Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכסה מתחת למנוע אלפא מיטו וולצ'ה 2017

odednovo
שימו לב! השרשור הזה בן 1388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המכונית נקנתה חדשה מהיבואן, עד היום טופלה במוסך היבואן טיפולים שוטפים בגלל  האחריות ולא הייתה באף מקום אחר לצורך טיפול, תיקון או תחזוקה.

השבוע החלטתי לבצע החלפת שמן ולפתע שמתי לב שאין מכסה מתחת למנוע

מדבר על המכסה שבצילום

בהנחה שאף אחד לא גנב לי אותו האם הגיוני שאולי באחד הטיפולים במוסך החברה משהו התעצל להבריג בחזרה או שהחליט לקחת לי אותו, או אולי בכלל הדגם הזה בארץ אין את המכסה הזה?

האם חשוב להשלים אותו, יש לי דרך לדרוש אותו כעת?

Screenshot_2020-05-10-01-39-14-236_com.android.chrome.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה באחד הטיפולים שכחו להחזיר. בטוח שלא מכוונה רעה

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

וכמובן שכדאי להחזיר זה מגן תחתון ועדיף שיהיה

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין שאת הכסף בסוף הטיפול הם לא שכחו לקחת...

הולכים למוסך החברה דווקא ומשלמים שם טיבין ותקילין כי מצפים ששם לא "ישכחו" דברים כאלה.

איך אפשר לסמוך שלא שכחו עוד אי אילו דברים כאלה ואחרים?

אני יודע שאני מוציא כעת קיטור, אבל זה בגלל שאני רואה באתר הרשמי שזה חלק די יקר, גם בכל מיני אתרים בחו"ל זה לא משהו זול, אלא אם משהו יודע להפנות אותי למקום או אתר בארץ או בחו"ל בו אוכל להשיג מכסה כזה לאלפא במחיר שפוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי מוסך מורשה זה לא ערובה לכלום. הם מפשלים כמו כל האחרים.

אחרי שגם אני חוויתי כל מיני תקלות בטיפולים, עברתי לשיטה בה אני לוקח חצי יום חופש ויושב ליד הרכב בזמן הטיפול. עושה פלאים למזל.

ברכב מודרני בו נדרש טיפול אחת לשנה זה לא נורא. 

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 10.5.2020 בשעה 06:25, odednovo כתב:

מעניין שאת הכסף בסוף הטיפול הם לא שכחו לקחת...

הולכים למוסך החברה דווקא ומשלמים שם טיבין ותקילין כי מצפים ששם לא "ישכחו" דברים כאלה.

איך אפשר לסמוך שלא שכחו עוד אי אילו דברים כאלה ואחרים?

אני יודע שאני מוציא כעת קיטור, אבל זה בגלל שאני רואה באתר הרשמי שזה חלק די יקר, גם בכל מיני אתרים בחו"ל זה לא משהו זול, אלא אם משהו יודע להפנות אותי למקום או אתר בארץ או בחו"ל בו אוכל להשיג מכסה כזה לאלפא במחיר שפוי.

וואו לא יאמן. 

אני גם בעלים של אלפא מיטו וולוצ'ה 2018, עשיתי טיפול 30 אלף ויישור קו לאחר קניה במוסך של סמלת המרכזי לפני חודש.

(טיפלת אולי גם במרכזי?). 

חשבתי לתומי שללכת למרכזי אומר שמדובר באנשים ישרים, אמינים ומקצועיים והיום אני רותח. 

שמתי לב לפני שבועיים בערך על נזילת שמן שהמקור שלה לא ידוע, פניתי למוסך ונאמר לי שאין להם זמן לבדוק אלא רק עוד שבוע וחצי!

הנזילה הייתה קטנה אז העדפתי לחכות ולא להתעמת איתם. 

עברו כמה ימים והנזילה החמירה מעט. בשלב הזה הצצתי מתחת למנוע עם הטלפון ומצלמה פתוחה כדי לנסות לאתר את הנזילה (שכחתי שבכלל זה אמור להיות אטום עם המכסה הזה, רק בעקבות הפוסט הזה אני מבין שכנראה שכחו את זה) 

התקשרתי אליהם הפעם נחוש ותקיף יותר. הפעם אמרו לי להגיע, הגעתי ומנהל המוסך שם אמר לי להשאיר את האוטו ויבדקו אותו. השארתי את הרכב במוסך בשביל שיבדקו גם את הגיר שהיה קצת אגרסיבי לטעמי (אני מבין היום שאסור להשאיר רכב בלי השגחה ולתת להם להתרוצץ איתו). המנהל התקשר אליי בערב ואמר לי להגיע יום למחרת כי לא הספיקו לבדוק אותו. יום אחרי אני מגיע, אמרו לי שלא מצאו שום נזילה ושהכל תקין גם הגיר אחרי שעשו נסיעת מבחן על הרכב. אמרתי להם שאני לא מוותר על זה ואני יופיע שוב לבדיקה נוספת הפעם שאני מגיע על הבוקר ובנכוחתי מעלים אותו על הליפט!. הנעתי את הרכב ונסעתי ואני מגלה שנסעו אולי 50-60 קילומטר וזה היה יום חמישי (מי יודע אולי אחד העובדים שם גם נסע איתו למסיבה, חצופים!!) ועכשיו בעקבות הפוסט שלך אני מגלה שגם התרשלו בלהחזיר את המגן מנוע מתחת. גם את החלק הזה הם יחזירו למקום וגם את הנזילה הם עוד יתקנו! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה קורה ויקרה. ב VW העתיק שלי שהוצא יום אחד מהמוסך אחרי טיפול שנתי וטסט, נשמעו אחרי מספר קילומטרים רעשים כאילו נפל גלגל תוך כדי נסיעה בדיקה חפוזה בעין לא גילתה דבר והמשך הנסיעה היה נורמלי ושקט. למזלי החלטתי בכל זאת לחזור חזרה על התוואי בו נסעתי, אולי בכל זאת נפל משהו ואחרי כמה קילומטרים אני כמובן מגלה את מגן הקרטר על הכביש. כשלא מבריגים משהו כמו שצריך ולא משנה עד כמה מקצועי ואחראי הוא המוסך, הוא בסוף ייפול. אצל הפותח כנראה סתם שכחו או שמישהו חלילה נזקק ל"השלמת ציוד".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב להוסיף כאן שמדובר בענין שאסור להזניח אותו, אבן קטנה שעפה מהכביש והופ יש לנו חור בקרטר, השמן נעלם וכך גם כמה אלפים טובים ורבים בשביל מנוע חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי5 צודק. אם היצרן החליט שברכב הזה צריך מגן תחתון למנוע יש לזה סיבה טובה. יצרני רכב נמצאים תחת לחץ עצום לצמצם עלויות ולכל חלק שהגיע לרכב יש תפקיד.

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוסף על מיגון תחתי, הפלסטיק הזה נועד לתעל אויר ובכך לעזור עוד קצת בקרור הן של המנוע והן של ת"ה.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Buki כתב:

יש לא מעט מכוניות שמגיעות מהיצרן ללא המגן הזה בכלל.

זאת בדיוק הנקודה. אם ברכב הזה היצרן התקין מגן כזה, ככל הנראה יש לזה סיבה טובה ולחלק הזה יש תפקיד. למשל, כמו שצויין לעיל, לתעל אוויר. בלי החלק יש סיכוי שבהמשך חיי הרכב יצוצו כל מיני בעיות שאף אחד לא יבין מה הסיבה להן אבל הן יהיו קשורות לחוסר הזה.

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מקרים שזה חלק ממפרט האיבזור. בחו"ל יש, בארץ אין. 

למשל שומר על תא המנוע נקי יותר מחומרים ממסי שלג שלא בשימוש בארץ לכן מזמינים את המכוניות בלי זה. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...