Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה\דיס המלצה על מקררי בלומברג

alex321
שימו לב! השרשור הזה בן 1281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 2 שעות, sperial כתב:

חיפוש קצר בויקיפדיה העלה שהיצרן בטורקי Vestel הוא בעל הזכויות לשיווק ולייצור מוצרים לבנים במותג שארפ באירופה. החידה נפתרה.

תודה, אז למדנו ששארפ בארץ זה בסה"כ עוד מותג מדבקה לצד עשרות האחרים בשוק.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בין VESTEL ל SHARP יש שיתוף פעולה כבר שנים, אבל זה לא אומר בהכרח שכל המקררים של שארפ הם תוצרת VESTEL. בגב המקרר רשום מי מייצר את המקרר, וכמו שאתה קונה כל מקרר אחר ממותג X שרשום מאחוריו יצרן אחר, כך גם צריך לבדוק במקרים הללו (במקרר SHARP שיש לי בבית, אין שום איזכור ל VESTEL אגב).

לשארפ יש יבואן רשמי ויש המון בייבוא מקביל. למוצרים בייבוא מקביל ולמוצרים ביבוא רשמי יש שמות דגמים שונים לגמרי.
אין לי מושג כמה קוו ייצור יש למקררים שלהם, והאם כולם של VESTEL או חלק פה וחלק שם, אבל בתכל'ס האיכות שלהם מצויינת.
VESTEL מייצרים גם מכונות כביסה, מדיחי כלים, תנורים וכד'.

בלי קשר, VESTEL הוא יצרן ענק שעובד בשיתוף פעולה גם עם אלקטרה (בתחום המוצרים הלבנים).

לי באופן אישי יש בבית מקרר SHARP (נפח ברוטו 585 ל', נטו 545 ל') בן 6 או 7, ומקרר (נוסף) שעליו מודבק המותג "AMCOR" - בן יותר מ 15 שנה. ה"AMCOR" הוא מקרר של VESTEL.
את ה AMCOR קניתי לפני יותר מ 15.5 שנה כשעברתי לגור עם אישתי (בתור חברים), מאז הוא עבר עוד 3 פעמים דירה ולקחתי אותו בחזרה אליי לפני חצי שנה.
טאצ' ווד (חמסה חמסה חמסה שום בצל) 0 תקלות - כך שאני לא יכול להגיד שאני לא מרוצה מהמוצר שלהם, אלא מרוצה מאוד.

*** לציין שבניגוד ל 99.9999% מהלקוחות, טרחתי לקרוא את העלון המצורף למקרר ואת הדרישה לנקות את המעבה אחת לשנה.
בתקופה שהמקרר לא היה אצלי (6-7 שנים) לא ניקו את המעבה אבל כשהוא חזר אליי הוא עבר ניקיון עמוק ויסודי.
לפני כן, בתקופה שהיה אצלנו, הייתי מושך את המקרר ממקומו אחת לשנה, מפרק את הכיסוי פלסטיק מאחורה (כמה ברגי פיליפס פשוטים) ומנקה עם שואב אבק את האבק שנתפס על המעבה בחלק התחתון של המקרר (למעבה יש מאוורר חשמלי שפועל בזמן שהמדחס עובד ובעצם גורם לאויר לזרום דרכו באופן מאולץ ולא באופן טבעי). לא מן הנמנע שזה גורם למדחס לעבוד בזמנים נכונים, פחות להתאמץ, ולהאריך את חייו.

איציק

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הויקיפדיה מדובר בשת"פ שהחל בסוף 2014, טאכן מדובר גם במקררים ממקור מזרח אסיאתי, אם כי לא יפאן או קוריאה הדרומית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עריכה: מתייחס לשאלת save:

ברור שזה חרטא.
בהרבה מוצרים - לא רק מקררים - ממציאים שמות מפוצצים.
טכנולוגיית הקירור עדיין מתבססת על תכונה של גז מסוים לעבור מצב צבירה מגז אל נוזל ולהיפך. אין כאן שום טכנולוגיית חלליות סודית.

לפני כמה חודשים ראיתי פרסומת מפוצצת של אחד המקררים (לא זוכר מי זה היה, אולי האייר?) שם יש טכנולוגיית קירור בשיטת high זיבי משהו (שם ארוך וטכני במיוחד), כאשר מדובר בסה"כ במסנן ריחות מעאפ-עאפן שהוסיפו למערך הקרור שלו.

ראית פעם פרסומת לשמפו? לסבון גוף? שם בכלל יש מיני פרודות בעלות יכולת הינע עצמי שמגיעות אך ורק לנקודות הבעיתיות וממש מבצעות החייאות לתא עור מת עם מיני-דפיברילטור העובד עם קרניים קוסמיות לקבלת עור חלק.

עריכה אחרונה על ידי ירחמיאל
  • מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהסקרנות, הלכתי למרפסת ומשכתי קדימה את המקרר המישני שלנו, שארפ מדגם SJ-2150 משנת ייצור 2010.

דירוג אנרגטי B, מיוצר בתאילנד, יבואן רשמי ראלקו, מדחס מתוצרת היטאצ'י.

טפו טפו טפו, ראש של דג, פרסה של סוס - מעולם לא הייתה בו תקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שארפ, בדיוק כמו חברות אחרות ש(לצורך העניין) מייצרות מקררים, קונה את המדחסים מהחברות המובילות (היטאצ'י, קופלנד וכד') - בדיוק כמו שיצרן מכוניות קונה את המדחסים למזגני הרכב דרך SANDEN, מיצובישי וכד'.

במקרר ה VESTEL שלי יש בכלל מדחס של DANFOSS. לא מכיר את המותג אבל משיטוט באינטרנט אני מבין שמדובר בחברה דיי גדולה שמקורה בדנמרק, נוסדה אי שם ב  1933. בנוסף אפילו גילית של-DANFOSS יש נציגות רשמית בישראל ע"י חברת"רדיון" (באתר www.radion.co.il). 
את המוצרים שלהם אפשר למצוא בהפצה גם אצל חברות ישראליות אחרות (http://www.dayan-rs.com/?CategoryID=2279) שמאוד מעריכות את היצרן הזה (DANFOSS), כך שלא מדובר באיזה מותג "זוז הצידה".
בשורה התחתונה, אם שארפ מיוצר ע"י vestel, זה ממש לא מדאיג אותי - אולי אפילו להפך, קצת מרגיע.

איציק

WhatsApp Image 2020-09-05 at 12.58.44 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-09-05 at 12.58.44.jpeg

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אם ווסטל עדיין עובדים איתם.
סה"כ אני מרוצה מהסחורה של ווסטל ולא הייתי חושש לשים יד על מקרר נוסף שלהם. כמו שאמרתי - ווסטל מוכרים חזק לאלקטרה ואותם הדגמים מופיעים כמותג הבית ב"שופרסל" (מדבקה של פיילוט). המדבקה באמת לא מעניינת אותי...
האמת ששמתי עין על אחד הדגמים שלהם, וגם מצאתי אותו בקטלוג הרשמי של ווסטל (דגם 653) עם מקפיא תחתון ומקרר עליון (582 ברוטו, 571 נטו). המחיר לדגם הזה הוא 2600 שח(לצבע לבן, הנירוסטה זה עוד 100 שח)  ועם מבצע 300 שח חזרה הוא יוצא 2300-2400. זה אותו המקרר שמוכרת אלקטרה ב 4000 שח (מדובר במקרר זהה לחלוטין 1:1). זה מחיר סופר אטרקטיבי למקרר עם מקפיא תחתון בגודל הזה (שלא תטעו, רוב מקררי ה 4 דלתות מתקשים לגרד מידות נטו\ברוטו כאלה בגודל הפיזי הזה, זה מקרר דיי גדול בתכל'ס).

יש לי רק בעיה אחת: בעוד באתרים ישראליים הוא מוצהר כ 185 ס"מ גובה, אצלי יש 184.5 ואפילו במרכז הארון זה קצת פחות (קיימת שקיעה קלה כי יש שם משקל וזה ארון יחסית רחב מעל המקרר). באתר הרשמי הוא 186 ס"מ. זה אומר שאני בבעיה.
אם אני באמת מתעקש על העניין, אני צריך לפרק את הארון מעל המקרר ולשלוח אותו לקיצור... לא פרוצדורה נעימה במיוחד (אבל - אפשרית !).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר השרשור הפך לדיון מקררים, 2 שאלות.

מה לגבי מדחסי טקומסה? היה לנו מקרר בקו די גרוע, עם מדחס טקומסה שגם הוחלף באיזשהו שלב.

והאם lg מייצרים את המדחסים של עצמם?

היום יש לנו מקרר של אלקטרה בן 10-15, מיוצר בקוריאה ועל המדחס רשום lg. ברור שהם היצרן של המקרר, אבל גם של המדחס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה באמת הקטע עם מידאה? לפי מה שקראתי מדובר ביצרן פשוט ענק, מה שכמובן לא מציב אותו עם איכות, כן?
אבל האם אלה הנמכרים כאן בארץ מומלצים באופן כללי? עבר כבר מספיק זמן מאז נכנסו, בכדי לתת חוות דעת אישיות של צרכנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפ הכי חשוב ברכישת מקרר הוא להיזהר מאלו הפועלים בגז R600a.
אם וכאשר יתקלקל תתקשו למצוא טכנאי שיסכים להתעסק עם הגז הזה. טוענים שדליק/ נפיץ.

לגבי מדחסי דנפוס- אכן מדחסים בעלי מוניטין רב רק שלמיטב הבנתי כיום המותג בבעלות סינית

Jeep ZJ V8 / C4 Cactus/
Octavia TSI 1.0 / Honda 300ex

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, ירחמיאל כתב:

מה באמת הקטע עם מידאה? לפי מה שקראתי מדובר ביצרן פשוט ענק, מה שכמובן לא מציב אותו עם איכות, כן?
אבל האם אלה הנמכרים כאן בארץ מומלצים באופן כללי? עבר כבר מספיק זמן מאז נכנסו, בכדי לתת חוות דעת אישיות של צרכנים.

למה זה לא מציב אותו עם איכות ? בגלל שהם מייצרים הרבה ? 

יש מוצרים ויש מוצרים.

המחיר משחק תפקיד - ולמידאה יש מוצרים במחירים עממיים, 

לפני 9 שעות, mm1987 כתב:

אם אני לא טועה, מזגני טורנדו מיוצרים על ידי מידאה

עד 2014.

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...