Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורת עצור +סמל של מנוע באדום פיג'ו 208 2016

Aviv79
שימו לב! השרשור הזה בן 593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם באמצע הנסיעה התקלה הופיע עצרתי את הרכב כיביתי והדלקתי את הרכב התקלה נעלמה הזמנתי גרר שלחתי את הרכב למוסך מורשה בנתניה וזה  דיאגנוזה  שלהם אני מבקש לדעת אם זה נכון כי אין לי מושג ואני לא מבין ברכבים בכלל רכב ראשון שלי. (יש לי אותו שנה בלבד)  ביצעתי  טיפולים קודמים באותו מוסך מורשה + ריקול שיש על האוטו  הכל היה תקין  אשמח  לדעת מה הבעיה ברכב  תודה 

IMG-20220127-WA0004~2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך קודי תקלה? מלטבשי הוא המומחה

הרכב עבר החלפת טיימינג מניח?

למה משחילים לך טיפול קטן ובלמים?

אני בגישה של יש תקלה תתקנו,לא מערבב אף פעם טיפול עם תקלה.

החומר מסטיק איטום זה כדי להדביק חזרה את.האגן שמן. 

השאלות לדעתי - איך אפשר להבין את תקינות המשאבת שמן מפירוק האגן?

מתי הוחלפה טיימינג ומאיזה סוג?

צריכת שמן אחרי החלפת טיימינג??

האם טופל בצורה מסודרת במוסכי יבואן או מוסך מומחה ויש הסטורית טיפולים מודפסת אצלך?

תאריך עלייה על הכביש?

מעבר לכך - צריך לנסות לדרוש השתתפות של היצרן. לדרוש מלאה,  אפשר להתפשר על 50-70%. מי זה המוסך הגרוע הזה שלא שומר על האינטרס של הלקוחות שלו?

נ.ב. בגלל שצריך לפרק אגן שמן צריך להחליף שמן. או שהם מחזירים את השמן הקודם? למה לא להחליף מסנן שמן? משהו פה לא ברור.

שאלות למוסך - מה תנאי ההצלחה? מה קורה אם התקלה תחזור תוך זמן קצר? האם הם עובדים לפי tsb של היצרן??

עריכה אחרונה על ידי KipodYam
הוספה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1  לפי מה שידוע לי לא הוחלפה רצועת טיימינג בריקול 

2 כן יש לי היסטוריה טיפולים במוסך מורשה בלבד זה נמצא במכונית כרגע שזה במוסך

3 אני חשבתי שהבעיה רק בסולונוייד משאבת שמן 

4 כמו שאמרתי כנראה שאתה מבין ממה שהם עשו שיש פה דברים לא מובנים ואני לא מבין בזה בכלל אז אני חייב לסמוך עליהם

אתה יכול להגיד לי איך להתנהל מולם איזה שאלות לשאול אותם ואיזה סבירים לדרוש מהם תודה רבה או שפשוט  להחליף מוסך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוציא היסטוריה מלאה מהשירות לקוחות של לובינסקי. שלח להם אמייל כבר עכשיו, יתכן וירצו צילום רשיון רכב.

הבעיה פה - להחליף משאבת שמן זה לפרק מנוע !!

תעבור על זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש TSB ברור שאומר מה עושים. אבל צריך לדעת קודי תקלות. יש קודי תקלה שמזכים את הלקוח בתיקון על חשבון היצרן (שלא יחרטטו אותכם עם אחריות רצון טוב, זה לא שיקול של היבואן, אבל הוא שולט בתקשורת עם היצרן).

באף TSB לא רשום להרכיב שסתום משומש

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא הוחלפה רצועת טיימינג  זה הדבר הראשון שהייתי עושה. כי יש לה נטייה להתפורר ולגרום להרעבת שמן ולסתימת רשתית

משאבת שמן.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי סיטוראן עם 1.2 כזה. אז אני קצת מעורה בנושא. לא כמו מלטבשי.

עוד כמה נקודות - מוסך מקבל הרבה פחות כאשר העבודה נעשית דרך TSB ועל חשבון היצרן.

אין רווח על חלקים. שעתון עבודה נמוך יותר. לא כולם רמאים. אבל תבין את האינטרס. 

לגבי הריקול שהיה - אתה הכנסת את הרכב לריקול? 

בריקול היה צריך לבדוק רצועת טיימינג. ראינו פה בפורום שיש מוסכים ש''בודקים'' ויש מוסכים שבודקים. כולן כושלות אם זה עדיין המקורית. מניח שלפעמים אפשר ל''החליק'' את זה אם איכשהוא המצב טוב. וסיכוי נמוך שזאת עדיין המקורית.

בגלל זה צריך היסטורית תקלות וטיפולים. 

איך להתנהל-

0. להוציא היסטורית טיפולים מלאה. גם המוסך יכול להוציא לדעתי.

1. לגשת למוסך. להבין מה בוצע. אם לא בוצע, אולי לעצור אותם. האם באמת צריך טיפול ''קטן''? ברגע לא הייתי מתווכח על זה בהתחלה.

2. לדרוש קודי תקלה. המחשב רושם קודי תקלה מאוד מפורטים, עם זמן, מד קמ, מהירות הרכב, מצב מצערת , טמפ מנוע ועוד מספר פרמטרים. נסה להשיג לפחות את קודי התקלה אפילו בלי כל הפירוט. 

3. לבדוק האם דיברו עם המוסך המרכזי לגבי tsb.

הכל תקלות מוכרות עי היצרן.

4. אם העסק לא זורם, מה אני הייתי עושה - דורש מהם לא להניע את הרכב. 

4א. מתקשר לשירות לקוחות, מבקש יועץ שירות בכיר.

4ב. אם העסק באמת לא זורם- מבקש את החלקים שהוחלפו. כולל בלמים. שואל קושיות בנושא החלפת הבלמים, כולל מה העובי עכשיו , מה עובי מקורי וכו.

מבקש חשבונית מחודשת. דוחף את הרכב אל מחוץ למוסך. יוצר קשר עם מוסך מומלץ יבואן. מזמין גרר שוב. אפשר להזמין גרר לדעתי כל פעם אחרי שמציגים חשבונית תיקון.

4. מלטבשי צודק. שסתום משומש - מעולם לא שמעתי על מוסך יבואן שמתקין חלק משומש במנוע. ממש חריג. אולי אם אין חלקים בארץ. חייב לציין שנראה שיש זמינות נמוכה של החלק באינטרנט, אבל לפעמים זה לא אומר כלום.

מהמידע בפורום הבעיות בלחץ שמן הן אמיתיות וזה לא בגלל חיישן לחץ שמן תקול, אלא אם כן חושדים שהוא נסתם. עדיין חיישן לחץ, נראה לי שאפשר לנקות אותו. להערכתי האישית - נראה לי שזה חלק שהיה להם ממנוע קודם, שהחליפו אותו שם והבעיה לא נפתרה.

אם הייתי אני - המטרה שלך זה לא להתווכח על אלפייה. המטרה שלך זה לוודא שפעלו בהתאם להוראות היצרן העדכניות ושתהיה מכוסה אם הולכים להחלפת מנוע.

תתייחס לאלפייה כשוחד למוסך. אבל צריך לראות שאתה מפסיק להיות כספומט שלהם ושהיצרן מתחיל לקחת אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, KipodYam כתב:

היה לי סיטוראן עם 1.2 כזה. אז אני קצת מעורה בנושא. לא כמו מלטבשי.

עוד כמה נקודות - מוסך מקבל הרבה פחות כאשר העבודה נעשית דרך TSB ועל חשבון היצרן.

אין רווח על חלקים. שעתון עבודה נמוך יותר. לא כולם רמאים. אבל תבין את האינטרס. 

לגבי הריקול שהיה - אתה הכנסת את הרכב לריקול? 

בריקול היה צריך לבדוק רצועת טיימינג. ראינו פה בפורום שיש מוסכים ש''בודקים'' ויש מוסכים שבודקים. כולן כושלות אם זה עדיין המקורית. מניח שלפעמים אפשר ל''החליק'' את זה אם איכשהוא המצב טוב. וסיכוי נמוך שזאת עדיין המקורית.

בגלל זה צריך היסטורית תקלות וטיפולים. 

איך להתנהל-

0. להוציא היסטורית טיפולים מלאה. גם המוסך יכול להוציא לדעתי.

1. לגשת למוסך. להבין מה בוצע. אם לא בוצע, אולי לעצור אותם. האם באמת צריך טיפול ''קטן''? ברגע לא הייתי מתווכח על זה בהתחלה.

2. לדרוש קודי תקלה. המחשב רושם קודי תקלה מאוד מפורטים, עם זמן, מד קמ, מהירות הרכב, מצב מצערת , טמפ מנוע ועוד מספר פרמטרים. נסה להשיג לפחות את קודי התקלה אפילו בלי כל הפירוט. 

3. לבדוק האם דיברו עם המוסך המרכזי לגבי tsb.

הכל תקלות מוכרות עי היצרן.

4. אם העסק לא זורם, מה אני הייתי עושה - דורש מהם לא להניע את הרכב. 

4א. מתקשר לשירות לקוחות, מבקש יועץ שירות בכיר.

4ב. אם העסק באמת לא זורם- מבקש את החלקים שהוחלפו. כולל בלמים. שואל קושיות בנושא החלפת הבלמים, כולל מה העובי עכשיו , מה עובי מקורי וכו.

מבקש חשבונית מחודשת. דוחף את הרכב אל מחוץ למוסך. יוצר קשר עם מוסך מומלץ יבואן. מזמין גרר שוב. אפשר להזמין גרר לדעתי כל פעם אחרי שמציגים חשבונית תיקון.

4. מלטבשי צודק. שסתום משומש - מעולם לא שמעתי על מוסך יבואן שמתקין חלק משומש במנוע. ממש חריג. אולי אם אין חלקים בארץ. חייב לציין שנראה שיש זמינות נמוכה של החלק באינטרנט, אבל לפעמים זה לא אומר כלום.

מהמידע בפורום הבעיות בלחץ שמן הן אמיתיות וזה לא בגלל חיישן לחץ שמן תקול, אלא אם כן חושדים שהוא נסתם. עדיין חיישן לחץ, נראה לי שאפשר לנקות אותו. להערכתי האישית - נראה לי שזה חלק שהיה להם ממנוע קודם, שהחליפו אותו שם והבעיה לא נפתרה.

אם הייתי אני - המטרה שלך זה לא להתווכח על אלפייה. המטרה שלך זה לוודא שפעלו בהתאם להוראות היצרן העדכניות ושתהיה מכוסה אם הולכים להחלפת מנוע.

תתייחס לאלפייה כשוחד למוסך. אבל צריך לראות שאתה מפסיק להיות כספומט שלהם ושהיצרן מתחיל לקחת אחריות.

לפני 13 שעות, KipodYam כתב:

שאלות

קודם כל תודה לכולם  כנראה שלי לפני ששלחת את הרכב למוסך  הייתי צריך להתייעץ איתכם עכשיו אני מבין איפה אני עומד . היום אני הולך לקחת את הרכב  ויש לי את השאלות הנכונות    עוד דבר מה הכוונה "להיות מכוסה על המנוע "1 המצב כזה קשה 2 ואם כן יש ביטוח על המנוע 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה 

1. האם נעשה בזמן האחרון החלפת רצועת טיימינג, עם ריקול או לא ריקול.

אם נעשה יחסית לאחרונה, צריכה להיות אחריות על העבודה. אם יש תקלה ידועה כמו שלך שקשורה לבעיה ידועה במנוע, היצרן צריך לטפל בה

זה לא סתם בלאי שוטף. זה תקלה שמתחילה מרצועה לא תקינה ולא מתאימה לרכב שיצרן התקין במפעל. 

2. כן. המצב קשה. מקווה שאתה במוסך. כי בטוח היום עבודה שלך יותר זול מהנזק פה.

הוצאת כסף על ברקסים.

הוצאת כסף על בדיקה יקרה וטיפול שגם המוסך סייג שלא בטוח שעוזר.

כי אם הרכב עבר טיימינג, ובאמת הלכה המשאבת שמן, זה פירוק מנוע. פה מתחילה בעיה- לא יודעים לעשות אצ זה בארץ. ומנוע משומש גם ימות כמו שלך.

אתה יכול למצוא את עצמך עם רכב תקול, תוך זמן קצר שצריך מנוע. העיקר ששילמת כסף על בלמים חדשים. ויש מצב שהם יתקשרו אליך ויגידו לך שהמשאבת שמן הלכה. 

ואם זה יקרה עוד חודש חודשיים? אותה תקלה שוב תחזור?

ופה המוסך לא בסדר. יש תקלה כזאת חמורה - תפתרו אותה. מה לעזאזל אתם מחליפים ברקסים?

ובנוסף, כתוב לך שצריך את הברקסים האחוריים עוד 5000km? אז כנראה שהיה אפשר למשוך עוד 5000km ולעשות את כל הברקסים ביחד. או לעשות את כולם עוד 2000km.

הסבירו לך משהו על כל זה?

אני לא בא לחמם אותך על המוסך. אבל אתה במצב לא טוב.

הוצאת כבר היסטוריית טיפולים?? אתה במוסך כבר? תבטל את היום עבודה ותיסע לשם.

ועוד משהו, אני הייתי מקליט את השיחות וגם את הביקור במוסך. מותר להקליט שיחה שאתה שותף בה, גם טלפונית וגם פנים אל פנים.

רק שתבין, החלפת מנוע זה עוד משהו כמו אולי 10-15-20 אלף שח וצפונה בנוסף למה שהוצאת עד עכשיו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת מנוע באזור ה 10 אלף או 7 אלף.

אם הרכב לא באחריות והוא לא, אין אחריות על המנוע, אם טיפלת במוסכי יבואן אולי ילכו לקראתך אם תצטרך להחליף מנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בערך במחיר שנתנו בגבע לחבר פורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...