Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כאן 11: "מיליונים שנעלמו וצעירים שאיבדו את כספם: הצד האפל של דניס ומישל" והתגובה של כוכבי הרשת.

Gavrik
שימו לב! השרשור הזה בן 361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, tzahico כתב:

אם פאפא-דיגיטל דפקו אותך, ולכן ללקוחות שלך אין מוצר, אז על מה בדיוק הם משלמים כסף לשיווק?   אה - בשביל לשווק את עצמך ולגייס לקוחות חדשים...

פשוט בידור להמונים. 

כמעט הודה בפה מלא שמדובר בפונזי.

חבל שהאכיפה וההרתעה במקרי הונאה לא מספקות. אולי אנשים היו חושבים פעמיים לפני שהיו עושים את זה.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Gosser1860 כתב:

פשוט בידור להמונים. 

כמעט הודה בפה מלא שמדובר בפונזי.

חבל שהאכיפה וההרתעה במקרי הונאה לא מספקות. אולי אנשים היו חושבים פעמיים לפני שהיו עושים את זה.

הוא לא הודה בפונזי, לרר טעה.

קודם כל, אין לו משקיעים, יש לו לקוחות, שקנו מוצר שהוא חלק משטח פרסום. הוא הבטיח לשלם להם חזרה מתוך החזר ההכנסה שייצר שטח הפרסום. מאיפה הוא מביא לשם כך כסף, לא משנה. הוא לא חייב להם גילוי נאות, אין להם אחוזים בחברה, הם לא בעלי מניות. הוא יכול להביא כסף שלו ולממן את ההחזר.

זו לא התנהלות תאגידית תקינה, אבל זה לא פונזי.

לדוגמא, קנית ממני מחשב, והבטחתי לך אחריות יצרן. היתה לך תקלה, היצרן לא מוכן לתקן על חשבונו, כי המחשב שקניתי לא באמת נמצא באחריות. הכנסתי את היד לכיס, וממנתי את התיקון מול היצרן. לך, הלקוח, לא ספרתי. 

מעניין אותך?

לא.

התנהלות תאגידית תקינה וישרה מול הלקוח?

לא.

אבל לא פונזי.

זה פונזי אם הוא מכר את אותו ״שטח פרסום״ (או שטח פרסום לכאורה, כי בפועל לא היה כלום) ללקוחות נוספים, והשתמש בכסף של הלקוחות החדשים לייצר לקודמים החזרים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב 22:41 בסרטון, הוא אומר "הוצאתי כסף מהכיס שלי מהדמי הקמה של האתר".

כלומר לקח כסף של אנשים שהשקיעו ב"קמפיין" והשתמש בו כדי לשלם להם על הכנסות כביכול מאותו קמפיין.

אין לי חשק להיכנס להגדרות המילוניות של "פונזי" (מזה יש לי מספיק בשרשור אחר), אבל זה נשמע כמו הונאה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגדרה חשובה, למילים יש משמעות.

קודם כל, שים לב, לא מדובר במשקיעים, מדובר בלקוחות, לשיטתו. זו לא אבחנה סמנטית, זו אבחנה חשבונאית ומשפטית.

דבר שני, אם מוכרים את אותו המוצר פעמיים, ומשתמשים בכסף של המכירה השנייה לשלם ללקוח תמורה עבור המכירה הראשונה, בלי בכלל לעשות שימוש בכסף של הלקוחות כדי לרכוש את מה שהיה אמור לרכוש עבורם, זה פונזי.

עכשיו, אם הכסף עבור דמי ההקמה של האתר הגיע מלקוחות, גם בחלקו, זה כנראה פונזי.

אבל באמת שמה שמעניין אותי זה למה הם לא מורידים פרופיל. אני לא מצליח להבין את מטרת המשחק הזה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, falou כתב:

זה פונזי אם הוא מכר את אותו ״שטח פרסום״ (או שטח פרסום לכאורה, כי בפועל לא היה כלום) ללקוחות נוספים, והשתמש בכסף של הלקוחות החדשים לייצר לקודמים החזרים.

לזכרוני השתמשו במילים משקיע ולקוח כמילים נרדפות בסרטוני הפרסום של אמוזה. גם אצל לרר הוא השתמש במונח ROI (החזר על השקעה) באופן מטעה (במידה ומדובר בלקוחות ולא משקיעים). 

אבל גם אם נניח ומדובר בלקוחות ולא משקיעים, עדיין עולה החשד שהוא השתמש בכסף של הלקוחות החדשים כדי לכבות שריפות ולשלם ללקוחות הותיקים, כמו שפינדר ציטט. וזה כבר נשמע ומריח כמו פונזי.

לדעתי האישית כלל המעורבים ידעו ברמה כזו או אחרת שמדובר בתרמית. החל מקהל היעד המטורגט, דרך הפרסום העצמי האגרסיבי, המוצר שלא היה קיים, כמות כניסות לא ריאלית עבור השוק הישראלי, זריקת מושגים "חכמים" כמו affiliate, drop shipping, משפך שיווקי ושיווק דיגיטלי.

אני מאמין שגם פאפא-דיגיטל אינם טלית שכולה תכלת.

לצערינו חוק העונשין על הונאה על סעיפיו השונים מדבר על מאסר מקסימלי של 3 שנים, ולכן, בצירוף הקושי להוכיח במקרים מסויימים, זה פשוט לא מרתיע מספיק.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה פה שהמוצר קיים .פשוט במספר מקומות.

סתם לדוגמא: www.ali-buy.com

שזה חנות/אתר שמרכז לינקים ממומנים לקנייה בעלי אקספרס, אמזון, KSP  וכו' רק בלי קליפ של דניס רוקד. 

צמד בודד מחזיק את האתר. תקורות ניהול נמוכות. 

למה הלקוח באמוזה הוא משקיע ? בגלל מודל ההכנסות. חצי מהרווח על הקמפיין הולך ללקוח , חצי לחברה וזה ממשיך כל עוד הלקוח משלם את דמי החבר החודשיים (115$) למעשה הלקוח שותף ברווחי החברה בדיוק כמו דיבידנד. מי מקבל בארץ דיבידנד ?

מה לא אמרו ללקוח? שהוא שותף גם בהפסדי החברה. זה מה שהם מגלים עכשיו באיחור. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, falou כתב:

קודם כל, שים לב, לא מדובר במשקיעים, מדובר בלקוחות,

כמו שציין גוסר, הוא משתשמש במושג ROI וגם מדבר על "לקוחות שהחזירו את ההשקעה תוך 8 חודשים".

כשיוצרים מצג מעורפל בין לקוחות למשקיעים, אי הבהירות עומדת כנגד מי שיצר אותה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לקוח של קבלן (רכשתי דירה. הוא המוכר אני הלקוח). זה אומר שאני לא משקיע?

אני משקיע, לא בחברה כמובן - אלא בנדל"ן

מכאן נובע הבילבול

ה"לקוחות" של אמוזה הם "משקיעים" במובן של "אני לא קונה מוצר צריכה, אני קונה נכס". הם לא משקיעים של החברה כמובן.

• רעיון טוב! 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הולך לסופר להשקיע בליטר חלב וקורנפלקס.

• מצחיק 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, David32 כתב:

אני הולך לסופר להשקיע בליטר חלב וקורנפלקס.

נקודה מצויינת! 

אם ציפור קטנה לחשה לך שהחל ממחר חלב יעלה 3000 ש"ח 

ואתה הולך לסופר לרכוש חלב ב6 שקלים כדי למכור מחר ב3000

אתה משקיע

אתה לא משקיע בהון החברה (הסופר במקרה הזה). אתה משקיע פרטי - מבחינת החברה אתה לקוח.

עריכה אחרונה על ידי avargel
  • מעניין 2
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתה לא משקיע בחלב ובקורנפלקס, אתה משקיע בקיום שלך שמאפשר לך לעבוד ולייצר הכנסה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...