Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיון- רכב חזק בתור רכב ראשון מצריך קורס נהיגה מתקדמת?

itayvaizman
שימו לב! השרשור הזה בן 1358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש אנשים שיש להם כסף  ואוהבים לבזבז אותו על הילדים שלהם. 

כל עוד הכסף חוקי , זכותם המלאה. 

יש כאלו שיסעו ברכב של 25K כי זה הרכב שלהם כבר 5 - 8 שנים וכל עוד הוא נוסע ללא תקלות , לא רואים סיבה מיוחדת להחליף

, אבל יקנו לילד רכב חדש ב 80-100K כי רוצים לפנק , לתמרץ ללכת ללימודים גבוהים , להיות שקטים שהילד נוסע ברכב בטיחותי. או כל סיבה אחרת .

אני לא רואה בעיה בזה. 

• מעניין 1

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

הכוונה שלי היתה שאם יש לכם כסף ואתה ממש רוצה להחליף את הרכב אבל אישתך מעדיפה לעשות פרקט בבית או לקנות סלון עור איטלקי, התזמון של הילד שמוציא רישיון משחק לטובתך.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים שיש להם כסף  ואוהבים לבזבז אותו על הילדים שלהם. 
כל עוד הכסף חוקי , זכותם המלאה. 
יש כאלו שיסעו ברכב של 25K כי זה הרכב שלהם כבר 5 - 8 שנים וכל עוד הוא נוסע ללא תקלות , לא רואים סיבה מיוחדת להחליף
, אבל יקנו לילד רכב חדש ב 80-100K כי רוצים לפנק , לתמרץ ללכת ללימודים גבוהים , להיות שקטים שהילד נוסע ברכב בטיחותי. או כל סיבה אחרת .

אני לא רואה בעיה בזה. 

הבעיה שציינתי היא לא בקניית רכב חדש לילד. זה יכול להיות בסדר גמור. שיהנו מהחיים.
אבל השרשור הוא לא על הורה שקונה לילד כזה רכב, אלא רכב עם 250-300 כ"ס.

זו עיני בעיה.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, מיץ פטל כתב:

מעבר לחובה לעשותם - המחשבה כאילו עשית ואז הכל בסדר בעייתית גם כן.

מומלץ לחזור על קורסים אחת לתקופה ולגבי חלק מהנדרש להתאמן. בוודאי עם כל רכב חדש ובוודאי לא פעם ב 5 שנים... או יותר.

שוב, תלוי בתוכן. הדבר היחיד שיש לתרגל אחרי קורס בסיסי לשליטה ברכב הוא בלימה והתחמקות. נושאים מתקדמים יותר שבאמת דורשים תרגול כמו שליטה ברכב בהחלקה או ביצוע פניה נכונה באזור המגבלות הם בלאו הכי נושאים לקורסים מתקדמים יותר.

זה עוד יתרון של הדרכה עם דגש לנהיגה מגננתית: אין צורך לחזור על הקורס כדי "לתרגל".

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, razi_pazi כתב:

הבעיה שציינתי היא לא בקניית רכב חדש לילד. זה יכול להיות בסדר גמור. שיהנו מהחיים.
אבל השרשור הוא לא על הורה שקונה לילד כזה רכב, אלא רכב עם 250-300 כ"ס.

זו עיני בעיה.

300 כ״ס זה עוד כלום. דובר פה בשרשור על BMW M3,  זו מכונית עם 430 כ״ס בגרסה האחרונה ששווקה ובדגם הבא המספר הזה עוד יעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיכוי יותר גדול שאם תתרחש התנגשות - היא תהיה בגלל מעבר ברמזור אדום, אי ציות לתמרור, מעבר נתיב לא זהיר, הסחת דעת, אי-שמירת רווח וכיוצא באלו - ובמצבים אלו לכוח המנוע אין בדרך כלל משמעות.

לא שזה מצדיק לקנות רכב חזק מאוד לנהג חדש, אבל חשוב לציין את זה. רוב ההתנגשויות הן לא תוצאה של איזה אבדן שליטה פוטוגני או מסע צלב בחיפוש אחר מנתק ההצתה הקדוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי רוב הרכבים הם לא רכבים שניתן להגיע איתם לאובדן שליטה בקלות, ורוב הנהגים מנוסים ויודעים טוב יותר איך לנסוע בצורה שקולה ולהימנע מאובדן שליטה מאשר נהג חדש.

לא מדובר כאן על הכלל אלא על מקרה ספציפי מאוד.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שאני לא מסכים עם רוח הדברים כאן, אבל אם חוזרים לשאלה הבסיסית, אז שום קורס נהיגה מתקדמת בעולם לא ימנע ממישהו, שמחפש את המגבלות קצת יותר מדי, לרסק את הרכב שלו.

יכולים להעיד על כך עשרות מור"קים מטיולי נהיגה, ותמונות של רכבים מרוסקים, שעוברות בוואצאפ כל שבוע, כשלפעמים הנהגים מאחורי ההגה זה אנשים די מוכרים בתחום, עם אינסוף שעות במצטבר של קורסים בכל הרמות.

מעבר לכך, קורסים הם לא תחליף לניסיון והכרת הרכב, שמגיעים גם עם הזמן.

אבל זה הכל מאוד תאורטי. לא הייתי אומר לאף אחד לא לקנות רכב כזה או אחר לילד שלו. להתגרזן ולהתרסק אפשר גם עם קיה פיקנטו (וזה אולי אפילו יותר קל בגלל מגבלות נמוכות יותר).

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף להיות טיפש ולהתרסק עם אאודי חדשה מאשר להיות אותו טיפש בדיוק ולעשות תאונה עם יונדאי גטס.

לפחות הסיכויים לצאת בחיים/בפציעה מינימלית גדלים.

הזהירות והאחריות האישית הן בשליטת הנהג בלבד ושום קורס לא יעזור.

• רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אני יודע שיונדאי גטס מגיעה ל140,וגם הרבה מעבר.

(חבר סיפר לי...)

אבל באופן עקרוני בהנתן רכב זהה ב2 מהירויות שונות(40 ו140) אתה צודק.

קצת סטיה מהנושא,אבל לרוב האנשים יש מגבלה פסיכולוגית על המהירות שבה הם נוסעים בלי קשר לסוג הרכב.

אצלי המחסום עובר באיזור ה150-160,אני לא מרגיש בנוח לחשוב על לסוע במהירות גבוהה מזו בלי קשר לסוג הרכב בו אני נוהג,

גם פסיכולוגית נתפסות אצלי כמהירויות גבוהות וגם בפאן הפלילי.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.8.2020 בשעה 09:04, aviaviavi כתב:

שאלה: האם אחרי קרוב ל-20 שנות נהיגה יש טעם לעשות קורס כזה?

תחשוב על מישהו שלימד את עצמו לשחות או לשחק טניס. כמה טובה יכולה להיוץ הטכניקה שלו? 

אין תחליף למיומנות שבבסיסה לימוד ותרגול. 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, יבגניפ כתב:

שום קורס נהיגה מתקדמת בעולם לא ימנע ממישהו, שמחפש את המגבלות קצת יותר מדי, לרסק את הרכב שלו. יכולים להעיד על כך עשרות מור"קים מטיולי נהיגה, ותמונות של רכבים מרוסקים, שעוברות בוואצאפ כל שבוע, כשלפעמים הנהגים מאחורי ההגה זה אנשים די מוכרים בתחום, עם אינסוף שעות במצטבר של קורסים בכל הרמות.

זו הערה מאוד חשובה.

יש איש ושמו רוב וילסון. הוא מאמן משהו כמו שני-שליש מהגריד בפורמולה 1 ובראלי העולמי. שיטת הפעולה שלו מאוד פשוטה: שלום מר נהג פורמולה 1, הנה האופל אסטרה שלי. אם אתה עושה איתה הקפה יותר מהירה ממני, סע לשלום. אם לא, אז יש לך מה ללמוד.

בינתיים, רק שני נהגים הצליחו להביס את הזמן של רוב. מה שמלמד ש(א) כולם יכולים להועיל מהדרכה ו(ב) גם האנשים הכי טובים בעסק לא מסוגלים לנהוג על 100% ממעטפת הביצועים 100% מהזמן. זה פשוט לא אפשרי אנושית.

עכשיו, תחליף את הנהגים הללו באיזשהו חובב הגה ממוצע (במקרה הטוב) ואת המסלול בכביש ציבורי עם הרבה פחות מקדמי בטחון, ויש לך מתכון לא כל-כך מנצח. אפשר בקלות להגיע למצב שבו אין שום רלוונטיות לכישורים שלך, פשוט הכנסת את עצמך למצב שאין ממנו יציאה.

שזו רק עוד סיבה, אגב, למה הדרכות שעוסקות בשליטה ברכב פחות רלוונטיות מהדרכות בנהיגה מגננתית.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסכים איתך. אני נוסע על רכב שבדיינו הוציא 300 בגלגל בהנעה קדמית (דהיינו בלחיצה = אין הגיוי). 

אני לא חושב שחייב קורס כי הכביש הציבורי הוא לא מסלול, ויש לנהוג בצורה בטיחותית. דהיינו - הרכב שלי מתנהג כמו מאזדה 3 רגילה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב המגיבים אם לא כולם הם כנראה בעלי ניסיון שלא מעט שנים.

אולי קשה להזכר איך חושב ומה יכולת האיפוק של בן 17.

רכב חזק, והדגש על ספורטיבי, מעודד לקחת סיכונים.

חברו לזה חוסר ניסיון וזה מתכון לאסון.

נהג חדש צריך תקופה שבה ילמד להשתלב נכון בתנועה, יקבל פרופורציות. ואת הטעויות יעשה עם קצת פחות השפעות של כוח.

כמובן לא לשכוח שנהג כזה, הנהיגה שלו על פי רוב היא על תקן של בילוי ולא נסיעה שגרתית במסלול קבוע לעבודה. או חיל שנוהג רק בסופי שבוע ובא קצת להתפרק.

נקודה נוספת:

תשוו גולף בסיסית מול גולף GTI. או לאון בסיסית מול קופרה (כי גולף זה של מבוגרים ;-) )שתיהן בטוחות באותה מידה מבחינה פאסיבית. איזו מהן תהיה בטוחה יותר לנהג חדש? 

עריכה אחרונה על ידי מיץ פטל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...