Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת הילוכים לקוייה - סוזוקי בלאנו 2002

בלנו 2002
שימו לב! השרשור הזה בן 1054 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי בלנו 2002 וכשהאוטו עובר מהילוך 1 ל2 הוא קצת נמרח ואז עולה ל2 וחוץ מזה לפעמים יש לי דפיקה מהגיר (החלפתי תושבות מנוע לפני כחצי שנה)

אמר לי משהו שהשמן שחור וצריך להחליף שמן גיר, האם זה מומלץ? וכמה זה אמור לעלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • 3 חודשים מאוחר יותר...

אני שואל כי האוטו ישן ויש כאלו האומרים שבמצב כזה רק מוסיפים שמן בגלל רכיבים שנכנסו לשמן מהגיר וזה יזיק לגיר לשתות פתאום שמן חדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז תחליף, אבל קח בחשבון שיכול להיות שזה לא יעזור אם הגיר כבר דפוק.

אאל"ט בבלאנו יש קרטר של 5.5 ליטר ובהחלפה חלקית יצרו בערך 2.5-2.8 ליטר. הסוג שמן הוא דקסרון 3 למיטב זכרוני, אבל תבדוק בספר רכב שלך ליתר בטחון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.7.2020 בשעה 14:05, בלנו 2002 כתב:

יש לי בלנו 2002 וכשהאוטו עובר מהילוך 1 ל2 הוא קצת נמרח ואז עולה ל2 וחוץ מזה לפעמים יש לי דפיקה מהגיר (החלפתי תושבות מנוע לפני כחצי שנה)

אמר לי משהו שהשמן שחור וצריך להחליף שמן גיר, האם זה מומלץ? וכמה זה אמור לעלות?

שמן שחור ותופעות הגיר שאתה מתאר נגרמות בגלל שלא החליפו שזמן רב שמן גיר,הצטברו שביבים בגיר ואז או שהתופעות יכולות להיפתר עי החלפה חלקית של שמן ומסנן חיצוני לגיר אם יש אבל,יש גם סיכוי לא מבוטל שלאחר החלפת השמן, הגיר ישבוק סופית. 

• אהבתי 1

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו תודה רבה

מתוך 4 מוסכים שהייתי אצלם רק אחד המליץ לי להחליף את השמן, כל השאר אמרו לי על תיגע.

מה לעשות, אני פשוט אוהב את האוטו הזה והביצועים שלו, איך אני מתקן אותו ולא מחליף לרכב אחר

דרך אגב הבעיה הזו התחילה לפני כחצי שנה בלבד עד אז הכל היה חלק.

2. אין לי ספר רכב, אם מישהו יוכל להעלות או לכתוב לי איפה משיגים אשמח מאוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, בלנו 2002 כתב:

מתוך 4 מוסכים שהייתי אצלם רק אחד המליץ לי להחליף את השמן, כל השאר אמרו לי על תיגע.

גם פה אמרנו לך שיכול להיות מאוד שהחלפת שמן גיר תהרוג אותו. זה סיכון שאתה לוקח, אתה אומר שגם ככה הגיר מגלה סימנים לא טובים אז אולי שווה לנסות.

אם לא תחליף סביר להניח שמתישהו הגיר יקרוס סופית. מתי? אין לדעת. בינתיים האוטו נוסע.

אם תחליף יש שתי אופציות:

1. זה יסתדר באופן מסוים

2. הגיר יקרוס ואם בכוונתך להמשיך ברכב תצטרך להביא גיר מפירוק שיעלה לך בערך כמו כל האוטו בהנחה שבלאנו 2001 מתומחרת ב-2.5 עד 3.5 אש"ח

דרך אגב הבעיה הזו התחילה לפני כחצי שנה בלבד עד אז הכל היה חלק.

לכל רכיב יש אורך חיים, בטח ובטח שאתה לא יודע מה ההיסטוריה של הרכיב הזה, דהיינו מתי החליפו לו שמן. כמה הרכב עבר?

2. אין לי ספר רכב, אם מישהו יוכל להעלות או לכתוב לי איפה משיגים אשמח מאוד

בבקשה, אבל באנגלית. same-same. חיפוש קצר ברשת היה עונה לך על מבוקשך כולל עוד הרבה מסמכים. זה של 99' אבל בלאנו מ-95' עד 02' זה אותו רכב עם מתיחת פנים.

suzuki-baleno-1999-owner-manual.pdf

עריכה אחרונה על ידי dotan123
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה 

חיפשתי הרבה ולא מצאתי ספר

באנגלית זה גם טוב אבל אם יש בעברית אשמח

שאלה: מה יכול לקרות לגיר כשאני יחליף שמן וכמה עולה הנזק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנזק לגיר הוא לא בגלל,שעכשיו תחליף שמן,אלא כי לא בוצעו החלפות סדורות- אחת ל4 שנים או 60,000 ק"מ כדאי לרענן חלקית לפחות שמן גיר אוטומטי.

גיר כזה מפירוק עם עבודה לא יעבור כנראה את ה -3000  ש"ח כולל שמן,מסנן ועבודה אבל עליו יש אחריות לא יותר מ 3 חודשים.

אפשרות אחרת אם אתה לא רוצה להחליף את הרכב היא שיפוץ של הגיר הקיים ברכב- איזור ה 4500 ש"ח נזק במכון לגירים אוטומטיים עם אחריות 6 חודשים.

הבעיה- התיקון שווה לערך הרכב וזה לשיקולך-ככה זה ברכב ישן-לא משנה כמה שווה הרכב אם שובק חיים מנוע/גיר התיקון יקר משווי הרכב ואז מחליטים אם להשקיע,לתקן ולהחזיק עוד זמן מה או למכור ולהתקדם.

במקרה הזה,עם כל הסנטימנטים,אם הגיר ילך,היית מוכר לברזל/פירוק וקונה רכב מעט יותר מודרני מבחינה בטיחותית (כפוף לתקציב) בטח כאשר ידוע,שהמנועים של הרכבים הללו לא אמינים בעליל (לנו היה שנתון 97 חדש מהניילון בזמנו שסבל פעמיים מבעיות ראש מנוע והבלוק המחורבן שלו).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, בלנו 2002 כתב:

שאלה: מה יכול לקרות לגיר כשאני יחליף שמן וכמה עולה הנזק?

רשמתי לך בתגובה למעלה.

או שזה יסתדר, או שיפוץ גיר או  החלפת גיר (שאף אחד לא מבטיח לך שגיר מפירוק מרכב בן 20-25 שנה יהיה תקין במלואו).

מחיר? אין לי מושג... בערך 2-3 אש"ח אולי?

לפני 36 דקות, colauti 9 כתב:

בטח כאשר ידוע,שהמנועים של הרכבים הללו לא אמינים בעליל (לנו היה שנתון 97 חדש מהניילון בזמנו שסבל פעמיים מבעיות ראש מנוע והבלוק המחורבן שלו).

מנוע של בלאנו לא אמין? מדובר על אחד מהכלי התחבורה הכי אמינים שהיו פה. אולי נפלתם על רב לימון, וגם הכי פחות בטיחותיים. נראה לי היה לה כוכב בטיחות אחד או שניים במבחני ריסוק.

בכל אופן, מסכים איתך שלשפץ או להחליף גיר במחיר של יותר מהאוטו זה מיותר, הגיע הזמן (אם ניתן) להתקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למגיבים

ביינתים לקחתי הסיכון והחלפתי שמן, ההרגשה בנהיגה כרגע היא מעין עולם הבא ההילוכים עוברים ברכות שלא הרגשתי כבר כמה חודשים. נקווה לטוב....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1054 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...