Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזק קל לטרקטורון בטיול ג'יפים - בעל העסק דורש 7000ש"ח

שימו לב! השרשור הזה בן 1257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 14 שעות, discoTD5 כתב:

האם אדם יכול לשכור רכב מנועי ולחתום שהוא, השוכר, הופך להיות חברת הביטוח של המשכיר לאורך תקופת ההשכרה? 

לי נראה שההבדל היחיד בין החוזה הזה לחוזי השכרת רכבים זה ה-Limit, שכאן נראה שאין כזה.

אגב גם נתקלתי בחו"ל בחוזה השכרת רכב בלי גבול עליון, בארץ לא נתקלתי בכאלה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי, שלח שמאי גלילי לזירת הפשע , שיאשר לך את גודל הנזק.כמו כל תאונה. עלותו כנראה תהיה כ ₪1000 אולי פחות . שווה לדעתי.

אם יש הפרש גדול תגיעו לפשרה.
אי אפשר להחליט על סמך הצעת מחיר יחידה.

מה קורה אם בעל הרכב שומע שיגיע שמאי ומחליט להחמיר את הנזקים קצת יותר? איך בכלל אפשר להתמודד עם דבר כזה

ואם נגיד יש שריטה מינורית על משהו עדיין השמאי כנראה יפסוק להחליף בחדש?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על שאלות כאלו בדיוק השמאי ידע לענות. אין כמו מראה עיניים והוא "חי" את העולם הזה. כי בגדול אין עוררין על האשמה. יש פה ויכוח על השמאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, TheTool כתב:

מה קורה אם בעל הרכב שומע שיגיע שמאי ומחליט להחמיר את הנזקים קצת יותר? איך בכלל אפשר להתמודד עם דבר כזה

ואם נגיד יש שריטה מינורית על משהו עדיין השמאי כנראה יפסוק להחליף בחדש?

יש לך תמונות, יש לך הצעת מחיר. אם יעשה נזק גדול יותר - תיהיה בעיה שלו בעיקר

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח האשכול, 

הייתי ממליץ לבקש מחברת האשראי להחזיר את החיוב, ואני הייתי ממליץ לבקש לקחת קודם כל את הכלי לשמאי מטעמכם. 

לא כל דבר בהכרח דורש החלפה, 

יכול להיות שהבעלים מנסה לחלוב מכם כסף שלא כדין, להחתים אדם בחוזה כזה בלי להסביר לו את ההשלכות, זה לנהוג שלא בתום לב. 

לא כל חתימה של חוזה הוא קביל משפטית. 

אולי אי עשיית ביטוח לכלי, מאפשר מקרים כאלו ולהשית על אנשים אחוז נכבד מהסכום של הכלי. 

שורה תחתונה: שתפנה לחבר' האשראי לפני שהחיוב יירד לה בפועל. 

זה שיש נזק לא מחייב אותה לשאת בעלות שהוא קבע, צריך שיהיה משא ומתן ואפשרות להביא איש מקצוע מטעמכם, בנוסף הבאת המקרה לבית המשפט מסוגלת להשית חלק מהסכום על בעלי החברה כרשלנות על אי עשיית ביטוח צד ג'.

אל תוותרו, אם צריך תיגשו לבית משפט, תזכרו שמעל לחוזה שנחתם יש בית משפט המבקש להבין את הרציונאל מאחורי המקרה,  סביר להניח שאם הוא היה עובר איתה על הסעיף המדובר והיה מסביר לה שיש סיכוי שנזק יוכל להגיע לאלפי שקלים, אולי היא הייתה נסוגה לאחור, אבל מה, זה לא מוכר. העיקר להחתים אנשים ולתת להם לצאת ל'מסע' . 

עריכה אחרונה על ידי ofir1988
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אעדכן שהיא שילמה לו את כל הסכום, כלומר הוא חייב לה את כל הסכום מהכרטיס בלי הרבה שאלות.

אני בדקתי וכמעט בכל החברות שמשכירות טרקטורונים בארץ הרכבים הינם ללא ביטוח צד ג' או מקיף כלומר שהדבר חוקי, בייחוד שזה כתוב באופן מאוד ברור בחוזה שהיא חתמה עליו.

בנוסף היא התייעצה עם עו"ד וגם הע"ד אמרה שאין יותר מידי מה לעשות.

לגבי לשלוח שמאי - כל ההתעסקות עם זה מבחינתה לא הייתה שווה כי זה לגמרי יכל ללכת לשני כיוונים: יש מצב שהשמאי היה מעריך נזק קטן יותר אבל באותה מידה יש מצב שבסופו של דבר היא הייתה נאלצת לשלם סכום אף גבוה יותר, וזה עוד מבלי לציין את הזמן והעצבים של ההתעסקות בעניין הזה.

הוא גם איים עליה שאם היא תסרב לשלם אז הוא יכול להוסיף עוד דברים כמו צמיגים, איזון גלגלים וכן ימי עבודה שבהם הכלי מושבת....

לסיכום - היא קיבלה שכר לימוד, פעם הבאה היא בוודאות תקרא היטב חוזים לפני שתחתום עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה משהו גם לצמיגים ?
הוא בהחלט יכול להוסיף לחשבון דברים אבל יצטרך להסביר לכבוד השופט את הסיבה. מהתמונות לא נראה שהרכב מושבת. צילמתם מד אוץ בעזיבה?
ביקשתם את החלקים השבורים אליכם ?
ואם תחזרו לשם עוד חצי שנה והוא לא תיקן את הרכב ? זה עדיין קביל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מושבת לתקופת התיקון שבו המשכיר מפסיד הכנסות השכרה.

כבר היה לי מקרה כזה ביקשתי שיציג את ספרי הנהלת החשבונות ודיווחים למע"מ / מס הכנסה.

מיד ויתר על על סכום הנזק הזה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה משהו גם לצמיגים ?
הוא בהחלט יכול להוסיף לחשבון דברים אבל יצטרך להסביר לכבוד השופט את הסיבה. מהתמונות לא נראה שהרכב מושבת. צילמתם מד אוץ בעזיבה?
ביקשתם את החלקים השבורים אליכם ?
ואם תחזרו לשם עוד חצי שנה והוא לא תיקן את הרכב ? זה עדיין קביל ?

הצמיג הקדמי ימני נתקע בתוך הרווח בין האדמה לחלק העליון של המעקה בטיחות. היו צריכים להוציא אוויר מהצמיג ולדחוף את הטרקטורון כמה אנשים כדי לחלץ אותו החוצה.
לקחת את החלקים השבורים זה לנסוע שעות עד הצפון, אם משפט היה מתקיים הוא היה מתקיים בצפון.. למי יש עצבים לזה.
היו תמונות וסרטונים לא לגמרי ברורים אבל בלי קשר, אם הוא היה רוצה להגדיל את הנזק בחלקים פנימיים באיזור הפגיעה או להגיד שהצמיג נפגע אז אין לנו כל דרך להוכיח שזה לא קרה.
הוא גם יכל להוסיף כיוון פרונט ואין שום דרך הגיונית להוכיח שלא צריך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב.

אם תרצה לנסות להקטין את הנזק:

צא מנקודת הנחה שהניזוק לא הולך להחליף את החלקים הנ''ל. בטל את החיוב באשראי (גם לא פשוט), ותסביר אחר כך לניזוק שאתה מעוניין בהחלט לשלם. הצעת המחיר מקובלת עליך ואתה מעוניין לקבל פירוט עלות עבודה (כמה זמן החלפת כל חלק. נראה לי גבוה).

תן אישור להחלפת החלקים רק אם אתה מגיע לאסוף את החלקים המפורקים. תוכל למכור אותם אולי למוסך או לבעל הטרקטורון, הם ממש חדשים.

אם לא יסכים, תוכל לסגור אתו, נניח, על 5000 שח כפיצוי מוסכם ללא תיקון.

אגב, אם הוא לא מתקן בפועל איננו זכאי למע''מ.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...