Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חובבי אופניים להתפקד, אשמח לעזרה בבחירת זוג אופניים, דגמים בפנים

iceco
שימו לב! השרשור הזה בן 1443 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לה"ו

חשקה נפשי אחרי תקופה נחמדה לגוון קצת את התחביבים שלי,

סיימתי בשעה טובה לאחרונה תהליך של בניית בית (עד כמה שבאמת אפשר לסיים) ועכשיו הגיע הזמן קצת לחזור לעצמי.

מה אני מחפש?

משהו קל, מסיבי ואיכותי לא צעצוע של ming ב 600 ולא specialized ב 3000 די באמצע כזה, בעיקר לראות ולגשש עד כמה אני בעניין ומשם ננסה להתפתח בתחום.

רכיבה, בהתחלה במושב שלנו, שבילים קרובים מסביב, לאחר מכן שבילים מעניינים באיזור.

מימדי גוף 1.90

שוקל 110 ק"ג

עיניים חומות

מה ראיתי והתלהבתי?

1. https://www.matzman-merutz.co.il/storm_4_29

2. https://www.matzman-merutz.co.il/storm_3_29

3. https://www.fridman.co.il/%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%98%D7%A8%D7%A7-%D7%9E%D7%A8%D7%9C%D7%99%D7%9F-4-Trek-Marlin-%D7%93%D7%92%D7%9D-2020.html

אשמח ממש לעזרה בעניין הזה מכיוון שאינני מבין בצורה משמעותית בתחום.

מה הייתם בוחרים?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הצלחתי לערוך, מוסיף עוד דגם אחרון להתלבטות

4. https://www.fridman.co.il/%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%98%D7%A8%D7%A7-%D7%9E%D7%A8%D7%9C%D7%99%D7%9F-5-Trek-Marlin-%D7%93%D7%92%D7%9D-2020.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטרה הסופית היא רכיבת שטח? כביש?

ראיתי שכתבת שבילים ואז שבילים מעניינים. אבל מה זה אומר?

אתה מכוון לרכיבה טכנית עם סלעים וכו' או רכיבה מהירה על שבילי חצץ (אופני גראבל/קרוס)?

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כביש ובעיקר שטח עם דגש על מסלולים נחמדים, אני רוצה גם לשלב את הקטנים שלי בתחביב, אבל אני מכוון לשטח ואולי בהמשך גם כביש.

לא חושב שהכיוון כרגע זה סלעים

כרגע העולם הזה די חדש לי, לא יודע למה אני אתחבר, אבל לא בא לי להתחיל עם כלי פשוט ממש.

ההבדל בין מעצור שמן למעצור מכני הוא חשוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אתה בכיוון הנכון. אופני שטח זנב קשיח יתנו לך גמישות מקסימלית ותהנה מהן גם בשטח וגם בשבילים סלולים.
אין הבדלים גדולים בין הדגמים למעט המעצור ההידראולי מול המכאני. אני במקומך הייתי מסתפק במכאני. בהצלחה!

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, iceco כתב:

לה"ו

חשקה נפשי אחרי תקופה נחמדה לגוון קצת את התחביבים שלי,

סיימתי בשעה טובה לאחרונה תהליך של בניית בית (עד כמה שבאמת אפשר לסיים) ועכשיו הגיע הזמן קצת לחזור לעצמי.

מה אני מחפש?

משהו קל, מסיבי ואיכותי לא צעצוע של ming ב 600 ולא specialized ב 3000 די באמצע כזה, בעיקר לראות ולגשש עד כמה אני בעניין ומשם ננסה להתפתח בתחום.

רכיבה, בהתחלה במושב שלנו, שבילים קרובים מסביב, לאחר מכן שבילים מעניינים באיזור.

מימדי גוף 1.90

שוקל 110 ק"ג

עיניים חומות

מה ראיתי והתלהבתי?

1. https://www.matzman-merutz.co.il/storm_4_29

2. https://www.matzman-merutz.co.il/storm_3_29

3. https://www.fridman.co.il/%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%98%D7%A8%D7%A7-%D7%9E%D7%A8%D7%9C%D7%99%D7%9F-4-Trek-Marlin-%D7%93%D7%92%D7%9D-2020.html

אשמח ממש לעזרה בעניין הזה מכיוון שאינני מבין בצורה משמעותית בתחום.

מה הייתם בוחרים?

מברוק על הבית 

ממליץ בחום כיוון שאתה לא רוכב יומיומי תתחיל מלוחות יד שנייה.

לדעתי אתה צריך אופני 29' ז"ק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתלבטות דומה אני קניתי טראק Marlin 6 - בלמים הידראוליים (לא הייתי מוותר עליהם), רכיבים מעט טובים יותר, ובסה"כ אופני מתחילים מצויינים, ואני סופר מרוצה מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין גדול באופניים ברמה הזו, אבל יש לי מס׳ המלצות כלליות:

1. לא לוותר על בלמים הדראוליים.

2. לעשות סיבוב בחנויות ולראות פיזית את האופניים. לא תמיד מה שמופיע באתר קיים במלאי שיתאים לך בגודל/צבע וכו. וגם כי יש דגמים שלא מופיעים באתר. 

3. לנהל מו”מ קשיח בחנות. יש הנחות גדולות על שנתונים קודמים, כאשר בהרבה פעמים ההבדל בין שנתונים הוא רק צבע השלדה (אם כי צריך לבדוק כל מקרה לגופו).

תעשה סיבוב בחנויות, תראה מה יש במלאי, ותחזור להתייעץ.  

נב - תשאיר גם חלק מהתקציב לציוד ראשוני. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין גדול באופניים ברמה הזו, אבל יש לי מס׳ המלצות כלליות:
1. לא לוותר על בלמים הדראוליים.
2. לעשות סיבוב בחנויות ולראות פיזית את האופניים. לא תמיד מה שמופיע באתר קיים במלאי שיתאים לך בגודל/צבע וכו. וגם כי יש דגמים שלא מופיעים באתר. 
3. לנהל מו”מ קשיח בחנות. יש הנחות גדולות על שנתונים קודמים, כאשר בהרבה פעמים ההבדל בין שנתונים הוא רק צבע השלדה (אם כי צריך לבדוק כל מקרה לגופו).

תעשה סיבוב בחנויות, תראה מה יש במלאי, ותחזור להתייעץ.  
נב - תשאיר גם חלק מהתקציב לציוד ראשוני. 

מעולה, אשקיע את האקסטרא על הבלמים ההדראוליים, ביקרתי כבר ב 3 חנויות והתייעצתי בטלפון עם עוד 5 נוספים, בהתחלה חשבתי על כיוון של חברת trinx, אופני כניסה נחמדים אבל כשהתקדמתי קצת הבנתי שיש עוד כמה דברים מעבר לשם והעיצוב הכללי לכן התבייתתי כרגע על המותג הזה שנחשב אמין סה"כ.

בהתלבטות דומה אני קניתי טראק Marlin 6 - בלמים הידראוליים (לא הייתי מוותר עליהם), רכיבים מעט טובים יותר, ובסה"כ אופני מתחילים מצויינים, ואני סופר מרוצה מהם.

לא עליתי על הטראק אבל עליתי על הנורקו והם מרגישים לי איכותיים מאוד, כנראה לפי הבנתי הם די זהים במכלולים שלהם מבחינת איכות ועיצוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אופני טראק DS3 - אופני קרוס היבריד. הן מעולות בדרכים, כבישים, דרכי כורכר ושבילים למיניהם. לא מתאימות לשטח טכני. היו לי כמה אופני הרים לפני, והבנתי שבשביל סוג הרכיבה שלי מדובר במיקס מעולה.

ממליץ לראות אם אופני היבריד יתאימו לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבדוק במה מדובר, תודה.

כמו שכתבת אין חכם כבעל ניסיון, מאוד קשה להסביר מה צריך אם לא מתחילים לעשות מסלולים ואז תוך כדי ניסוי וטעייה מכווננים את עצמך

שאלה, האם זה נכון שהיום באופניים המקצועיים יותר יש פחות הילוכים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי

מחזיק כמה זוגות (וידע לא מועט בתחום) טרק פיול, טרק סופר פלי, מרידה ביג9,  וספשליזד.

1. יד שניה עם הרבה סבלנות יקפיץ אותך כמה רמות למעלה.

2. בלמים הידראולים אכן טובים יותר בתנאי רטיבות, דווקא האחזקה השוטפת של בלמי V קלה יותר והם עוצרים מצויין (גם מאסה של 120 ק').

3. במעבר בין זנב קשיח לשיכוך מלא תרגיש הבדל תהומי בנוחות הרכיבה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...