי המערב, שתומך בדיקטטורות (בלרוס)

לא רלוונטי לנאטו בשום צורה. גם לא אכפת להם.

לפני 4 דקות, MiniMiz3r כתב:

שמוכר נשק לאיראנים (שמגיע בתורו לחיזבאללה וכו')

גם כן לא רלוונטי לנאטו, אבל מה רע בזה? כאילו זה רע לנו, אבל למה זה אסור ולא בסדר? למה לרוסיה אסור למכור נשק ולארצות אחרות מותר?

לפני 4 דקות, MiniMiz3r כתב:

אה, כן, ומדי פעם הוא מחליט לתקוף מדינות שכנות כי לדעתו אין להן זכות להתקיים. 

גאורגיה ואוקראינה, שתיהן בעיקבות דיבורים על נאטו. מעבר לכך לא תקפו כלום. והפעם הראשונה היא 18 שנה מאז שרוסיה קיימת.

אתה קודם מסמן את המטרה. וגם קוראים שאתה שונא. לא שיש הרבה לאהוב, אבל לפחות קצת אובייקטיביות.

Just now, vadim6385 כתב:

פשוט רוסים, בוא נודה בזה, אין להם את זה, מסיבות כאלה ואחרות.

יש להם את זה כשאפשר לעשות מזה בוכטות.

לפני 1 דקה, vadim6385 כתב:

אולי בגלל העובדה שאם אתה מצליח שם יותר מדי, השלטון בא ולוקח.

????????? על מה אתה מדבר.

זה נכון בסין אולי.

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

מנסה לחסוך מעצמי תעמולה פוליטית.

אתה צריך לחסוך את המבוכה של לענות על משהו שלא הקשבת לו.

זו הרצאה על מדעי המדינה, שאתה יכול להסכים עם ההשקפה או לא, אבל (א) חזתה את הבאות (ב) מציירת מפת אינטרסים במקום מפת רגשות.

לפני כשעה, MiniMiz3r כתב:

א) לא נכון. נאטו הוקמה כברית הגנה נגד ברית המועצות, מדינה שדרך אגב כבר לא קיימת בכלל.

אתה שוב בורח מהמציאות לסמנטיקה. העוצמה הצבאית של ברה״מ עדיין קיימת. אלא אם אתה טוען שרוסיה היא משהו אחר לגמרי, שהיא לא מעצמה גרעינית עם המון כוחות צבא זמינים...

רוסיה היא המטרה העיקרית של נאטו, גם היום. 

אחרת היו מפרקים אותה, אלא אם אתה רואה איום אחר באירופה...

לפני כשעה, MiniMiz3r כתב:

אם פולין תיזום את הסכסוך, נאטו לא יתערבו

מי יוזם זו שאלה של תפיסה. פוליטיקה בינלאומית לא עובדת עם עקרונות ״מי התחיל״ של גן ילדים

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה רגע, ומאיזו סיבה החלטתם לפצל בין רוסיה ואוקראינה מבחינת סטיגמות לגבי ניהול, כלכלה, גנבה, דמוקרטיה וכו'?

באיזה רגע הפכתם את אוקראינה מ"חור תחת זהה לרוסיה שצמוד לה" ל "דמוקרטיה צומחת עם נשמה מערב אירופאית"?

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Giant_TA כתב:

אני מבין את התסכול ממנו זה נכתב, אבל בכל זאת:

• רוסיה מדינה רב לאומית.
  • לפסול את האמנות, ספרות, המצאות וכל האנשים שהגיעו מרוסיה על בסיס רגשות ברגע נתון זה קצת אינפנטילי(כן נותן לך את הקרדיט ויודע שאתה מספיק מלומד ומבין על מה אני מדבר).
  • אם אתה פוסל את כל העם הרוסי, אז לשיטתח גם מדענים ואנשים שיש קונצנזוס לגבי התרומה שלהם לאנושות הם לא פרודוקטיבים(מקווה שרק בעבודה אתה לא מתנשא על אמיתים יוצאי רוסיה).
  • גם בספרות של מדע בדיוני עם חלליות וזה, המלחמה היא תמיד על שטח ומשאבים. גם אם זה לא מתחבר לך בהיגיון, רוסיה היא ספקית גדולה כמעט של כל דבר בעולם, לא רק נפט וגז.

אין ספק שמבחינה פרודוקטיבית היא לא מנוצלת, ושרוב הכסף שם הולך לקבוצה מצומצמת של אנשים, אבל גם אין ספק שמי שרוצה לקחת את זה, לא עושה את זה מלב גדול לעזור לאוכלוסיה המקומית. 

ואם הולכים בהיגיון שרק פיתוח טכנולוגי שווה משהו בעולם מבחינת כסף, קדמה ורמת חיים. אז מקצוע עורך דין לא נכנס תחת קטגוריה של קדמה ומבחינת פיתוח האנשות זה לא פרודוקטיבי. כמובן שאני לא חושב ככה, רק דוגמה.

יש שכבה שנקראת "האינטיליגנציה הרוסית" שהיא כל מה שדיברת. עכשיו, אגב, רובה המכריע מחפש, או כבר מצא, את הדרך החוצה, בשידור חוזר של 1917. הם די הרבה במספרים אבסולוטיים, וכלום ושום דבר באחוזים מהעם.

אהבתי את הכניסה האישית, בדרך כלל מצביע על יאוש.

לפני 42 דקות, David32 כתב:

בפעם החמישים בשירשור, לפני תחילת המלחמה אוקראינה נמצאת במקום השני (אחרי טורקיה) מבחינת גודל צבא באירופה.

*איזורים שלמים קפואים שחוץ מתשתית גז ונפט תקועים איפשהו במאה ה19 במקרה הטוב ואין להם היתכנות אמיתית לקיום (סורי.... אבל זאת האמת הכואבת).

אגב למה הרוסים לא פרודקטיביים והאוקראינים כן? או שגם הם לא?

? איפה? מתי?

פרודוקטיביים באותה מידה, רק שהם זכאים להגדרה עצמית ולעצמאות. 

לפני 4 דקות, David32 כתב:

באיזה רגע, ומאיזו סיבה החלטתם לפצל בין רוסיה ואוקראינה מבחינת סטיגמות לגבי ניהול, כלכלה, גנבה, דמוקרטיה וכו'?

באיזה רגע הפכתם את אוקראינה מ"חור תחת זהה לרוסיה שצמוד לה" ל "דמוקרטיה צומחת עם נשמה מערב אירופאית"?

העניין הוא לא מה הם עכשיו, אלא מה הם רוצים להיות. לרוסיה זה לא נאה.

• רעיון טוב! 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיניין מבחינתי הוא כן מה הם עכשיו. כי הצד המאוד פרו אוקראיני מבדל אותם בכוח, מאז פברואר, ומעניין אותי מתי החברים פה החליטו את אותו הדבר.

כפי שאתה יודע, אין לי בעיה בכלל עם ההגדרה העצמית והעצמאות של אוקראינה. יש לי בעיה עם השיח והשקרים בנושא הזה.

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, vadim6385 כתב:

פשוט ברוסיה, בוא נודה בזה, אין להם את זה, מסיבות כאלה ואחרות. אולי בגלל העובדה שאם אתה מצליח שם יותר מדי, השלטון בא ולוקח.

תיקנתי לך. 

בלי קשר, זה נכון שיש חשש לטכנולוגיה שלך, רוב החברות הגדולות והמוצלחות שהוקמו ע״י רוסים, הוקמו בחו״ל. אבל זה לא תמיד נכון, ולא תמיד מדוייק. 

יש גם מספיק חברות מהמערב שפתחו מרכזים ברוסיה ללא שום בעיה, או חברות רוסיות כמו יאנדקס שחצו למדינות אחרות. 

פשוט צורת הניהול שם דורשת התאמות: עם מי לא לעבור את הגבול, איפה לתת את הכסף מתחת לשלוחן, מי החברים שלך. ולא הייתי בהכרח אומר שהיא לא קיימת בכל מקום. פשוט במערב היא מתחילה ממדרגה מסויימת ופחות גסה ובולטת, מוגשת בעטיפה הרבה יותר מושקעת ומתחלקת בגרון.

כן אגיד לך מניסיון, שמי שאסרטיבי ויודע לעבוד בתנאים כאלה זה יתרון. במיוחד בעסקים קטנים שהבירוקרטיה והניירת הורגת אותם.

לדוגמא:

חבר פותח פאב, להוציא רישיון לאלכוהול זה סיפור, אז משלמים כדי שלא יבדקו אותך. 

או שאתה רוצה להעביר סחורה מחול מהר וללא בעיות מיותרות, תנצל את השירות של ״האנשים הנכונים״.

לפני 2 דקות, RK כתב:

יש שכבה שנקראת "האינטיליגנציה הרוסית" שהיא כל מה שדיברת. עכשיו, אגב, רובה המכריע מחפש, או כבר מצא, את הדרך החוצה, בשידור חוזר של 1917. הם די הרבה במספרים אבסולוטיים, וכלום ושום דבר באחוזים מהעם.

אינטליגנציה באחוזים היא המיעוט בכל מדינה, מה לעשות שככה זה עובד.

כל שאר האנשים שפסלת, מצביע רק עליך ולא על שום דבר אחר.

לפני 7 דקות, RK כתב:

אהבתי את הכניסה האישית, בדרך כלל מצביע על יאוש.

מכבד אותך מאוד. לא מיואש, כן חבל לי שגם אנשים כמוך נפלו בפרובוקציה של המשטר של זלנסקי. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, David32 כתב:

הפינים הסתדרו יופי בלי להיות בנאטו.

גם הם התפכחו בזכות המהלך המבריק של פוטין שבו ידיו הציב את נאטו על גבול נוסף (והרבה יותר ארוך משל אוקראינה). אגב אני מניח שעכשיו רוסיה תפלוש גם לפינלנד? הרי אם נאטו באוקראינה זה "דגל אדום" הרי שנאטו בפינלנד אמור להיות דגל שחור. או שאולי זה סתם היה תירוץ מונפץ לפלישה לאוקראינה...

לפני 29 דקות, David32 כתב:

גאורגיה ואוקראינה, שתיהן בעיקבות דיבורים על נאטו. מעבר לכך לא תקפו כלום. והפעם הראשונה היא 18 שנה מאז שרוסיה קיימת.

אתה קודם מסמן את המטרה. וגם קוראים שאתה שונא. לא שיש הרבה לאהוב, אבל לפחות קצת אובייקטיביות.

אוקי, אז רוסיה תקפה שתי מדינות שכנות בעקבות רצון שלהן להצטרף לברית צבאית הגנתית נגד רוסיה, ואנשים לא מבינים למה עדיין יש צורך בנאטו? זו הטרלה?

וכמובן שאני שונא את רוסיה כמדינה, נולדתי שם ואני מכיר אותה מספיק כדי לדעת שברוך השם לא חסר שם מה לשנוא. 

לפני 29 דקות, falou כתב:

אתה שוב בורח מהמציאות לסמנטיקה. העוצמה הצבאית של ברה״מ עדיין קיימת. אלא אם אתה טוען שרוסיה היא משהו אחר לגמרי, שהיא לא מעצמה גרעינית עם המון כוחות צבא זמינים...

רוסיה היא המטרה העיקרית של נאטו, גם היום. 

אחרת היו מפרקים אותה, אלא אם אתה רואה איום אחר באירופה...

המטרה העיקרית של נאטו היא להגן על השלמות הטריטוריאלית של המדינות שחוסות תחת הגנת הברית. אין לנאטו מטרה לפלוש לרוסיה או לתקוף אותה ובכל מקרה ברור שאין לנאטו מה לחפש ברוסיה. המטרה של נאטו היא לייצר הרתעה שתמנע תקיפה רוסית נגד מדינה חברה, והמציאות מוכיחה את הצורך בנאטו בימים אלו ממש.

לפני 31 דקות, falou כתב:

מי יוזם זו שאלה של תפיסה. פוליטיקה בינלאומית לא עובדת עם עקרונות ״מי התחיל״ של גן ילדים

בוודאי שכן, ומכיוון שהגבולות בין רוסיה לכל המדינות השכנות שלה מוגדרים היטב כבר עשרות שנים, הסיכוי שנאטו תחליט להכניס את עצמה למלחמה מול רוסיה בגלל סכסוך שברור לכולם שהוא ביוזמת אחת מחברות הברית, הוא קלוש.

לפני 2 דקות, Giant_TA כתב:

יש גם מספיק חברות מהמערב שפתחו מרכזים ברוסיה ללא שום בעיה, או חברות רוסיות כמו יאנדקס שחצו למדינות אחרות. 

אין כמעט מרכזי פיתוח מערביים משמעותיים ברוסיה (והיום ספק אם יש בכלל) וכשאתה אומר יאנדקס אתה מדבר על אותה יאנדקס שהמנכ"ל שלה ברחה מרוסיה והחברה רצתה למלט לישראל 800 מהנדסים? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Giant_TA כתב:

תיקנתי לך. 

בלי קשר, זה נכון שיש חשש לטכנולוגיה שלך, רוב החברות הגדולות והמוצלחות שהוקמו ע״י רוסים, הוקמו בחו״ל. אבל זה לא תמיד נכון, ולא תמיד מדוייק. 

פשוט צורת הניהול שם דורשת התאמות: עם מי לא לעבור את הגבול, איפה לתת את הכסף מתחת לשלוחן, מי החברים שלך. ולא הייתי בהכרח אומר שהיא לא קיימת בכל מקום. פשוט במערב היא מתחילה ממדרגה מסויימת ופחות גסה ובולטת, מוגשת בעטיפה הרבה יותר מושקעת ומתחלקת בגרון.

כן אגיד לך מניסיון, שמי שאסרטיבי ויודע לעבוד בתנאים כאלה זה יתרון. במיוחד בעסקים קטנים שהבירוקרטיה והניירת הורגת אותם.

לדוגמא:

חבר פותח פאב, להוציא רישיון לאלכוהול זה סיפור, אז משלמים כדי שלא יבדקו אותך. 

או שאתה רוצה להעביר סחורה מחול מהר וללא בעיות מיותרות, תנצל את השירות של ״האנשים הנכונים״.

אינטליגנציה באחוזים היא המיעוט בכל מדינה, מה לעשות שככה זה עובד.

כל שאר האנשים שפסלת, מצביע רק עליך ולא על שום דבר אחר.

מכבד אותך מאוד. לא מיואש, כן חבל לי שגם אנשים כמוך נפלו בפרובוקציה של המשטר של זלנסקי. 

הדעות שלי על המתרחש בתחומי ברה"מ לשעבר לא ממש קשורות לזלנסקי, יש לי מוח משלי. שים לב שאתה מצדיק משטר של שוחד, שהוא תופעה פסולה ביותר, בכל לוול (בין אם הגבוה במערב ובין אם היומיומי במדינות חבר העמים). 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, MiniMiz3r כתב:

המטרה העיקרית של נאטו היא להגן על השלמות הטריטוריאלית של המדינות שחוסות תחת הגנת הברית.

מפני מי?!

חייזרים?

לפני 6 דקות, MiniMiz3r כתב:

אין לנאטו מטרה לפלוש לרוסיה או לתקוף אותה

זה מה שאתה אומר. הרוסים לא בטוחים בזה. בשבילם נאטו מגבילה את היכולת הצבאית שלהם לפעול במקרה של סכסוך עם כל אחת מחברות הברית, וכמה שיש יותר מאלו, זו בעיה יותר גדולה

לפני 7 דקות, MiniMiz3r כתב:

בוודאי שכן, ומכיוון שהגבולות בין רוסיה לכל המדינות השכנות שלה מוגדרים היטב כבר עשרות שנים,

לא הם לא. ע״ע קרים, דונבאס וכו׳.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...