Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי בתינוקת (ביקורת משתמש מפי אחד שלא רצה ילדים)

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 7 שעות, m3x7r3m3 כתב:

באים לראות את התינוק החדש, זה מה שמעניין את כולם.

מצטער להיות שוב משבית שמחות, אבל מה יש לראות בתינוק שרק נולד?

כולם מקומטים ודי מכוערים.  כן, גם השלושה שלי. אחר כך זה כבר משתפר.

וזה רק מחזק את הטענה שלי, למה  לבוא לבית החולים לבקר יולדת/תינוק?

• מצחיק 1

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 7 שעות, Derish כתב:

בכלל, הרבה דברים שאתה כותב מזכירים לי שיחות שהיו לי עם @yohai71 , עוד אחד מהפריקים האלה שחושבים אחרת. 😄

תודה (אני חושב). 😇

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, m3x7r3m3 כתב:

בתינוקיה במלונית דברו אחרת, צריך לחוש את התינוק, אם הוא קם בוכה ועברו 3 שעות לפחות - תנו לו לאכול, אם לא קם לאכול אל תעירו, זה מעצבן אותם, מתיש אותן, ותינוק מותש ועייף לא יונק טוב, לא מבקבוק ובטח לא מציצי.

כמובן הכל במידה - אם עברו 6 שעות להעיר לאכול.

זה דומה מאוד למה שאשתי אומרת - לא מעירים כדי לאכול, אלא אם עברו 6 שעות.

בקיצור, אור נפל על יועצת לא פקחית - לפחות בכל הקשור לתקשורת עם האימא, אסור בשום פנים ואופן להגיע לעימות חזיתי כזה.

זה מין חוסר מזל כזה שיש לו עם אנשי מקצוע :-)😜

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 2 שעות, אורי מ. כתב:

עניין של מנטליות שונה בין דורות.
צעירים בדרך כלל יותר מבינים את הצורך בשקט ופרטיות, בטח אחרי לידה שזו חוויה מתישה.

מבוגרים פחות. אצלם יותר נפוץ להראות נוכחות לכמה שעות טובות ולעשות שמח.
זה משהו שראינו לא רק בביקורים אצלנו אלא גם אצל שאר היולדות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Derish כתב:

מסתבר שלא, וזה אחד הטיעונים הקבועים של נשים אל-הוריות: 'אם ללדת זה טבעי, אז איך זה שאנחנו המין היחיד שדורש מיילדות ויועצות הנקה?'

בטבע לפעמים אצל יונקים נולדים 5 גורים כשהאם יכולה לספק חלב רק ל-3.

אז נולדים 5 ורק 3 שורדים.

בטבע לפעמים יש אמא שמגרשת גורים שלא מסוגלים עדיין לאכול, במקרה הטוב מאמצת אותם אמא אחרת מאותו מין או ממין אחר אפילו.

בטבע לפעמים נולדים גורים בלידה שקטה.

הטבע הוא "אכזר" הרבה יותר מאשר הצורך במיילדת ויועצת הנקה.

לפני 3 שעות, אורי מ. כתב:

כמו שתשאל למה לצלם טסלה עם מדבקות לבנות על מובילית.

יש כאלה שמחכים לאותו תינוק (כמו הסבא והסבתא למשל).

לפני כשעה, hans כתב:

זה דומה מאוד למה שאשתי אומרת - לא מעירים כדי לאכול, אלא אם עברו 6 שעות.

בקיצור, אור נפל על יועצת לא פקחית - לפחות בכל הקשור לתקשורת עם האימא, אסור בשום פנים ואופן להגיע לעימות חזיתי כזה.

זה מין חוסר מזל כזה שיש לו עם אנשי מקצוע :-)😜

חחח, את אותו By the book קיבלנו גם במחלקת יולדות הרגילה מיועצת הנקה, רק במלונית היא דיברה אחרת (והיא לא הייתה יועצת הנקה בהגדרת תפקיד).

נראה לי שאצל היועצות הנקה הן מאוד By the book, והמטפלות הרבה יותר גמישות ומתאימות את עצמן לאם ולתינוק.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יועצת הנקה זה פשוט המונח העדכני של תפקיד שמילאו נשים במשך מליוני שנים. האדם הוא חיה חברתית ואימהות צעירות למדו ממבוגרות יותר במערה\שבט\כפר איך ומה. אנחנו לא חיים כך היום אבל את הידע עדיין צריך להעביר בצורה כלשהי כי הטבע הוא חרא וכמעט לכולן יש בעיות.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, oryo כתב:

סיפור אחד ודי - כל האחיות אמרו לנו את אותו דבר: תינוק מאכילים כל 3 שעות, פק״ל. 8 האכלות ביום, פק״ל.

אז עשינו את זה לפי הספר בהתחלה, אבל בהינתן האכלה משולשת (האכלה -- בקבוק -- שאיבה) יוצא שכל הסייקל לוקח שעה וחצי בערך, שעה כשאני מאכיל בשביל למקבל את התהליך. זה בעצם אומר שאנחנו מאפשרים לאמא ולבת לישון סד״ג של שעה וחצי (ומטה) בין לבין. 

שמנו לב שכשאנחנו מעירים את הילדה לאכול, היא אוכלת פחות טוב: היא מצוברחת, עצבנית, וכמובן שגם לאישה זה מאוד קשה.

החלטנו להקשיב לתחושת הבטן שלנו ולהפסיק להעיר אותה בכח, לאפשר to self regulate herself. זה הרגיש לנו יותר נכון, ועובדתית הילדה נהייתה פחות עצבנית, ועדיין עלתה במשקל בדיוק כפי שצריך.

כשסיפרנו על זה ליועצת הנקה, היא התפחלצה. מבחינה יש הוראות הפעלה, והיא נכנסה ללופ אינסופי כזה של ״אבל ככה צריך״ ולא הצליחה להקשיב לארגומנטים שלנו כנגד הסיפור. אשתי מנסה להסביר לה שאנחנו לא רוצחים את התינוקת, והיא בשלה... אני הפעלתי את אותו מנגנון שאני מפעיל במקומות אחרים (תדון בעניין, כשאתה מזהה שאתה מדבר לקיר שלא חולק איתך מידע חדש אלא רק חוזר על אותו ארגומנט שוב ושוב - תסנן ודפדף הלאה), אבל אני חושב שלאשתי זה נגע באיזו נקודה רגישה או משהו, אנאערף, המשיכה להתווכח עם טחנת רוח.

אם יעירו אותי לאכול אני גם אהיה עצבני רצח.
אם אין סיבה מיוחדת (תינוק במשקל מאוד נמוך) תריך לסמוך עליו שכשיהיה רעב אנחנו כבר נשמע אותו.

בכלל יועצים שעובדים לפי ספרים ושבלונות הם לא יועצים כי פשוט לא צריך אותם. יועץ תריך להיות קשוב, להפעיל את השכל שלו ולקבל החלטה מושכלת על סמך כל הפרמטרים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב אור.

אני רואה שאתה מחובר מאוד לצד הרציונאלי והכלכלי.

אשמח לשמוע את דעתך הכנה:

האם לצורך גידול ילדים במדינת ישראל, כדאי ורצוי שתהייה הכנסה משותפת של 20 נטו לפחות (משני הזוגות ביחד) אחרת יהיה מאוד קשה לגדל ילד/ילדים במדינה יחסית יקרה כמו ישראל?

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Night Driver כתב:

אם אין סיבה מיוחדת (תינוק במשקל מאוד נמוך) תריך לסמוך עליו שכשיהיה רעב אנחנו כבר נשמע אותו.

אנחנו ראינו כמה מקרים שהילדה לא קמה לאכול גם אחרי 6 שעות, כי היא לא הרגישה טוב, או כי העלתה חום, או כל מיני.

במקרה הזה כן כדאי להעיר לאכול, כי מחסור באוכל יכול לגרום למצב להדרדר

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, Benor כתב:

מזל טוב אור.

אני רואה שאתה מחובר מאוד לצד הרציונאלי והכלכלי.

אשמח לשמוע את דעתך הכנה:

האם לצורך גידול ילדים במדינת ישראל, כדאי ורצוי שתהייה הכנסה משותפת של 20 נטו לפחות (משני הזוגות ביחד) אחרת יהיה מאוד קשה לגדל ילד/ילדים במדינת ישראל?

קודם כל, בחרתי להגר לארה״ב - ובפרט אחת הסיבות המרכזיות שבחרתי לעשות זאת היא ההבנה שאנחנו נהפוך למשפחה (אם לא הייתי רוצה ילדים, סיכוי גבוה יותר שלא הייתי מבצע רילוקיישן - למרות שברטרוספקטיבה אני מבין שגם בלי ילדים זה היה צעד נכון עבורי)

אז ייתכן שכן/לא תהיה מעוניין בדעתי בהינתן ההטיה הטבעית שלי כפי שמשתקף מהמעשים

that being said,

אני חושב שהשאלה שלך מנוסחת לא נכון - 20 נטו לא מספר לי כמה כסף אתם מוציאים, אילו נכסים יש בבעלותכם, איפה אתם גרים, כמה ילדים אתם רוצים, האם יש סיוע מהמשפחה (...). במילים אחרות, זה לא באמת מידע שאפשר להשתמש בו כמו שצריך. יש תאי משפחה ש20 יהיה אוברקיל עבורם, ואחרים אשר 20 לא יהיה מספיק!

לכן אם היינו מדברים על זה פורמלית, הייתי צולל איתך עמוק יותר לפרופיל ההכנסות/הוצאות (--> תזרים) היום ובעתיד, דן בשאיפות שלכם לטווח הקצר והארוך, מנסה להבין מה וקטור הקריירות שלכם וכו׳ וכו׳ - אבל זה לא מעניין כי אנחנו בפורום וכל הקשקושים האלו לא באמת עוזרים לך אלא נשמעים כאילו אני מתחמק מתשובה 🙂

אז אם אני מנסה לנרמל (או לפרמל) את השאלה שלך, הייתי שואל משהו אחר -

״מה כלל האצבע הכלכלי שהיית ממליץ לי לשקול לפני הבאת ילדים, מבחינת הכנסות?״

לכך התשובה שלי היא - תוודא שלאחר ילדים, אתה עדיין מסוגל לחסוך לפחות %x מההכנסות נטו. כשאני אומר לחסוך, אני מתכוון שאחרי שאתה מנכה שכ״ד, הוצאות חודשיות (חשבונות, דלק, אוכל, יציאות, טיטולים, גנים, תחביבים, ...), הוצאות שנתיות (ביטוחים, טיולים לחו״ל, מוצרי חשמל לבית, ...) - נשאר לך %x בצד. אם יש לך משכנתא, אתה מוזמן לקחת את החלק של הקרן ולהוסיף אותו לאחוז החסכון היות וזה כסף שנשאר לך בכיס (אם אתה עצלן, פשוט תוסיף את כל המשכנתא לשם וזהו, קצת לרמות אבל בקטנה).

מהו x? זה משתנה בהתאם לאדם. אם אתה שואל אותי באופן כללי, הייתי מכוון ל20% ומעלה. אם אתה שואל אותי באופן פרטני, אז בתור צעיר כיוונתי ל50%, וככל שהזמן עובר וההוצאות עולות ביצעתי התאמות.

שים לב שעבור הגדלת אותו x, אתה לאו דווקא צריך להכניס יותר כסף - אלא יכול גם להוציא פחות(!), לכן ״הכנסה 20״ פחות עוזר לי, ומה שיותר מעניין בעיני זה ״תזרים 5״ (לאחר שקלול כל ההכנסות וניכוי כל ההוצאות, נשאר לי 5).

כמובן שאני לא יועץ כלכלי מוסמך או בכלל, אין לי מושג על מה אני מדבר מהחיים שלי ואף אחד לא צריך להקשיב לשום דבר שאני כותב ועדיף לדבר עם אנשים חכמים ממני וכו׳.

עריכה: אני מדבר על זה בצורה זו או אחרת, בפרק 2 של 150 משכורות - 

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, oryo כתב:

לדבר עם אנשים חכמים ממני וכו׳.

אתה יודע כמה קשה זה למדוד תכונה כזו?

ועכשיו לתגובה רלוונטית, תודה על האינפוט.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח זוג + ילד  ו- 20 אלף נטו לחודש:

במקרה קיצוני שבו את גר במרכז תל אביב, משלם שכירות של 10K ש''ח בחודש ורשמת את הילד לגן הכי מפולצן שעולה 5 אלף בחודש.

נשאר לך 5 אלף לחיות מהם - לא בלתי אפשרי אבל גם לא יהיה נעים.

במקרה שאתה גר איפושהו במרכז נניח ר''ג\גבעתיים משלם 6 אלף שכירות ו 3.5 אלף גן , נשאר לך 10.5 אלף בחודש לחיות מהם, מספיק בשביל לחיות לא רע בכלל + איזה 2 חופשות צנועות בשנה.

אם אתה גר בפריפריה , משלם 4 אלף שכירות ו 3 גן, נשארו לך 13 אלף כל חודש, אתה תסתדר יופי.

אם בבעלותך דירה ללא משכנתא , לא משנה איפה בארץ , אתה חיי טוב , ממש טוב ...

ככה שלא ממש משנה איך תהפוך את זה , 20 נטו למשפחה זה דיי והותר לגידול ילד בנוחות.

עריכה אחרונה על ידי Emanuel5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה לא ממש נכון כי מהסכום שהשארת (5 במרכז ת"א ו13 בפריפריה) צריך להוריד הרבה דברים כמו מים, חשמל, ארנונה, מזון, בגדים, צעצועים, תרופות, הוצאות רכב, ביטוחים, אירועים, בלת"מים שונים ועוד ועוד. בסופו של דבר כדי לחיות "נכון" אחרי כל ההורדות האלה צריך להישאר לך משהו לחסוך כל חודש.
בכל אופן זה לא ממש נושא השרשור.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל הרבה מזל טוב, היא חמודה ברמות (לפי התמונה).

אצלי זה היה מאד שונה. בתור גולש רוח אילתי, השינוי בין זוג לבין זוג +1 היה מאד משמעותי בשבילי, אני עד היום אומר שזה השינוי הכי משמעותי שהיה לי בחיים.

ה"התחברות" לילד לא קרתה לראשון, ואפילו לא לשני (שהגיע 3 שנים אחריו) אבל כן הגיע עם השלישי (8 שנים! מהראשון).

היום כל השנה הבנים (וגם אבא שלהם) רק מחכים לחופשת הסקי המשותפת (השנה זה היה בלי הגדול שהתגייס) שהיא חופשת גברים נטו.

ואפילו עולות תהיות אם היינו צריכים להמשיך למספר 4 (במקור רציתי רק 2).

ה 10 אגורות (או סנט במקרה שלך) שלי, תשקיע בחינוך ובעיקר בגבולות, עכשיו, ותהנה ממנו שנים רבות.

הרבה נחת מהעוללה (כן יש ברכה כזו).

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים עם הניתוח הזה כי מאוד משנה איך אתה חי.

אתה יכול לשים בגן של 3 ולהוסיף עוד 3 חוגים ועוד 2 מטפלת עד שחוזרים מהעבודה (שלא לדבר כשהם גדלים ואז גם הסכומים יכולים לגדול משמעותית), אתה יכול להחזיק רכב של 30,000  ואתה יכול להחזיק רכב של 200,000 וכו'.

יש הכנסות, יש הוצאות חובה ומשם הכל פתוח. הכל תלוי איך אתה רוצה לחיות ומה סדר העדיפויות שלך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...