Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ספורטאג' 1.6 צריכת דלק אחרי מוסך

wildlands2019
שימו לב! השרשור הזה בן 1059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כאשא קיבלתי את הרכב בנסיעה משולבת רגועה כולל פקקים הצריכה היתה סביב ה13 ק"מ לליטר, מנוע ה1.6 אטמוספרי,

הרכב נכנס ליומיים למוסך עבר החלפת בולמי זעזועים רצועת מנוע ובית מנורה, איך שיצא תדלקי ומליתי תוסף דלק, מאז הצריכה עומדת על כ7 ק"מ לליטר באותה צורת נהיגה, סרקתי אם יש תקלה, ולא נמצא דבר, הרכב מתנהג כרגיל, מה זה יכול להיות?

בנוסף, כאשר אספתי את הרכב המצבר היה מת, לא יודע אם זה קשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור מוזר. 

בכנות, לא נשמע הגיוני. 

בוא ננתח את העובדות שציינת:

1. צריכת הדלק ירדה/הורעה  (כמעט) לחצי ממה שהייתה. 

2. הוחלפו במוסך רכיבים שבינם לבין השפעה על תצרוכת הדלק אין קשר - בולמים, רצועה, בית מנורה. 

גם מצבר מת לא קשור לצריכת הדלק. 

3. תדלקת ושמת תוסף. כאן יכול להיות קשר מסוים - נניח שהדלק היה ירוד/מהול ו/או  התוסף גרם יותר נזק מתועלת וסתם משהו במערכת הדלק.  עדיין - גם במקרה הגרוע זה ירע את הצריכה ב10-20 אחוז ולא בשיעור שציינת.  העובדה שהרכב מתנהג להערכתך כרגיל וגם בסריקה לא יצאה תקלה עוד יותר שוללת קשר להיבט זה. 

מה נשאר? 

אולי המדידה הראשונית שלך הייתה מוטעית? 

ציינת שקיבלת 1:13 בנסיעה כולל פקקים. נשמע אופטימי מדי. מה שצפוי לרכב כזה זה באזור 1:10. לאורך כמה תדלוקים הגעת למסקנה שזו הייתה צריכת הדלק לפני הטיפול? 

אולי ציין בדיוק איך אתה נוהג למדוד צריכת דלק

טוב, עוד אפשרות  -  אולי במוסך עשו לך עוקץ והחליפו למנוע אחר או החליפו לך רכיב תקין באחד תקול....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

עד עכשיו היה תדלוק אחד חלקי, קניתי את האוטו ומילאתי טנק מלא, אחרי כמעט חצי מיכל שהסתכם סביב ה380-390 ק"מ, לא זוכר בדיוק כי אפסו לי את המחשב, אך בוודאות ראיתי 378 ק"מ לפני כיומיים או יומיים לפני שנכנס למוסך, ונכנס 30.2 ליטר, בנסיעה הזו היו 4 נסיעות בינעירוניות, אחת היתה עם פקקי נתניה, בוא נגיד לסתם הנחתי לא נכון ולא עברתי יותר מה378 הרבה, אז מדובר  ב12.5 ק"מ לליטר.

אחרי שבדקתי, בתדלוק האחרון הנסיעה היתה רק עירונית כולל מזגן פקקים וכו.. ,למעט נסיעה אחת בינעירונית ממש קצרה, של כ 5 ק"מ, יכול להיות שזו הסיבה.

התדלוק הראשון היה לפי חישוב סה"כ קילומטרים חלקי ליטרים שתודלקו,

השני זה מה שהמחשב מראה, יכול להיות שהסטיה כל כך לרעה?!

בכל אופן, נראה לי יותר נכון לבדוק בפעם הבאה אחרי מיכל מלא, בגדול אני לא נוסע הרבה כך שיקח זמן עד שאבדוק את הנושא.

מקווה לזכור ולעדכן, תודה רבה לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההבהרות. 

כעת התמונה הרבה יותר ברורה. 

בהתאם לתיאור המעודכן שנתת כנראה שאין ממש בעיה.

ברכב כזה בנסיעה  שרובה עירונית, כולל פקקים, מזגן  תצרוכת הדלק גרועה - אל תיבהל מנתון של 1:7 אפילו...

כדי לשלול בעייה - בצע כמו שכתבת מספר בדיקות בנוהל המדוייק ואם יש בעייה נא עדכן. 

נ.ב. אם אינך בטוח חפש בפורום המלצה איך לבצע בדיקה באופן הכי מדויק. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן ש2 נסיעות עירוניות אחרונות כולל מזגן טיפה פקקים, כמובן לפי המחשב PER נסיעה,

אחת 10.1 ק"מ לליטר,

השניה 9.2

מה שבטוח, היו רעידות קטנות בסרק שבינתיים אחרי התוסף נראה שנעלמו לגמרי, יכול להיות שהיה לכלוף איפשהו שטופל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב את הקריאות של המחשב, זה רגעי /נקודתי /סטטיסטי. תעשה חישוב ממוצע על פני כמה תדלוקים. נסיעה אחת או שניים בתוך העיר, ולהסתכל על המחשב רכב לא יתן לך אומדן אמיתי אף פעם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, אך עדיין, כאשר המחשב מראה לך בין 9 ל 11 ק"מ לליטר, זה שונה מאוד מ6-7 ק"מ לליטר,

בכל מקרה אני אבדוק צריכה לפי מדידה אמתית, רק שזה יקח איזה שבועיים, כי אני לא נוסע הרבה.

אולי עכשיו כן, כי אתמול היונדאי i30 ירדה מהכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא ניסע הרבה אז בכלל זה עוד יותר מוריד את הרלוונטיות של הנושא, אם אתה נוסע טנק דלק בחודש, מה זמנה אם הוא נגמר תוך שלושה או ארבעה שבועות, זה שקלים בודדים בחודש, זה לא שווה את הדאגה שלך ככה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר, אני לא דואג, רק רציתי לוודא שאין בעיה כלשהי,

אני בגדול אמור למלא 2 טנקים בחודש, כל טנק כאן זה 350 ש"ח, המיכל די גדול בספורטאג',

הצריכה החריגה אפשר להגיד הרימה גבה, אך כנראה זה בגלל לכלוך, כי אחרי כמה נסיעות מרובות בגלל התעסקות לא שגרתית ועם התוסף ששמתי, רק בנסיעות עירוניות בינתיים, נראה שהמחשב לא מראה פחות מ9, אפילו יותר לכיוון ה10,

צריכה כזו די מקובלת ממנוע 1.6, אך 7 כנראה מעיד על בעיה כלשהי, וכנראה שכן היה איזשהו לכלוך במצערת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.5.2021 בשעה 10:28, ABSULUTT כתב:

זה רכב עושה ממוצע 1 ל-10 ביום טוב.

יכול לעשות גם אחד ל-7 הרבה נסיעות בעיר עם מזגן ופקקים רגל כבדה על הגז. 

אכן , הרכב שתיין דלק לא קטן.

רחוק מנתוני צריכת הדלק הרשמיים המוצהרים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי שולל שחיטה של חלקים תקינים מהאוטו והתקנה של חלקים בלויים או ישנים. 

קרה לי דווקא במוסך שסמכתי עליו ועוד הייתי לקוח קבוע שם( מן הסתם לא עוד ). 

לא אומר שזה המקרה אך never say never. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...