Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחלת עבודה בחברה עם מוצר בינוני, בעד/נגד? SaaS

lolshimi11
שימו לב! השרשור הזה בן 1156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

אני פונה לאנשים שעובדים/עבדו בתחום ההייטק, בדגש על מוצרי SaaS,

סיימתי תהליך מיון והתקבלתי לחברת הייטק בינונית, וותיקה ונחמדה, בתפקיד CSM.

מביקורות שקראתי ב Glassdoor, הועלתה טענה מאחד האנשים(מנהל מוצר) שהמוצר מאוד בינוני ובפיגור טכנולוגי של שנתיים.

אני כיום עובד בחברה שמספקת מוצר לא טוב ולכן אני מבין את המשמעויות, אמנם בשוק אחר לגמרי ומוצר בתחום שונה לגמרי, אבל עדיין, המוצר לא טוב.

הייתם פוסלים על הסף תפקיד בחברה שכזו?

נ.ב באתר Glassdoor כחלק מחוות הדעת שיש שם, עלה כמה פעמים נושא ההנהלה, טוענים שם (מס' ביקורות) שההנהלה מסרסת ומונעת מאגו, האם הייתם לוקחים טענה זו בחשבון? או שמא מדובר בעובדים מרירים שלא צלחו את התפקיד?

תודה רבה מראש למגיבים, מקווה שתצליחו לסדר לי את הראש, יש לציין שזו דריסת רגל ראשונה שלי בהייטק(במידה וזה משנה משהו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רשמת את הדבר הכי הכי חשוב - המוצר מעניין אותך?

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שמי שמרוצה מהחברה, מההנהלה, מהמוצר ולא מעודדים אותו אקטיבית לעשות כן, לא משאיר ביקורות בGlassdoor.

הכל תלוי מה אתה רוצה לעשות בחיים, בהייטק אין בעיה לעבור חברה כל שנתיים, אתה יכול להתחיל שם ולהמשיך לחפש. גם מארגון גרוע יש מה ללמוד.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי במצב דומה בעבר - לחברה המתחרה היה מוצר ושירות שפשוט שמו את שלנו בכיס הקטן:

1. מיותר לציין שבחברה כזו אתה תעבוד בהרבה יותר קשה מאשר חברה עם מוצרים מנצחים.  הכל מרגיש כמו פול גז בניוטרל.  המורל של העובדים בהתאם.

2. הבעיה היא שברגע שנכנסת, גם אם יש הזדמנות לעבור לחברה המנצחת, זה לא יתקבל בעין יפה (אי תחרות וסודיות).

3. כפיתרון זמני, אין בעיה להיכנס ולהתגלגל הלאה לחברות בתחומים אחרים - או להתמקד על נישה שהחברה המנצחת החליטה לוותר עליה מראש.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המוצר לא היה טוב, החברה הייתה יורדת במכירות באופן משמעותי. לי זה נראה כמו אנשי מכירות מתוסכלים שלא מצליחים למכור את המוצר ונופלים מול תחרות שמנפנפת בחידוש.

לא כל המוצרים זהים ואיש מכירות טוב יודע למכור את היתרונות ולא להבהל מחסרונות. חיסרון אקוטי היה בהכרח גורם לאבדן מכירות משמעותי , וכל חברה הייתה נוקטת איזה שהוא צעד על מנת לשנות. 

במשך השנים מכרתי מוצרים עם ממשק משתמש "מאתגר" מול מוצרים עם ממשק גרפי מעוצב עם מיטב האייקונים המודרניים. למעט מקרה או שניים לא הפסדתי עקב ממשק המשתמש. בדיעבד, זה לא היה המוצר המתאים לאותה משימה אבל הלקוח התעקש לבחון בכל זאת . ולא אומרים לא ללקוח (אבל משתדלים לקצר את התהליך אם הוא חופר מידי על נושא כמו ממשק משתמש ולא פונקציונליות למשל) 

דוגמא _ איך מכיניסים 100K רשומות למוצר עם ממשק גרפי שאין בו מקום ליותר מ 10 🙂 (התשובה, ממילא יש לי CLI שעושה את העבודה , אבל לא מתאים לפקידה שמתפעלת את המוצר 😄)

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ראשית, תודה רבה על המענה,

המוצר פונה לקהל יעד שכן מעניין אותי לעבוד אתו, ורעיונית המוצר מעניין, העניין הוא שלמדתי על המוצר שלהם, ומבחינה טכנולוגית, גם בלי שקראתי את הביקורות, לא כל כך הבנתי איך משווקים אותו כמוצר טכנולוגי, אחרי שקראתי את הביקורת, באמת נפל איזה אסימון.

אבל בסופו של דבר, עד עכשיו לא עבדתי בחברת "היי-טק" ואני סטודנט שנה שלישית להנדסת תעשיה וניהול שמתמחה במערכות מידע, אני כן מעוניין בדריסת רגל בתחום, איכותית או לא ככל שתהיה.

אבל השילוב הזה של מוצר לא טוב וביקורת על ההנהלה גורמות לי לחשוב פעמיים, אשמח לשתף את שם החברה באופן פרטי במידה ושמעתם עליה או על מוצריה.

ד"א ,ממה שהבנתי, עד היום הם היו עובדים רק B2B, ועכשיו מנסים לשלב גם B2C(מה שאני הולך לעשות).

עריכה אחרונה על ידי lolshimi11
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, zaf כתב:

דוגמא _ איך מכיניסים 100K רשומות למוצר עם ממשק גרפי שאין בו מקום ליותר מ 10 🙂 (התשובה, ממילא יש לי CLI שעושה את העבודה , אבל לא מתאים לפקידה שמתפעלת את המוצר 😄)

אפשר בעברית?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו שאלה של אלטרנטיבות.

אם אתה יכול לעבוד בחברה טובה עם מוצר מעולה, משכורת גבוהה, בונוסים וים של אופציות - אז לא כדאי לעבוד בחברה בינונית.

אם חברה בינונית זה כל מה שיש - אז זה כל מה שיש.

לדעתי יש לאיכות המוצר השפעה לא קטנה על האנשים והעבודה. מוצר גרוע מתיש את כולם - החל מהמכירות, דרך הפיתוח והבדיקות ועד התמיכה. אבל כאמור, אם זה מה יש, זה מה יש.

אני לא לגמרי מכיר הנהלה שלא מונעת מאגו, לפחות חלקית. אתה לא נהיה מנכ"ל גוגל בלי אגו. זה פשוט חלק מדרישות התפקיד.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, lolshimi11 כתב:

ד"א ,ממה שהבנתי, עד היום הם היו עובדים רק B2B, ועכשיו מנסים לשלב גם B2C(מה שאני הולך לעשות).

זו נקודה מעניינת.  ברמת העיקרון, ב B2B אתה מתעסק מול מנהלים אחרים שמטבע הדברים מכירים את השוק ומקבלים פניות אישיות מחברות אחרות.  כלומר, אם יש למוצר שלך חיסרון מול התחרות, יש סיכוי טוב שהם מודעים לכך.

ב B2C אתה עובד מול מגוון רחב של לקוחות - החל מאנשים עם תארי אצולה וכלה בכאלו שמקללים את אחותך.   ברוב המכריע של המקרים, המחקר שוק של הלקוחות האלו (אם בכלל) מסתכם בסקירת ה Reviews וה Rating של המוצר בסטור \ כתבות באינטרנט, ואין להם ממש כלים להשוות אותך למוצרים אחרים (בניגוד ל B2B). אם יש לחברה מחלקת שיווק טובה, ו\או שהם משלמים טוב ל Affiliates, אז אתה יכול להיכנס לטופ של הקטגוריה גם עם מוצר מאוד בינוני.  Money talks...

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול לקרות גם מצב שאת החברה עם המוצר הבינוני תקנה חברה גדולה שעוסקת בתחום דומה, אבל חסר לה בדיוק הסוג הזה של מוצרים בהיצע, החברה הקטנה תהפוך לחטיבה בתוך החברה הגדולה, שבתורה תעשה סדר בהנהלה ותספק תקציבי פיתוח וערוצי הפצה לאותו המוצר שכרגע בינוני, מה שיפתח אותו ופוטנציאלית תגרום לו להיות המוביל בשוק, ואולי זה שיוביל קדימה את החברה הגדולה.

דבר דומה קרה אצלי בעבודה לפני כמה שנים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, tzahico כתב:

זו נקודה מעניינת.  ברמת העיקרון, ב B2B אתה מתעסק מול מנהלים אחרים שמטבע הדברים מכירים את השוק ומקבלים פניות אישיות מחברות אחרות.  כלומר, אם יש למוצר שלך חיסרון מול התחרות, יש סיכוי טוב שהם מודעים לכך.

ב B2C אתה עובד מול מגוון רחב של לקוחות - החל מאנשים עם תארי אצולה וכלה בכאלו שמקללים את אחותך.   ברוב המכריע של המקרים, המחקר שוק של הלקוחות האלו (אם בכלל) מסתכם בסקירת ה Reviews וה Rating של המוצר בסטור \ כתבות באינטרנט, ואין להם ממש כלים להשוות אותך למוצרים אחרים (בניגוד ל B2B). אם יש לחברה מחלקת שיווק טובה, ו\או שהם משלמים טוב ל Affiliates, אז אתה יכול להיכנס לטופ של הקטגוריה גם עם מוצר מאוד בינוני.  Money talks...

גם כיום אני עובד B2C עם לקוחות גלובאליים, ועוד נקודה למחשבה מבחינתי היא האם B2C לא יכול להגביל את ההתפתחות שלך בחברה, ובכלל?

כלומר, לעבוד B2B, לא שונה עשרות מונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - סיפרת על ההצעה הזו, ונשמע שזה "הכל או כלום", ואני תוהה אם זו האופצה היחידה. לבוגרי תעו"נ או אפלו לסטודנטים יש לא מעט אופציות, החל מחברות יעוץ, דרך תעשייה מסורתית ועד הייטק, ויש מגוון משרות התחלתיות, למה נתקעת דווקא על המשרה הזו? אין לי מושג באיזו חברה מדובר, אבל באופן אישי אני חושב שאם התחום מעניין אותך והיתה לך כימיה עם אלו שראיינו אותך למשרה ויש לך הצעה קונקרטית טובה, לך על זה. אתה צעיר, טרי בשוק, וזו רק נקודת התחלה שממנה תצבור עוד המון מיילג' בחברות טובות יותר, וגם בחברות טובות פחות.

עריכה אחרונה על ידי Fazer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, lolshimi11 כתב:

גם כיום אני עובד B2C עם לקוחות גלובאליים, ועוד נקודה למחשבה מבחינתי היא האם B2C לא יכול להגביל את ההתפתחות שלך בחברה, ובכלל?

כלומר, לעבוד B2B, לא שונה עשרות מונים?

הבדל שמים וארץ.  ב  B2C אתה עובד מול Average Joe.  לעומת זו, ב B2B אתה עובד מול עובדים בחברות אחרות - קרי, אנשים שעברו תהליך סינון כלשהו להגיע לאן שהם היום. 

באופן טבעי, ב B2C אתה מגיע מהר מאוד לתקרת זכוכית - הרי כמה לקוחות קצה מוכנים לשלם \ שווים לחברה?  ובכמה אתה יכול לטפל ביום ממוצע?

לעומת זו, ב B2B סכומי העסקאות בהרבה יותר גבוהים, ולכן היחס בהתאם.

• אהבתי 1

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, zaf כתב:

במשך השנים מכרתי מוצרים עם ממשק משתמש "מאתגר" מול מוצרים עם ממשק גרפי מעוצב עם מיטב האייקונים המודרניים.

🤣

גדול

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Fazer כתב:

פות"ש - סיפרת על ההצעה הזו, ונשמע שזה "הכל או כלום", ואני תוהה אם זו האופצה היחידה. לבוגרי תעו"נ או אפלו לסטודנטים יש לא מעט אופציות, החל מחברות יעוץ, דרך תעשייה מסורתית ועד הייטק, ויש מגוון משרות התחלתיות, למה נתקעת דווקא על המשרה הזו? אין לי מושג באיזו חברה מדובר, אבל באופן אישי אני חושב שאם התחום מעניין אותך והיתה לך כימיה עם אלו שראיינו אותך למשרה ויש לך הצעה קונקרטית טובה, לך על זה. אתה צעיר, טרי בשוק, וזו רק נקודת התחלה שממנה תצבור עוד המון מיילג' בחברות טובות יותר, וגם בחברות טובות פחות.

לפני 4 שעות, tzahico כתב:

הבדל שמים וארץ.  ב  B2C אתה עובד מול Average Joe.  לעומת זו, ב B2B אתה עובד מול עובדים בחברות אחרות - קרי, אנשים שעברו תהליך סינון כלשהו להגיע לאן שהם היום. 

באופן טבעי, ב B2C אתה מגיע מהר מאוד לתקרת זכוכית - הרי כמה לקוחות קצה מוכנים לשלם \ שווים לחברה?  ובכמה אתה יכול לטפל ביום ממוצע?

לעומת זו, ב B2B סכומי העסקאות בהרבה יותר גבוהים, ולכן היחס בהתאם.

לא כל כך פשוט למצוא משרת סטודנט, במיוחד בקורונה, תוסיף לזה את העובדה שיש הצפה בשוק של מהנדסי תעשייה וניהול.

אני יודע שאני רוצה להתפתח בתחום המכירות בהייטק, פחות מושך אותי לנתח מערכות או לעבוד בפס ייצור.

השאלה היא, האם הניסיון שאצבור בתור CSM B2C יפתח לי דלתות בעתיד לתפקידים טובים יותר בעולם המכירות בתחום ההייטק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...