Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ספיגת מהמורות כושלת - סוזוקי sx4 2012 האצ'בק

benj1990
שימו לב! השרשור הזה בן 829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגבי צמיגים, אמרת שהם בני שנה, אבל זה לא מספיק הגיל- משנה האם מדובר בצמיג איכותי או זבל סיני גנרי...

גם לגבי צמיגים מחברות אמיתיות לא בהכרח הם יהיו הכי רכים או נוחים, אבל לפחות לא מדובר בצמגים מסכני חיים.

דגם ספציפי שהוא נוח ומאוד איכותי זה מישלן פירמסי 4, איתם יש לי נסיון והם מאוד שווים את ההשקעה לדעתי.

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

תודה לכולם על התשובות וההשתתפות.

ביקשתי מהמוסכניק שלי לבדוק את המשולשים ואת המוט המייצב, הוא הגיע - הרים את האוטו על ג'ק ובדק חופשים בגלגלים ועוד כמה דברים.

לדבריו אין עניין לגעת במשולשים או במוט - זה המקסימום שאוכל לקבל מהאוטו כי "זה הסוזוקי SX4" (-אגב, היו כמה כאלה שאמרו זאת בשרשור בצורה כזו או אחרת).

חברים, האם זה נכון וזה המקסימום שאוכל לעשוץ ? או שיש עניין לבדוק את הדברים הנ"ל והם יכולים להביא שיפור מורגש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם אם תחליף את כל חלקי המתלה בחדשים תוציא על זה לא מעט כסף, זה לא יהיה נח יותר מהצורה שבה זה יצא מהמפעל. אז למה להשקיע סתם כשהכל תקין? הרכב הזה לא נח במיוחד, ככה זה.

אם אתה רוצה לשפר נוחות בצורה משמעותית הכי טוב זה למכור ולקנות משהו אחר.

החליפו לך תושבות גומי יחד עם בולמי הזעזועים?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר שאלו - מהו דגם הצמיגים שיש כרגע על הרכב?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנית. עשית. נגמר.

אבל להבא. אם הרכב הזה מפורסם בשיכוח מהמורות לא טוב, למה ללכת לשים בולמים מקוריים או OEM?

הייתי שם בולמים של חברה אחרת - קצת יותר רכים. 

זה נכון אגב לכל חלק ברכב שהמקורי שלו לא ידוע כעמיד או מוצלח במיוחד, זה אחד המקרים שלדעתי לפחות כן אפשר ומומלץ לנסות תוצרת חליפית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vladclar כתב:

כבר שאלו - מהו דגם הצמיגים שיש כרגע על הרכב?

כולם סיניים, בני שנה.

לדעתך שווה לנסות להשקיע בצמיגים איכותיים חדשים - זה יכול לעשות שינוי משמעותי ?

לפני 55 דקות, Nakamichi כתב:

קנית. עשית. נגמר.

אבל להבא. אם הרכב הזה מפורסם בשיכוח מהמורות לא טוב, למה ללכת לשים בולמים מקוריים או OEM?

הייתי שם בולמים של חברה אחרת - קצת יותר רכים. 

זה נכון אגב לכל חלק ברכב שהמקורי שלו לא ידוע כעמיד או מוצלח במיוחד, זה אחד המקרים שלדעתי לפחות כן אפשר ומומלץ לנסות תוצרת חליפית.

מעניין - טוב, זה כבר אבוד

לפני 3 שעות, SlowRide כתב:

גם אם תחליף את כל חלקי המתלה בחדשים תוציא על זה לא מעט כסף, זה לא יהיה נח יותר מהצורה שבה זה יצא מהמפעל. אז למה להשקיע סתם כשהכל תקין? הרכב הזה לא נח במיוחד, ככה זה.

אם אתה רוצה לשפר נוחות בצורה משמעותית הכי טוב זה למכור ולקנות משהו אחר.

החליפו לך תושבות גומי יחד עם בולמי הזעזועים?

תושבות בולמים נבדקו ונמצאו תקינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגים תמיד שווה להשקיע, אם לא חשוב לך הנוחות וודאי חשוב לך החיים של הנוסעים איתך ושלך- וצמיגים במקרים רבים(במיוחד במקרי קיצון, ומה לעשות אם זה קורה, זה מגיע לך בהפתעה) יהיו הגורם המכריע בין להשאר בשליטה ברכב ולצאת מכלל סכנה, ולבין תוצאות לא נעימות בתאונה.

ובלי קשר גם נוחות יכולה להיות תוצאה של צמיגים טובים, יש כאלו שיהיו נוחים פחות ויותר ועל זה שווה לעשות סקר שוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע  עכשיו או בהחלפה הבאה, אם יש במידה שלך Michelin Primacy4,

תחליף לדגם הזה.

גם בהשוואה ל Michelin Energy saver נתנו שיפור בנוחות.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק לגבי הפרימסי- צמיג נהדר, מאוד נהנה ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

אז אחרי התלבטויות וקצת חיסכון של כסף הלכתי לפנצ'ריה והלבשתי לאוטו רביעיית Michelin Primacy 4 טריים (-ספטמבר 2021) - לפי המלצת @vladclar

העלות - 2,000 ש"ח.

הפחד הגדול ביותר שלי היה להתאכזב, בפרט אחרי שהתברר שהצמיגים הסיניים שיש לי על האוטו בסה"כ בני שנה וחצי.

מאז נסעתי עם האוטו מעל 1,000 ק"מ - עירוני ובין עירוני.

בשורה התחתונה- לא התאכזבתי, למרות שבעיית בלימת הזעזועים לא נפתרה לגמרי (-כאמור, כנראה שגם לרכב עצמו יש חלק בעניין וזה כמובן בלתי פתיר).

הנה כמה דברים שהשתפרו לטובה אחרי החלפת הצמיגים, חלק מהם היו הפתעה נעימה שלא ציפיתי לה:

היגוי - ההגה נהיה הרבה יותר "רך" ונעים לתפעול, לפני כן היה קשה משמעותית.

רעש - הנסיעה מלווה בפחות רעש סטטי.

בלימת זעזועים - הרבה מאוד "מקומות בעייתיים" בכביש שהיו גורמים לרכב להרגיש מכות וטלטלות מרוככים בצורה טובה יותר, זה עדיין לא מושלם - אבל מורגש בהחלט.

תגובת בלמים - אין ספק שהזמן מרגע שאני לוחץ על הברקס ועד לרגע שהאוטו בולם התקצר משמעותית ביחס לצמיגים הקודמים, ובעיקר בכביש רטוב.

כאמור אני מרוצה, ולמרות שהרכב עדיין מרגיש קופצני בנקודות מסויימות יש שיפור משמעותי.

תודה רבה לחכמי הפורום שהקדישו מזמנם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעודד לשמוע - קניתי לאחרונה סוזוקי קרוסאובר 2016 ולא כל כך מרוצה ממעבר מהמורות ורעש בינעירוני.

כרגע יש עליו רביעיית דאנלופ SPFM800 שנואי הפורום מייצור בתחילת 2019.

יש בשר ואין יובש כך שאין לחץ להחליף ומחיר רביעיית מישלין פרימסי 4 קרוב ל2400 שקל.

ברור לי שהבאים יהיו מישלין פרימסי 4 השאלה מתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, zvigolden כתב:

מעודד לשמוע - קניתי לאחרונה סוזוקי קרוסאובר 2016 ולא כל כך מרוצה ממעבר מהמורות ורעש בינעירוני.

כרגע יש עליו רביעיית דאנלופ SPFM800 שנואי הפורום מייצור בתחילת 2019.

יש בשר ואין יובש כך שאין לחץ להחליף ומחיר רביעיית מישלין פרימסי 4 קרוב ל2400 שקל.

ברור לי שהבאים יהיו מישלין פרימסי 4 השאלה מתי

זו חתיכת באסה, מה גם כשמדובר בקרוסאובר שעל הנייר אמור לייצר יותר נוחות ממשפחתית סטנדרטית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...