Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיון- רכב חזק בתור רכב ראשון מצריך קורס נהיגה מתקדמת?

itayvaizman
שימו לב! השרשור הזה בן 1347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ויכוח שלי עם חברים שלי.

אני טוען - נהג חדש שמקבל רכב ראשון שלו מכונה חזקה ועוצמתית (ראה ערך: BMW M3, Audi ומרצדסים למיניהם עם יותר מ250-300 כוח ומעלה) צריך וחייב (כמובן לא על פי חוק, אלא על פי דעתי ומתוך אחריות אישית של אותו הנהג) לקחת קורס נהיגה מתקדמת על מנת שיידע להתמודד עם מצבים שהוא עלול להיכנס אליהם בטעות עם הרכב, מהסיבה שעם רכבי הנעה אחורית חזקים כאלה, קצת יותר מדי גז בכיכר שנכנס אליה קצת מהר מדי, הרכב יזרוק תחת בקלות עודפת והנהג צריך לדעת לצאת מהמצב הזה בבטחה. כמו כן לנערים נהגים חדשים (לא מכליל!) יש נטייה לנהוג קצת בחוסר זהירות לעומת נהגים מבוגרים ומנוסים. מסיבה זו עליהם / על הוריהם להעלות את הנושא ולקחת קורס שכזה. 

טענת חברים שלי: אין צורך, מכיוון שכל רכב יכול להיות בטיחותי ולא עושה שטויות כל עוד האדם מאחורי ההגה נוהג בזהירות ובאחריות. 

אני חושב שלרכבים האלה יש נטייה יותר להיכנס למצבים שכאלה מאשר טויוטה ורסו הנעה קדמית עם 120 כוח בגלגלים...

מה דעתכם? בעד מי אתם ולמה? מה עוד יש לכם להוסיף?

שבוע קסום!

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הדעה שלי היא שהרכב הראשון של נהג חדש, בפרט אם מדובר בנהג צעיר, לא צריך להיות רכב עם מאות כוחות סוס שעולה מאות אלפי שקלים. מי שמקבל רכב כזה מההורים שלו לא ידע להעריך אותו וסביר שימרח אותו על גדר בטיחות מהר מאוד. קורס נהיגה מתקדמת לא יכול להעניק את  שיקול הדעת שהנסיון מעניק.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קןרס נהיגה מתקדמת בהחלט עוזר, והייתי שמח אם הבייסיקס שם היו נלמדים במסגרת הוצאת רישיון. זה גם לא קשור לסוג הרכב בהכרח.

אבל קורס אחד כזה הוא לא תחליף לניסיון ואימון. ולפעמים הוא דווקא עלול לייצר אצל הנהג החדש תחושה כאילו השקיע יום והנה - הוא נהג מרוצים.

• מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הראשון שלי לפני 7 שנים היה מכונה נדירה

עם 60 כוחות סוס.

קורס נהיגה מתקדמת עשיתי לאחר שנה במסגרת העבודה,

זה בהחלט תרם לי.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב חזק או רכב ספורטיבי?
זה יכול להיות שונה מבחינת הנהיגה.
בשביל רכב ספורטיבי קודם צריך למצוא חברת ביטוח שבכלל תסכים לבטח נהג חדש ( אני כבר לא מדבר על מחיר )
קרוזר חזק אני לא רואה בעיה.
רכב ספורטיבי באמת - לדעתי לא מתאים ומסוכן ( אפילו אחרי הקורס ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם איתי. 

כשהייתי נהג עם 3שנות ותק אבא שלי קנה לנציה פריזמה 1.6 מוזרקת (במונחים של 89' זה נחשב רכב חזק ואז עוד לא שמעו אפילו על abs). עם השטויות שעשיתי איתו יש לי המון מזל שלא סיימתי באיזה עץ או תעלה לצד הכביש ואז גם לא היה לי את השכל להבין את זה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד צריך קורס כזה כמו שאמרו. גם המושג של רכב חזק הוא לא ממש ברור. היום כל רכב שני מגיע עם יחידת כוח שבשנות ה-80-90 היה נחשב רכב חזק.

אני בדעה שבנאדם מטומטם יעשה שטויות שעלולות לעלות לו ביוקר גם עם פיקנטו.  לא רואה יותר מדי משמעות לעניין הרכב הראשון.
כמובן לא הייתי נותן לו E30, אבל כל רכב מודרני עם בקרות זה בסדר.

לצורך העניין רכב מודרני עם 200-300 כ"ס ובקרות יהיה הרבה יותר בטוח מסופר מיני עם 70 כ"ס מתחילת שנות ה-2000.
בארה"ב למשל ילדים מקבלים מפלצות וזה לא חריג.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכבים אלו עצמם אין נטיה מוגברת להכנס לצרות בהשוואה לרכב כמו הטויוטה ורסו. אתה טועה בהיבט המסויים הזה

אבל מי שקונה אותם כנראה בוחר אותם ולא את הורסו מסיבה מסויימת, וכאן מתחילות הצרות.

מעולם לא לקחתי קורס נהיגה אבל אני בטוח שיש הרבה מה ללמוד בקורס וכמובן שברור שעדיף שכל נהג ישכיל ויתאמן ויתרגל כמה שיותר.

שורה תחתונה, עדיף שנהג חדש לא ירכוש רכב כזה.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

כתבת מקבל אז משתמע שאלו הורים שרוכשים רכבים כאלו לילדיהם.

לא רק בטיחותית זו החלטה גרועה. אלא בהרבה היבטים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשום רכב שעומד בחניה ללא נהג אין נטיה להכנס לצרות, לא לטויוטה ורסו ולא לאאודי s3/ קופרה GTI / type R.
ברגע שבין מושב הנהג להגה נכנס נהג לא מיומן/ ללא ניסיון, קשה לו יותר לשלוט ברכב שכל לחיצה על דוושת הגז מעיפה קדימה את הרכב ומדביקה את הנהג למשענת גב. התחושה הזאת והמהירות ממכרת ומסוכנת למי שחדש בכביש. גם אחיזה גבוהה בפניות מעלה חיוך וגורמת לרצון לקחת את הרכב עוד יותר לקצה.

ברור שאפשר לעשות שטויות גם בטויוטה ורסו. אבל לצורך העניין, ורסו מעולה לנהג חדש - תאוצה מתונה מאוד בגלל הגיר הרציף ואין שום חשק לקחת איתה פניות במהירות.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, razi_pazi כתב:

אבל מי שקונה אותם כנראה בוחר אותם ולא את הורסו מסיבה מסויימת, וכאן מתחילות הצרות.

אין לי מושג למה מי שקונה אותם קונה אותם, אבל אם אתה חושב ש"הוא" (תכלס אבא קונה) קונה אותם כדי לנסוע כמו משוגע תן לי לגלות לך סוד. גם אם היו קונים לו פיקנטו GT הוא היה מתנהג כמו בהמה.

לפני 9 דקות, vladclar כתב:

ברור שאפשר לעשות שטויות גם בטויוטה ורסו. אבל לצורך העניין, ורסו מעולה לנהג חדש - תאוצה מתונה מאוד בגלל הגיר הרציף ואין שום חשק לקחת איתה פניות במהירות.

הזכרת לי סיפור. בתקופה שהוצאתי רשיון הפוקוס דור ראשון הייתה רכב ליסינג די נפוץ. היה לי חבר שלאבא שלו הייתה אחת כזו. הוא היה נוסע כמו משוגע, באמת, נס שהוא חי (או נס שקיבל פוקוס ולא איזו VAG). הוא היה מכיר רק דבר אחד, לסחוט את הדוושה. עכשיו אין לי מושג למה הוא נהג ככה, הוא היה בנאדם שפוי ועם שכל על הכתפיים. אחת מההשערות שלי היא שזה בגלל הפוקוס, ניחוש אחר זה שמאחורי ההגה הוא הפך למטומטם.
בכל מקרה מה שלמדתי מהסיפור הזה שגם רכב עם 100 כ"ס הוא מלכודת מוות. מה שמשנה זה הנהג לא הרכב, וזה לא משנה אם הוא צעיר או מבוגר, להפך. אנשים צעירים עוד באים עם ראש פתוח ומוכנים ללמוד ולהקשיב. אנשים מבוגרים בטוחים שהם נוהגים מושלם.

בכל מקרה יותר חשוב שאבא/אמא שקונים את הרכב הזה ומכירים טוב את הבן שלהם יחליטו מה נכון. כל פצצת טסטוסטרון והמקרה שלה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, מספיק בירוקרטיה יש לנו.

אתה רוצה לעשות קורס נהיגה? תעשה ותעזוב אותנו.

כמו שאין באמת סיבה לשני  רישיונות A וA1

אני עם רישיון A1 וכאדם אחראי שהתחיל מאופנוע 250 סמ"ק ואחר כך 500 סמ"ק לא רואה סיבה למה אני לא יכול לרכב על -700-1000 סמ"ק.

אם כבר להפריד רישיונות אז שיעשו רישיון נפרד לאופנועי סופר ספורט.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה יותר חשוב שאבא/אמא שקונים את הרכב הזה ומכירים טוב את הבן שלהם יחליטו מה נכון.

סביר שהורים שקונים רכב כזה לילדם שקיבל זה עתה רישיון אינם בדיוק חזקים בקבלת החלטות נכונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר סיפור כזה:
הורים עם הרבה ( מאוד ) כסף קנו לבן שלהם , נהג צעיר וחדש, מתנה - ניסאן 370z.
אחרי כמה חודשים הרכב כבר היה מרוסק וירד מהכביש. מזל שהבחור הצעיר יצא ללא פגיעות קשות בגוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם המון ממה שנכתב כאן.

בפועל, לדעתי קורס נהיגה מתקדמת יעיל רק בשילוב עם ניסיון. כלומר, תלמד את היסודות האלו יחד עם שיעור הנהיגה הרגילים - הילד לא יפנים. תן לו קורס אחרי שנה (או חצי שנה או שנתיים) - שדרגת את יכולותיו.

לכן, לדעתי, אם הילד אחראי, אין מניעה לקנות רכב יקר (מבחינה בטיחותית, לא חינוכית) ולאחר תקופה קצרה לעשות קורס נהיגה מתקדמת. אם הילד מופרע, עדיף שירסק פיקנטו ויקבל את המרצדס כשהוא בהחלמה וקצת נרגע.

• מעניין 1

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...