Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיון- רכב חזק בתור רכב ראשון מצריך קורס נהיגה מתקדמת?

itayvaizman
שימו לב! השרשור הזה בן 1358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 82
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 12 שעות, ceyal כתב:

ביזרוגל

גדול, אפשר להשתמש ברשותך?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, Fraysa כתב:

לאאודי, פרט ל-R8 RWS שיצאה לפני כשנתיים, אין אף רכב שהוא הנעה אחורית. מתנצל, הייתי חייב :-). 

בין אם הנעה אחורית ובין אם AWD, לדעתי ועל פי ההיגיון שלי, אני סבור שהנעה אחורית בוודאות וAWD גם, נוטות יותר לזרוק ישבן בפניות עם קצת יותר מדי דלק בדוושה לעומת הנעה קדמית. 

אני בגדול מסכים עם מה שאמרו פה החברים, אבל המציאות היא שלא כל נהג לוקח קורס נהיגה מתקדמת (אני כן רוצה בקרוב לקחת) ואי אפשר לחייב דבר שכזה. לא פרקטי.

וזה גם בהחלט נכון שמי שיושב מאחורי ההגה הוא זה שקובע מה יקרה. אבל כשמדובר ברכבים חזקים, יש את העניין של "הסיכוי"... אני לא אוהב להתעסק בסטטיסטיקה אבל אין מה לעשות. רכבין כאלה לדעתי גם מעודדים שטויות (לא אצל כל נהג!) וגם קל יותר להיכנס איתם למצבים כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, itayvaizman כתב:

אבל המציאות היא שלא כל נהג לוקח קורס נהיגה מתקדמת (אני כן רוצה בקרוב לקחת) ואי אפשר לחייב דבר שכזה

למה אי אפשר?

מה הבעיה לתת רישיון לשנתיים ואחריו לחייב קורס נהיגה מתקדמת עם מבחן מעשי במגרש סגור כתנאי לקבלת רישיון קבוע?

גם לא יזיק להכניס בדיקות רפואיות פעם בכמה שנים לחידוש רישיון. המצב שנבדקים בגיל 18 והפעם הבאה זה בגיל 60 פלוס גורם להרבה אנשים שזקוקים למשקפיים או נכים נוהגים ללא כל הפרעה.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, "קורס נהיגה מתקדמת" זה שם כולל להרבה סוגים שונים של הדרכות, כולל הדרכות לנהיגה ספורטיבית או תחרותית שלא רלוונטיות במיוחד לדיון. ניכר שרוב המשתתפים בשרשור דיברו על הדרכה ששמה דגש על שליטה ברכב: ישיבה נכונה (לשליטה אופטימלית בהגה ובדוושות), בלימות חירום, דו-משטח וכיוצא באלו. זה חשוב, אבל לדעתי סוג ההדרכה שרוב האנשים צריכים - ללא תלות בסוג הרכב - היא בנהיגה מגננתית. 

יש אמרה שלנהגים יש נטיה לנעוץ את עצמם במשתמשי דרך אחרים יותר מאשר בנוף. כלומר, עבור רוב הנהגים ברוב הרכבים האתגר העיקרי בנהיגה בטוחה אינו השליטה ברכב או התמודדות עם תוואי הכביש, אלא נהיגה בתנועה והתמודדות עם משתמשי דרך אחרים: שמירת רווח נכונה, התאמת המהירות לתנאי הדרך, "ניהול" התנועה מאחור, משמעת נתיבים, נהיגה בתוואי עירוני צפוף ועוד - הם נושאים הרבה יותר בוערים, ויש בהם הרבה יותר מה לחדש לרוב הנהגים מאשר כיצד לשבת נכון. אין שום מניעה שחלק מהנושאים הללו ישולבו בצורה ריגורוזית יותר לתוך לימוד הנהיגה הבסיסי.

יש פחות היצע של הדרכות כאלו למגזר הפרטי: הן בעיקר מתבצעות עבור ציי רכב. זה פחות "סקסי" מלעשות קורס עם תמרוני התחמקות ו-SkidCar, אבל זה הרבה יותר שימושי. לא ששני הדברים הם mutually exclusive, כמובן.

לפני 3 שעות, itayvaizman כתב:

אני סבור שהנעה אחורית בוודאות וAWD גם, נוטות יותר לזרוק ישבן בפניות עם קצת יותר מדי דלק בדוושה לעומת הנעה קדמית. 

בשביל להביא רכב הנעה-אחורית להיגוי יתר תחת כוח בדרך כלל צריך מכת גז מתוזמנת בשיא הסיבוב. סתם לקחת סיבוב "על הגז" (שלא באחיזה אפסית) יוביל לתת-היגוי כמו בכל רכב אחר. ההבדל העיקרי הוא שצריך פחות גז כדי למזער את תת-ההיגוי.

אם כבר, רכבי הנעה אחורית לעתים קרובות מתוכננים עם מקדם תת-היגוי גדול יותר.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
  • מעניין 1
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, חן ג. כתב:

בשביל להביא רכב הנעה-אחורית להיגוי יתר תחת כוח בדרך כלל צריך מכת גז מתוזמנת בשיא הסיבוב. סתם לקחת סיבוב "על הגז" (שלא באחיזה אפסית) יוביל לתת-היגוי כמו בכל רכב אחר. ההבדל העיקרי הוא שצריך פחות גז כדי למזער את תת-ההיגוי.

לא ממש מתיישב עם הניסיון שלי, הגעתי למצבי היגוי יתר בקלות בהנעה אחורית ללא שום "מכת גז".

על איזה רכבים אתה נוהג?

לפני 14 שעות, חן ג. כתב:

נהיגה בתנועה והתמודדות עם משתמשי דרך אחרים: שמירת רווח נכונה, התאמת המהירות לתנאי הדרך, "ניהול" התנועה מאחור, משמעת נתיבים, נהיגה בתוואי עירוני צפוף ועוד - הם נושאים הרבה יותר בוערים, ויש בהם הרבה יותר מה לחדש לרוב הנהגים מאשר כיצד לשבת נכון. אין שום מניעה שחלק מהנושאים הללו ישולבו בצורה ריגורוזית יותר לתוך לימוד הנהיגה הבסיסי.

האם אתה מכיר מקום שמלמד את זה? להבנתי, כיום רק המלווה יכול להנחיל את הדברים האלה לנהג החדש בתקופת הליווי.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, amosbmw כתב:

האם אתה מכיר מקום שמלמד את זה? להבנתי, כיום רק המלווה יכול להנחיל את הדברים האלה לנהג החדש בתקופת הליווי.

כמו שאמרתי, בתי ספר לנהיגה מתקדמת מעבירים את התכנים הללו, אבל יותר לציי רכב מאשר למגזר הפרטי.

כשאתה משלם מכיסך על הדרכה מכספך וזמנך הפרטיים, יותר כיף להשתולל עם ה-SkidCar לשעה. אבל זה פחות מועיל.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 15.8.2020 בשעה 23:02, razi_pazi כתב:

סביר שהורים שקונים רכב כזה לילדם שקיבל זה עתה רישיון אינם בדיוק חזקים בקבלת החלטות נכונות.

מסכים עם זה ב100%. כל הורה עם טיפת שכל במח יודע שכשהילד מקבל רשיון זו סיבה מצויינת לקנות מכונית חדשה - לאבא כמובן. הילד מקבל את האוטו הישן.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב קורסים.

מעבר לחובה לעשותם - המחשבה כאילו עשית ואז הכל בסדר בעייתית גם כן.

מומלץ לחזור על קורסים אחת לתקופה ולגבי חלק מהנדרש להתאמן. בוודאי עם כל רכב חדש ובוודאי לא פעם ב 5 שנים... או יותר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, SlowRide כתב:

מסכים עם זה ב100%. כל הורה עם טיפת שכל במח יודע שכשהילד מקבל רשיון זו סיבה מצויינת לקנות מכונית חדשה - לאבא כמובן. הילד מקבל את האוטו הישן.

למה ? 

אם לאבא יש גיפ גדול מזווד לשטח , או רכב ספורט עצבני או רכב מנהלים יוקרתי , אז הוא חייב להעביר את הרכב לילד/ ילדה ולקנות לעצמו רכב אחר ? להשקיע עוד 300K + 

או לקנות לילד / ילדה איזה פיקנטו קטנה (ודומיה ) ב 80K ולהשאר עם הרכב המושקע שלו. ? 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה רק אם נמאס לו מהאוטו והוא רוצה להחליף אבל אין לו תירוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, SlowRide כתב:

כל הורה עם רכב בבעלות פרטית, ישן יחסית, שנמאס לו ממנו, שלא עולה יותר מדיי ובתנאי שיש לו כסף לשלם על רכב חדש.

מאוד ספציפי, לא?

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כי זה המצב שדברו עליו קודם, שהילד מקבל רישיון וקונים לו רכב במתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נכון, כי הוא קונה לעצמו ולא לילד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...