Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין יונדאי i20 לפולקסווגן פולו

adi.raib91
שימו לב! השרשור הזה בן 1320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני מחפש לשדרג את הפיאט פונטו 2006 שלי ונראה לי עכשיו זו הזדמנות טובה לעשו את זה ויחסית בזול.

אני נורא רציתי סוזוקי סופר סוויפט אבל הן עדיין קצת יקרות (שנתון 2017) והבנתי שהן קצת מפגרות מאחור בנוגע לאבזור ולמנוע.

צממצתי את הבחירה שלי ליונאי i20 או פולקסווגן פולו. אני מכוןן לשנתון 2015-2-16 ככה שהתקציב שלי הוא בסביבות ה50K. 

אשמח לשמוע דעות לפה ולפה.... או אם כמובן יש המלצות נוספות..

האם שווה בכלל להשקיע עוד סף וללכת על יונדאי i20 עם המנוע החדש (2018 והלאה)?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היונדאי עם מנוע 1.4 תהיה חלשה משמעותית מאשר הפולו, הפולו בעלת איכות חומרים עדיפה ולדעתי מושבים נוחים יותר.

המנוע החדש של היונדאי בנפח 1.0 טורבו כבר עולם אחר, אך לדעתי התיבה הרובוטית פחות טובה מאשר ה dsg.

אם אתה נוסע בעיקר בעיר הייתי מוותר על תיבה רובוטית, כמו כן התיבה בפולו פחות אמינה מאשר התיבה הפלנטרית שיש ביונדאי.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה רכב יש תיבה פלנטרית ובאיזה רובוטית. מצד אחד אתה אומר שהרובוטית םחות טובה מהdsg. אך לא ממליץ על רובוטית בעיר. אני קצת מבולבול😆

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביונדאי i20 בנפח 1.4 יש מנוע ללא טורבו וגיר אוטומטי פלנטרי.
לפולו וליונדאי i20 החדשה 1.0 יש מנועי טורבו וגיר רובוטי. בין שני הגירים הרובוטיים, זה של פולו מתפקד יותר טוב ( אך לא בטוח שיותר אמין ).
יונדאי i20 מנוע 1.4 רכב אמין ולא מסובך תכנולוגית, אבל הוא יותר חלש ופחות חסכוני.

גירים רובוטיים מתבלים יותר בנסיעות עירוניות בגלל העברה תקופה יותר של ההילוכים 1-2-3.
לכן, תבחר מה שנראה לך יותר מתאים לסוג הנסיעות ולהעדפות אישיות ( כוח+ חסכון או אמינות בגלל הפשטות ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך שתי אפשרויות, מצד אחד הפולו זריזה יותר חסכונית יותר ונוחה יותר אבל יש לה גיר רובוטי עם שם לא הכי טוב בעולם, הפולו תיתן לך יתרון בנוחות וחסכון בדלק אבל השאלה עד כמה חסכוני זה כבר תלוי באופי הנסיעה שלך, אם אתה נוסע בעיקר בעיר לא הייתי לוקח את הגיר הרובוטי כיוון שהסיכוי להחלפת קלאצים או אפילו תקלת מכורוניק עולים והחסכון בדלק ילך עם פירוק הגיר הראשון.

מצד שני יונדאי אנמית, מנוע אטמוספרי שאולי כתוב עליו 100 כ״ס אבל הוא תאכלס הוא חלש ומשודך לתיבה פלנטרית 4 הילוכים מיושנת אך אמינה.

היונדאי קשיחה יותר על המתלים וקצת רועשת יותר מחוץ לעיר אבל היא כן רכב אמין יותר ועם שוק עד 2 מצויין, אחנו מכרנו את של אשתי מעל המחירון עם 90000 ק״מ כשבשלב מסוים נאלצנו לבחור מי מבין הרוכשים יקבל את האוטו. האוטו עמד שבועיים בלוח יד 2 והטלפון לא הפסיק לצלצל.

דור 2 החדש של הi20 משודך למנוע טורבו 3 צילינדרים מודרני ותיבה רובוטית, מניסיון שלי ואשתי שהיתה לה i20 2013 יד ראשונה והוחלפה שנה שעברה ל2019 יד ראשונה ההבדל בדלק מוחשי ובנסיעות שלה (מודיעין ירושלים) חסכנו 25% בתצרוכת דלק בגלל המנוע העדיף והתיבה הרובוטית עם 7 הילוכים.

המנוע לא חלק לגמרי, בהתנעות קרות הוא נשמע כמעט מקרטע, הגיר כן קופצני בזינוקים בעליה עד כדי כך שהיא מכבה את מערכת העצור וסע בתוך ירושלים כיוון שעם ההתנעות בעליות האוטו מתדרדר משמעותית עד שכל האלמנטים משתלבים או קופץ באגרסיביות קדימה אבל היא חיה עם זה בשלום.

המנוע טורבו של דור 2 חזק ויעיל משמעותית והאוטו סוחב ללא מאמץ.

לגבי האמינות של דור 2, לא נרשמו עדיין תקלות סדרתיות אבל בשלב מסוים גם היא תצטרך החלפת קלאצ׳ים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון עם i20 2016 ליסינג שהוחלפה בפולו, איכות החומרים ביונדאי בכמה דרגות טובה יותר, נוחות המושבים והמיתלים ביונדאי עדיפים, היונדאי נותנת תחושה של רכב גדול יותר, כמעט משפחתי, הפולו זריזה יותר, גיר dsg אמנם יותר טוב מגיר ה 4 הילוכים המיושן של היונדאי אך כנראה פחות אמין, צריכת דלק עדיפה בפולו.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, adi.raib91 כתב:

באיזה רכב יש תיבה פלנטרית ובאיזה רובוטית. מצד אחד אתה אומר שהרובוטית םחות טובה מהdsg. אך לא ממליץ על רובוטית בעיר. אני קצת מבולבול😆

הכוונה שלי שהתיבה הרובוטית ביונדאי פחות טובה מאשר ה dsg.

באופן כללי לעיר/פקקים רובוט פחות מומלץ עקב בלאי מצמדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי! תודה רבה, כנראה אלך על הi20 שנתון 2015. בכל מקרה בטוח זה יהיה שדרוג מוצלח מהפיאט ומרגיש לי שהוא קולע לכל המטרות. מקווה שהמנוע לא מאוד חלש.

הפיאט שלי שורדת את העליות בחיפה אז מקווה שיהיה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע לא עד כדי כל חלש, התרגלנו למנועי הטורבו הזריזים עם מומנט זמין מסל״ד אפסי ורצועת כוח רחבה.

אשתי שרדה 6 שנים ירושלים מודיעין ונסיעות בתוך ירושלים בלי לחשוב שהאוטו חלש והבינה את ההבדלים רק כשעברה לדגם החדש.

בכל מקרה יהיה לך שיפור משמעותי מהפיאט.

שים לב שאתה לוקח רכב (כל רכב שהוא) שיש לו היסטוריית טיפולים מלאה ואחרי בדיקה במכון רישוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה קטגוריה שונה לחלוטין אבל חברים מאוד המליצו לי על מיצובישי ספייס סטאר. הבנתי שזה רכב ביניים שמאוד חסכוני בדלק, ביצועים סבירים וקצת רועש.

יש עליו חוות דעת כלשהן? מחיר חדש או אפילו 0 ק"מ לרכישה שלו מאוד נמוך יחסית. האם הוא נחשב סופר מיני? 

אשמח לשמוע חוות דעת עליו.. בכללי האבזור שלו נשמע מאוד מפנק ובמחיר טוב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזמן לקרוא סיכום 6 שנים שלי:

סיכום 6 שנים

הספייס סטאר חסכונית מאוד, מרווחת ביחס לקטגוריה, מאובזרת ובעיר נוחה.

מנגד רועשת במאמץ ותאוצה וזוית גילגול גדולה בפניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...