Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה קורה אם חל עיכוב בביצוע הטסט?

שימו לב! השרשור הזה בן 814 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מבקש עצתכם : ברכב של אחותי -הגיע מועד הטסט כעת אך בדיוק כעת אינה יכולה לבצע אותו .הבוקר מצאה את הרכב שלה פגוע מתאונה בחנייה שלו: נראה שבלילה פגע בו מישהו -וברח .הטמבון מונח על הארץ וייתכן שגם הפנס הקידמי ניפגע .הואיל ורצה לעבודתה -השאירה הרכב ותוכל לתקן רק ביום שישי .בינתיים היא ממחר ללא טסט.שאלתי :עד מתי מותר לה -אם מותר -להיות בלי הטסט הזה ? כמה זמן ניתן לקבל כדי לתקן הפחחות והחשמל ? או שאולי מותר לה להתעכב כשבועיים או חודש בלי לבקש היתר לעיכוב ? תודה מראש לתשובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה היא שאסור לרכב לנוע בכביש ללא טסט.

האם הרכב כשיר לנסיעה בעקבות התאונה? אם לא - שתדאג לגרור אותו למוסך ותתן למוסך להעביר אותו טסט לאחר התיקון. אם זה לא מתאים לה הרי שתצטרך להוציא אישור תנועה ל-48 שעות לצורך הטסט (פרוצדורה שנדונה הרבה בפורום זה), ולבצע את הטסט, עם אישור תנועה זה, מיד אחרי שמוציאה את הרכב מהתיקון.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, 2pac כתב:

לא יקרה כלום אם היא תסע בלי טסט כמה ימים או שבועות

אתה מוכן לשים על כסף? כלומר להחזיר לכל מי שיסתמך על העיצה שלך כל הוצאה כספית שתגרם במידה וכן?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, Be roo כתב:

אתה מוכן לשים על כסף? כלומר להחזיר לכל מי שיסתמך על העיצה שלך כל הוצאה כספית שתגרם במידה וכן?

את מוכנה לשים  כסף על העצות שלך? יש עורך דין אחד שמוכן לשים כסף על עצות שהוא נותן בפגישה אישית תמורת תשלום, או שמוכן להתחייב על זיכוי בבימ"ש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. אבל אני מעולם לא קבעתי חד משמעית קביעה לא נכונה שעבירה על חוק מסויים לא תגרור עונש.

וכשעו״ד נותן יעוץ הוא מסייג את דבריו. אתה קבעת שלא יקרה כלום.

גם כי לתת יעוץ לא נכון זו עבירה על חוקי הפורום, וגם כי לא אתיימר להמר על כסף של אחרים.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.1.2022 בשעה 01:39, 2pac כתב:

לא יקרה כלום אם היא תסע בלי טסט כמה ימים או שבועות ואף אחד לא יבדוק לה את הרישיונות ולא תקרה אף תאונה

אם קורה הדבר הכי קטן בזמן הזה הדין יהיה לרעתך והביטוח יתנער ממך כל כך מהר שלא תדע שהיה לך אחד בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Sparrow420 כתב:

אם קורה הדבר הכי קטן בזמן הזה הדין יהיה לרעתך והביטוח יתנער ממך כל כך מהר שלא תדע שהיה לך אחד בכלל.

הביטוח יכול להתנער עד מחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.1.2022 בשעה 05:15, Sparrow420 כתב:

הביטוח יתנער ממך

לפני 6 שעות, 2pac כתב:

הביטוח יכול להתנער עד מחר.

כן ולא.

חברת הביטוח יכול לנסות להתנער, אבל ברוב המקרים אם יוכח שהתאונה לא נגרמה בגלל שהרכב לא היה כשיר, עצם העובדה שהרכב לא עבר טסט לא תאפשר להם להתחמק.

אבל אתה עלול להגרר לא מעט פעמים לבית המשפט כדי לקבל את הפסיקה הזו מהשופט.

אז אנחנו שוב חוזרים לכך ש"לא יקרה כלום" זו הבטחה חסרת בסיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום אחד הרגשתי שעבר מלא זמן מאז שערכתי טסט לרכב, מסתבר שזה היה באמת בשבוע איחור.

באותו רגע יצאתי לטסט שלמזלי היה רחוב אחד ליד, ופשוט עברתי אותו, לפי משרד התחבורה זה היה סיכון ובדיעבד הייתי צריך להביא את הרכב עם גרר לשם לשיטתם.

1. מבחינת מכון הטסטים הכל בסדר.

2. מאותו יום אני עורך את הטסט חודשיים לפני המועד.

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.1.2022 בשעה 09:58, Be roo כתב:

כן ולא.

חברת הביטוח יכול לנסות להתנער, אבל ברוב המקרים אם יוכח שהתאונה לא נגרמה בגלל שהרכב לא היה כשיר, עצם העובדה שהרכב לא עבר טסט לא תאפשר להם להתחמק.

הנה עוד הבטחה/קביעה חסרת בסיס, גם אם את אומרת "ברוב המקרים". יש לך סטטיסטיקה של מקרים כאלה שברובם חברת הביטוח חויבה לשלם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אין לי סטטיסטיקה, אבל יש לי אסמכתאות מאינטרנט של פסקי דין של מקרים כאלה ומקרים כאלה. 

ופסקי דין זה לא כמו להסתמך על ״חבר שלי נתפס בלי טסט יום אחרי שפקע ולא עשו לו כלום״, לפסקי דין יש בסיס בחוק, קווים מנחים של פסיקות תקדימיות, לא כל שופט עושה מה שבראש שלו. 

ואם נתקלתי במספר פסקי דין שבהם קבע השופט שחברת הביטוח חייבת לשלם כי לא הוכח שהתאונה נגרמה עקב ליקוי ברכב שהיה מתגלה בטסט, מכאן שזו ההלכה הקובעת, ולא סתם אמירה חסרת בסיס.

זה בסדר לומר ״טעיתי, אני אשים לב להבא לסייג את דברי בהתאם לבסיס שעליו נאמרו״, לא חייבים לנסות לתקוף חזרה רק כי לא נעים לך שמישהו תיקן אותך.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 814 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...