Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קונסולה לילד בן 8

blackpolo
שימו לב! השרשור הזה בן 1422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגיל כזה כדאי לשקול nintendo switch.

חנות מצוינת עם המון משחקים החל מ1$.

הוא כנראה לא חזק כמו ps4 ודומיו אבל מאד נח (בית/חוץ).

מניסיון עם גיליאי 7 ו 10

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 שעות, yulianx כתב:

נכון, אבל אם שכחת להטעין אתה בבעיה.

באקס אם שכחת אתה מכניס סוללות רגילות וממשיך לשחק.

אתה רציני? מחבר לכל מטען מיקרו usb (ממש לא חייב לקונסולה) ומשחק תוך כדי שזה נטען כמה דקות...

בימינו התעסקות עם סוללות זה פשוט אבסורד.

• מעניין 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.5.2020 בשעה 14:43, פינדר כתב:

בשביל לשחק פורטנייט צריך גיים-פס או לייב-פס וכו', שעולים כסף.

מישהו יכול לעשות סדר בין האפשרויות - גיים פס, לייב, גולד, אולטימייט וכו'?

מה ההבדלים ביניהם ומה מומלץ לילדים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.5.2020 בשעה 14:43, פינדר כתב:

בשביל לשחק פורטנייט צריך גיים-פס או לייב-פס וכו', שעולים כסף.

זה נכון אולי לאקסבוקס, בפלייסטיישן רוב המשחקי אונליין עובדים על הרשת שנקראת PSN = PlayStation Network, ובשביל זה צריך לקנות כרטיס (לשנה, 3 חודשים, אולי יש גם תקופות אחרות).

אבל ספציפית המשחק שנקרא Fortnite לא רץ על PSN ולכן הוא חינמי להורדה (צריך לפתוח חשבון חינמי) וחינמי לשחק, לא צריך PSN בשבילו.

השטויות בתוך המשחק עולות כסף אבל לא חייב לקנות אותן

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אולי יש גם תקופות אחרות

יש גם אפשרות לחיוב חודשי.

אני אמנם לא שחקן גדול אבל יש לי PS4 PRO.

הייתי בודק עם הילד איזה קונסולות יש לחברים שלו, מכיוון שלא כל משחק מאפשר לשחק Cross platform.

ואולי עדיף שתהיה לו האפשרות לשחק אונליין עם החברים.

אישית, מנסיון מול XBOX one של חבר, אני מעדיף את ה PS.

השלטים היו לי יותר נוחים לאחיזה - אבל באמת עניין של טעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי אקסבוקס 360, האנלוגים הלא סימטריים פשוט לא נוחים לי

• רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, m3x7r3m3 כתב:

זה נכון אולי לאקסבוקס, בפלייסטיישן רוב המשחקי אונליין עובדים על הרשת שנקראת PSN = PlayStation Network, ובשביל זה צריך לקנות כרטיס (לשנה, 3 חודשים, אולי יש גם תקופות אחרות).

אבל ספציפית המשחק שנקרא Fortnite לא רץ על PSN ולכן הוא חינמי להורדה (צריך לפתוח חשבון חינמי) וחינמי לשחק, לא צריך PSN בשבילו.

השטויות בתוך המשחק עולות כסף אבל לא חייב לקנות אותן

איך זה אפשרי? אם המשחק הוא משחק רשת, אין דרך לא לשלם מנוי חודשי. כל כניסה למולטיפלייר בכל משחק בפלייסטיישן נדרש לשלם מנוי חודשי כדי לשחק.

לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אקסבוקס one s, עם כונן דיסקים - מיותר לחלוטין היום, קנה את ה digital only כי ממילא הכל היום מורידים מהאינטרנט ולא משתמשים בדיסקים.

מבסוט מהארגונומיה, הגיים פאס + אקסבוקס לייב גולד, הבטריות הסטנדרטיות זה יתרון לדעתי (יש לי תמיד זוג טעון אז אם נגמר מחליפים וממשיכים והכל אלחוטית)

ביחס עלות תועלת קשה לנצח את הקונסולה הזו.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.5.2020 בשעה 12:36, m3x7r3m3 כתב:

לדוגמה כמה יעלה מחשב שיריץ משחקים ב-4K 60FPS כמו PS4 Pro?

הרבה. מצד שני PS4 Pro לא באמת מריצה 4K ב-60 פריימים. אולי PS5 תהיה מסוגלת להריץ וגם זה לא בטוח.  

בתאריך 3.5.2020 בשעה 10:06, Bob Ross כתב:

מבחר עצום אולי נכון לעבר. הקונסלות היום מציעות מבחר לא פחות מגוון.

הבעיות בPC גדולות ומגוונת שפשוט לא הופכות אותו למשתלם:

- הרבה משחקים ידרשו שדרוג יקר של חומרה

ידרוש אולי שדרוג כרטיס מסך פעם ב-2-3 שנים אם הוא ירצה להריץ את המשחקים הכי חדשים על הגדרות Very High 

ציטוט

- התקנות מסובכות של משחקים שדמי פעם יצוצו בהם תקלות ובאגים

אז? שילמד לתפעל מחשב. מדובר ביכולת חשובה בשוק העבודה של היום. אני גדלתי על DOS Navigator + מעבד INTEL 386 ובגיל 7 ידעתי לתפעל את המחשב. תפעול מחשב מודרני זה לא אישיו בכלל. 

ציטוט

- כאבי גב ממושכים עקב ישיבה מקובעת לכסא שעות על שעות  במקום להתרווח במיטה/ספה מול הקונסולה עם שלט אלחוטי נוח

חרטא. איזה כאבי גב יש לילד בן 8? מילא אדם מבוגר בחרא של כושר גופני, אבל ילד?

ציטוט

-  להשקיע בחומרה במחשב טוב יקרה פי כמה מלקנות קונסולה 

נכון. מצד שני אתה מקבל חווית שימוש עדיפה והרבה יותר מגוונת. חוץ מזה החומרה בקונסולות PS4 היא מאוד מיושנת מחשב ב-2,000 שקל יהיה הרבה יותר חזק ושימושי. 

ציטוט

- במחשב יהיו לו פיתויים נוספים לגלוש באינטרנט יוטיוב פייסביוק ולשרוף הרבה יותר זמן מרק לשחק. 

הכל עניין של הצבת גבולות.

בתאריך 3.5.2020 בשעה 15:32, אביעד כתב:

לגיל כזה כדאי לשקול nintendo switch.

חנות מצוינת עם המון משחקים החל מ1$.

הוא כנראה לא חזק כמו ps4 ודומיו אבל מאד נח (בית/חוץ).

מניסיון עם גיליאי 7 ו 10

מחזק. כל המשחקים שהוא מחפש קיימים גם ב-Switch. בנוסף הוא סוגר גם את הפינה של קונסולה ניידת. ממש 2 במחיר של 1. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

הרבה. מצד שני PS4 Pro לא באמת מריצה 4K ב-60 פריימים. אולי PS5 תהיה מסוגלת להריץ וגם זה לא בטוח.  

נכון. יש לי slim אבל היה לי גם את pro ואני יכול לומר לך, שעם טלויזיה 4K לא ראיתי שום הבדל . לדעתי בזבוז של כסף "לשדרג" לpro. אנשים גם לא מודעים לעובדה שהpro מאוד רועשת בהשוואה לslim, הם מודעים לה רק לאחר הקנייה, שכבר מאוחר מדיי. 

ציטוט

ידרוש אולי שדרוג כרטיס מסך פעם ב-2-3 שנים אם הוא ירצה להריץ את המשחקים הכי חדשים על הגדרות Very High 

גם שיהייה פעם בארבע שנים, זה עדיין הרבה יותר כסף והשקעה על שדרוגים מאשר לקנות קונסולה פעם בעשור.

ציטוט

אז? שילמד לתפעל מחשב. מדובר ביכולת חשובה בשוק העבודה של היום. אני גדלתי על DOS Navigator + מעבד INTEL 386 ובגיל 7 ידעתי לתפעל את המחשב. תפעול מחשב מודרני זה לא אישיו בכלל. 

כל דבר אפשר ללמוד, אבל אם אפשר שיהייה יותר נח ופשוט, מה הבעיה?

ציטוט

חרטא. איזה כאבי גב יש לילד בן 8? מילא אדם מבוגר בחרא של כושר גופני, אבל ילד?

למה ילד הוא רובוט? הוא עשוי אחרת? למה יש הפסקות בבית ספר כל שיעור? מעבר לצורך בהתאוררות למוח, זה בין היתר כדי שלא יכאב הגב מהישיבה הממושכת. לא סתם תראה ילדים בכיתה מפעם לפעם מנסים לשנות תנוחה בכיתה.  אי אפשר לשבת זקוף כל הזמן.

ציטוט

נכון. מצד שני אתה מקבל חווית שימוש עדיפה והרבה יותר מגוונת. חוץ מזה החומרה בקונסולות PS4 היא מאוד מיושנת מחשב ב-2,000 שקל יהיה הרבה יותר חזק ושימושי. 

תגדיר מגוונת.  תגדיר עדיפה. עדיפה זה מונח מאוד סובייקטיבי. וזה אם זה מגוון יותר לטענתך, לא אומר שזה נחוץ. 

נכון, קונסולה מאוד מיושנת ותראה איזה יופי היא מריצה משחקים כמו RDR2, תראה לי מחשב באותו גיל שיצליח להריץ את המשחק הזה כל כך חלק ויפה.

ציטוט

הכל עניין של הצבת גבולות.

אמת. אבל שוב, למה ליצור פיתויים איפה שאין צורך?

עריכה אחרונה על ידי Bob Ross
לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, Bob Ross כתב:

גם שיהייה פעם בארבע שנים, זה עדיין הרבה יותר כסף והשקעה על שדרוגים מאשר לקנות קונסולה פעם בעשור.

קונסולה מתקלקלת, עינית נשחקת ועוד ועוד. נדיר מאוד שקונים קונסולה וטוחנים אותה 10 שנים ללא תקלות

ציטוט

כל דבר אפשר ללמוד, אבל אם אפשר שיהייה יותר נח ופשוט, מה הבעיה?

אין בעיה, אבל מחשב מלמד סט כישורים שקונסולה לא מלמדת. ילד צריך ללמוד לתפעל את המחשב, הוא יכול ללמוד להרכיב ולפרק, הוא יכול ללמוד על חומרה, הוא יכול גם להתפתח לכיון של תכנות. אחי מלמד את בנו בן ה-8 יסודות תכנות. אפשר לעשות כזה דבר עם קונסולה? 

ציטוט

למה ילד הוא רובוט? הוא עשוי אחרת? למה יש הפסקות בבית ספר כל שיעור? מעבר לצורך בהתאוררות למוח, זה בין היתר כדי שלא יכאב הגב מהישיבה הממושכת. לא סתם תראה ילדים בכיתה מפעם לפעם מנסים לשנות תנוחה בכיתה.  אי אפשר לשבת זקוף כל הזמן.

שיקום מהכיסא של המחשב ויעשה טיול. 

ציטוט

תגדיר מגוונת.  תגדיר עדיפה. עדיפה זה מונח מאוד סובייקטיבי. וזה אם זה מגוון יותר לטענתך, לא אומר שזה נחוץ. 

לא נחוץ אבל האפשרות הזאת נמצאת על השולחן. קונסולה מיועדת נטו לגיימינג ואי אפשר לעשות איתה שום דבר חוץ מגיימינג. 

ציטוט

נכון, קונסולה מאוד מיושנת ותראה איזה יופי היא מריצה משחקים כמו RDR2, תראה לי מחשב באותו גיל שיצליח להריץ את המשחק הזה כל כך חלק ויפה.

בקלות תוריד הגדרות גרפיקה ל-low/very low ברזולוציה 1080P/720P שזה תכל'ס מה שאתה מקבל בקונסולה ותראה שגם מחשב גיימינג בן 5-6-7 שנים מסוגל להריץ RDR2. הייתה לי PS4 Pro ומחשב גיימינג עם 1080Ti מחוברים לאותו מסך 32 אינץ' ברזולוציה 4K ובאותו משחק בדיוק ראו הבדלים עצומים בגרפיקה. אין מה לעשות זה לא שיש בקונסולה איזה "חומרה קסומה" מדובר במעבד עתיק של AMD עם כרטיס מסך עתיק של AMD. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Bob Ross כתב:

איך זה אפשרי? אם המשחק הוא משחק רשת, אין דרך לא לשלם מנוי חודשי. כל כניסה למולטיפלייר בכל משחק בפלייסטיישן נדרש לשלם מנוי חודשי כדי לשחק.

כל כניסה למולטיפלייר על גבי רשת ה-PSN מחייבת מנוי חודשי ל-PSN.

Fortnite פשוט לא עובד על ה-PSN בכלל.

הרי לקונסולה יש חיבור לאינטרנט, ככה מקבלים עדכונים לדוגמה, פשוט במקום להשתמש בכל התשתית המוכנה של PSN למולטיפלייר יש להם תשתית משלהם, והיא לא דורשת PSN בכלל.

לפני 1 שעה, ChemGuy85 כתב:

בטח שכן, לא כל משחק, אבל אם תרצה אספק גם תמונות המחשה.

לפני 1 שעה, ChemGuy85 כתב:

מה זה משנה כמה מיושנת או לא, עושה את העבודה?

לפני 42 דקות, Bob Ross כתב:

נכון. יש לי slim אבל היה לי גם את pro ואני יכול לומר לך, שעם טלויזיה 4K לא ראיתי שום הבדל . לדעתי בזבוז של כסף "לשדרג" לpro. אנשים גם לא מודעים לעובדה שהpro מאוד רועשת בהשוואה לslim, הם מודעים לה רק לאחר הקנייה, שכבר מאוחר מדיי. 

זה לא האינדיקציה, תנסה לחבר טלוויזיה 4K (והיום כמעט כולן כאלה) ולהכריח את ה-PS4 Pro לעבוד ברזולוציה של FHD, פתאום כן תראה הבדל, ככה זה מסכים שנמצאים מחוץ לרזולוציה הטבעית שלהם.

והיום כל טלוויזיה חדשה הרזולוציה הטבעית שלה זה 4K.

לפני 11 דקות, ChemGuy85 כתב:

אין מה לעשות זה לא שיש בקונסולה איזה "חומרה קסומה" מדובר במעבד עתיק של AMD עם כרטיס מסך עתיק של AMD. 

ומערכת הפעלה מיוחדת, זו ב-ד-י-ו-ק הסיבה שאייפון עם מעבדים חלשים יותר ופחות RAM ייתן ביצועים כמו אנדרואיד עם מעבד חזק יותר ויותר RAM

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, m3x7r3m3 כתב:

מערכת הפעלה מיוחדת, זו ב-ד-י-ו-ק הסיבה שאייפון עם מעבדים חלשים יותר ופחות RAM ייתן ביצועים כמו אנדרואיד עם מעבד חזק יותר ויותר RAM

תיקון קליל - לאייפון יש בשנים האחרונות בקביעות מעבדים חזקים יותר מאנדרואיד בכמעט כל בנצ׳מארק.

פחות cores אולי , לא יותר חלשים. הם פשוט בערך דור או 2 קדימה בנושא ומשתמשים בשבבים custom שהם מתכננים ולא במוצרי מדף.

למעשה , השבבים באייפדים גם חזקים יותר מרוב מחשבי ה13״ בשוק.

פחות ram ? אולי.

אבל מערכת הפעלה אחרת לא יכולה להמציא מהירות חישוב אחרת של בנצ׳מארקים. וגם אם נגיד שיש - זה יהיה באחוזים בודדים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניהלנו את הדיון בדיוק בנושא הזה בעבר.

במצב DFU של כל אייפון, כולל 11 Pro Max  מול מצב ריקוברי של מכשירי דגל אנדרואידיים, האנדרואידים ינצחו.

אם נעלה לבנצ'מרקים ברמת מערכת ההפעלה הפער מצטמצם אם לא נמחק

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...