Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסכם שלום עם המפרציות, חזון אחרית הימים?

SurfHigh
שימו לב! השרשור הזה בן 1266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דעתי הלא מבוססת, שלום זה טוב, מניח שיש כל מיני סעיפים סודיים כולל מכירת נשק מתקדם למפרציות ועדיין אני בעד.

בחצי האי סיני יש נשק ותשתיות בכמויות שמלחיצות אותי הרבה יותר. 

אבל, נראה שהמשמעות האמיתית של הנורמליציה הזו היא שיותר חברות, ידע ומתקנים ישראלים יחליפו ידיים תמורת כסף ערבי או סיני עם מסיכה של חברה מהאמירויות. 

מחכה לשמוע את תגובת לה פמיליה כשאמירייטס איירליינז יקנו את ביתר ויחליפו את מנורה באל אקצה. 

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא נמנה בין אוהדי ביבי, והוא גם לא ממש מעניין אותי. כפי שאהוד יערי אמר אתמול בשדר בכעס: המדינות הערביות עושות שלום עם מדינת ישראל ולא עם ביבי נתניהו. צודק. השלום יהיה פה גם הרבה אחריו.

אני חושב שכל הסכם שלום כזה, תורם תרומה גדולה למעמדנו בעולם ובכלל - קיימת מעיין קואליציית סתרים כזאת כנגד איראן. אויב משותף זה תמיד בריא.

הבכי סביב מכירת נשק מתקדם הוא אחיזת עיניים ותו לא. ברור שיש לאמריקאים אינטרסים כלכליים גדולים, וברור שלנו יש גם אינטרסים אחרים. אבל כל מטוס או נשק מתקדם שיגיע, א' - לא אמור להיות מופנה אלינו, בואו... וב' - התעשייה האווירית הוכיחה את עצמה פעם אחר פעם ועושה חייל בכל מה שקשור לשדרוג כל אובייקט שאנחנו מקבלים מהאמריקאים. ה-F35 לדוגמה מטוס מדהים כשלעצמו, אך אני בטוח שבימים אלה טובי המוחות יושבים ועובדים על שדרוגים שישמרו על העליונות האווירית (בלי קשר למפרץ ולמכירה). הטמטום היחידי היה כשביבי התחייב שהוא לא הסכים למכירה הנ"ל. לא חשבת שזה יפורסם? הוא כבר לא הקלמר הכי ג'ינס.

זה יתרום לכלכלה שלנו ושלהם, כניסת משקיעים, חברות ועוד... הדבר היחידי שמדאיג אותי, אבל באמת מדאיג - זה שכל האמירים ששוחים בכסף ירכשו לא מעט דירות להשקעה ברחבי הארץ. דבר שיגרום לעליית מחירים למחירים שלא הגיוניים גם כך.

עריכה אחרונה על ידי Ragnar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידיעה ברורה חברות ישראליות בעידוד משרדי הביטחון והחוץ מכרו טכנולוגיות שונות למדינות המפרציות כבר ב-2012 (אולי אפילו לפני, אני לא יודע).

אויב משותף זה בסדר בתור הגורם המחבר הראשוני, לא עליו לבד יעמוד הקשר, חז"ל כבר כתבו בעבר:

ציטוט

”כָּל אַהֲבָה שֶׁהִיא תְלוּיָה בְדָבָר, בָּטֵל דָּבָר – בְּטֵלָה אַהֲבָה, וְשֶׁאֵינָהּ תְּלוּיָה בְדָבָר, אֵינָהּ בְּטֵלָה לְעוֹלָם;

אם הדבר זה איראן החומייניסטית, ייפול המשטר של האייתוללות ואיתו גם הסכמי השלום.

בנוגע לכלי חיה"א - את הפיתוחים השונים עושים במקביל לפיתוח המטוס ובשיתוף ארה"ב והחברות המייצרות (אם זה F15/F16/F35, מסוקים וכו'), זה לא סוד.

מעבר לזה את הכלים הללו ניתן לקבל עם מערכות של החברות המייצרות (או קבלני משנה שלהם), אבל ישראל מקבלת את הכלים יחסית ערומים ומאבזרת אותם במערכות אחרות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של איחוד האימרויות - 0 אחוז מס חברות, 0 אחוז מס דיוודנדים.  בריוקרטיה מינימלית.

ישראל - ברוב המקרים 23% מס חברות (יכול לרדת עד ל 7.5% או 16% במידה ומפעל מועדף), ועל זה עוד 20-30% מס דיוודנדים - ובריוקרטיה מכאן ועד אלסקה.

לפי דעתי,  נתחיל לראות מאוד מהר חברות סטארט-אפ שמעבירות את בעלי השליטה וניהול המטה לאיחוד האימרויות.

החבר'ה יודעים מה הם עושים.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איראן במשך שנים העבירה ביקורת על מדינות המפרץ ועשתה להן פסיכולוגיה הפוה שהן אוהבות ישראל וכו'. זה עבד והיחסים שהתהוו היו סודיים. היום, זו מן יציאה המארון של מדינות המפרץ. הם מרוויחים מזה ומשאירים את איראן, חברותיה והפלשתינים לשקוע בבוץ שהם כנראה כל כך מכורים אליו. ההסכם הזה הוא יוזמה מבורכת שבסך הכל מעידה גלוי על יחסים די חמים שקיימים שנים רבות. כולי תקווה שמדינות מפרץ נוספות ישכילו ביתרונות השלום ויכנסו להסכם שלום עם ישראל. הסכם שלום זה אחד המקרים הדי נדירים בזירה הפוליטית שהם WIN WIN לכל הצדדים. סחתיין למייק פומפיאו ודונלאד טראמפ. קלינטון וטראמפ, מי היה מאמין.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, tzahico כתב:

במקרה של איחוד האימרויות - 0 אחוז מס חברות, 0 אחוז מס דיוודנדים.  בריוקרטיה מינימלית.

ישראל - ברוב המקרים 23% מס חברות (יכול לרדת עד ל 7.5% או 16% במידה ומפעל מועדף), ועל זה עוד 20-30% מס דיוודנדים - ובריוקרטיה מכאן ועד אלסקה.

לפי דעתי,  נתחיל לראות מאוד מהר חברות סטארט-אפ שמעבירות את בעלי השליטה וניהול המטה לאיחוד האימרויות.

החבר'ה יודעים מה הם עושים.

הם יכלו לעשות את זה גם הרבה לפני, לא חסר עוד מדינות שיכולות לשמש מקלט מס.

חוץ מזה, חברה שפועלת בישראל עדיין חייבת לשלם מס בישראל ולעמוד ברגולציות ישראליות, גם אם המטה שלה על מאדים.

היא יכולה להעביר את הפעילות שלה לחו"ל לגמרי, אבל מפתחים ישראלים לא בדיוק ינהרו בהמוניהם להעביר את החיים שלהם למדינה מוסלמית.

יכולים גם לרשום את עצמם באבו דאבי ולהעסיק מפתחים הודים, אבל מה מנע מהם לעשות את זה עד עכשיו?

באותה מידה חברות הייטק זרות גדולות יכולות לפתוח מרכזי פיתוח באיחוד האמירויות, אבל הם עדיין מעדיפים להישאר פה למרות הרגולציה והמיסוי.

בקיצור אני ממש לא חרד לפרנסה שלי בעקבות ההסכמים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל 'מקלטי המס' הם זהים.  יש המון הבדלים בין מדינות שונות מבחינת סודיות בעלי המניות ומבחינת אחוז המס 'עד הבית' עצמו.  אין יותר מדי מדינות שתושביהם (עריכה - שלא כפופים למיסוי של מדינה אחרת! חשוב להדגיש) באמת מקבלים 0% 'עד הבית' כמו איחוד האמירויות, בין אם מדובר בפעילות מקומית או מחוץ לגבולות המדינה. 

לפני 6 שעות, vadim6385 כתב:

באותה מידה חברות הייטק זרות גדולות יכולות לפתוח מרכזי פיתוח באיחוד האמירויות, אבל הם עדיין מעדיפים להישאר פה למרות הרגולציה והמיסוי.

נניח והפיתוח לחברה מחו"ל מתבצע בישראל, היכן נרשמות ההכנסות מפעילות החברה? בישראל או בחו"ל?  התשובה ברורה.

כל עוד שהחברה הזרה היא באמת זרה, ובעלי השליטה והניהול הם לא תושבי ישראל, היא לא כפופה למיסוי ישראלי.

החברה הישראלית גובה עבור 'שירותי פיתוח \ מחקר \ שיווק \ עיצוב \ השלם את החסר' מהחברה הזרה - וזהו.  בדרך כלל הרווח התאגידי הוא מינימאלי ע"מ למזער את מס חברות. החברה הישראלית כן משלמת מס הכנסה, ביטוח לאומי ופנסיות עבור העובדים - אך כאן זה נגמר.

לפני 6 שעות, vadim6385 כתב:

יכולים גם לרשום את עצמם באבו דאבי ולהעסיק מפתחים הודים, אבל מה מנע מהם לעשות את זה עד עכשיו?

הסכם שלום? 

עריכה אחרונה על ידי tzahico

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, tzahico כתב:

נניח והפיתוח לחברה מחו"ל מתבצע בישראל, היכן נרשמות ההכנסות מפעילות החברה? בישראל או בחו"ל?  התשובה ברורה.

כל עוד שהחברה הזרה היא באמת זרה, ובעלי השליטה והניהול הם לא תושבי ישראל, היא לא כפופה למיסוי ישראלי.

כדי להעסיק עובדים בישראל, החברה חייבת להיות רשומה גם בישראל.

בדיוק כמו שטסלה פתחו נציגות בישראל ורשמו את עצמם ברשם החברות, ככה יש גם מייקרוסופט ישראל, אינטל ישראל, hp ישראל וכן הלאה, שמשלמות מס חברות וכפופות לרגולטור ישראלי.

זה שהחברה בבעלות זרה לא אומר כלום. גם תנובה שייכת בחלקה לממשלת סין.

זה שחברות הייטק באות לפה קשור לא רק להטבות מס או משהו, יש כאן גם דברים שהם לא יכולים לקבל במקומות אחרים, כמו כח אדם מאוד איכותי (מפתיע, נכון?).

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מדברים על שתי חברות:  אחת ישראלית (שירותים) ואחת זרה (פעילות).  הכסף הגדול \ רווחים (שבמצב רגיל חיייבים במס חברות) נכנסים לחברה הזרה שמנוהלת ובבעלות תושב\י חוץ.  החברה הישראלית מקבלת תשלומים מהחברה הזרה רק לכיסוי הוצאות.

אני לא יכול לערוך את ההודעה הקודמת, אבל לצורך הדיוק: 

ציטוט

נניח והפיתוח לחברה מחו"ל מתבצע בישראל

על ידי חברה ישראלית...

עריכה אחרונה על ידי tzahico

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייקח עוד המון עד שזה יקרה ונראה את הפירות. העולם הערבי מדבר במעשים ולא בדיבורים כמו העולם המערבי.

נקודה מעניינת והתחלה טובה. נראה מה תהיה התוצאה עוד 5 שנים. מי ישכיל לעשות את המכה ומי לא (משרדים ממשלתיים, כן? חברות פרטיות זה כבר כוח השוק).

ספין בחירות זה בהחלט נקודה שחשוב לזכור אותה, מה שכן השלום הזה לא הובא לממשלה אז מי יודע אולי גם אנחנו מלאים בדיבורים אבל צריכים לעשות מעשים?

עריכה אחרונה על ידי נמרוד...
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, nimrod7676 כתב:

ספין בחירות משולב של טראמפ וביבי

ספין או לא, עדיף שלום גרוע על מלחמה טובה.

ואם ביבי יכונן יחסים דיפלומטיים עם עוד מדינות, אני מצביע לו פעמיים מצידי.

אתה לא יכול להמשיך להתבודד לנצח בווילה מפוארת באמצע שכונת מצוקה, להמשיך להסתתר מאחורי חומות ומערכות הגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, nimrod7676 כתב:

ספין בחירות משולב של טראמפ וביבי

שיירבו ספינים כאלה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעתיים, vadim6385 כתב:

אתה לא יכול להמשיך להתבודד לנצח בווילה מפוארת באמצע שכונת מצוקה, להמשיך להסתתר מאחורי חומות ומערכות הגנה.

וואדים,

שכונת המצוקה זה אלה שלידנו, לא האמירויות או קטאר או בחריין.

אתה רוצה להביא להם כסף?

וחתיכת פירגון לישראל.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי מוזר

דיא סבע על סף חתימה באל נסאר מדובאי

70 שנה כל מדינות ערב החרימו אותנו.

לא מכרו מכוניות יפניות בישראל בגלל החרם.

עכשיו ישראלים הולכים לשחק בדובאי.

לחברות ישראליות יש בעיה לייצא לאירופה אבל אין בעיה לעבוד עם מדינות ערב

https://www.israelhayom.co.il/article/803793

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...