Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסנן חלקיקים dpf קיה קארנס 2017

גואי
שימו לב! השרשור הזה בן 1176 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיה קארנס 2017 טורבו דיזל 1,650 עם 125,000 ק"מ.
נקנתה לפני חצי שנה  עם 112,000 ק"מ..
רוב הנסיעות בתוך העיר או נסיעה קצרה  (15 דקות).
לפני כחודשיים החלה להידלק לסירוגין נורת אזהרה עם הודעה 'בדוק מערכת אגזוז' (בתמונה).
לאחר זמן נדלקה גם מנורת בדוק מנוע.
בוצע איפוס.
שמתי תוסף ונסעתי נסיעה ארוכה בטורים גבוהים ולא עזר.
בוצע במוסך רגנרציה(ניקוי יזום של מסנן dpf) שלכאורה הצליח.
אחרי שבוע התופעה חזרה!.
במוסך קיה אומרים שהם לא מאמינים בניקוי (ניסיון לא מוצלח) הסנן וממליצים על החלפה שלו (10,000 ש"ח).
בשוק יש כמה מכונים ניקוי שאומרים שאפשר לנקות סנן.
הסנן יושב צמוד לטורבו עומד בקצה המנוע ויש קושי להגיע אליו ולפרק.
מצורף צילום תקלה בלוח שעונים וגם צילום תקלת מחשב p2003.
במוסך אחד המליצו להחליף את הרכב (לא מתאים לצורת הנסיעה).
למי להאמין למוסך המרכזי שאומר שאין מה לנקות או למכוני ניקוי?
בכל מקרה אני מתקשה למצוא מוסך שיסכים לפרק ולשלוח לניקוי.
בכלל אני מתפלא על חוסר הידע והמקצועיות של רוב המוסכים שהייתי אצלהם.
יש למישהו הכוונה מה לעשות?

IMG-20210214-WA0013.jpg

IMG_20210110_175113.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא מאמינים בניקוי ? לפני שזורקים באויר 5 ספרות בהחלט מומלץ לנסות.
לחץ מים , השרייה ממיס מיוחד, שטיפה , שוב השרייה וחוזר חלילה , רק דורש סבלנות . לא לשכוח גם לנגב את החיישן שנמצא אי שם בעומק... להעביר עליו ניגוב לפני הרכבה חזרה ולסוע.

השאלה באיזו קלות אתה שולף כרטיס אשראי.

אם המנוע היה מזייף מפיח , והמוסכניק אומר :תעזוב, בוא נביא מנוע חדש. מה היית בוחר ?

מצד שני לא מפתיע : מוסך מרכזי גם על סדק בזכוכית מראה מחליף את כל המכלול עם הגוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך ניקוי מסיבי.

נסה את הבקבוקון של ליקווי מולי השחור. (מנקה מערכת DPF)

לאבא שלי נסתם הEGR בקיה נירו. ניקוי לו עם חומר מיוחד שעלה בסביבות ה700 שקל במוסך המורשה. והתקלה נפטרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בהחלט לא שש לשלם 5 ספרות. 

במוסך אמרו שמניסיון ניקוי לא עוזר ואם אני רוצה לנקות זה עולה 3000 ש"ח ואין אחריות. 

אני מנסה להגיע למוסך שמנקה דרך פירוק החיישן והזרקה של חומר ללא הצלחה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, netanel1014 כתב:

צריך ניקוי מסיבי.

לאבא שלי נסתם הEGR בקיה נירו. ניקוי לו עם חומר מיוחד שעלה בסביבות ה700 שקל במוסך המורשה. והתקלה נפטרה.

מישהו מכיר מוסך שמנקה את המסנן מבלי לפרק אותו? 

לפני 9 שעות, save כתב:

למה לא מאמינים בניקוי ? לפני שזורקים באויר 5 ספרות בהחלט מומלץ לנסות.
לחץ מים , השרייה ממיס מיוחד, שטיפה , שוב השרייה וחוזר חלילה , רק דורש סבלנות . לא לשכוח גם לנגב את החיישן שנמצא אי שם בעומק... להעביר עליו ניגוב לפני הרכבה חזרה ולסוע.

השאלה באיזו קלות אתה שולף כרטיס אשראי.

אם המנוע היה מזייף מפיח , והמוסכניק אומר :תעזוב, בוא נביא מנוע חדש. מה היית בוחר ?

מצד שני לא מפתיע : מוסך מרכזי גם על סדק בזכוכית מראה מחליף את כל המכלול עם הגוף.

הם טוענים שמניסיון שלהם עם נהגי מוניות בדגם הזה לא עוזר ניקוי. 

אם אני ארצה הם ישלחו לניקוי (תענוג של כ 2500 ש"ח) אבל אין אחריות 

לפני 4 שעות, danniel כתב:

תקנה או תשים חדש זה לא משנה. התקלה תופיע לך שוב כי אתה נוסע לרוב בעיר ונסיעות קצרות. 

אם אכן זה כך חבל מאוד שהנושא לא מפורסם ברבים. 

לא חיפשתי דיזל אבל אם הייתי יודע על המסנן לא הייתי קונה. 

אגב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט במשטר נסיעות כזה הוא צריך ניקוי יזום של הסנן כחלק משגרת הטיפולים.
ניקוי הסנן לא אמור לעלות יותר מכמה מאות שקלים . המוסך המורשה פה ניפח והכפיל. רוב הזמן המוסכניק פשוט משאיר את הסנן טבול בדלי מלא נוזל מיוחד שגם הוא לא יקר. לא דורש המון התעסקות , רק זמן המתנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, save כתב:

פשוט במשטר נסיעות כזה הוא צריך ניקוי יזום של הסנן כחלק משגרת הטיפולים.
ניקוי הסנן לא אמור לעלות יותר מכמה מאות שקלים . המוסך המורשה פה ניפח והכפיל. רוב הזמן המוסכניק פשוט משאיר את הסנן טבול בדלי מלא נוזל מיוחד שגם הוא לא יקר. לא דורש המון התעסקות , רק זמן המתנה

חלק מהבעיה זה מיקום הסנן. יש עבודה ומעט קושי בפירוק שלו. 

הגעתי לשני 'מנקים' שכאשר ראו את הרכב בעיניים לא רצו לנגוע בו (אמרו תפרק ננקה) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי סיפור עם קיה ריו דיזל 2012 (מונית) עם תופעת סולר בשמן שבמוסך טענו שזה בגלל מסנן חלקיקים סתום ,אף על פי שהרכב סחב טוב ולא נדלקה נורית מסנן ו/או תקלת מחשב שהעידה על כך .

בעצת חברי הפורום הגעתי למוסך הגון שבדק ומצא שהמסנן היה סתום רק ב-30 אחוז והיה מספיק הגון לומר לי שלא יעזור .

אני זוכר שהייתי מיואש מהסיפור ,ובכל מקרה המסנן היה הרבה יותר זול (לבסוף ,בעצתו ,לא החלפתי) . 

צור עימו קשר .

http://www.aviparts.co.il/

אשמח לעדכון.

נ.ב. 

הבנתי שהיום הוא מבצע ניקוי מסננים בנוסף למכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, MOTIOZ כתב:

היה לי סיפור עם קיה ריו דיזל 2012 (מונית) עם תופעת סולר בשמן שבמוסך טענו שזה בגלל מסנן חלקיקים סתום ,אף על פי שהרכב סחב טוב ולא נדלקה נורית מסנן ו/או תקלת מחשב שהעידה על כך .

בעצת חברי הפורום הגעתי למוסך הגון שבדק ומצא שהמסנן היה סתום רק ב-30 אחוז והיה מספיק הגון לומר לי שלא יעזור .

אני זוכר שהייתי מיואש מהסיפור ,ובכל מקרה המסנן היה הרבה יותר זול (לבסוף ,בעצתו ,לא החלפתי) . 

צור עימו קשר .

http://www.aviparts.co.il/

אשמח לעדכון.

נ.ב. 

הבנתי שהיום הוא מבצע ניקוי מסננים בנוסף למכירה.

אצלי מפלס השמן לא עולה אלה רק מנורת בדוק מנוע והתראה בדוק מערכת אגזוז נדלקת לסירוגין. 

לא מרגיש ירידה בכוח. 

בבדיקה מצאו רק 16 גרם (לא אמרו את רמת הסתימה אבל אני משער שהוא לא סתום לגמרי) 

עשו ניקוי ע"י מחשב וזה לא עזר. 

אני חושש שיש בעייה אחרת. 

הם מדברים הרבה על בדיקות אבל בסופו של דבר מחברים מחשב ונותנים הערכה ע"פ קוד התקלה. 

אחרון, לא הבנתי אבי פארטס המליץ לך לא לעשות כלום? מוזר... דווקא שמן דליל במפלס גבוהה יכול לגרום להרס המנוע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, גואי כתב:

אצלי מפלס השמן לא עולה אלה רק מנורת בדוק מנוע והתראה בדוק מערכת אגזוז נדלקת לסירוגין. 

לא מרגיש ירידה בכוח. 

בבדיקה מצאו רק 16 גרם (לא אמרו את רמת הסתימה אבל אני משער שהוא לא סתום לגמרי) 

עשו ניקוי ע"י מחשב וזה לא עזר. 

אני חושש שיש בעייה אחרת. 

הם מדברים הרבה על בדיקות אבל בסופו של דבר מחברים מחשב ונותנים הערכה ע"פ קוד התקלה. 

אחרון, לא הבנתי אבי פארטס המליץ לך לא לעשות כלום? מוזר... דווקא שמן דליל במפלס גבוהה יכול לגרום להרס המנוע. 

כנראה שלא הבהרתי עצמי :

1. ברור לי שהתופעה אצלך שונה !

2.הזכרתי את מה שקרה לי בהקשר של ממיר סתום לכאורה ,עפ''י המוסך המרכזי (שלא היה נכון בכלל).

3.''אבי פארטס" המליץ לא להחליף את הממיר ,מאחר וטען שאינו סתום ושזה לא יעזור ושאר התסמינים איששו את דבריו.

4. המוסך של אבי פרטס מתמחה בהחלפה וניקוי של מסנני חלקיקים ורדיאטורים .

5. היה ברור לי ששמן מעורב בסולר עלול להרוס את המנוע ,וזו הסיבה שחיפשתי פיתרון לתופעה שלא הייתה יחודית רק אליי.

מקווה שהבהרתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.2.2021 בשעה 12:22, MOTIOZ כתב:

כנראה שלא הבהרתי עצמי :

1. ברור לי שהתופעה אצלך שונה !

2.הזכרתי את מה שקרה לי בהקשר של ממיר סתום לכאורה ,עפ''י המוסך המרכזי (שלא היה נכון בכלל).

3.''אבי פארטס" המליץ לא להחליף את הממיר ,מאחר וטען שאינו סתום ושזה לא יעזור ושאר התסמינים איששו את דבריו.

4. המוסך של אבי פרטס מתמחה בהחלפה וניקוי של מסנני חלקיקים ורדיאטורים .

5. היה ברור לי ששמן מעורב בסולר עלול להרוס את המנוע ,וזו הסיבה שחיפשתי פיתרון לתופעה שלא הייתה יחודית רק אליי.

מקווה שהבהרתי

בשני מוסכים טוענים שהסנן סתום. 

ביצעו ניקוי יזום ע"י מחשב שהצליחו לכאורה אבל התקלה ממשיכה. 

דיברתי עם אבי ושלחתי לו את קוד התקלה וגם הוא אומר שהסנן סתום והזמין אותי לניקוי (כ 2,500 ש"ח) 

אני חושש שהסנן לא סתום אן שיש תקלה נוספת שלא מאפשרת ניקוי עצמי או חיישן שמזייף. 

מכיוון שאין לי דרך לאושש או להפריך את זה אצטרף לבצע ניקוי ולקוות לטוב 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.2.2021 בשעה 14:48, netanel1014 כתב:

צריך ניקוי מסיבי.

ההשוואה בין דיזל לבנזין לא בטוח טובה כאן.

פותח הנושא,לא חסרים מוסכים מומחים לקיה בארץ- לא חייב מרכזי,לא חייב מורשה היבואן,גלה לנו סוד קטן- מהיכן אתה בארץ ? 

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1176 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...