Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוסיה VS אוקראינה. 2022 - 2023 - 2024

avargel

פוסטים מומלצים

לפני 18 דקות, vadim6385 כתב:

אולי זה מסביר את העובדה שרוסית לא דומה לשאר השפות הסלאביות

אחת הסיבות היא זו חלק גדול מהרוסים הם בעצם שילוב של סלבים ופינו אוגרים.

אם תפתח את הכרוניקה הרוסית הראשונה, או כרוניקות של נובגורוד אתה תראה שהיום יש הבדל גדול בשפה, הרבה בגלל מה שכבר אמרתי.

האוקראינית כוללת הרבה מילים בפולנית לא מהסיבה שהאוקראינים קרובים לפולנים, אלה מהסיבה שהיום קצת לא טרנדי לדבר עליה והיא: שהאוקראינים האתנים סבלו מדיכוי פולני במשך מאות שנים. במשך מאות שנים האוקראינים נלחמו בכובש הפולני, וגם הגיבורים שלהם בתקופת הזוהר של הלאומנות מהסיבה הזו עשו פוגרומים בפולנים.

הפולנים רואים את מערב אוקראינה כשטח פולני, ולמעשה אין הרבה אהבה בין העמים בלשון המעטה. הסיבה היחידה לזה כרגע היא המלחמה מול רוסיה

אז אירוני משהו לבוא לקשקש היום על הקרבה הפולנית לשפה האוקראינית, והדיכוי הרוסי 

אירוני בדיוק כמו הרומנים שהאימפריה הרוסית הצילה אותם מהשמדה טורקית, אבל היום הם שונאים רוסים יותר מטורקים…

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Giant_TA כתב:

האוקראינית כוללת הרבה מילים בפולנית לא מהסיבה שהאוקראינים קרובים לפולנים, אלה מהסיבה שהיום קצת לא טרנדי לדבר עליה והיא: שהאוקראינים האתנים סבלו מדיכוי פולני במשך מאות שנים. במשך מאות שנים האוקראינים נלחמו בכובש הפולני, וגם הגיבורים שלהם בתקופת הזוהר של הלאומנות מהסיבה הזו עשו פוגרומים בפולנים.

כנ"ל טורקית. היה גם כיבוש טורקי בחלקים של המדינה, בעיקר בדרום.

זאת הסיבה שאוקראינית היא די ערבוב של פולנית, טורקית, רוסית, ואולי סלאבית עתיקה.

שזה בעצם לא שונה ממקורות של המון שפות אחרות בעולם. בכל מקום היה כיבוש של עמים אחרים ועירבוב עם תרבויות של אותם עמים.

השפה המבוססת היחידה שלא דומה לשום שפה אחרת בעולם היא השפה הבסקית.

עדיין לא אומר שלאותם עמים לא מגיע זהות לאומית משלהם. מקסיקנים זה עירבוב של ספרדים ואינדיאנים, זה לא אומר שמקסיקו זאת לא מדינה.

אגב פולנים. היום פולין היא בעלת ברית הכי גדולה של אוקראינה. היה פעם כיבוש פולני - אז היה. כיבוש רוסי קורה עכשיו.

אולי עוד 50-100 שנה הכל התהפך, רוסיה תהפוך להיות מעצמה דמוקרטית נאורה ומשגשגת, שמדינות קטנות יותר יצטרכו לפנות אליה כדי להתגונן מהברברים מהמערב או הדיקטטור הסיני. הכל יכול להיות.

לפני 22 דקות, Giant_TA כתב:

אירוני בדיוק כמו הרומנים שהאימפריה הרוסית הצילה אותם מהשמדה טורקית, אבל היום הם שונאים רוסים יותר מטורקים…

רוסיה גם הצילה את אירופה בזה שהיא בלמה את הכיבוש המונגולי, במחיר מאוד כבד של אובדן זהות לאומית וחיים בתנאי עבדות במשך מאות שנים.

עדיין, זה לא אומר שום דבר. הכיבוש הטורקי קרה פעם, הכיבוש הרוסי קורה היום.

היה גם את הגרמניה הנאצית, אבל היום שונאים את רוסיה הרבה יותר מאשר את גרמניה. גרמניה כבשה פעם, רוסיה כובשת היום.

לפני 27 דקות, Giant_TA כתב:

דיכוי פולני היה פעם, דיכוי רוסי יש היום.

בוא גם נבוא בטענות לעיראק על כיבוש בבלי.

• אהבתי 3

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, Giant_TA כתב:

חסר לך דוגמאות במדינות אירופאיות שיש בהן חבלים שרוצים עצמאות וכו…?

ברור, זו בדיוק הטענה שלי. אין בזה שום בעיה. מדינות לאום עצומות הן לא מבנה מדיני שחייב להתקיים לנצח. ולאומיות בכלליות זו קונסטרוקציה מאוד מוגבלת, למרות שאנחנו מורגלים לדבר על "עמים" ועל "איטלקים" או "גרמנים" ולשכוח שמאחורי זה יש קבוצות די מגוונות. במקרה של רוסיה ואוקראינה כרגע המצב הוא יותר דפוק, כי אוקראינה היא כבר מדינה נפרדת. את השלב הזה הם עברו. 

לפני כשעה, Giant_TA כתב:

ברמה המדינית מסכים ב100%, אבל אני מדבר כאן על הצד האתני. ההגדרה מלחמת אזרחים לא נכונה. אולי מלחמת אחים…

אין שלא נקרא לזה, זו מלחמה דפוקה לגמרי בין קבוצות מאוד קרובות היסטורית ותרבותית, כן.

• אהבתי 2
  • מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, David32 כתב:

כול היבשת הזאת נלחמה במשך מאות, נכבשו אינסוף פעמים. 

גם כול מערב רוסיה/אוקראינה.

"התחברו" לא יודע לגבי זה.. אבל אני לא רואה את ההבדל

אתה צודק. היו סכסוכים ״פנימיים״ והיו הרבה כוחות כובשים שבאו מהמזרח (הונים, ונדלים, גם הטטרים הגיעו רחוק, וגם הטורקים). הגיעו מוסלמים מצפון אפריקה, בוזזים מסקנדינביה... היו מדינות רב לאומיות שניכפו והתפרקו בקול רעש גדול (יוגוסלביה), בשלום (צ׳כוסולבקיה ושבדיה/דנמרק). יש עדיין הרבה זהויות שונות בתוך מדינות קיימות (בריטניה)... יש הכל מהכל.

להגיד שהיצירה של גרמניה, למשל, הייתה עניין של שלום - שלום כולנו עכשיו שרים קומבייה ביחד - לא. אבל, וזה יותר חשוב מהאמת ההיסטורית, יש מדינות שהצליחו ליצור נרטיב מאחד, שיוצר תחושת שייכות למרות השונות, ויש ש-לא.

עם זאת אין ספק שמדינות קומוניסטיות כופות סולידריות ופועלות אקטיבית כנגד תרבויות קיימות, וגם ברוסיה יש עלייה של הגדרת הזהות העצמית הפרה-קומוניסטית. אני זוכר שבקרתי במסגד הגדול באירופה, בעיר קאזאן, במה שהיה הקרמלין של העיר.

האם מדינות שיש להן אחידות אתנית ותרבותית רבה יותר הן מאוחדות יותר עם סולידריות רבה יותר?!

כן

ראה מדינות סקנדינביה או כל מחקר על סולידריות חברתית. 

בניגוד לאמונה הרווחת, למיגוון יש יתרונות משלו, סולידריות חברתית איננה אחת מהן.

לכן, האמת ההיסטורית הרבה פחות חשובה ״מהאמת״ הנרטיבית (נרטיב ״אמיתי״ הוא לא זה שנכון עובדתית, הוא זה ששורד ומשרת טוב את מי שמחזיקים בו).

לפני שעתיים, gadik6 כתב:

ערבים ישראלים הם אתנית, ערבים...

ויש להם כינויים מעניינים לערבים מהשטחים, למרות שמדובר בשבטים ומשפחות שקשורות (למשל, טייבה/טירה/קלקילייה).

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Giant_TA כתב:

אחת הסיבות היא זו חלק גדול מהרוסים הם בעצם שילוב של סלבים ופינו אוגרים.

אם תפתח את הכרוניקה הרוסית הראשונה, או כרוניקות של נובגורוד אתה תראה שהיום יש הבדל גדול בשפה, הרבה בגלל מה שכבר אמרתי.

הפולנים רואים את מערב אוקראינה כשטח פולני, ולמעשה אין הרבה אהבה בין העמים בלשון המעטה. הסיבה היחידה לזה כרגע היא המלחמה מול רוסיה

התייחסת לכיבוש ולדיכוי הפולני (שגם התייחסתי אליו לפני כן) ועדיין אתה טוען שאוקראינים צריכים לאהוב או לחיות תחת רוסיה? תחת אותו עיקרון שמפמפם הקרמלין על אחוה סלאבית? מעולם לא הייתה אחווה סלאבית, העמים הסלאבים (בדיוק כמו האחרים) מאז ומעולם נלחמו האחד בשני. בין אם זה פולין ואוקראינה (ורוסיה), בין אם הבלקניות - עניין האחווה הוא לא יותר מעוד נראטיב שקרי מהקרמלין, לא מעבר.

• אהבתי 3

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, RK כתב:

ועדיין אתה טוען שאוקראינים צריכים לאהוב או לחיות תחת רוסיה?

לא אני לא… אני רק אומר שהם צריכים להיות מציאותיים. יש מספיק מידע ברשת ממילים של זלנסקי ואריסטוביץ בו הם בעצמם אמרו שהם דוחפים למלחמה עם רוסיה. או מילים של זלנסקי על זה שהרוסים צריכים לעוף מהמדינה.

עדיף אוקראינה ללא דונבאס ולוגנסק מאשר שלא תהיה לך מדינה בכלל. 

בישראל יש לך מספיק ערבים, אבל אנחנו לא באמת מעיפים את כולם מכאן, למרות שזה שטח שנתנו לנו. וגם נוער הגבעות שדוגלים בארץ ישראל השלמה לא מקבלים רוח גבית מכלל האוכלוסיה. 

במילים אחרות, זכותם לעשות מה שבא להם, אם הם חושבים שהם יכולים לנצח את רוסיה, לגרש כל מי שיש לו דם רוסי אבל לא סוגד לפוליטיקה החדשה, לאסור את השפה אז אין שום בעיה - שישאו בתוצאות… יכול להיות שהם ינצחו בסוף ויכול להיות שלא.

לפני 55 דקות, RK כתב:

מעולם לא הייתה אחווה סלאבית, העמים הסלאבים (בדיוק כמו האחרים) מאז ומעולם נלחמו האחד בשני. בין אם זה פולין ואוקראינה (ורוסיה)

לא מדוייק. בעולם הישן יותר איפה שלדת היה משקל, העמים הסלבים הפרובוסלבים היו מאוחדים מול הקתולים.

וחוזר עוד הפעם לנושא ה״עם״ יש להם מדינה - אוקראינה, אבל אוקראינים אתנים הם אפילו לא חצי מהאוכלוסיה. 

אדון זלנסקי הוא אוקראיני, אבל הוא לא שייך לעם האוקראיני. אני יכול להיות ישראלי, אבל לא יהודי. אתה מכניס את כל אזרחי אוקראינה תחת הגדרה של ״עם״ וכאן אני לא מסכים.

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Giant_TA כתב:

אני יעלה לכאן תמונה של אוקראיני ורוסי ולכולם הם נראים 1:1

יש את הטלבה הזו להקלת ההתמצאות...

Screenshot_20220806-145252_(1).thumb.png.2d47dabcd28b3110e52aed88e80237e6.png

• מצחיק 3
  • מבאס 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שאני לא דומה לאף אחד בטבלה הזאת 😔

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיו לי סיוטים בלילה מהטורקמני. 

• מצחיק 5

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Buki כתב:

יש את הטלבה הזו להקלת ההתמצאות...

Screenshot_20220806-145252_(1).thumb.png.2d47dabcd28b3110e52aed88e80237e6.png

נראה כמו רשימת מבוקשים. כמו שאומרים ברוסית - פרצוף לפרוטוקול.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, vadim6385 כתב:

נראה כמו רשימת מבוקשים.

למייטב ידיעתי זה מסמך משטרתי מלפני הרבה שנים שהיה אמור לעזור לשוטר להבין מי עומד מולו.

• מצחיק 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Mikelt89 כתב:

אף אחד לא דומה לישראלי - לנו יש מראה יחודי - מעודן. 

hertzel.png

טוב, אני עכשיו שוקל ברצינות לחזור לאוקראינה, מלחמה או לא

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיים הרוסים יקבלו עזרה?

https://www.israelhayom.co.il/news/world-news/article/12714920

"100 אלף מתנדבים מצפון קוריאה יגיעו לעזור לצבא רוסיה באוקראינה"

על-פי מנחה של תכנית אירוח בטלוויזיה הרוסית הממסדית, קים ג'ונג און הציע את ההצעה הנדיבה כדי להקל על הכוחות הרוסיים התשושים, על רקע המומנטום האוקראיני.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...